Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1981 491

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

Nicola.k.
16.01.2016 5 z 5

Super vánoční kniha

Andy6
15.01.2016 4 z 5

Ale jo, hezká vánoční a hodně sněhová knížka. Takové to oddechové čtení bez přemýšlení.:-)

Natálie14
14.01.2016 5 z 5

Knížka absolutně skvělá do zimních dnů!

Katno10
12.01.2016 4 z 5

Ctiva kniha, ktera se hodi ke krbu s hrnkem horkeho caje. Je to oddechovka s nadechem divcich romanu.

Marký14
10.01.2016 4 z 5

Hledala jsem nějakou vánoční knihu a tahle splnila vše, co by vánoční kniha měla. Milá, vtipná, nenáročná a přenese na vás tu správnou atmosféru. Navíc se mi líbilo propojení mezi všemi příběhy. Na Vánoce super čtení! :)

Styblice
10.01.2016 5 z 5

Knihu jsem zakoupila hlavně kvůli J. Greenovi, ale přesto jeho povídka byla nejméně zajímavá. Přečteno jsem měla za dva dny a určitě nelituji! Navíc se mi líbila sněhová kalamita, jelikož u nás se pořádného sněhu asi nedočkáme :-)

Terezkaa69
09.01.2016 4 z 5

Pěkná oddechovka, která se dobře čte. Kniha přečtená za dva dny a ke které se ráda vrátím. Nejvíce se mi líbila první povídka, druhá mě nezaujala a třetí byla celkem fajn. Knihu doporučuji na klidné víkendové dny:)

terka.b
09.01.2016 5 z 5

Skvělá knížka, určitě bych ji doporučila :) .. Líbilo se mi, že je psaná třemi spisovateli, každý z nich do toho dal své. Knížku jsem si koupila hlavně kvůli p. Greenovi, ale jeho povídka mě zaujala nejméně, ale i přes to se mi líbila. A konec je opravdu krásný. :)

Pelunka
08.01.2016

Kniha je rozdělena do tří příběhů. Každý autor píše jeden příběh a na závěr kniha tvoří dokonalý konec všech příběhů Je pravda, že druhý díl mě moc nebavil, ale za to první a poslední moc. Když jsem knížku četla představovala jsem si všude ty hromady sněhu a tu sněhovou bouři hned vás to vtáhne do děje kniha se moc pěkně čte.

KACABAK
08.01.2016

Vánoční kniha, ale zázraky od ní nečekejte. Přečtete ji rychle, ale moc vzpomínek ve Vás kniha nezanechá.

kacka29
08.01.2016 5 z 5

Krásné vánoční čtení :)

kate210
07.01.2016 4 z 5

Je to moc hezká kniha.

alwaysbelieve
07.01.2016 5 z 5

První povídka se mi líbila úplně nejvíc, bylo to sice strašné klišé, ale hrozně roztomilé. Greenova povídka mě v tomto případě moc nezaujala, ale přesto byla fajn. A nakonec se vše skvěle propojilo a všichni se sešli, což bylo předvídatelné ale podle mě super a krásný konec :)

Mishak
06.01.2016 5 z 5

Miluju Vánoce, miluju sníh o Vánocích (po něm už tolik ne) a miluju Vánoční příběhy a zázraky!!!

Mám ráda styl psaní, humor a postavy Johna Greena, tak jsem tuhle knihu prostě musela mít (kord když nevím, kdy jeho další knihy vyjdou). A musím přiznat, že mě nezklamaly ani zbylé dvě povídky od dalších dvou autorek, které se na knize podílely.

