Sněží, sněží...

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/big_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 3.81773
Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Let It Snow: Three Holiday Romances, 2008

Kniha Sněží, sněží...

Ann98
23. listopadu

Knihy s Vánoční tématikou čtu zásadně v létě, ale tentokrát mi to na ty Vánoce skoro vyšlo. Bylo to fajn, velmi pohodové čtení. Pokud bych to měla nějak shrnout, bezkonkurenční byl za mě druhý příběh od Johna Greena. Nejméně mě nadchnul třetí příběh od Laureen Myracle. Zde ty postavy byly takové nemastné neslané, zápletka také téměř žádná. Co se mi ovšem líbilo bylo, jak se všechny tři příběhy protnuly. Vánoční atmosféra je v knize perfektní, plno sněhu (což u nás neznáme), láska, vtip, napětí, dojemné scény. Všechny hlavní postavy si člověk také musí zamilovat, to prostě jinak nejde.
Viděla jsem i filmovou verzi, ale kniha je prostě kniha. Mimochodem obálka knihy je naprosto nádherná.

Martina852

Oddychové čtení s trochu Vánoční tématikou. Ale možná jsem si ji měla nechat na Vánoce a pít přitom horký čaj a ukusovat cukroví.

Dodatek: Shlédla jsem film. Pokud se vám kniha líbila, tak nedoporučuji se na to dívat. Jediné co má ten film a kniha společného je jen ten název.

Nelasp

Milé, příjemné odreagování.

Ismahan

Příjemná a vtipná oddechovka uprostřed tropických veder, určitě by však měla větší kouzlo, kdybych ji četla ve vánočním čase.

Petass

Klasické JA, které mě moc bavilo. Bylo dostatečně naivní a smála jsem se u něj chvílemi na hlas. Číst o nejhorší sněhové vánici za posledních 50 let uprostřed léta byl skvělý tah. Celou dobu jsem si připadala jak uprostřed Dawsonova světa, nebo v Sedmém nebi, prostě takové to uvolněné americké teenagerovské prostředí. Krásné to bylo! I slzy byly! Doporučuji!

PanTydlitát

To je tak neuvěřitelné a zároveň tak strašně uvěřitelné...

Jája92

Tři povídky, ze kterých vánoční atmosféra přímo sálá, navíc okořeněná pořádnou sněhovou vánicí...
Vzhledem k tomu, že jsem předtím přečetla pár děl, jenž obsahovaly vážná témata, prahla jsem už po dávce romantiky a to se mi u této knihy splnilo bezpochyby.
Nejvíce mě oslovila první povídka, tzn. Zasněžený expres, na které dále navazují další dvě povídky. Od zvláštního jména hl. hrdinky přes zajímavou zápletku okolo jejich rodičů až po seznámení se Stuartem a autorčin velice sugestivní popis jejich cesty ke Stuartově mámě. Hodnotím *****
Další příběh od známého spisovatele Greena Vánoční zázrak mě poněkud zklamal. Povídka mi přišla průměrná, místy přehnaná viz Twister. Hodnotím ***
Poslední povídka Archanděl prasátek, můj dojem na knihu opět upravil k lepšímu, i když by se jí dalo též leccos vytknout. Hodnotím ****

eliska2106

Ne všechny příběhy byly stejně dobré, ale na celkovém dojmu to nijak neubírá, protože všechny krásně zapadly do sebe. Představovala jsem si, jak se tři kamarádi (spisovatelé) sešli u kafe a probírali, jak a kde postavám jejich příběhů navzájem zkříží cestu. Knížku jsme nečetla najednou a bylo milé překvapení, vzpomínat si, že tenhle kluk už tam asi byl. Jako když sami máte pocit, že toho člověka odněkud znáte, ale odkud ...