Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1981 491

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

martina5069
14.03.2016 4 z 5

Jejda to bylo pěkný poslední povídku sem doslova hltala :-) Líbilo se mi že všechny tři příběhy byly propletený. Líbily se mi všechny tři, každej pŕíběh měl totiž něco do sebe :-) A řekněte sami nechtěli by ste uvíznout ve vánici a najít lásku nebo jet o půlnoci s nejlepśími přately do oblíbené hospůdky a po cestě zažít dobrodružství nebo najít sami sebe? Já určitě ani život hrdinů sem si opravdu užívala.Navíc všude byl přece popsaný nádherný sníh. Určitě knihu doporučuji až bude hnusně a vy se zachumláte do peřiny s teplým čajem :-) Doporučuji a přeji krásné čtení....

helnov1
07.03.2016

@Lucinka007 má pravdu...také se mi moc líbí, jak jsou jednotlivé příběhy lehce propletené a jsou krásné i samy o sobě. Je to vážně super knížka, kterou všem doporučuji k přečtení...budete z ní nadšení jako já :) :D

Lucinka007
05.03.2016 5 z 5

Těšila jsem se na tuhle knížku. Netrpělivě jsem čekala až vyjde v češtině. Jak jsem ji uviděla v knihkupectví, hned jsme ji kupovala a udělala jsem dobře. Knížka je naprostá senzace! Užívala jsem si každou stránku. Hrozně se mi líbí propletenost příběhů a návaznost na sebe. Knížku vřele doporučuji. Fakt bomba :)

misbyxo
26.02.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst už strašně dlouho, a konečně jsem si jí teda mohla přečíst.
Myslím si že stejně tak jako u ostatních, jsem znala-stále znám pouze Johna Greena, a tak mě vážně překvapilo jak mě zaujal styl vyprávění ostatních. První povídka, mě vtáhla do děje hned, a touhle povídkou jsem si vlastně zamilovala i celou tuhle knížku. Ikdyž tady u nás nemáme ani vločku, tak děj mě vtáhl tak hluboko že jsem vážně cítila a představovala si jako že i u nás byla ta největší sněhová bouře za posledních 50. let. Druhá povídka, ikdyž tu někteří píšou že to byla nejhorší, mě bavila a přišlo mi to úplně jako typický Green. On miluje psaní o dobrodružstvích, takže mě to ani nepřekvapilo a nemrzelo, líbilo se mi to a taky to bylo roztomilé. Poslední povídka, o malém prasátku mě bavila taky, sice řekla bych že asi nejmíň ale konec, je krásný a tak moje nadšení z tého knížky neopadlo ani trošku! 5*

vesead
24.02.2016 3 z 5

Koupila jsem tuhle knížku s velkým očekáváním. Ovšem byla pro mne spíš zklamáním. První příběh se mi líbil, druhý mě dost nudil a třetí? Asi se mi líbil až ke konci, kdy jsem si řekla, že ta kniha celkově vlastně nebyla tak špatná. Ačkoli číst si ji o Vánocích a tak o pět let dřív, nejspíš by mě zaujala mnohem víc. :)

Karolína123
21.02.2016 3 z 5

Kniha s velmi překvapivými konci. Líbila se mi formou napsání. Je to takové od dechové čtení.

Noshelfcontrol
21.02.2016 5 z 5

Opravdu krásná knížka, dostala jsem ji k Vánocům a hned jsem ji začala číst, potom jsem měla strašně málo času na čtení, takže jsem ji četla docela dlouho. Ale i když už bylo dávno po Vánocích, pořád jsem cítila tu vánoční atmosféru, která z knížky doslova srší :) jako by Vánoce neměly nikdy skončit:) Líbily se mi všechny tři příběhy, ale Zasněžený expres asi nejvíc, potom ten úžasně propojený konec. No. Nemůžu se dočkat, až si knížku za rok znovu přečtu. :)

patricka
20.02.2016 5 z 5

Mám ráda zimu a Vánoce, takže tahle knížka byla skvělá. Nejvíc se mi líbil první příběh Zasněžený expres od Maureen Johnson. Jubilee a Stuart mě moc bavili. Překvapilo mě, že nejméně mě zaujal příběh od Johna Greena. Ale bylo to tak. I Vánoční zázrak se mi četl dobře, ale na ostatní dvě povídky neměl. Ale celkem Sněží, sněží... je skvělá knížka!

