Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1983 1983

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

gamika
05.01.2016

Krásná knížka, četla jsem během vánočních svátků, určitě stojí za přečtení. Příběhy se prolínají, knížka je romantická a velice čtivá.

Niannie
04.01.2016 5 z 5

Kniha se četla moc dobře, člověk by ji zhltnul najednou kdyby měl dostatek času. Každý příběh byl něčím originální a moc se mi líbilo, jak se všechny tři příběhy ke konci propojily. Takové lehké čtení se šťastným koncem pohladí člověka po duši a hned má lepší náladu.. :)

Anita86
04.01.2016

Krásně se to četlo, a o Vánocích hlavně, byla jsem v práci, byla jsem rada, že si ji po práci můžu přečíst.
Oceňují propletenost příběhu, navazovali na sebe.

Luciska13
04.01.2016

Krásné vánoční povídky, ze kterých přímo sálá vánoční atmosféra. První povídka se mi líbila asi nejvíce, potom byla druhá a ta třetí byla na stejné úrovni jako druhá nebo lehce pod ní. Konec knížky mi dal pořádně zabrat, abych si rozpomněla kdo ke komu patří a v jaké povídce hrál jakou roli. Líbilo se mi jak do sebe povídky zapadaly. Jako výhradu můžu říci akorát to, že mi některé ty vztahy přišly předvídatelné a některé i v realitě neskutečné, ale ve kterých romantických knížkách to tak není?

natalie2171
03.01.2016 4 z 5

Byly to pěkné příběhy, pohodové, dobře se četly. Občas jsem se i zasmála a musela žasnout nad talentem psaní, kde na autorech opravdu nešetřil a byl jim nadělen štědře. Knihu jsem přečetla za jeden večer a ani jsem nevěděla jak. Škoda jen, že povídka Greena byla pro mě taková nudnější. Pořád tam tlachali o jednom a tom samém a to prostě bylo unavující oproti první a poslední. Jinak bych dala o tu jednu hvězdičku navíc, ale nedám ji. Jiank to bylo pravdu pěkná knížka a věřím, že si ji další Vánoce zase vytáhnu a možná nejen o Vánocích ;)

klarinka9974
03.01.2016 5 z 5

Kniha je rozdělena na tři povídky, které se navzájem propojují. První dvě povídky se mi moc líbili, do té poslední jsem se nemohla nějak začíst, ale nakonec jsem jí taky přišla na chuť. Vánoční kniha na Vánoce je snad to nejhezčí co se dá číst přes svátky, a opravdu i tato kniha ve mě vyvolala Vánoční atmosféru ještě více a záviděla jsem jim toho sněhu, kolik ho mají. Kniha se mi líbila, měla jsem ji rychle přečtenou, čte se sama a je plná Vánočních překvapení.

kájik737
03.01.2016

tato kniha se mi moc líbila, hlavně ta povídka od Johna Greena, líbila se mi hlavně proto, že tři povídky na sebe skvěle navazují, jsou velice stejné a přitom úplně jiné a úplně vše v té knížce zapadá.
První dvě povídky jsou úplně úžasné, přečetla jsem obě za jeden den, ale u té třetí jsem se trochu sekla, jelikož hlavní hrdinka skoro po celou povídku nenávidí život a takové knížky nemám ráda, ale naštěstí jsem knížku dočetla a jsem za to ráda, jelikož kniha má hezký konec.
No abych to shrnula knížka byla doopravdy skvělá a moc mě bavila.

hledaseniki
02.01.2016 4 z 5

Nijak se netajím tím, že mám ráda Johna Greena, jeho styl psaní mi sedl stejně tak jeho smysl pro humor a jeho neuvěřitelné postavy a tak když vyšla povídková kniha Sněží, sněží nemohla jsem si jí nechat ujít i když jsem knihu odkládala na vánoční období, přesně pro tu příležitost byla i napsána.
První povídka mě pohltila velmi snadno a vychutnávala jsem si jí s karamelovou kávou a vanilkovými rohlíčky a skvěle doplnila vánoční atmosféru. Ve druhé povídce přichází John Green s jeho tradičním stylem, kterému opět nechybí vtip. Třetí povídka mě příliš nezaujala zřejmě díky hlavní hrdince, která mi vůbec nesedla.
Sněží, sněží je příjemné pohodové čtení, které proplétá osudy postav a celé to působí hrozně srdečně a mile a navíc ta obálka je nádherná. Rozhodně se plánuji ke knize vrátit a to příští Vánoce a dost možná to bude tradiční vánoční knížka.

maruschka
02.01.2016 4 z 5

Parádní zimní oddychovka. Pro mě všechny tři povídky kvalitativně vyrovnané, propojení výborně promyšlené. "Jaký alobal?"

