Sněží, sněží...

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236038/snezi-snezi-zv5-236038.jpg 3.91335

Let it snow (2008)

Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

mishka1976
včera

Tři navzájem propletené povídky. Zajímavé zpracování, líbil se mi odlišný úhel pohledu na jeden ucelený příběh. Ten sám o sobě byl dost jednoduchý. Oceňuji humor v knize i díky němu nebyla kniha až zase tak nudná i když, znovu knihu číst nepotřebuji a ani neplánuji.

Ivanka83
07. listopadu

Nenáročnáná oddechovka. Líbilo se mi propojení povídek.
A brala bych i povídku o alobalákovi :-)

zdazilek
06. listopadu

milá kniha, ale kdybych byla mladší asi mě baví víc.

anna2328
05. listopadu

I když to právě není můj šálek kávy, do čtenářské výzvy se hodila. Je napsaná svižně a poutavě. V rámci žánru je to určitě jedno z lepších děl.

vonMalik

Krásná, příjemná, pohodová. Jinou atmosféru by měla v zimě s čajem v ruce, ale i tak se četla dobře. Příběhy mě bavily a trošku mě mrzelo, že se jedná jen o povídky, zajímaly by mě osudy postav :)

Ticiana

To byla parada, dobrodruzstvi jedno za druhym. Sladke, vtipne, sem-tam jsem se i bavila jak premysleli. Takove lehke cteni na pohlazeni duse.

Alexxxka

To bylo tak milé, sladké, vánoční.... a moc se mi líbilo jak byli všechny 3 příběhy propletené a navazovali na sebe. Ta poslední s Gabrielem pro mě byla asi nej. Krásná oddychovka. Už ať jsou Vánoce :-)

adlenka

Tak. Téma z výzvy odškrtnuto. To je asi vše. Nejsem pro tuto knihu cílová skupina (ani náctiletá ani extrémně romantická duše). Nenadchlo. Jediný, kdo mě zajímal, byl alobalák. O něm bych četla radši.

Hakem

Číst ji v zalezlá v dece když je za okny bílý klid a mír, tak dám i 4.. je to taková sladká vzpomínka na první lásky, ten pocit kdy bez toho druhého nevydržíte ani minutu.. příběhy jsou jednoduché, ale vtáhnou a těžký happy end je očekávanou třešničkou na dortu. Jen ke konci se mi už pletli jména kdo s kým a co a jak bylo :)

kykiryki28

Nádherné tři romantické povídky s vánoční tématikou! Všechny tři se mi moc líbily a především osvěží v horkých dnech :-) Doporučuji!

ibrahimgilbert

Zřejmě už jsem na takové příběhy stará, protože tohle mi ale vůbec nesedlo. První příběh byl s prominutím tak neuvěřitelně pitomý a hlavně nereálný, až mě to naštvalo. A Greenova povídka byl snad jeho nejhorší spisovatelský počin. Normálně mám knihy pro mládež ráda, jsou velmi čtivé a čtenář může společně s postavami všechno prožívat, ale tohle byl jeden velký kýč, už jen to téma Vánoc.

JustDreamer

Přijde mi, že čtenáři po přečtení Hvězd očekávali od dalších knížek od Greena veliké očekávání a to i já. Knížku jsem dostala k Vánocům hned po vydání, přečetla jsem půlku prvního příběhu a potom na knížku z neznámého důvodu zapomněla. V polovině letošního jara jsem dostala obrovskou potřebu přečíst si nějakou knížku o lásce určenou pro teenagery. V mé knihovničce jsem měla jen jedinou nepřečtenou knížku a to byla tady tahle. Název neodpovídal ročnímu období, ale knížku jsem si vychutnala na maximum. A naprosto přesvědčivě oznamuji...nadšená! Nechápu, co mě předtím přimělo tuto knížku odložit. Hrozně se mi líbil ten nápad - propojit tři příběhy a přesto byl každý jiný. Dočítám se, že hodně čtenářům se nejméně líbila
povídka Archaanděl prasátek, ale já tady tenhle příběh žrala ze všeho nejvíce. Ale co si budeme - sto lidí, sto názorů:)) V knížce se nevyskytovaly žádné převeliké hluboké myšlenky, takže pro mě ideální:) Doporučuju!

LordCookie

Popravdě řečeno do knihkupectví jsem původně šla koupit úplně jinou knihu, ale velice mě zaujal fešný přebal, což byl jediný důvod, proč jsem si jí koupila. A byla to chyba. Nejsem fanoušek Johna Greena a příběhy o lásce mě vážně moc neberou takže jsem se měla raději řídit heslem: Nesuď knihu podle obalu. Přečetla jsem první příběh, který byl tak dokonalý a sladký, že jsem málem zvracela duhu. Nějak jsem to překousla a dala šanci ještě druhému příběhu, ale přečetla jsem jen první 4 strany. Pak jsem knihu odložila a dala jí úplně nakonec mé knihovny, tak abych jí už nemusela vidět. Jediným pozitivem byla pro mě asi čtivost. Čte se rychle a lehce. Takže jde o super oddychovku, ale doporučila bych jí jen těm, kteří dychtí po příbězích o lásce a vánoční pohodě.

Petruš999

Nebýt čtenářské výzvy, tuto knihu bych odložila. Je spíše určena vrstevníkům hlavních hrdinů. Líbilo se mi vzájemné propojení příběhů.

