Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1981 491

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

Lenka.Vílka
03.02.2016 3 z 5

Zasněžený expres (***)
-od autorky jsem nic jiného než tuhle povídku nečetla.
Vánoční zázrak (**)
-kniha táhne na jméno Greena, od kterého jsem přečetla už vše, co u nás vyšlo. Problém je v tom, že jeho knihy jsem četla v tom pořadí, jak u nás vycházely (ne jak je původně napsal), takže na něj nemohu mít názor, co se týká vývoje jeho psaní. V téhle sbírce pro mě neslabší...
Archanděl prasátek (***)
-taky jsem nic od autorky nečetla (jenomm povídku z knihy Prokletý maturiťák)

Nejsem na povídky, ale to není tím...když jsou povídky dobré, užiju si je. Ale tahle kniha byla ztráta času.

LiLinka
03.02.2016 4 z 5

Tato kniha pro mě byla stejně jako všechny ostatní od Johna Greena velmi očekávanou a byla jsem nedočkavá si ji přečíst. Měla jsem trošku strach z proložení knihy třemi ději, nakonec však právě tento aspekt dodal knize ten správný nádech. Líbilo se mi, že se všechny 3 příběhy vzájemně prolínají, skoro mi přišlo, že jsem společně s nimi v Gracetown a brodím se závějí sněhu. Kniha splnila má očekávání, na 5 hvězdiček ale bohužel nemá.

marketa9252
02.02.2016 5 z 5

Krásné vánoční příběhy. Také bychom mohli mít trochu sněhu ;-)

jasmína
31.01.2016 5 z 5

Sice jsem se ke knize dostala až po Vánocích, ale po detektivce skvělý relax.

K Vánocům ideálni odpočinková kniha !!

Linu
31.01.2016 5 z 5

Krásná vánoční knížka. Mně osobně se líbily všechny tři příběhy :).

Pauvka
28.01.2016 2 z 5

Příběhy jsou pěkně, ale na mě moc "sladké". Hold to není můj šálek kávy. První dva jsem přečetla během parw hodin, ale ten poslední sem louskala týden.

Ranuncul
28.01.2016 4 z 5

Velice příjemná knížka,která překvapila.Bohužel to opravdu poněkud kazí prostřední povídka
od Johna Greena.

nyx
28.01.2016 5 z 5

Pro mne milé překvapení. Příznávám, knihu jsem si koupila kvůli krásnému obalu. Miluju zimu a protože se mi jí v době Vánoc moc nedostávalo, knize plné sněhových vloček jsem prostě odolat nemohla. Vím, je to dětinské, no co :)

Když jsem začala číst první povídku a zjistila, že je to zřejmě pro mladší holky, byla jsem trochu zklamaná. Obvykle červenou knihovnu nečtu. Ale četla jsem dál, a nakonec se mi příběh moc líbil. Stejně jako ostatní...těžko vybrat, která povídka je lepší. U té poslední se všechny tři nádherně propojí, smekám. ...Kouzelné oddechové čtení :)

Terinka14
26.01.2016 5 z 5

Velmi dobrá knížka. ze začátku mě uchvátil první příběh, no když jsem dočetla celou knihu, nemohla jsem si mezi nimi vybírat. To, jak jsou propojené se mi zalíbilo. Doporučuji.

misssicccka
26.01.2016 3 z 5

Ja jsem se tim prokousavala, az na konci mi docvaklo, ze je to vlastne dost dobre, nejhoqsi asi Greenovka, proc on musi mit porad nejake super originalni postavy :) s divnymi jmeny, netusim. Jako relax na oddeleni rizikoveho tehotenstvi dobra volba

Ivuska.09
26.01.2016

V první řadě musím říct, že na povídky moc nejsem. Ale tyto tři povídky mi nevadily - líbí se mi především vánoční tématika s tunou sněhu, což se v období okolo Vánoc opravdu hodí. Navíc se mi líbí, jak byly jednotlivé povídky propojeny - jsou samostatné, přesto propojené, takže vlastně vytváří dojem jedné knihy. Jako oddechové vánoční čtení mohu toto dílo doporučit.

babyboar
26.01.2016 3 z 5

Když je vám 15, tak vás příběhy tohoto typu nadchnou. Když je vám 15 už podruhé, je to o něco horší. Bohužel největší zklamání přinesla prostřední povídka od proslulého Johna Greena. Kdyby v knize nebyla, bylo by to lepší, neboť povídky, ač od tří autorů, mají společný rámec a postavy volně prostupují jednotlivými příběhy. Vánoce, sněhová bouře a zamilovaní dospívající, oddechové čtení pro mladé a mladší. :)

pajii1
24.01.2016 5 z 5

Krásná kniha :) Strašně se mi líbilo jak ty příběhy na sebe nějakým způsobem navazují.. :) Zpříjemnilo mi to vánoční svátky.. :)

Tínuša
24.01.2016 5 z 5

Suprová knížka, která zpříjemní den, když ležíte doma s angínou, koukáte ven a tam doopravdy Sněží, sněží... Skvělá trojice autorů se perfektně doplňuje, příběhy jsou originální, něžné a vtipné zároveň. Hlavně ten greenovský humor, pro který mám zkrátka slabost. Bála jsem se zklamání jako po Papírových městech, ale nic podobného se naštěstí nekonalo. I přes mojí slabost pro Greena jsem si nejvíce oblíbila první povídku a naprosto se zamilovala do kudrnatého Stewarta.
Prostě čzivé zimní čtení, rozhodně doporučuji, vy blbštajni. :)

Ditules
22.01.2016 4 z 5

Skvělá YA knížka pro období zimy. Vzhledem k letošním mrazům se dokážu plně vcítit do pocitů hrdinů. :D Autoři se skvěle propojili. Nejvíc se mi asi ale líbil první příběh - prostě jméno Jubilee je nejlepší!

sasa.kudelova
21.01.2016

Moc pěkná knížka k takovým těm líným,zimním dnům. Plná pozitivní energie a lásky, která je přes svátky nezbytná. Od autorek jsem nic nečetla, ale John Green mě celkem překvapil. Na to, že jeho příběhy moc nemusím se mi Vánoční zázrak kupodivu moc líbil.
Doporučuji.:)

jaja10
18.01.2016 3 z 5

Docela příjemné početení, ale hlavně pro náctileté......

monzun
17.01.2016 2 z 5

Kniha mě tak nějak moc nezaujala na to, jaké měla recenze.. Bylo to trochu těžké počteníčko, ale dokončila jsem ji a.. Hodnotím spíše jako lehce podprůměrnou.. Ta nálada se na mě vůbec nepřenesla a bylo to takové neslané nemastné..

Alinka2
17.01.2016 2 z 5

Kniha určitě zajímavá a poutavá, ale mě neupoutala. Povídka od Johna Greena byla nejméně zajímavá, ostatní ještě ušly. Kdo s kým skončí bylo předvídatelné a právě to mi na romantických knížkách, ačkoliv je nemám moc v lásce, vadí. Musela jsem se do čtení nutit. Doporučuji tomu, kdo má rád romantické knihy.

jesterka.as
16.01.2016 5 z 5

Ta knížka je boží :))) než jsem tu knížku začala číst, tak jsem myslela, že hlavní hrdinové budou trochu starší (netušila jsem, že je to pro děti a mládež ;) ), ale o to střeštěnější to bylo. Každopádně líbí se mi nápad, že jsou to 3 povídky, každou píše někdo jiný, ale přitom jsou provázané a "navazují" :) super, jsem moc spokojená :)