Carrie..
02.01.2016 4 z 5

Je to takové milé , zasněžené vánoční čtení :) nejvíc se mi líbil druhý příběh a jak už je několikrát uvedeno v předchozích komentářích tak ve třetí povídce se mi drobet otvírala kudla v kapse ! Hlavní hrdinka je rozmazlená a ukňouraná , to mě dost rozčilovalo.. ale jinak pěkné čtení na zimní období :-)

JamieWiliams
02.01.2016 5 z 5

Moc se mi knížka líbila, Když jsem jí začala číst nemohla jsem se odtrhnout a první díl jsem měla přečtený za pár hodin. Myslela jsem si že knížka nebude zajímavá ale jak jsem přečetla první díl hned jsem změnila názor vážně jsem ráda že jsem si knížku přečetla ale zamrzela mě celkem poslední povídka. Addie mi byla opravdu nesympatická a vadilo mi jak byla až moc ukňouraná ale i tak mě povídka zaujala.

calipsso
31.12.2015 4 z 5

Těšila jsem se na knihu, jako vánoční dárek :-) Dostala jsem to, co jsem čekala. Příjemné zimní čtení, oddychovka, co se čte rychle a dobře. Mě se knihy na povídky líbí a ještě víc se mi líbí, že jsou propojené.. Prostě ty časové intervaly co se vzájemně namíchaly mě hrozně baví.

MagdalenaHalow
31.12.2015 4 z 5

Musím se vyjádřit ke každé povídce zvlášť, jinak to ani nejde.
Zasněžený expres - Skvělé. Moc mě to bavilo. Konec byl sice lehce předvídatelný, ale jinak to bylo neotřelé a zábavné. Postavy mi byly hrozně sympatické. Tady bez váhání 5 hvězdiček.
Vánoční zázrak - To bylo typicky greenovské. A právě to mě moc nebavilo. Psychika postav je v jeho knížkách skoro stejná a mám z toho takový pocit, že se z nich snaží udělat netypické hrdiny. A to už se mi tak nějak omrzelo. Děj byl ovšem zábavný, takový lehce šílený, ale proč ne. 4 hvězdičky.
Archanděl prasátek - Bože, jak mně byla Addie nesympatická! Rozmazlená holka, která myslela jen na sebe. A přitom byl Jeb tak milý! Ani příběh mě moc nebavil. 3 hvězdičky.

Zrzavá_Tereza
31.12.2015 5 z 5

Je to milé, zasněžené, zamilované, vánoční... A já tuhle knížku asi zařadím do každoročního vánočního čtení.

Fantastička
31.12.2015 5 z 5

Úžasná kniha:) všechny tři povídky mě moc bavily:) je to pohádkové čtení, u kterého se člověk perfektně odreaguje:) sice jsou to velice naivní příběhy, ale o to jistě těmto autorům šlo, je to krásné, romantické, vánoční a optimistické čtení:)

Denisa_a
30.12.2015 5 z 5

Moc krásně propojené příběhy. Knížka mě bavila, přečetla jsem jí velmi rychle. Přiznám se ale, že u konce se mi už pletli všechny jména dohromady :) Těšila jsem se nejvíc na příběh od pan Greena (jak jinak :-) ), ale nakonec se mi nejvíce líbil příběh první. Určitě se k ní v budoucnu ještě vrátím, třeba až bude padat sníh :)

Kikuška999
29.12.2015 3 z 5

Tato knížka je krásně propojená. Nejvíce se mi líbil příběh od Johnsonové pak od Myracleová a naposledy od Greena.Strašně jsem se těšila na příběh od Greena a nakonec mě sklamal na můj vkus byl dost sprostý. Je to můj názor.

Kachnicka_b
29.12.2015 5 z 5

Nejlepší vánoční knížka!

Terezz9
29.12.2015 3 z 5

Překvapilo mě, jak byly příběhy navzájem propojené a moc se mi to líbilo. Každý měl něco do sebe, ale nejvíc mě pohltil ten poslední. Pro mě spíš oddechovka. Každopádně skvělé na navození vánoční atmosféry.

Daisy16
28.12.2015 5 z 5

Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne (jak jinak, jsem to já, že...). A musím uznat, že mě mile překvapila. Ano, nebylo to nic světoborného, četla jsem už i lepší knížky, ale na volné odpoledne úplně ideální. Byl to přesně ten typ literatury, který jsem ke svému citovému rozpoložení potřebovala... Dokázala mi tak neskutečně spravit náladu, konečně jsem se měla čemu upřímně zasmát, že se k ní ještě hodně brzy vrátím. Dokonalé propletení osudů několika lidí, které mi chvílemi připomínalo film Láska nebeská.
A brzy se stavím ve Starbucks... Jenom tak symbolicky a dám si latté... A venti borůvkový muffin :D :D
Takže za mě 5*