Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1981 491

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

warca
29.08.2016 4 z 5

Povídky byly opravdu dojemné. Líbilo se mi, jak se postupně propojovaly...
Přesto ta 1. byla ze všech nejlepší (stejně i ta 3.) ale ta 2. stála za houby...

Cynia
27.08.2016 4 z 5

Skvělá knížka na Vánoce. Sednout si ke krbu, uvařit čaj a číst. Mě se nejvíc líbila první povídka.

MadamC
26.08.2016 5 z 5

Krasny pohadkovy pribeh. Nejen na Vanoce. Hrozne super knizka na odpocinek a vypnuti.

Anička.pa
16.08.2016 4 z 5

3 různé příběhy, které jsou navzájem propletené. Nápad se mi moc líbil, ale konec byl na můj vkus až moc propletený.
Ze všech tří příběhů se mi nejvíce líbil 1, do kterého jsem se začetla okamžitě a hlavní postavy byly zábavné a velmi sympatické. Vůbec by mi nevadilo, kdyby celá kniha byla jen o nich :-)
Druhá povídka mě vůbec nebavila, místama jsem nevnímala a ani postavy mě nijak zvlášť neokouzlily.
A třetí a také poslední příběh nebyl úplně zlý, ale hlavní hrdinka Addie mi vadila. Věčně se litovala, přemýšlela jen nad sebou, vím, že to byl nejspíš autorky záměr, ale příběh podle mě mohl být lepší i bez toho.
Celkově hodnocení za mě 65% za nápad propletených příběhu a za první příběh :-)

lemichaela
12.08.2016 5 z 5

Super knížka na dlouhé zimní večery.. Tři příběhy jsou navzájem propojené, ale zároveň je každý příběh něčím jiný. Obal knížky?- Nádhera! Jako vánoční dárek doporučuji :))

Karča24
08.08.2016 3 z 5

Knížku jsem začala číst po Vánocích, krásně na vás dýchne ta atmosféra sněhových vánic a vloček, které se jakoby najednou ocitají okolo Vás. On tomu dodává asi i ten přebal knihy, který je snad na celé té knížce nejkouzelnější. Knihu bych hodnotila pro osoby od 14 - 17 let věku. Mě osobně nijak více nezaujala, přestože kniha byla čtivá, tak pro mě osobně trochu bez děje. Puberťácké výrazy střídají ještě více puberťácký děj všech hrdinů. Hodnotím však hezké propojení všech tří příběhů.

Misha11
07.08.2016 3 z 5

První povídka mě bavila asi nejvíc, třetí méně a ta poslední nejméně. Líbí se mi, že všechny příběhy byly spletené do jednoho, je to zajímavý nápad, ale na konci mi to přišlo až moc propletené. Je to takové naivní a oddechové, předvídatelné, ale má to milou atmosféru. Pro mladší čtenáře (čtenářky) jistě krásné předvánoční čtení. A grafické zpracování knihy je úžasné.

Glimmer
05.08.2016 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se opravdu moc těšila už jen proto, že Greena mám moc ráda. Jeho knihy sice někdy bývají trochu naivní a hlavní postavy ve skoro ve všech knížkách povahově podobné, ale stejně se mi líbí.
Tohle je bohužel jiný případ. Knížka je ideální na čtení před Vánocemi, ale chvílemi byla až moc jednoduchá, děj naprosto předvídatelný. Bylo to příjemné čtení, ale podle předchozích recenzí jsem očekávala nějakou pecku, ale bohužel...První příběh se mi líbil nejméně, přišel mi už hodně přitažený za vlasy. Druhý, to byl prostě klasický Green. Třetí ten se mi líbil nejvíc, dokonce jsem se i docela bavila. Propojení všech příběhů na konci je pěkné a aspoň to knihu trochu ozvláštní.
Prostě je to hezké čtení na Vánoce, ale je to opravdu oddychové. Věřím tomu, že někoho to úplně okouzlí, ale já bohužel nejsem ten případ. Třeba se ke knížce někdy vrátím a svůj názor změním, když na to nebudu koukat tak kriticky a nechám se unést více vánoční atmosférou. :)
Teď to hodnotím ale jako takovou průměrnou knížku, která vůbec není špatná, ale znám lepší. Na svátky ale fajn. :)
Hodnocení: 60 %

Thackery14
25.07.2016 3 z 5

Dočteno v létě, ha-ha..

1. povídka: 5*, za mně nejlepší povídka ze všech 3, Jubilee i Stuarta jsem si hned zamilovala díky jejich vtipnosti. Četla se moc hezky, líbil se mi autorčin styl psaní.
2. povídka: 3*, John Green opět nezklamal, hodně jsem se u jeho povídky nasmála. I Přesto se mi ale vztah mezi Vévodou a Tobinem připadal takový prvoplánový, jakoby si John až na konci uvědomil, že by se v jeho povídce měla objevit nějaká milostná zápletka.
3. povídka: 2*, nejprve jsem povídce chtěla dát jenom jednu, protože Addie mi přišla nesnesitelná, i když ji tak autorka vykreslila záměrně. Dělalo mi problém se začíst, autorčin styl se mi vůbec nelíbil a příběh byl vážně o ničem. Konec byl ale celkem povedený.
Celkově se mi na knížce, jako takové, líbilo, jak jsou příběhy propletené. Za to palec nahoru. Obecně knihu hodnotím jako lehce nadprůměrnou.

nakavusterezou
24.07.2016 5 z 5

Kniha mě ohromně bavila. Abych řekla pravdu, když jsem knihu otevřela a věděla jsem, že část knihy napsal John Green (jako autor mi prostě nesedl), byla jsem vůči celé knize dost skeptická. Ale díky bohu za to, že příběh začínal povídkou od (pro mě doteď) neznámé autorky.
S překvapením musím říct, že mě nejvíc bavila část, kterou napsal právě J.G., sama se tomu divím, ale on tam měl podle mě nejvíce vtipným pasáží.
Knize dávám 5 hvězdiček!
Jen mě mrzí, že jsem knihu nečetla během Vánoc, věřím, že krásně navodí atmosféru Vánoc.

kacenka33
16.07.2016 3 z 5

Knížka mě moc nezaujala, doporučila bych ji tak 12 letým dívkám.

