Sněží, sněží...

Sněží, sněží...
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1986 1986

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

PetikH2O
21.01.2017 4 z 5

Miloučké příběhy, které jsou vzájemně propojené.

Gabetina
17.01.2017 4 z 5

Knihu jsem dostala až k Vánocům. Asi se stane mou každoroční vánoční a sváteční knihou. Jsou to milé a nenáročné příběhy, na ty pochmurné zimní večery to pravé. Povídky se mi líbili všechny, ale první u mě vede. Část Greena mi trochu připomínala jeho Papírová města.

Miro67
15.01.2017 3 z 5

Milá a pohodová kniha, originální nápad propojení tří povídek. Nejlépe hodnotím povídku Maureen Johnson. Povídka Johna Greena je jako všechny jeho knihy lehce a vtipně napsaná, jen by již mohl opustit svůj častý scénář - klučičí parta s nevšední holkou.

Jiitush
14.01.2017 2 z 5

Dvě hvězdičky za to, jak se příběhy hezky proplétaly, a za poselství (nebuď sobecká, nemysli jen na sebe, nechoď s klukem, který si tě neváží).
Co mě na knize ale nejvíc štvalo bylo to neustálé zmiňování Starbucksu (ke konci jsem přemýšlela nad tím, kolik jim za tu reklamu asi tak řetězec zaplatil). Ve třetím příběhu to bylo nejviditelnější, tam se skoro celý příběh odehrával jen ve Starbucks, čtenář se dozvěděl o kompletní nabídce káv i dezertů.
Knížka pro mě bohužel nebyla o Vánocích, ale o reklamě na Starbucks. Tudíž už se k ní nikdy nevrátím.

ivana02
09.01.2017 2 z 5

Vydání knihy snad sponzoroval Starbucks, to bylo až otravné. Vánoční atmosféru jsem bohužel nezaznamenala, jenom roztleskávačky a výše zmíněný řetězec.

Esk
08.01.2017 3 z 5

Dobré čtení na volné odpoledne, kdy jste doma v teple a venku sněží, souhlasím. Bohužel každý ze tří příběhů pro mě v některé chvíli došel do fáze, kdy jsem si přála přeskočit několik stránek, občas se na můj vkus příběh zbytečně táhl nebo prostě nebyl dostatečně zajímavý. Musím ale také říct, že na konci mě příběhy vždy dokázaly opět strhnout zpět a užít si krásné vánoční zamilované happy-endings..

NaiTenshi
08.01.2017 4 z 5

Po přečtení otřesných Papírových měst jsem chtěla Johna Greena zavrhnout nadobro. Byla jsem však zrovna nemocná a nechtěla se mi číst žádná "náročná" kniha a tak jsem se nad ním slitovala a dobře jsem udělala, sice jeho část knihy mi přišla nejslabší, ale i tak si u mě polepšil. Už z první povídky na mě dechla krásná atmosféra a do Stuarta jsem se zamilovala. Druhá od již zmiňovaného Johna mi sice přišla taková zdlouhavá, ale ten konec stál za to. A poslední povídka s milými postavami a prasátky byla vůbec nejhezčí. Prostě ideální čtení do postele s kakaem, když venku sněží, sněží. Za mě palec nahoru. :)

Atalera
08.01.2017 3 z 5

Malé milé příběhy, první byl nejlepší ! Vánoční atmosféra, sedlo mi to do nálady, nečekejte nic převratného :-)

Augustina
07.01.2017 4 z 5

Jednoduché, hezké vánoční čtení spíš pro dospívající, řekla bych.

Martinnna
07.01.2017 2 z 5

Moje pocity z knihy sú veľmi rozpačité. Prvé dva príbehy ma veľmi zaujali. Boli vtipné a milé, nemohla som sa od nich odtrhnúť. Ale ten tretí podľa môjho názoru celú knihu pokazil. Vďaka nesympatickej hrdinke , nudnému deju a klišé záveru som sa ku dočítaniu príbehu musela nútiť.
Druhý krát knihu zrejme čítať nebudem , ale vďaka peknej obálke bude aspoň skrášľovať moju knižnicu :)

