Sněží, sněží...

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236038/snezi-snezi-zv5-236038.jpg 3.91178

Let it snow (2008)

Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

bara5465

Geniální knížka. Příběhů o vánočních láskách není nikdy dost. Je mi fakt líto, že jsem to již dočetla. P.S.: díky téhle knize jsem si oblíbila bramboráky.

KaileyBlot

Milá a příjemná knížka. Nejvíc se mi líbila první povídka, ale celkově to bylo skvěle vymyšleno - děje všech tří povídek se proplétaly a navazovaly na sebe. Rozhodně je tohle knížka čtivá a na oddych ideální.

Orange8knihomol

Jako já a romantické knížky-to nejde k sobě. Ale když jsem se dozvěděla, že se to odehrává kolem Vánoc, zvolila jsem si tuto knihu. Mě se totálně nelíbila druhá romance od Johna Greena. Ostatní-dobrý. Nejvíce mě nadchl závěr u poslední povídky, kdy se všichni hrdinové z povídek sešli v kavárně a také to, jak každá postava vystupovala skoro ve všech romancích. Prostě to bylo mezi sebou propojené.

Kačkaknihomol

Sladká, sněhem zasněžená naivita, ano tohle vystihuje tuhle knihohubku.
Jelikož jsem na svoje rádoby velké bolístky potřebovala nějaký ten cukrkandl, vzala jsem do ruky tohle ktratičké dílko, a trefila jsem se do černého.
U hned první povídky, jsem byla jako v nějakém oparu, sladkém naivním oparu, oparu dvou teenagerů, kteří se do sebe za den zamilují (ale i tohle moje zdrogovaná nálada dokázala opustit, avšak při povídce druhé mě začala lehce opouštět, protože už tak sladká není, tedy alespoň na začátku).
Romanci s číslem dva napsal John Green, a přestože mě jeho knihy neuchvátily, tady mě jeho styl bavil. Pravda, trvalo mi chvilku, než jsem se začetla, ale takhle já to u Geena prostě mám, nedá se číst jako chleba, ale musí se číst jako dezert. Je to absurdní a děsně, děsně nereálné, hlavně co se romance týče, ale mě to kupodivu děsně bavilo a smála jsem se přesně tam, kde to úplně vybízelo. Jen ta romantika, ta romantika mi tam přišla příliš našponovaná a nereálná.
A pak romance třetí, na které jsem se prvních přibližně padesát stránek zasekla na mrtvém bodě. Tenhle povídkový experiment hraničí se scifi, hlavně v poslední kapitole, kvůli které mám v zubech kazy, tak moc sladké to bylo. Má sice rádoby poselství, ale mě tady přišlo umělý, hlavní postava se mentálně otočí alespoň o devadesát stupňů. Tohle mi přišlo asi nejslabší.
Celkově je ale kniha vhodná pro zimní večery a platí u ní heslo "neurazí, nenadchne". Ale jak jsem řekla, k čokoládě je vážně delikátní.

PetraBery

Knížka, ze které dýchne zimní a vánoční atmosféra. Naivní, mírně jednoduché, ale lehce psané, vzájemně propojené tři povídky, kde je hlavním tématem láska teenagerů. Oddechové čtení, od kterého jsem zase tolik nečekala, a proto nejsem ani zklamaná.

Viktorkaviky

1. a2 povídky fajn

veronika4142

Za mě krásná kniha doporučuji:)

Dočteno, a za mě palec nahoru. Zajímavé propletení příběhu, kéž bych ji četla jako náctiletá....

papajapa

Po Katerinach jsem rekla, ze Greena uz cist nebudu, ale v ramci vyzvy jsem se pustila do teto. Sice je psana pro nactilete, ale pro ostatni to muze byt prijemna oddechovka.
Prvni dve povidky hodnotim velmi kladne, posledni trochu pokulhava, ale konec byl tak "kouzelny", ze mi to ani nevadilo.

Ilithyia

No trochu pozdě jsem zjistila, že kniha je pro náctileté. Ale měla jsem ji vybranou do Knižní výzvy, tak jsem se do ní pustila. Příjemně mě překvapila. Takové pohodové čtení, které neurazí. Bylo milé sledovat jak se dějové linie navzájem prolínají

DracoMalfoy

Krásná, mým osobním favoritem byla třetí povídka, která mi v mnohém připomněla samu sebe.