AnetaM
03.07.2016 4 z 5

U téhle knížky mi vadilo snad jen jedno-ze jsem ji necetla o Vánocích, ale na jaře. Ta nadherna atmosféra a tancici vločky na me dychali z každé kapitoly.
Připadalo mi opravdu super, jak na sebe všechny ty povídky navazovali a byly propojené.
Ani nevím, proč nedávám pět hvězdiček. Snad jenom proto, ze to nebyl žádný úžasný mega příběh, ale jenom tři povídky z Vánoční Ameriky.
I přes to vřele doporučuji-SKVĚLÁ KNÍŽKA!

LilianaFalcon
26.06.2016 2 z 5

Kdybych to k něčemu měla přirovnat., musela bych sáhnout do kinematografie. Aneb - čekala jsem Lásku nebeskou a místo toho jsem dostala slátaninu Na sv. Valentýna.
Nebo asi takový pocit jsem měla ;-)
První příběh byl otřesně napsaný. Druhý mi nepřipadal tak zajímavý, jak se ze začátku zdálo a se třetím už jsem prostě neměla tolik trpělivosti.
Bylo to pro mě jedno velké zklamání.

v.nova
25.06.2016 3 z 5

Knížka se svojí naivitou, romantikou a lehkostí vážně hodí nejvíce na vánoční svátky. Člověk se u ní rozněžní...je to jednoduché, ale pěkné čtení. Děj spojený do jedné linie je dobrý nápad. Bohužel, pro mě měly příběhy sestupnou tendenci, což je škoda. Určitě stojí za přečtení alespoň 1. příběh, který by se samostatně dočkal vyššího ohodnocení :)

Lucie.H
24.06.2016 3 z 5

dávám tři hvězdy jen díky první povídce ta byla ůžasná ! ale ty zbylé dvě byli hrozné. nelíbily se mi trvalo dlouho než jsem ji dočetla...

Darjam
20.06.2016 5 z 5

Ano, knížka vypráví mladistvě naivní příběhy o lásce a hledání „sama sebe“, ale čtivě a s lehkostí. Dokáže své čtenáře přimět zastavit se a dokonce popřemýšlet, jestli s hrdiny příběhu nemají společného více, než by sami chtěli.

Krásné čtení na dva zimní (ideálně vánoční) večery – je to tak pěkné, že vám to dýl trvat nebude.

boza7
09.06.2016 3 z 5

Včera přečteny první dvě povídky, dnes ráno dočtena třetí. Musím konstatovat, že povídky, co se týče kvality, měly klesající tendenci (5*,4*,3*), což jsem vzhledem k tomu, že Greenova povídka byla až jako druhá, nečekal... Ale jedno musím na této knize opravdu vyzdvihnout - obal je vskutku kouzelný!
Každopádně zjištění, že bude kniha zfilmována a scénáře se ujme sám JG, mne potěšilo... :)

R.A.B.
08.06.2016

Knihu jsem dostala k narozeninám. Uvařila jsem si čaj a dala se do čtení. První povídka byla vážně super, moc se mi líbila a naladila mě na vánoční atmosféru :) po přečtení první povídky jsem začala rychle číst druhou. Při druhé povídce mě vůbec nic nezaujalo. Postavy byly nachlup stejné jako u všech Greenových povídek, ale stále jsem měla nezlomnou vůli to přečíst. Po přečtení druhé povídky jsem si trochu vydechla, protože jsem si řekla, že horší to být už nemůže. Těžce jsem se mýlila. Třetí povídka byla, nevím jaký jiný výraz použít, strašná. Hrdinka byla totální slepice a její kamarádky na tom nebyly o nic lépe. Asi jsem už stará na Greena. Takže knihu hodnotím 2 hvězdami a to jen díky první dobré povídce. :)

natalie8531
24.05.2016 2 z 5

Je skvělé, jak se všechny tři povídky odehrávají v jednom prostředí. Ale popravdě, s přibývající stránkami se mi kniha líbila méně a méně. A nevím, asi bych to doporučila spíše mladším čtenářům.

Adele02
23.05.2016 3 z 5

Celkově asi na tři... První povídka se mi líbila asi nejvíc, i když jsem párkrát vrtěla hlavou. Jubilee je skvělá hlavní hrdinka a ten příběh měl spád, to se četlo jedna báseň. 4*.
Pak přišel typický Green, od kterého jsem snad nemohla čekat nic jiného. Všechny postavy zase zvláštní a ten konec mě trochu překvapil, ale líbilo se mi to. 3,5*.
Ale poslední povídka dodala korunu. Hlavní hrdinka je neuvěřitelná *** - je to logické, že. Když se s někým rozejdete proto, že jste ho podvedla, je to jeho vina a absolutně nechápete, proč je na vás naštvaný... Adeline (a ke všemu má stejné jméno jako já!) mě štvala celou dobu a ta povídka byla vlastně úplně o ničem. 2,5* jen kvůli Jebovi.