Sněží, sněží...

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/big_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 3.81901
Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Let It Snow: Three Holiday Romances, 2008

Kniha Sněží, sněží...

Jaehyun

Začátek mě bavil ale pak to šlo kvalitou dolů a ke konci už mě ty příběhy ani nezajímaly a bylo mi jedno jak skončí :(

Knihochod

Tri Vianočné príbehy, odohrávajúce sa v malom mestečku uprostred snehovej búrky, jasne dokazujúce, že nie vždy to, po čom človek túži, je preňho to pravé.

Priznám sa, že som túto knižku už dávnejšie čítala, avšak nepamätala som si z nej absolútne nič. A ešte ma aj zmiatol film na Netflixe.

Ako som už písala v inom príspevku, často poviedkové knižky nevyhľadávam, pretože ma trošku irituje fakt, že na seba tie jednotlivé poviedky nenadväzujú. Ale teda iste mnohí viete (a tí, čo neviete, tak sa práve dozviete), že tieto tri kratučké príbehy sú istým spôsobom prepojené a za svoju osobu musím povedať, že to pre mňa bolo príjemné opätovné zistenie.

Tým, že každú z poviedok napísal niekto iný, aj moje sympatie voči každej z nich kolísali, no začnem teda pekne-krásne poporiadku.

Prvá poviedka ma veľmi prekvapila. Bola vtipná, milá, svižná, celý dej krásne plynul a mne sa ani v jednom momente nestalo, že by som uvažovala nad tým, či by nebolo to či ono lepšie, keby sa stalo inak a podobne. Postavy mi boli veľmi sympatické a štýl autorky mi sadol výborne.
Čo sa druhej poviedky týka, myslela som si, že je to pre mňa jasná istota, pretože ju napísal John Green a pár jeho knižiek mám naozaj rada. Ale pri čítaní tohto jeho krátkeho počinu som si nebola úplne istá, čo si o tom mám myslieť. Nedokázala som sa poriadne začítať a postavy boli také akési nemastné-neslané.
A tretia poviedka bola z môjho hľadiska úplne príšerná, najmä kvôli hlavnej hrdinke, ktorá nemyslela na nikoho iného iba na seba, čo ja veľmi nemám rada. Tiež som trošku dúfala, že to celé bude aspoň trošku vtipné. Nuž, dúfala som zbytočne.

Keď teda vezmem v úvahu všetky kritériá, knižku hodnotím ako taký ten obyčajný priemer, ktorý neurazí avšak ani nenadchne. Možno mladšieho čitateľa s ešte trošku naivným zmýšľaním.

Hobitka

Všechny tři povídky se mi líbily. Četla jsem je znovu po několika letech a překvapilo mě, že mě asi okouzlily ještě o něco víc. (Při prvním čtení mi povídka od Johna Greena přišla taková dost nijaká, tentokrát mi připadala skvělá :D)
Tři různí autoři - tři různé povídky. Ty jsou ale moc pěkně propletené pomocí vedlejších i hlavních postav, a dohromady tvoří milou knížku navozující zimní zasněženou atmosféru :)

LuciaSangster

Tahle kniha je psána třemi autory. Takže tři různé příběhy, které se proplétají.

Čtenář si může přečíst , co se může stát o Vánocích. Dobré i zlé.
Kniha je spíše určená pro puberťáky, protože někdy jsou příběhy až moc sladké nebo přehnané.

Jinak Vánoční tématiky bylo dost. Krásné a pohodové čtení na Vánoce, ale asi to číst už znovu nebudu. Stačilo mi jednou, ale když chcete něco na odlehčení, tak je kniha přímo pro vás.

Občas jsem se i zasmála. Nečetlo se to špatně.

Který příběh se mi líbil nejvíc? Rozhoduji se mezi prvním a posledním, protože ty mě dokázaly svým způsobem okouzlit. Bohužel druhá povídka od Greena mě tentokrát zklamala, protože byla podprůměrná a ničím zajímavá.

Pokud se vám kniha nechce číst, tak se mrkněte na film, protože ten stojí za to.

barcamilujecist
27.12.2022

na Vánoce ideální čtení:D

dufkys
14.12.2022

milá, příjemná kniha s atmosférou Vánoc

Peťulka3
08.11.2022

Pohodové vánoční čtení. Krásné romantické příběhy, které se pak na konci spojí do společného happy endu

Zuuuza
22.10.2022

Bohužel se mi líbila v podstatě jen první povídka. Další dvě šly pro mě kvalitou dolů a spíš mi postavy a jejich podivné motivace lezly na nervy. A to Greena jinak miluju. Tady mu kolegyně podle mě dala na frak.