Ildi

Príjemné zasnežené príbehy, nenadchnú, neurazia...

asperula

Moc hezke pribehy. Puvodne mi nejak uslo, ze maji byt propletene, tak u druheho pribehu to bylo prijemne prekvapeni. Vsechny tri mely zajimavy dej cetla jsem je jednim dechem.

Torino

Kniha je plná sněhu, romantiky, lásky a nereálnosti :-) ale možná i proto se mi líbila. Je to vlastně knižní ekvivalent amerických filmových slaďáků, kde v poslední minutě hlavní hrdina políbí poprvé hlavní hrdinku. Mám pocit, že to se v téhle knize dá doslovně přečíst hned několikrát. Ale ta romantika nás většinou k takovým příběhům táhne, i když víme, že to je dost nereálné... Líbila se mi myšlenka tří povídek od tří autorů, které ale budou do sebe zapletené, budou se odehrávat v ten samý čas a v tom samém městě a v poslední povídce se všichni hlavní hrdinové setkají. Je to lehčí oddychovka, ale není to vůbec špatné :-)

Efeméra

Nejlepší na celé knize je, že ačkoliv tu člověk najde tři povídky od odlišných autorů, všechny jsou propojené – odehrávají se ve stejnou dobu ve stejném městečku a hlavní hrdinové příběhů se navzájem v povídkách potkávají. Na konci, kde se všichni aktéři sejdou na jednom místě, mi téměř připadalo, že jsem celou dobu vlastně četla jeden příběh.

Zasněžený expres. Přiznám se, občas jsem se u první povídky chytala za hlavu, jak mi bylo za hlavní hrdinku trapně, když vypustila z úst nějaký nesmysl, do kterého se obvykle jen víc a víc zamotala. Hrdinové všech povídek byli typičtí teenageři se vším všudy – Jubilee nevyjímaje. Až na několik chvil, kdy se hlavní hrdinka chovala vážně divně nebo byla protivná, a pár nereálných situací (jaký blázen by si na Štědrý den zval do domu úplně cizí holku, která tvrdí, že její rodiče jsou ve vězení?) můžu označit Zasněžený expres jako opravdu milou povídku. Pěti hvězdičkami bych ji sice neohodnotila, ale i tak nelituju, že jsem si ji přečetla.

Vánoční zázrak. Začátek Greenovy povídky mě bavil, povídka byla opravdu hodně ztřeštěná. Ale když mi hlavní hrdinové pořád opakovali, jak moc se chtějí do Waffle House dostat kvůli ROZTLESKÁVAČKÁM a BRAMBORÁČKŮM, nakonec mi to už pilo krev. Ke konci to už nepůsobilo vtipně, ale spíš jsem je měla za pořádné blázny a maniaky. Jak mi Green nesedl knihou Hvězdy nám nepřály, tak tato povídka mě jen utvrdila v názoru, že tento autor jednoduše není pro mě.

Archanděl prasátek. Třetí příběh pro mě byl opravdová chuťovka. Při čtení mi totiž připadalo, že se autorka rozhodla hlavní hrdinku vylíčit tak protivně, jak jen dokázala. Důkazem toho byly nejen její vnitřní pocity, ale i jednání s kamarádkami a vůbec se všemi lidmi, kteří se v povídce vlastně byť jen mihli. Celý příběh byl o tom, jak se hlavní hrdinka musí změnit a dosáhnout tak svého šťastného konce. Což o to, šťastného konce opravdu dosáhla, ale zda se změnila – o tom vážně pochybuji. Jen děj tak krátké povídky k tomu podle mě opravdu nestačí.

Celkově knížku hodnotím 3 hvězdičkami. Může za to hlavně zimní atmosféra, která na mě při čtení příjemně dýchla. Myslím, že by to vánočních knih chtělo rozhodně víc!

