Sněží, sněží...

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236038/snezi-snezi-zv5-236038.jpg 3.91289

Let it snow (2008)

Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Petruš999
předevčírem

Nebýt čtenářské výzvy, tuto knihu bych odložila. Je spíše určena vrstevníkům hlavních hrdinů. Líbilo se mi vzájemné propojení příběhů.

Gabcatko

Oddychovka, přišlo mi to jako harlequinka pro náctileté :-D V horkém létě s ledovým kafem (místo k tématu vhodnějšího čaje či svařáku) jsem si ale sněhovou vánici představovala jen ztěžka.... lepší by to bylo číst před vánocemi.

sabulicka

Je to jednoduché, oddechové, vánoční čtení, kdy máte položené na stolku kakao, ležíte na gauči přikrytí v dece a venku sněží. :))

emve

Strašně se mi líbí ten koncept propojení tří příběhů třech autorů, které tady do sebe krásně zapadly. Miluju Vánoce a J.Green mě vrátil v čase o pár let zpátky. :) Podle mě krásná, jednoduchá, trochu kouzelná, místy trochu ujetá a komická kniha, která zahřeje u srdce a doslova vykouzlí úsměv na rtech. :)

Zuzvil

Moje hodnocení je něco mezi 2,5 až 3*, ale podle mě si za to můžu sama :-D Už dávno nejsem cílovkou knížky, ale v rámci výzvy jsem si ji zvolila, taky jsem si asi začala číst v nevhodnou dobu a na dlooouho ji odložila, no a nápad dočíst ji teď, když jsou venku tropy taky asi nebylo úplně ideální...každopádně knížka se čte dobře, rychle, bezproblémově, žádné hluboké myšlenky jsem nehledala, ale přesto mi povídky přišly nijaké, zajímavé snad jen bylo, že jsou všechny tři vzájemně propletené. Knížku určitě doporučuji náctiletým a nejlépe opravdu ve vánočním období.

anetinkalan

Odpočinková kniha. Líbila se mi, i když jsem od ní asi čekala víc. Jinak mě moc bavilo, jak se postavy prolínaly. Předvídatelný happyend jako bonus :D

StephenKingje

Velice příjemná kniha, s povídkami, u kterých má každá něco do sebe. Všechny povídky se mi líbily, ale souhlasím, že nejlepší je Zasněžený expres. Povídka Johna Greena se mi však taky velice líbila a ta od Lauren Myracleové taky nebyla špatná. Vcelku teda velice pozitivní názor.

HODNOCENÍ:9/10

Magič

Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Sice nebyla od Greena, ale první povídka se mi líbila nejvíc, příběhy plynule na sebe navazovaly, stále se někde objevoval podivín celý zabalený v alobalu, šťastné zakončení, zkrátka krásná vánoční romance.

julie8829

Hezké, oddechové čtení, na Vánoce ideální. Asi teda spíš pro lidi mé generace, protože pochybuji že by to mamku nadchlo :D Ale pro lidi zhruba 12-20 let, kteří mají rádi romány, doporučuji

Ivka14

Každý příběh byl něčím zvláštní. Každý příběh byl něčím originální,ale bylo zajímavé, jak všechny příběhy jsou spolu něčím spojené. Mně se líbili všechny příběhy,ale nejvíc se mi líbil ten první. Upřímně jsem se bála toho,že to psali tři autoři,ale příjemně mě to překvapilo. Ale na 5 hvězdiček to nemá.

Alethea_k

Nedočetla jsem ani jeden příběh. Knihy Johna Greena ztrácí kouzlo a knihy ve spolupráci s někým dalším mu spíš škodí než prospívají.

Magdalena5

jak se tak probírám horou knih na stole v pokoji (nemám prostorové kapacity, ale i jiné), objevila jsem i sněží, sněží přečtené již před delší dobou. Povídky milé, čtivé, pěkně promotané, v aktuálně panujícím vedru ochlazují i vzpomínky na ně.