Gabcatko

Oddychovka, přišlo mi to jako harlequinka pro náctileté :-D V horkém létě s ledovým kafem (místo k tématu vhodnějšího čaje či svařáku) jsem si ale sněhovou vánici představovala jen ztěžka.... lepší by to bylo číst před vánocemi.

sabulicka

Je to jednoduché, oddechové, vánoční čtení, kdy máte položené na stolku kakao, ležíte na gauči přikrytí v dece a venku sněží. :))

emve

Strašně se mi líbí ten koncept propojení tří příběhů třech autorů, které tady do sebe krásně zapadly. Miluju Vánoce a J.Green mě vrátil v čase o pár let zpátky. :) Podle mě krásná, jednoduchá, trochu kouzelná, místy trochu ujetá a komická kniha, která zahřeje u srdce a doslova vykouzlí úsměv na rtech. :)

Zuzvil

Moje hodnocení je něco mezi 2,5 až 3*, ale podle mě si za to můžu sama :-D Už dávno nejsem cílovkou knížky, ale v rámci výzvy jsem si ji zvolila, taky jsem si asi začala číst v nevhodnou dobu a na dlooouho ji odložila, no a nápad dočíst ji teď, když jsou venku tropy taky asi nebylo úplně ideální...každopádně knížka se čte dobře, rychle, bezproblémově, žádné hluboké myšlenky jsem nehledala, ale přesto mi povídky přišly nijaké, zajímavé snad jen bylo, že jsou všechny tři vzájemně propletené. Knížku určitě doporučuji náctiletým a nejlépe opravdu ve vánočním období.

anetinkalan

Odpočinková kniha. Líbila se mi, i když jsem od ní asi čekala víc. Jinak mě moc bavilo, jak se postavy prolínaly. Předvídatelný happyend jako bonus :D

StephenKingje

Velice příjemná kniha, s povídkami, u kterých má každá něco do sebe. Všechny povídky se mi líbily, ale souhlasím, že nejlepší je Zasněžený expres. Povídka Johna Greena se mi však taky velice líbila a ta od Lauren Myracleové taky nebyla špatná. Vcelku teda velice pozitivní názor.

HODNOCENÍ:9/10

Magič

Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Sice nebyla od Greena, ale první povídka se mi líbila nejvíc, příběhy plynule na sebe navazovaly, stále se někde objevoval podivín celý zabalený v alobalu, šťastné zakončení, zkrátka krásná vánoční romance.

julie8829

Hezké, oddechové čtení, na Vánoce ideální. Asi teda spíš pro lidi mé generace, protože pochybuji že by to mamku nadchlo :D Ale pro lidi zhruba 12-20 let, kteří mají rádi romány, doporučuji

Ivka14

Každý příběh byl něčím zvláštní. Každý příběh byl něčím originální,ale bylo zajímavé, jak všechny příběhy jsou spolu něčím spojené. Mně se líbili všechny příběhy,ale nejvíc se mi líbil ten první. Upřímně jsem se bála toho,že to psali tři autoři,ale příjemně mě to překvapilo. Ale na 5 hvězdiček to nemá.

Alethea_k

Nedočetla jsem ani jeden příběh. Knihy Johna Greena ztrácí kouzlo a knihy ve spolupráci s někým dalším mu spíš škodí než prospívají.

Magdalena5

jak se tak probírám horou knih na stole v pokoji (nemám prostorové kapacity, ale i jiné), objevila jsem i sněží, sněží přečtené již před delší dobou. Povídky milé, čtivé, pěkně promotané, v aktuálně panujícím vedru ochlazují i vzpomínky na ně.

Always a reader

Takové příjemné lehké čtení na zimní večery.

caroline.aiko

V knihkupectví mě hlavně oslnily třpytivé vločky na azurovém pozadí. Nejdříve se mi do knížky moc nechtělo, protože nerada čtu pevné vazby, ale potom co jsem si vyslechla názor kamarádky, tak jsem si jí prostě musela přečíst. Líbil se mi hlavně nápad zkombinovat tři příběhy od tří různých autorů do sebe a společně světu ukázat jiný úhel literatury. Četla jsem jí v období Vánoc, takže se mi do příběhu lehce vžilo a jako oddechová a jednoduchá četba se mi to moc dobře četlo. Sešli se jedni z nejlepších autorů a vzniklo něco geniálního..

Tyrkysová

Sněží, sněží… zaujme už svou nádhernou třpytivou obálkou. Jedna sněhová bouře těsně před Vánoci a tři obyčejně neobyčejné romantické příběhy. Oddychové čtení jako dělané pro zimní zachumlané dny s hrnkem čaje. Co na tom, že jsou to příběhy spíše pro puberťáky, každý si občas může zavzpomínat na své mladé lásky a uvěřit v romantické konce :-)

wiix

Asi som prešvihla ten vek, kedy by mi tento štýl a dej priniesli potešenie. Bolo to avšak milé a pohodové čítanie.

Anna 13

Pro mě kouzelné, zázračné, sněhové, voňavé, vánoční, boží, americké, sladké, roztomilé, fascinující, úchvatné, dojemné, srdceryvné, dokonalé, zábavné, vtipné, romantické, chytlavé, návykové, famózní,...

Pro mě byla četba této knihy vánočním zázrakem, který jsem prožila na jaře...
Zbožňuju tuto knížku a chystám se do ní halit každé Vánoce po zbytek mého života...