TerraNova

Knížka mě dokázala celkem slušně rozesmát, což jsem od ní opravdu neočekávala. Velké plus dávám obálce. Je fakt povedená, laděná do zimy, kterou já osobně fakt miluju. Příběhy jsou tak akorát dlouhé a rozhodně se při nich nenudíte, protože každý má něco. Jeden je méně náročný, miloučký, nenáročný, v druhém máte trochu toho adrenalinu a třetí je ze začátku možná trošku depresivnější, ale ke konci už nemáte chuť nakopat hlavní postavu někam. A přišlo mi pěkné, že se povídky tak nějak propojovaly mezi sebou, minimálně těmi postavami, protože tak to v životě je.

První povídka od autorky Maureen Johnsonové byla naprosto parádní. Takový ten klasicky miloučký, možná lehce naivní příběh o tom, že nikdy nevíte o člověku 100% všechno. Nikdy nevíte, co si myslí a jestli říká pravdu. O poznávání nových lidí. O kouzlu Vánoc doplněného spoustou sněhu, mrazu, holce a klukovi, kteří se hledali, až se našli.
Dobře, možná je to více méně nereálné, ale přece jenom, tyhle povídky mají být, jak jsem výše zmínila, o kouzlu Vánoc, ne? Takže proč prostě jednou nepřijmout to, že se to může stát? A pokud jo, tak u které jiné knihy? :)

Druhou povídku napsal John Green. Byla jsem k tomu trochu skeptická, jelikož jsem se lekla, že je psaná z pohledu kluka (poprvé, co jsem četla knížku z pohledu kluka :D), ale nelitovala jsem toho, že jsem to začala číst. Opět, četlo se to samo. Konec se sice dal čekat (minimálně já teda od začátku věděla, že náš hlavní hrdina skončí na konci s jistou osobou), ale to ostatně i u všech zbylých povídek.

Lauren Myracelová - autorka, která napsala třetí povídku s názvem Archanděl prasátek. Nejdřív jsem si myslela, že název absolutně nesedí k dané povídce, ale to jsem se hodně pletla. Povídka vlastně zakončuje celou knihu naprosto skvěle (opět trochu naivně a předvídatelně, ale kdo to řeší - já jsem tuhle knihu četla právě s tím vědomím a za tím účelem).

Za mě osobně byly všechny povídky stejně úžasné a kouzelné. Jak jsem řekla, každá měla něco, takže nemůžu říct, která byla lepší.

michaela3483

První příběh se mi moc nelíbil.
Druhý už byl lepší, hlavně cesta na bramboráčky.
Třetí příběh se mi líbil nejvíc. Jen mi z počátku Addie neseděla a určitě by potřebovala víc času na změnu.
Nejlepší na celé knize byla představa sněhové vánice, kterou jsem všem záviděla.
Bylo to takové oddychové čtení, ale pro mladší ročníky.

Tinkaji

Číst tuhle knihu v červenci, nebylo by to ono. Ale o Vánocích je to ta pravá odpočinková četba, ve které nechybí hory sněhu, romantiky a příjemného humoru. Jo a vybírala jsem podle obalu :-D.

Mišule_11

Pěkná knížka s vánoční tématikou, která se mi líbila hlavně, když jsem jí četla okolo Vánoc..! :) Líbilo se mi, jak byly všechny příběhy propojené, všichni se skoro znali a vystupovali ve všech příbězích, kdy každý byl spojený s láskou! Škoda jen, že ten poslední příběh mě až tolik už neoslovil..:/

Haen

Milé dívčí vánoční čtení.

Barush64
29.12.2017

Prijemne cteni v predvanocnim case. Nazev teto knihy jsem mela napsany v diari asi rok dopredu, abych si ji nezapomnela na prosinec poridit. Svuj ukol splnila velmi dobre - nadsazka, laska a hory snehu me naladily vic nez otrepane vanocni songy v radiu. Jasne,bylo to naivni,nepravdepodobne a taky dost pubertalni :D, ale o Vanocich clovek odpusti leccos. Celkove me to spis prijemne pohladilo po dusi a to jsem presne chtela. Prvni povidka nejlepsi.

Nika13
29.12.2017

Kniha se mi moc líbila,nejvíce povídka od Maureen Johnsonové-Zasněžený expres.Povídky mi přišly velmi zajímavé a líbilo se mi,jak se navzájem propojují.Povídka od Greena mě nezklamala,ale líbila se mi nejméně.Celá ta knížka na mě celkově působí velmi příjemně a určitě bych ji doporučila.