Dost mě mrzí, že jsem se ke knize dostala až po Vánocích, ale i tak mě zahřála u srdíčka a potěšil venku padající sníh (konečně!!!). Povídky se krásně, ale nenásilně prolínají, jsou svátečně laděné, úžasně humorné a ta spousta sněhu? WAU!!! Určitě si ji ještě přečtu někdy před Vánocemi, protože tahle kniha na ně musí krásně naladit.. =)

Nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdičkami... =)

Můžete mi, prosím, někdo říct, co je to ten alobal??? No, nepřišla jsem na to a leží mi to v hlavě... =D

Kat9
06.01.2016 4 z 5

Pohodové čtení (nejen) na Vánoce.

nikol2178
06.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha, která se hodí v období Vánoc... :) Nádherné příběhy a po dlouhé době jsem si přečetla nějaký lehčí příběh. :) Zbožňuji Johna Greena :)

nika294
05.01.2016

Knížka se moc povedla i když mě druhá povídka moc nezaujala nejvíc se mi líbila první.knížka se dobře a rychle čte.Jen bych potřebovala vědět přesnou charakteristiku postav,protože si nepamatuji vše o postavach a nechci to číst znova.Předem děkuji za odpověď.

DennieForbes
05.01.2016

Já asi vážně nepochopím, proč autoři dávají svým hlavním postavám tak nízký věk.. Obecně mi to u knih tohoto typu vadí, ale teď už to musím zmínit.

Co se týče děje, jak je už zmíněno v komentářích pode mnou, je předvídatelný, ale svým způsobem dokáže i překvapit. Velké plus měla u mne kniha za to, že se příběhy protínají, a za úsměvný konec. Atmosféra skvělá, té také není co vytknout. Myslím, že si ji příští rok o vánocích zase jako oddechovku přečtu. :)

Anoell
05.01.2016 4 z 5

Co se lásky týče, přišly mi všechny povídky předvídatelné, obzvlášť ta první. Té druhé nemám snad co vytknout. Zato ta třetí... Hlavní postava byla přesně taková, jak jí bylo říkáno, a její nápravě prostě nemůžu uvěřit. Dost bylo ale kritiky. Příběhy byly zajímavé, bavily mě a nejednou i rozesmály. Líbilo se mi, jak to na sebe vše navazovalo, a nejraději mám asi z těch 3 Vánoční zázrak (Green asi hodně rád píše o cestách autem :D).

tynkaiscrazy
05.01.2016 3 z 5

Jelikož je kniha psána třemi autory, nebudu ji úplně hodnotit jako celek, ale spíše jednotlivě:

Zasněžený expres - Maureen Johnsonová: První příběh čítal poměrně spoustu jmen, které není radno zapomínat, na konci se budou hodit! Protože se jednalo o úvodní část, nebylo možné provést žádné extra zvraty, o to se postaral až Archanděl prasátek, ve kterém vám všechno do sebe hezky zapadne. Jubilee mi připadala poměrné sympatická, asi ze všech nejsympatičtější. Na styl si stěžovat nemohu, na druhou stranu to nebylo něco, z čeho bych si měla sednout na zadek. 4 hvězdičky.

Vánoční zázrak - John Green: za mě nejslabší povídka. Možná, kdyby toto byla první kniha, kterou bych od něj četla, líbila by se mi, ale bohužel tomu tak není. Připadalo mi, že opět sázel na svou osvědčenou taktiku, takže v porovnání s jeho ostatními díly to bylo do psychiky postav, stylistiky, vtipu a detailů (kterých si všímám) úplně stejné. Opět plné pubertálního chlapeckého humoru, opět je jeden z party odkudsi z daleka (tentokrát Korejec, předtím Arab). Opět měl někdo z party švihlou přezdívku (tentokrát Vévoda, předtím Radar, Plukovník). Přijde mi, že se vůbec nesnaží své práce v něčem odlišit! Jako by vycházel ze sepsané šablony a podle té se řídil. Nudí mě to. 2 hvězdičky.

Archanděl prasátek- Lauren Myracleová: povídka, ve které vše zapadne do sebe. Hlavní zápletka nebyla nic velkého, kromě toho, že se hlavní hrdinka utápěla v bahně sentimentality a nekonečného smutku z rozchodu, se měla postarat o koupi miniprasátka, což se odehrálo tak rychle, že bych po tom tuto část ani nepřemýšlela pojmenovat. Konec je ale tak nějak hezký, prorože se všechny tři příběhy prolnou a i když je v tom trochu zmatek, asi se mi to líbilo. 3 hvězdičky.

Výsledek: 3 hvězdičky.