Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1984 1984

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

veronika0382
28.12.2015 5 z 5

Nejlepší vánoční kniha, co jsem letos četla :-)

Peace
27.12.2015 5 z 5

"Nikdy není po Vánocích, když to člověk sám nechce. Vánoce jsou rozpoložení mysli."

Na knihu jsem byla zvědavá, obecně totiž povídkové knihy moc nemusím, ale co si budeme povídat - John Green je skvělým tahákem ;o)
Kniha se mi nakonec líbila hodně - už proto, že spolu jednotlivé příběhy souvisejí. Nejvíce mne překvapila povídka první, která knize dodává čtivý šmrnc a Maureen Johnson je pro mě novým, příjemným objevem.
Celkově do sebe příběhy hezky zapadají a já si čtení maximálně užila. A věřím, že nejen o Vánocích :o)

kacenka7206
27.12.2015 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila dost dlouho, takže jsem měla vysoké očekávání, ale knížka mě nezklamala. Děj mě okamžitě pohltil a přečetla jsem ji za den. Jen ta poslední povídka mě trochu zklamala, kvůli těm andělům mi to přišlo až trochu jako magie, což se do takových knih nehodí. Dávám 5 hvězd, protože tak dobrou knížku jsem už dlouho nečetla.

Radka_p
27.12.2015 3 z 5

Najviac som sa tešila na príbeh Johna Greena a ten ma v konečnom dôsledku zaujal najmenej. Tri vianočné príbehy v ktorých hlavnú úlohu zohráva viac sneh ako samotné Vianoce, čo je škoda, čakala som, že z Vianoc vyťažia tieto príbehy oveľa viac. Najviac sa mi páčil záver, v ktorom sa všetky tri príbehy spojili, trošku chaoticky .....Nech sneží je také milé oddychové čítanie.stvorené na zimné vianočné večery,

elfinkaa97
26.12.2015 5 z 5

Nádherná kniha,příběhy se suprově proplétají, jsem z ní naprosto nadšená a do tohoto období se úžasně hodí! :) Nejlepší povídka ze tří byla hned ta první a pro mě nejslabší byla druhá (John Green) ale dohromady tvoří perfektní celek! :)

Dadluska
26.12.2015 3 z 5

Od této knihy jsem čekala víc. Předem jsem si o obsahu nic moc nezjišťovala, abych si užila to pravé vánoční milé překvapení, a to byla chyba. Netušila jsem tedy, že hlavní postavy jsou ve věku teenagerů, což mi ne úplně vyhovovalo v poměru k jejich hlubokým citům. Nejvíce se mi líbil Vánoční zázrak (a to jsem od J. Greena ještě nic nečetla). Pro mne byl tento příběh nejvíce uvěřitelný a postavy nejsympatičtější. Komplexně na mě kniha zapůsobila jako klasické sladké americké vánoční příběhy plné tolika náhod a hlubokomyslných zamyšlení mladistvých, které stěží naleznou odraz ve skutečnosti.

Julie456789
23.12.2015

Velice krásná kniha plná emocí . Musim se přiznat že sem od ní moc nečekala a mile mně překvapila , odhadovala sem nějakou blbost o dnešní mládeži ale je to omil kniha zaujme i starší takže není rozhodně určena jen pro mládež jen tak dál .:-)

I_love_books
21.12.2015 5 z 5

Příjemná vánoční oddechová četba. Kniha je plná vánoční romance, místy je velmi vtipná a netradiční. Kdybych to četla v jiném ročním období, možná si řeknu, že je to blbost, ale k Vánocům se to hodí. Ze začátku jsem sice nevěděla, jestli knihu neodložím, ale brzy jsem se do ní začetla. Líbilo se mi, jak na sebe příběhy navazovaly, někdy v náznacích, někdy přímo v ději. Knize dávám pět hvězdiček, protože příběh je to skvělý - vtipný a oddechový.

Aredhel
21.12.2015 5 z 5

akarta0847 Ještě nemám celé přečteno, ale nejlepší je číst popořadě, příběhy jsou dost propojené :)

akarta0847
21.12.2015

Můžu číst příběhy po přeskáčce, nebo na sebe příběhy navazují?:)

Alisce
19.12.2015 4 z 5

K naladění vánoční atmosféry ideální. Sice je to celé takové naivní klišé, ale na Vánoce se na tohle rychle zapomene. Moc se mi líbilo propojení příběhů, mělo to své kouzlo.

Ivka162
15.12.2015 5 z 5

Příjemné čtení,které navodí vánoční atmosféru :)

bookcase
15.12.2015 5 z 5

Milé, vtipné a... zasněžené :). Moc se mi to líbilo.

JajaCZ
14.12.2015 4 z 5

Jemná a príjemná vianočná kniha, ktorá vykúzli úsmev na tvári

pink_ivy
14.12.2015 4 z 5

Po téhle knížce jsem sáhla hlavně kvůli Johnu Greenovi, už jsem četla jednu knížku, kterou napůl psal s někým jiným, tak jsem si řekla, že by to možná mohlo být dobré. A ve výsledku mě pak knížka nezklamala, naopak. Bylo to úžasně krásné (trošku předvídatelné, ale co už) a celé to dýchalo vánoční atmosférou.
Nejvíc se mi líbila první povídka, navodila ve mě tu správnou zimní a vánoční atmosféru. Skoro jsem chtěla, aby příběh pokračoval. Když jsem se pak dostala k druhé povídce, tak jsem byla příjemně překvapená, že je to všechno propojené.
Druhá povídka se mi teda líbila o trošku méně, ale Green mě prostě nezklamal, byl to jeho typický styl psaní. Cesta k Waffle House mě navíc fakt bavila.
Ta třetí byla ze všech nejslabší, hlavní hrdinka nesympatická a narozdíl od ostatních jsem z toho necítila tu vánoční atmosféru, ale zase se to na konci všechno krásně uzavřelo.

Určitě si tuhle knížku na Vánoce ještě někdy přečtu. 4*

Denčaa
14.12.2015 5 z 5

Tyto příběhy úžasně naladí na vánoční atmosféru a připomenou, že zázraky se opravdu dějí. Svátky jsou opravdu někdy bláznivý čas, ale také magický. Každý příběh byl jedinečný. Těžko však vyzdvihnout jeden z příběhů. Také humor nechyběl. Příběhy byly uvěřitelné, což jim dodává na kouzelnosti. A tady je důkaz, co všechno se může stát, když hodně nasněží.

handulli
14.12.2015 4 z 5

Láska nebeská s náctiletými. Líbilo se mi to. Knížka je hrozně čtivá a příběhy jsou navzájem provázané. Jen jsem nečekala, že je to o středoškolácích.

Siraelxy
13.12.2015

Obal, je to, co mě na knize zaujme jako první. A do přebalu této knihy jsem se zamilovala. Okamžitě mi navodil atmosféru Vánoc, zimy a všeho co k tomu patří.
3 příběhy, 3 autoři.....každý je jiný a přece tak stejný. Láska, nepochopení, zklamání, nalezení nehledaného....Doporučuji jako dárek pro dceru v pubertě :-)
Více na www.siraelxy.blogspot.cz

Prim.
06.12.2015 5 z 5

Tahle knížka umí navodit krásnou vánoční náladu a krásně se čte.
Asi ji budu číst každý rok před Vánocemi, abych se na ně začala těšit.

Candide
05.12.2015

Další santovsky americký, vyumělkovaný cukrkandl, ze kterého mě akorát brní zuby.