Hvězdy nám nepřály

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.36826
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The Fault in Our Stars, 2012

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (13)

Název knihy je inspirován známou citací z Shakespearovy hry Julius Caesar. (Lucka1355)


Podle knižní předlohy je Augustus starší než Hazel , u jejich hereckých představitelů je tomu však přesně naopak. (Lucka1355)


Film měl v Česku premiéru v roce 2014. (Lucka1355)


Častokrát zmíněný lék Phalanxifor je vymyšlený,autor jenom chce aby uzdravoval i v realitě. (bookwoman)


Kniha Hvězdy nám nepřály (The Fault in Our Stars) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2012 v kategorii Best Young Adult Fiction (37438 hlasů). (LibraryGirl)


Sám John Green si ve filmovém zpracování také zahrál. A to tatínka malé holčičky na letišti, která požádala Hazel, aby jí půjčila kanylu (ve7gr11)


První rok vydání se prodalo přes 1 000 000 výtisků. (chaera)


Jak autor sám zmínil v poděkování, nemoc i její léčba jsou fiktivní, stejně tak jako kniha Císařský neduh, která je tu mnohokrát zmíněna. (Bee)


Je naplánované i filmové zpracování. V hlavních rolích by si měli zahrát Shailene Woodley a Ansel Elgort, režie se ujme John Boone. (Esko*)


Ocenění

2013 - Kniha roku Databazeknih.cz (Kniha roku)
2013 - Kniha roku Databazeknih.cz (Novinka roku)
2013 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Preis der Jugendjury (Cena poroty))
2012 - Goodreads Choice Awards (Young adult)