Satanela
20.02.2016 5 z 5

Úžasná knížka!:) Přečetla jsem jí během pár dnů, byla jsem v ní úplně utopená. Četla jsem jí v únoru, což nemyslíš, že je zrovna nejlepší, a proto si ji chci přečíst ještě minimálně jednou na Vánoce, aby ta její atmosféra byla ještě krásnější:) Nejvíce se mi líbili Zasněžený expres a Archanděl prasátek, John Green a jeho příběh mě tentokrát tolik nenadchnuli:/ Knížku určitě doporučuji!;)

kyticka152
20.02.2016 5 z 5

Tato knížka byla úplná bomba. Moc se mi líbila. Šokovalo mě, jak příběhy byly krásně propletené, obzvlášť na konci! Nejlepší povídka byla asi ta první, ale všechny tři mě dostaly a... Prostě žúžo! Nechápala jsem, jak někteří lidé psali v komentářích, že si tuto knihu budou číst každé Vánoce. Věřte nebo ne, já budu dělat to samé! Doporučuji k přečtení.

ptacicek
18.02.2016 1 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, protože miluju Vánoce. Navíc ten krásný obal. Ale bohužel, hodně mě zklamala. Jako čtení pro náctileté je to možná OK, ale já jsem se u čtení dost trápila a několikrát jsem měla pokušení čtení přerušit a už se k němu nikdy nevrátit.

Veri-Art
16.02.2016 3 z 5

Kdybych tuto knihu četla v období Vánoc, určitě bych z ní byla více nadšená. Je tak skvěle vánočně naivní. Ale je únor a už se do té vánoční atmosféry celé knihy nedokážu nějak přenést.
Co se týče samotných 3 příběhů, je fakt, že jsem se nejvíce těšila na příběh Johna Greena, ale musím říct, že právě od něj se mi příběh líbil nejméně. Hned na začátku bylo jasné, jak to dopadne. U ostatních se to dalo sice tušit, ale bylo tam tolik jiných věcí k řešení, že se k tomu čtenář tak nějak dopracoval a i když ho závěr nepřekvapil, příběh byl rozhodně záživnější a zajímavější.

Dreisii
14.02.2016 5 z 5

Oddechové čtení ,když nemůžete dělat nic jiného než ležet a marodit :) Nejvíc se mi líbil první příběh, druhý byl i vtipný a třetí už mě zas tak nezaujal. Ale všechny tři dohromady tvořili pěkný celek :)

Jul
13.02.2016

Tahle kniha byla odpočinková. Nemůžu k ní říct nic nového, co by tady už nebylo napsanýho, řeknu jen, že nejlepší bylo, jak se na konci knížky všechny 3 děje spojily dohromady. Doporučuju všem.

Lucyiero
13.02.2016 4 z 5

Prijemne citanie.. Prvy pribeh bol najlepsi :)

Schmetti
10.02.2016 3 z 5

Super odpočinková kniha, která pobaví a navnadí zimní náladu. Recenzi najdete v odkazech na recenze :)

Heyhey
10.02.2016 3 z 5

Pohodově vánoční.

pichova.veru
05.02.2016 5 z 5

Nádherná Vánoční kniha, ideální k předvánoční pohodě. Četla jsem ji jedním dechem, příběhy se do sebe nádherně prolínaly.

kalinkacz
05.02.2016 2 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, jelikož jsem velký fanoušek knih Johna Greena.... Ale pro mě to byl jen velký čtenářský přehmat... Příběhy byly přeslazené a průhledné... Nebyly ničím speciální nebo chytlavé... Četly se rychle, ale žádný velký požitek z toho pro mě neplynul... Takže za mě 2 hvězdičky jen kvůli krásné obálce od nakladatelství Yoli a za to, že povídka Johna Greena byla nejlepší... Ale i tak, to bylo chabé počtení...

l_havlickova002
04.02.2016 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. V zasněženém dni, s dekou po krk a horkým kakaem, super volba. Myslela jsem si, ze každá povídka bude jina, ale byly propojeny, což se mi hrozné líbilo. Nejhezčí byla první za me. Druhá byla tez velmi dobra, šlo poznat, ze to psal Green. Poslední me bavila asi nejméně, mela hrozně předvídatelný konec, stránky jsem preskakovala.. Moc me hlavni hrdinka z třetí povídky nesedla, nejlepší byla Jubblie (asi se to tak nepíše ale whatever) a Vévoda mi prisla bozi. Jinak Tobin a Stuart za kluky vedli s JP :3 taky se mi libilo , jak do knihy dali Starbucks atmosféru, jako huge lover Starbucksu jsem to ocenila.