TimetoStyle
28.12.2017

Některá povídka byla výborná, jiná zase slabá… Knížka se skládá ze tří povídek, každou z nich napsal jiný autor. Tentokrát mě zklamal můj oblíbený autor – John Green. Nejdříve nás uvede do děje Maureen Johnsonová, na ni naváže John Green a nakonec to krásně uzavře Lauren Myracleová.

První povídka – Zasněžený expres (Maureen Johnsonová)
Tahle povídka se mi líbila snad ze všech nejvíc, přála jsem si, aby takhle byla napsaná celá kniha. Autorka má fakt dar popsat místo, kde se hlavní hrdinové nacházejí. Mini spoiler – když Jubilee Douglasová vystoupí z vlaku spolu se Stuartem, tak jdou a po cestě je zasáhne vánice. Autorka to tak dokonale popíše, že je mi zima spolu s hlavními postavami. Živě jsem si představovala, jak tam ti dva chudáci mrznou :-D

Druhá povídka – Vánoční zázrak (John Green)
U téhle povídky se mi zdálo to, že autor moc nedotahuje např. pocity k dokonalosti. Mnohem víc se mi od něj líbila kniha Hvězdy nám nepřály. Bylo to velké zklamání, kvůli němu jsem si tuhle tu knížku kupovala.

Třetí povídka – Archanděl prasátek (Lauren Myracleová)
Tahle povídka mě pobavila a krásně zakončila celou knížku. Líbilo se mi na konci ponaučení – ,,kdo pozdě chodí, sám sobě škodí“.

Petja
28.12.2017

Kniha mne uchvátila obálkou, která slibovala pohodové čtení v dece o Vánocích, proto jsem ji koupila hned dvakrát jako dárek a teprve později si ji přečetla. Nejvíce mne bavila první povídka a docela i třetí, druhá mi nesedla. Líbilo se mi propojení všech tří povídek, ale celkově mi připadaly nereálné. Kniha není špatná, ale není nutné ji mít doma v knihovně, podle popisu jsem očekávala něco jiného.

Sabča92
28.12.2017

Bohužel mě tato kniha nesmírně zklamala. Neočekávala jsem žádný náročný příběh ale toto jsem měla problém i dočíst. Tři povídky, které byly vzájemně propleteny mě ničím nenadchly. Lepší mi přišla první a pak poslední. Greenova povídka se mi líbila nejméně a vulgárnost v ní mě tedy netěšila. Proč je tato kniha o Vánocích? Vždyť z ní
žádná vánoční atmosféra nesálá. Bohužel, za mě dvě hvězdy za snahu..

SknihouVrukách
28.12.2017

Jednoduchá romantická vianočná oddychovka. Až na poviedku od Greena sa mi kniha veľmi páčila.

MayaBu
23.12.2017

Možná tuto knihu nadhodnocuji, ale propojení jednotlivých povídek mi přišlo dokonalé, hlavně když se na konci sešli všichni hlavní aktéři...
Jednotlivé povídky měly své mouchy - první byla sice vtipně napsaná, ale děj se mi zdá dost nereálný, druhá mi (narozdíl od většiny komentujících) přišla nejlepší, třetí měla hodně nezáživnou první polovinu. Zápletky byly dost průhledné a jednoduché, to je pravda, ale jako celek Sněží, sněží působilo až překvapivě dobře.

Audrina
23.12.2017

Jako předvánoční čtení to vůbec nebylo špatné. Líbilo se mi, že byly všechny tři povídky navzájem provázané a díky odlišným autorům měla každá svůj specifický styl.

Ver-ča
23.12.2017

Co k tomu říct. Nádherný vánoční tři příběhy. Každý přiběh v knížce měl něco do sebe ale nejvís se my libil zasněžený expres. Doporučuji :)

Amber
19.12.2017

V podstatě se mi líbila jen první povídka. U druhé jsem už skoro od samého začátku tušila, jak skončí, a při třetí povídce jsem se ze začátku šíleně nudila, když jsem se musela pročítat x stránkami o pocitech Addie...konec už byl zábavnější.