Always a reader

Takové příjemné lehké čtení na zimní večery.

caroline.aiko

V knihkupectví mě hlavně oslnily třpytivé vločky na azurovém pozadí. Nejdříve se mi do knížky moc nechtělo, protože nerada čtu pevné vazby, ale potom co jsem si vyslechla názor kamarádky, tak jsem si jí prostě musela přečíst. Líbil se mi hlavně nápad zkombinovat tři příběhy od tří různých autorů do sebe a společně světu ukázat jiný úhel literatury. Četla jsem jí v období Vánoc, takže se mi do příběhu lehce vžilo a jako oddechová a jednoduchá četba se mi to moc dobře četlo. Sešli se jedni z nejlepších autorů a vzniklo něco geniálního..

Tyrkysová

Sněží, sněží… zaujme už svou nádhernou třpytivou obálkou. Jedna sněhová bouře těsně před Vánoci a tři obyčejně neobyčejné romantické příběhy. Oddychové čtení jako dělané pro zimní zachumlané dny s hrnkem čaje. Co na tom, že jsou to příběhy spíše pro puberťáky, každý si občas může zavzpomínat na své mladé lásky a uvěřit v romantické konce :-)

wiix

Asi som prešvihla ten vek, kedy by mi tento štýl a dej priniesli potešenie. Bolo to avšak milé a pohodové čítanie.

Anna 13

Pro mě kouzelné, zázračné, sněhové, voňavé, vánoční, boží, americké, sladké, roztomilé, fascinující, úchvatné, dojemné, srdceryvné, dokonalé, zábavné, vtipné, romantické, chytlavé, návykové, famózní,...

Pro mě byla četba této knihy vánočním zázrakem, který jsem prožila na jaře...
Zbožňuju tuto knížku a chystám se do ní halit každé Vánoce po zbytek mého života...

Dancaa1

Moc pěkná oddechová kniha s vánočním nádechem.

HermionaKnihom

Možné spoilery!!!
Knížka se mi strašně moc líbila. Bylo to odpočinkové a prvoplánové, ale zároveň plné překvapení a super momentů.

Nejvíc se mi asi líbil Vánoční zázrak (vím, jsem asi jediná :-D), ale na tomto příběhu mě zaujal vztah Tobina a Vévody, který mi přišel skvělý a hezky jednoduchý, ale složitý zároveň.

Zasněžený express byl fajn. Líbil se mi asi jenom o trchu míň než Vánoční zázrak. John Green mi přišel trochu víc akční a praštěnější, což je pro mě plus. Navíc měl Vánoční zázrak t mého pohledu lepší ústřední pár.

Povídka Archanděl prasátek mě moc nebavila, a to z toho důvodu, že mi vůbec nesedla hlavní hrdinka, která skoro pořád jenom kňourala. Ale úplně jsem si zase zamilovala ten konec, kdy se všechny postavy sešly ve Starbucks a všechno to tak pohádkově skončilo.

Marekh

Zasněžený expres považuji za nejlepší romanci z celé knihy, moc se mi líbila a tuto romanci bych ohodnotil na 100 %. Romance Vánoční zázrak, kterou napsal John Green, byla bohužel slabší. Očekával jsem určitě mnohem propracovanější příběh, protože tento autor umí určitě psát poutavě a mnohem lépe, než předvedl v tomto příběhu. Archanděl prasátek byla bohužel také slabší. U těchto romancí by bylo hodnocení 50 - 60 %. U romance Archanděl prasátek mě rozesmála jedna událost, která se týkala jednoho telefonátu. Provázanost všech tří romancí bylo fajn.

Co jsem si odnesl z této knihy? Pokud je člověk svobodný a je zamilovaný do druhého pohlaví a časem zjistí, že už to není takové jako na počátku, lépe je ukončit vztah a najít si někoho, kdo nás bude doopravdy milovat, kdo nám bude věnovat čas, kdo se bude o nás zajímat za každých okolností. Další myšlenka je, že bychom neměli myslet jenom na sebe, ale i na jiné lidi, neměli bychom být zahleděni jenom do sebe, na své problémy, ale měli bychom si všímat i potřeb lidí, které máme rádi. Určitě bychom na to neměli zapomínat, ačkoliv jsem si vědom, že každý člověk v dnešní době má plno svých starostí, že mnohdy neví, co má udělat nejdříve, přesto by neměl zapomínat na své kamarády a známé.

