Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1983 1983

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

blonde_elis
25.12.2016 5 z 5

Dokonalá vánoční četba, knížku jsem sfoukla za pár dní a vyloženě jsem z ní nasávala sváteční atmosféru :). Moc se mi líbilo, jak se příběhy postupně propojovaly a vzájemně doplňovaly, krásně promyšlené :). Jinak první povídka mě nadchla asi nejvíc, ale všechny byly krásné, takže pět hvězd, už jen proto, že jsou ty Vánoce... :)

1knihomolka1
25.12.2016 5 z 5

Vánoční pohodová kniha. Pěkně psané, propojené...Za mě Moc pěkné.

MakiV
24.12.2016 4 z 5

Příjemná, zimní oddychovka.

Market = )
21.12.2016 4 z 5

Krásný obal. Všechny tři romance se mi líbily, konečné "setkání" mi udělalo radost a samozřejmě, že bych taky chtěla hrníčkové prasátko :-). Podle očekávání se mi nejvíc líbila Greenova romance (vážně nepochopím, jak to dělá... :-) ),, u první a zejména u poslední jsem si říkala, hezky autorky popisují mladé lidi a jejich vztahy (u poslední romance to pro mě místy bylo až děsivý a zpětně jsem zpytovala svědomí...). Moc doporučuju a samozřejmě ideálně na Vánoce :-).

Teri_book
21.12.2016 5 z 5

Super vánoční kniha :) nejvíc se mi líbil zasněžený express.

andyval
19.12.2016 4 z 5

Jako vánoční oddechovka ideální, ale přišlo mi, že má trochu sestupnou tendenci. První příběh, který se líbil nejvíce, byl taková klasická romantika, kdy už v polovině víte jak to dopadne, ale je to tak milé a pěkné, že se vám to prostě líbí. Druhý příběh, byl lehce slabší, ale byl tam ten typický Green, kterého mám ráda a zdaleka mi to nepřišlo jako takový průšvih. Ale jestli je něco podle mě průšvih,tak je to třetí příběh, který byl na můj vkus příliš zdlouhavý a nešlo se do něj začíst. Za ten tedy strhávám jednu hvězdu.

nikca0568
19.12.2016 3 z 5

Na Vánoce ideální, líbila se mi to propojení. První příběh byl celkem fajn, spíše taková romantika. Druhý, z kterého se dal úplně poznat ten Green, mě tolik nenadchl, protože nepřekvapil, zase ty jeho chytří puberťáci. Třetí se mi líbil, hlavně ten nápad z mini prasátkem, ti andělé už tolik ne, ale aspoň to bylo více vánoční.

AndyK
18.12.2016 4 z 5

Krásná a milá oddechovka, která pohladí po dušičce. Každá povídka měla co do sebe a každá se mi líbila. Možná je to i díky blížícím se svátkům, možná i díky tomu, že já mám to štěstí a sníh jsem neměla jen v knížce, ale i za okny... Zkrátka kouzelné čtení :-)

BlackBunny
18.12.2016 2 z 5

Myslím si, že co se týče obalu knihy a názvu, tak je to naprostá bomba, která upoutá oči snad každého. Ale ohledně obsahu si myslím, že už to nebude tak žůžové :D Podle mě byl nejlepší příběh Zasněžený expres od Maureen Johnson a ostatní stálo za starý trakař.
Ale co je jisté, je to, že knížka vám přinese vánoční náladu :D

amelie.m
18.12.2016 2 z 5

Líbila se mi obálka, líbil se mi název.. a u toho taky zůstalo, bohužel :)

Natyna3
17.12.2016 3 z 5

Hezká vánoční oddechovka, která přinese odreagování. Nic víc od ní ale čekat nelze.

simi28
17.12.2016 3 z 5

Velmi rozporuplná kniha. Povídka od Maureen Johnson mě nadchla, Greenova část byla průměrná a třetí povídka se mi nelíbila skoro vůbec.
Kdyby tato kniha obsahovala jen první část, hodnotila bych plným počtem hvězd. Bohužel mi ale celkový dojem zbylé dva příběhy zkazily.
Proto Sněží, sněží hodnotím jako průměr.

skipiii
15.12.2016 4 z 5

Krásné čtení, které opravdu navodí pocit Vánoc a především sněhu :)) Příjemné propletení všech příběhů,za mě ovšem ten první byl nejlepší! Plus velice krásná obálka :) Za mě rozhodně ano,kor teď když se blíží ty Vánoce :)

Alex.Barunka
14.12.2016 4 z 5

U první povídky jsem si jen říkala, kdy už tohle skončí, protože byla opravdu bezpředmětná a nudná, jo a jedno velké klišé. Skóre ale vylepšily poslední dvě povídky, které byly obě vtipné, akční a dokázaly vykouzlit úsměv na tváři.

Nakamura
13.12.2016

Jsem to chtěla číst až do vánoc, aby to bylo takový tématický, ale tak nějak každej příběh chtěl jen jeden den, tak už čtu něco jinýho. Ale bylo to fakt super :-)

misowi84
07.12.2016 5 z 5

Sněží, sněží... No, venku sice zatím ne, ale v knize je chumelenice jako blázen :-)
Ale pěkně popořádku. Vše začíná přenádherným obalem, který je plný třpytivých vloček. Následují tři milé příběhy, které se na konci možná i spojí ;)
Dále je zde plno voňavého cukroví, sem tam nějaký ten, či ta Vévoda.
A občas do toho všeho chrochtne roztomilé miniprasátko. (to vážně budete chtít)
Každý tu mimochodem popíjí horké latté. (velká závist)

Knihu jsem četl již minulý rok před vánoci a ani letos jsem ji nevynechal.
Miniprasátko sice stále nemám, ale s tím latté jsem si to vynahradil ;)

Takže každý, kdo si chce ukousnout nějaký ten kousek vánoc předem, tak šup šup do knihkupectví.

BBaarča
05.12.2016 3 z 5

Povídky, které neurazí, ani nějak zvlášť nenadchnou, ale byly docela čtivé... přelouskala jsem za jeden víkend a příjemně naladily vánoční atmosférou. Číst je asi o 15 let dřív, tak jsem nejspíš velmi spokojená, takhle mi byly hlavní postavy věkově už přece jen vzdálené. Greenova mi přišla kupodivu nejslabší. Moc se mi líbilo, že se příběhy prolínaly, přestože každý z nich napsal jiný autor.

barunka.p
03.12.2016 4 z 5

Hezká, vánoční. Krásně propracované od všech 3 autorů.

ajla5
02.12.2016 5 z 5

Tuhle knihu si čtu na vánoce. Už ji mám zase přečtenou. Je to pro mne nejvánočnější příběh.

popeluška
27.11.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem krásně vánočně naladěná :-) kniha je velmi pěkná, čte se úplně sama :-) nečetla jsem jí určitě naposledy. Takže za mě *****