1v8na
07.01.2017 4 z 5

Příběhy se mi velmi líbily. Prvotně jsem očekávala, že půjde o samostatné příběhy, nicméně byly propojeny v jeden velký celek. Ukazuje se v nich kouzlo Vánoc a naděje věřit v zázraky. Každý příběh měl něco do sebe, z každého plyne nějaké poučení, ovšem mě osobně se nejvíc líbil první - Zasněžený express od Maureen Johnsonové.
Jediné, co se mi moc nelíbilo a nesedělo, byla hrdinka posledního příběhu - byla trošku egocentricky zaměřená.

kofina
03.01.2017 2 z 5

Pro mě poslední kniha roku 2016 a zároveň asi i nejhorší... první příběh byl ještě takový roztomilý, ve druhém už jsem nechápala, proč čtu nějaké pubertální tlachání o roztleskávačkách a ve třetím případě jsem hlavní hrdince chtěla jednu fláknout... Alespoň ty konce to má takové hezké... Přesto, nečíst to v angličtině, tak to rozhodně nedočtu, takhle jsem měla pocit, že mi to alespoň něco málo dá...-_-

Žožik
02.01.2017 5 z 5

Moc krásná knížka. Všechny tři příběhy byly moc hezké, ale nejvíc se mi líbil první příběh od Maureen Johnsonové. :)

applause
01.01.2017 5 z 5

Krásná knížka! Vždycky jsem si ji chtěla přečíst. Věděla jsem, že se mi bude líbit, ale že až tak, to jsem nečekala. Nejlepší pro mě byla třetí romance, tedy romance paní Lauren Myracleové. Ale celá kniha je spojením trojice skvělých autorů, kteří dokonale propojily své Vánoční příběhy. Bohužel romance Johna Greena je nejslabší. Vřele doporučuji! :)

Minniesimilci-3
31.12.2016

Příběh od paní Maureen Johnson byl jednoznačně nejkrásnější.
Kouzelné vánoční čtení plné andílků, sněhu, kávy a lásky.

vodopad152
30.12.2016 5 z 5

Kniha byla velmi dobrá. Vlastně nevím jaký příběh byl nejhezčí, všechny byly moc krásné, ale nejlépe se mi četla povídka od Johna Greena. Příběhy byly plné lásky a sněhu. Byla to pěkná vánoční oddechovka.

BlackFairy
29.12.2016 5 z 5

Nádherné vánoční čtení. Ať už na první pohled vypadá jakkoli přeslazeně, každý z příběhů nese hlubší význam.
" Holka hloupá, nezáleží přece na tom, co vesmír dává nám. Důležité je, co my dáváme jemu!"

qydko
29.12.2016 4 z 5

Příjemné, lehké, vánoční čtení.

Lyzarka79
27.12.2016 4 z 5

Každý den jsem četla jeden příběh... je to lehké, čtivé, rychlé dialogy, milé... mám ráda sníh a Vánoce, takže takové hezké zpestření :)

Kyta
27.12.2016 4 z 5

Krásná pohodová kniha, která dokáže skvěle vykouzlit vánoční atmosféru a hlavně naladit na Vánoce.
Všechny příběhy mají jednoduchý děj a od začátku je jasné, jak to všechno dopadne, takže je to kniha jen na odreagování. Svůj účel ale splní stoprocentně. Celá kniha byla napsána velmi působivě a čtivě. Líbí se mi, jak jsou všechny tři povídky promyšlené, propojené (všechny se vlastně odehrávají během jedné noci) a na konci se sejdou. Nejvíc se mi líbila první povídka - Zasněžený expres od Maureen Johnson; od toho jsem se nemohla skoro vůbec odtrhnout, jak to bylo čtivé. Na konci jsem si i přála, aby povídka byla delší. Prvotní nadšení z úvodní povídky trochu zředil "Vánoční zázrak" Johna Greena, který mi ve finále přišel asi nejslabší/nejméně zajímavý. Moc se mi nelíbilo téma rozleskávaček a těch věcí okolo. Hned po Zasněženém expresu byla hezká povídka Lauren Myracle, Archanděl prasátek. Zprvu se mi zdálo, že to bude o ničem nebo jen o tom, jak se hlavní hrdinka utápí v sebelítosti. Potom příběh ale začal nabírat na zajímavosti a hlavně začal bavit. No vážně - kdo by nezatoužil po miniprasátku v hrníčku... :)
Knihu bych rozhodně doporučila jen jako čtení na Vánoce - opravdu vám tyhle povídky zlepší už tak dobrou sváteční náladu. :)