Citáty, které mne oslovily:

Romance Zasněžený expres:

..., ale občas, když je někdo skutečný, když je součástí vašeho života, může se zdát ještě vzdálenější a nedosažitelnější než skutečná celebrita. Blízkost ještě neznamená důvěrnost.

Romance Archanděl prasátek:

Prostě chci jenom říct, že když člověk někoho miluje, tak by měl být ochotný to dát najevo. Protože, Jebe, žijeme jenom jednou. Jenom jednou.

certik003

Líbila se mi provázanost třech příběhů, ale popravdě se mi kniha až tak moc nelíbila, i když neumím napsat proč. Možná, kdybych ji četla o Vánocích nebo byl za okny sníh...

avalonek

Tak příjemné splnění výzvy jsem nečekala.Bylo to milé, vtipné, svižné a velice příjemné čtení,které mi uteklo jak voda a já jsem se zase vracela do času Vánoc a užívala si tu pohodu.

daniela8978

Taková oddychovka přesně na ten vánoční čas. Podle mě nenadchne ani neurazí, taková teenagerovská romance občas neuškodí. Závidím ty jejich "problémy", kvůli kterým se jim bortí ten jejich svět. Vrátilo mě to do té doby a za to díky.

Kamčučák

Jako kniha pro děti a mládež si myslím, že je skvěle psaná. Jsou to 3 příběhy od různých autorů, které se v závěru propojují. Knihu jsem přečetla jedním dechem, je to takové pohodové čtení.

Makaja

Dlouho jsem váhala s napsáním komentáře, protože tak nějak nevím.......... z autorů jsem znala jen Greena, kterého jsem si zamilovala (Hvězdy nám nepřály) a postupně mě přestával bavit- no a nezklamal, už ho číst nebudu, přijde mi, že se opakuje. První povídka od Johnson se mi líbila asi nejvíc, třetí od Myracle se četla dobře, ale to téma , to mi nesedlo. Propojení povídek se mi sice líbilo, ale přece jen se zdálo trošku takové povinné..... nicméně mám chuť přečíst si něco od Maureen a vzhledem k tomu, že jsem se pustila do Cassandry Clare, zkusím asi deníčky Simona a Magnuse.

Nikcasmej

Z této knihy mám takové smíšené pocity... byla krásně propletená a myslím, že to byl opravdu dobrý námět na knihu. Je to taková oddechová romantika. Zároveň mě teochu tklamal John Green ... jinak pěkná knížka do zimy ideál :)

dancav28

Na knížku jsem se moc těšila, ale popravdě mé očekávání nesplnila. Moc mě nebavila a asi bych jí už znova nečetla :/. Nejvíce se mi líbil příběh od Johna Greena

bara5465

Geniální knížka. Příběhů o vánočních láskách není nikdy dost. Je mi fakt líto, že jsem to již dočetla. P.S.: díky téhle knize jsem si oblíbila bramboráky.

KaileyBlot

Milá a příjemná knížka. Nejvíc se mi líbila první povídka, ale celkově to bylo skvěle vymyšleno - děje všech tří povídek se proplétaly a navazovaly na sebe. Rozhodně je tohle knížka čtivá a na oddych ideální.

Orange8knihomol

Jako já a romantické knížky-to nejde k sobě. Ale když jsem se dozvěděla, že se to odehrává kolem Vánoc, zvolila jsem si tuto knihu. Mě se totálně nelíbila druhá romance od Johna Greena. Ostatní-dobrý. Nejvíce mě nadchl závěr u poslední povídky, kdy se všichni hrdinové z povídek sešli v kavárně a také to, jak každá postava vystupovala skoro ve všech romancích. Prostě to bylo mezi sebou propojené.