Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1981 491

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

julinka151
21.05.2016 5 z 5

Krásná knížka

Dani3
20.05.2016 2 z 5

Tři propletené vánoční příběhy a jedna sněhová bouře, která zamíchá s osudy několika lidí.

První příběh s Jubilee se mi líbil nejvíc. Druhý příběh s roztleskávačkami byl jedno velké zklamání. Greenův styl se mi tam ani trochu nehodil a navíc to oběma autorkám dost zkazil. Třetí příběh s miniprasátkem byl sice trochu slabší než ten první, ale všechno pěkně propojil.

akšuram37
19.05.2016 4 z 5

Musím souhlasit se všemi, první povídku jsem měla přečtenou během chvilky (ta byla vážně úžasná, i kdyby ta knížka skončila, nic by se asi nestalo :-P ) Druhá nebyla špatná, ale, ale něco tomu chybělo (zklamal si Johne) a ta třetí, ta třetí nebyla špatná ..., tedy až na ten happy end (i když je mám ráda), tak toto bylo už moc :D) ale jinak suprová knížka :)!

Little_L
17.05.2016 5 z 5

Taková ta knížka, nad kterou se člověk infantilně usmívá, i když náctiletou slečnou už pár let není.
Jako oddechovka parádní!
První a druhá povídka super, třetí nic moc.

Elisabet
08.05.2016 3 z 5

První povídka naprosto úžasná, druhá povídka dobrá a třetí povídka tak hrozná, že se to číst nedalo. Tak jaké si potom kniha zaslouží hodnocení? Za mě takové 3,5 hvězdy.

kikies
06.05.2016 4 z 5

Krásné, milé, růžové a slaďoučké... jako to prasátko z poslední povídky :D Vhodné pro zamilovanou puberťačku nebo pro všechny ty, kterým se zrovna nedaří a potřebují trochu optimismu, nějaký ten happy end a alespoň na pár minut růžové brýle na oči. Líbí se mi myšlenka propojit všechny příběhy - ač psané různými autory - a kniha má opravdu nádhernou obálku, věřím, že ta v knihkupectvích vyloženě září :-)

Š-itka
05.05.2016 4 z 5

Velmi pěkná

fayne
30.04.2016 4 z 5

Skvělá oddychovka. První povídka byla dokonalá, druhá také pěkná, poslední nejslabší - povídky se sice lehce propojovaly, ale v té třetí už to bylo moc násilné, kde se smotaly úplně všechny postavy a vznikl z toho nepřehledný guláš. Vánoční tématika trochu moc americky přeslazená, ale jo, celkově se mi to líbilo. Je to možná kniha pro náctileté, ale já si ráda zavzpomínala na sladkých 16.

skableska
28.04.2016 2 z 5

Obal knihy je mnohem hezčí než kniha samotná :-) Příliš mě to nezaujalo, sice je to oddychovka, ale ... prostě to asi nebyl úplně můj žánr, občas mi to přišlo jako růžová knihovna.... takže za sebe doporučuju romantickým dívkám v pubertě :))

Stývn
27.04.2016 4 z 5

Ze začátku se mi moc do této knihy nechtělo kvůli dvoum neznámým autorkám, ale když jsem si knihu koupil a začal jsem ji číst tak jsem zjistil že mě kniha strašně baví a nemohu se od ní odtrhnou.
Velmi mile mě překvapilo když se nečekaně příběhy propojily, ale na konci knihy jsem si musel poslední kapitolu pročítat ještě jednou, jelikož už to na mne bylo velmi zamotané a hodně jmen, u kterých jsem si momentálně nemohl vzpomenout kdo je kdo.
Jinak knihu hodnotím velmi pozitivně, četla mi velmi dobře a rychle.

luba65
24.04.2016 1 z 5

Hm, podle tady uvedených recenzí jsem se velmi těšila.
Kniha je hezky napsaná, ale pro náctileté....

