Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1981 491

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

Maragad
02.12.2015 4 z 5

Sněží, sněží… je kniha tvořena třemi svátečními romancemi, které jsou plné mrazu, sněhových vánic, vánočního ducha, ale hlavně lásky ve všech jejích možných podobách, která na hlavní hrdiny čeká někdy i na místech, kde by ji rozhodně nečekali. Každý z příběhů má něco do sebe a každý se vyznačuje něčím jiným. Ovšem co mají všechny společné, je osudovost. Jedna sněhová bouře zasáhne do životů všech zúčastněných a kompletně jim je převrátí vzhůru nohama.

banka29
28.11.2015 5 z 5

Skvělá kniha,líbilo se mi jak jsou příběhy propojené.První příběh byl nejslabší a pro mě nejméně zajímavý.Druhý přiběh mi přišel asi nejlepší a hned na první stránce bylo poznat,že je od Greena.Třetí se mi opět hodně líbil a v některých momentech možná i víc než druhý.Za mě 1.příběh-3,5 * ,2.příběh-5*,3.příběh-5* I přesto že jsem 2 a 3 ohodnotila stejně tak asi Green pořád vyhrává.

Lumine
28.11.2015 4 z 5

Jsou to tři krásné a vánoční povídky. Rychlé, milé, zábavné.

Začnu od začátku. Zasněžený expres.
Za mě 5*. Moje nejoblíbenější povídka z knihy. Je tak miloučká, hřejivá a není zas až tak předvídatelná (dobře, od konce první třetiny je jasné, co se bude dít, ale i tak).

Vánoční zázrak
Ehm... 3,25* Vážně. Na to, že jméno autora propaguje a je propagováno s knihou nejvíc, tak se mi jeho povídka líbila nejméně. Konec jasný už od první stránky a tak mi moc nelahodil ten styl. Postavy byly možná trochu nedotažené, ale nakonec jsem se i bavila.

Archanděl prasátek
4* Pěkné. Hlavní postava mi sice přišla děsná (aspoň ze začátku), ale o to šlo. Tahle povídka se mi celkem dost líbila. A navíc ten úžasný konec, kde se všechny příběhy střetly a vyvrcholilo to v prakticky nervové zhroucení Christ. Bylo mi jí vážně líto. :D

Takže podtrženo sečteno 4*. Skvělá kniha ke kávě a něčemu dobrému, zatím co venku fouká studený vítr. Líbilo se mi to a proto hlásám: "Více vánočních příběhů!" :)

May
28.11.2015 5 z 5

Pro mě, je tu na ohodnocení této knihy málo hvězdiček! !!

ajla5
27.11.2015 5 z 5

To je tak pěkná knížka! Přesně pro chvíli, kdy je pošmourno, uvaříte si čaj, zapálíte svíčku a čtete ty pozitivní věci, A chci mini prasátko!

Denaille
26.11.2015 5 z 5

Zaujala mě obálka a fakt, že jsem před nedávnem přečetla Papírová města (jediná kniha od J. Greena, co jsem četla, díky mé malé ségře, která se teď do Greena pustila), takže Sněží, sněží... šlo ihned do košíku. Doma jsem až při rozbalování zásilky zjistila, že jde o povídky od tří různých autorů... Moje první reakce byla: "To jako fakt?" Nějak mi to sebralo všechnu energii pustit se do čtení, nicméně na ty další knihy, co na mě vykukovali, jsem jí měla ještě míň.
První povídka mě z těch tří dostala úplně nejvíc (tu autorku si musím někde najít a přečíst si něco víc, Green už tolik nebodoval). Došla jsem z práce v půl jedné, v půl třetí jsem ji dočetla (prostě jsem musela) a v osm už jsem zase stála na nohou a běžela do práce (servírky no). Do práce jsem si ji úmyslně nevzala, protože už jednou jsem dostala zdrba, že si čtu a jak mě něco chytne, tak se prostě musím dočíst až na konec. A po první povídce jsem věděla, že by mě to asi jenom tak nepustilo.
Tak nějak jsem chtěla, aby celá kniha byla o Jubilee a Stuartovi, takže o to větší překvapení mě čekalo v druhé povídce. "Hele počkej, to mi něco říká... jo ono to spolu souvisí". Tolik k nečtení anotací knih a jejich nepochopení. :D Bylo to prostě milé a fakt jsem ráda, že všichni psali o stejné sněhové kalamitě. :D
Takže nakonec musím říct, že jsem z knihy opravdu nadšená, skvěle promyšlené, naprosto kouzelné a prostě vánoční. S klidem v duši poputuje mojí dvanáctileté ségře pod stromeček. :D (Tak musela jsem si ověřit, co jí vlastně dávám ne?) :D

Ewik
14.11.2015 4 z 5

Moje první četba co se týče těchto autorů a musím uznat, že jsem byla celkem mile překvapena.
1.povídka se mi moc líbila. Měla šťávu a četla se úplně sama. Oběma hrdinům jsem moc fandila a přála jsem jim jen to nejlepší.
2. povídka mě nijak moc neoslovila. Zdála se mi taková nějaká zdlouhavá a trošku nepřesvědčivá. I když co se týče lásky a zároveň přátelství, to mi bylo celkem blízké.
3. povídka se opět četla velmi lehce, i když jsem často musela kroutit hlavou nad Addiinými myšlenkovými pochody. Postavy mi byly docela sympatické a mělo to něco do sebe.
Díky této knize na mě dýchla atmosféra Vánoc a pohladil mě pocit, že zázraky se opravdu dějí a že přicházeji v tu nejneočekávanější dobu.
Také se mi líbilo, že autoři svými povídkami na sebe navazovali.

Aaliyan
08.11.2015 5 z 5

Na to, že neskutečně nesnáším Greena, to bylo dobré. Líbilo se mi všechno, co jsem si z knihy odnesla uvnitř sebe. hezké, pohodové, zapálit svíčku, vzít si deku a jít na věc ... toť mé doporučení.

Babouš
01.11.2015 4 z 5

První novela skvělá (5 hvězdiček), druhá celkem OK (4 hvězdičky), třetí nic moc (za mě tak 3 hvězdičky s odřenýma ušima). Takže vyprůměrováno na 4 hvězdy. Líbila se mi vánoční atmosféra, která z toho prostě dýchla a voněla jako horká čokoláda (a Waffle House).

Wolfinéria
01.11.2015 4 z 5

Celkem pěkné, nejvíce se mi líbila Johnova povídka :) poslední byla trochu slabší, ale taky pěkná. Moc se mi líbilo, jak se příběhy proplétaly :)

evikt
19.10.2015

Moc hezke cteni, zimni povidky z obdobi Vanoc, snehove kalamity a vztahu, ktere z ni vznikaji, vyvijeji se a utuzuji. Ty pratelske i milostne...