tynkash
23.04.2016 5 z 5

Zamilovala jsem se do ní!! :) Díky ní jsem se vrátila o 10 let zpět (když to vidím napsané je to už vážně dávno co mi bylo) sladkých 16 let a hltala jsem příběhy všech hrdinů a všechno to s nimi moc prožívala!

asanita
16.04.2016 5 z 5

Úchvatná kniha, už první povídka o Jubilee mě nádherně vtáhla do děje, John Green potom vánoční atmosféru svým příběhem s roztleskávačkami udržel a nakonec přišla bomba v podobě Archanděla prasátek. Městečko Gracetown čekaly opravdu Vánoce, o kterých se plní i nejtajnější sny a dokonce i andělé se v knize objevili. :-D

terissa
15.04.2016 4 z 5

Nádherná kniha, za předpokladu, že venku sněží a vy nemáte do čeho píchnout. Tím samozřejmě nechci říci, že kniha by v létě nebyla ke čtení, jen že z ní na Vás dýchne zimní a Vánoční atmosféra natolik, že se vám po sněhu stýská. Skvělá záležitost. Tři příběhy navzájem propojené, napsané třemi autory.

Sabka123
11.04.2016 5 z 5

Pěkná, pohodová kniha o lásce s Vánoční atmosférou. I když jsem tuto knihu četla na jaře, tak se mi moc líbila :D taková oddechhovka :)

cérka
11.04.2016 4 z 5

Moc milá, lásky plná, romantická kniha. O vánocích a v 16 letech by se mi asi líbila mnohem víc :-).

KachnaN
07.04.2016 5 z 5

Přestože jsem knížku dostala k Vánocům, přečetla jsem ji až teď. A musím říct, že toho doopravdy lituju. Bylo by určitě trošku jiné číst ji, třeba den po Štědrém dnu, než začátkem dubna, ale i tak jsem naprosto nadšená!
První povídku byla nepřekonatelná. Nemohla jsem přestat číst, dokud jsem nebyla na konci. Druhá byla asi nejslabší, takový průměr. A třetí byla zase skvělá (nemůžu si pomoct, ale ten konec se mi prostě strašně líbil :))
Rozhodně se k téhle knížce ještě někdy vrátím, a určitě to bude někdy kolem Vánoc, když bude sníh...

ivzu77
01.04.2016 4 z 5

Sice na mne všichni v MHD koukali, že si v jarních horkách čtu knihu s názvem Sněží, Sněží .... copak už nechci nechat tu zimu za sebou???
JEDNY VÁNOCE, JEDNA NOC, JEDNA SNĚHOVÁ BOUŘE, JEDNO MÍSTO, tři autoři, tři dějové linie o osudech několika lidí ..... Neměla jsem tušení, že se všechny tři příběhy budou vzájemně prolínat a přitom, že budou mít každý svůj vlastní příběh. Obdivuji autory, jak do sebe zapadly jednotlivé povídky. S autorkami jsem se setkala poprvé a jsou velmi čtivé, greenovský příběh se držel jeho známého konceptu ( dva kluci, mezi nimi dívka ... zábava, láska - nezklamal). Určitě se mi to četlo velmi dobře.

KatnissLavender
18.03.2016 4 z 5

Kouzelné příběhy, které pohladí po duši. Tuto knihu jsem se rozhodla přečíst hlavně kvůli autorskému jménu John Green, nikdy by mne ale nenapadlo, že díky oblíbenému spisovateli objevím hned dvě, snad ještě lepší, autorky!!!

Francesca14
16.03.2016 4 z 5

Nějak zvlášť moc věcí, jsem si od té knížky neslibovala, každopádně jsem na ni byla zvědavá a velmi mile mě překvapila. Líbily se mi hlavně první dvě povídky, ta třetí sice už tolik ne, ale knihu to stejně nijak v mých očích neshodilo. Velmi jsem si oblíbila Vévodu v Greenovce a nejvíc jsem na knize ocenila, že je psaná uvolněně, humorně a citlivě.
Kniha má navíc krásný konec, kdy se lidé ze všech tří povídek sejdou, což mě svým způsobem dojalo :) Doporučuji jako oddechové příjemné čtení.