Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1982 491

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

Knihomedvěd
05.05.2021

Tato kniha je výborné čtení pro zimní dny. Je opravdu krásná, odpočinková a plná sněhu. Při čekání na Vánoce je to určitě správná volba. Všechny tři příběhy se mi docela líbily, nejlepší byl podle mě ten první. Druhý se mi asi líbil nejméně, od Johna Greena bych nejspíš čekala víc a třetí a příběh byl také docela hezký, ale ne jako ten první. Moc se mi líbilo, že se postavy z všech tří příběhů navzájem znaly, nebo o sobě nějak věděly. Knížku jinak hodnotím kladně, bylo to velmi oddechové čtení pro pobavení.

midone
28.04.2021 3 z 5

Nuže, tahle kniha může být ráda za tři hvězdičky, a to proto, že se mi dva ze tří příběhů vůbec nelíbily. Kdyby to tvůrkyně první povídky psala celé sama, myslím, že bychom se dočkali podstatně lepšího podání milé vánoční romantiky. Jakmile jsem tedy měla dočtený první příběh s chutí jsem se pustila na druhý zjistila, že se kvalita podstatně zhoršila. A ta třetí? No, asi jsem se na ní moc dlouho snažila najít něco pozitivního, alespoň něco malého, ale marná snaha. Dočítala jsem s absolutní nechutí, čímž ta celková hodnota naprosto spadla. Škoda, potenciál na dobrou vánoční knihu tam byl.

Terezaazeret
12.04.2021 odpad!

Pokus o text plný absurdností. Výsledek? Trapná plichta, za níž by si hvězdičku zasloužil pouze překladatel, který nad touto knihou musel vydržet sedět několik hodin.
Postavy, příběhy a vlastně i vše ostatní jsou nerealistické, ponaučení a přidaná hodnota je pro mě v tomto dílku neviditelná.

ali_223
06.04.2021

Hezké, občas trochu přeslazené, vánoční příběhy. Líbilo se mi, jak se proplétaly, ale "láskyplných momentů" tam bylo opravdu hodně až už to nebylo ono. Jinak odpočinkové čtení. 3,5/5*

Katchun
14.03.2021 4 z 5

Možná jsem až moc sentimentální, ale mně se to líbilo. Jako jo, byly tam klasický americký momenty zaměřený na lásku. Ale možná takhle jednoduché čtení je v této době potřeba. A je úplně jedno, že je březen a knížka je z období Štědrého dne a následujících vánočních svátků.

Misan1993
18.02.2021 4 z 5

Chcete nasát Vánoční atmosféru? Přečtěte si to!

Akléda_
27.01.2021 4 z 5

Od knížky jsem neměla moc velká očekávání, ale příjemně mě překvapila. Od první autorky jsem nic nečetla, ale jsem si jistá že se do něčeho pustím. Bavil mě styl psaní, bylo to vtipné a přesně takové to ňuňu čtení které chceme o Vánocích. Bála jsem se povídky od Johna Greena, jeho styl mi moc nesedne, ale tady to docela šlo. Byla to sice ta nejslabší povídka, ale byla fajn. Sice moc nechápu humor autora a přišlo mi to táhlejší, ale zároveň to bylo to nejlepší co jsem od autora četla. A poslední povídka byla za mě nejlepší. Byl tam vidět vývoj hlavní hrdinky, byla tam i romantika, bylo to vtipné a hlavně se to na konci všechno tak krásně propojilo. Jednotlivé povídky bych hodnotila 4*, 3* a 5* Za mě moc příjemná Vánoční oddechovka, která mě mile překvapila a na Vánoce je ideální.

Janca001
24.01.2021 3 z 5

Na tuto knížku jsem se upřímně moc těšila a nezklamala. Byla krásně vánočně naladěná a úplně jsem se ponořila do děje a prožívala to s těmi postavami. Musím říci, že mě první povídka bavila nejvíc, u té druhé jsem se nemohla nějak začíst, ale nebylo to tak strašné a ta třetí mě naopak také docela bavila. Ještě musím podotknout, že mě hodně překvapila prolínavost příběhů, vůbec jsem to netušila. Knížku maximálně doporučuji a těším se i na filmové ztvárnění.

Ivanule
17.01.2021 4 z 5

Krásné Vánoční příběhy, skvěle jsou na čtení před Vánoci,kdy se těšíte a nacházíte tu čarovnou moc Vánoc, světýlek, výzdoby...

AbigailBC
09.01.2021 3 z 5

Co musím pochválit je obálka, na tu je radost pohledět, no obsah už mě tak nenadchl. První povídka byla fajn, pak přišel na řadu John Green a protože jeho tvorbu nemám ráda, nic moc jsem neočekávala a udělala jsem dobře; poslední příběh už to nezachránil a tak jediný hezký pocit, co si odnáším, je z první části, což jako celek tak nějak nestačí.
Příjemná ale byla návaznost jednotlivých příběhů, i když ta poslední scéna ve Starbucks už mi přišla dost nucená.

dontbullshitme
08.01.2021 3 z 5

Příjemné zimní čtení, jak už bylo jistě několikrát zmíněno, ale víckrát než jednou to číst nemusím, zase tak moc mě to nezaujalo. :)

asodomkova
06.01.2021 3 z 5

Bylo to vyloženě romantické YA čtení, v které jsem doufala, že mě osloví víc, než se stalo. Přijde mi, že všechno šlo hladce, dokud nedošlo na poslední příběh. Tak nějak v průběhu celé knihy mi vůbec nesedly postavy (některé z nich mě teda mimořádně štvaly). Příběh byl takový spíš o ničem než o něčem.
Abych nebyla jen negativní, líbila se mi ale propletenost příběhů, která tomu tak nějak dodávala na zajímavosti. Dějem jsem se vyloženě nepřekousávala, i když jsem se tak úplně nezačetla. Trochu jsem doufala v něco lepšího, když je jedním z autorů John Green.

alzbeta2843
31.12.2020 3 z 5

Pekné príbehy, nenáročne, oddychové. Ideálne na dlhé večery v zimnom období. Najmä Vianoc. Za mňa najlepšia poviedka prvá.

simona5r
28.12.2020 2 z 5

Asi už jsem vážně vyrostla z young adult romantiky :-D. Navození zasněžené atmosféry super, ale pubertální achání už na mě není.

petra3242
28.12.2020 5 z 5

Milá knížka povídek s vánoční tématikou. Všechny příběhy se mi moc líbily, nejvíc mě oslovila první povídka. Bylo fajn, že se příběhy spolu prolínaly. Hezké oddychové čtení.

hrabalikoval
27.12.2020 4 z 5

Hezké vánoční příběhy, které se v částech prolínají a navazují na sebe. To mě mile překvapilo, protože jsem to nevěděla. Příjemné oddychové čtení, které plyne rychle a svěže. Kniha mě dost bavila a líbila se mi. Nejvíc mě zaujala a chytla za srdce první povídka.

LéňaM
22.12.2020 1 z 5

Tři vánoční romance, ano velice sladké a milé příběhy pro náctileté.
Mě osobně kniha neoslovila.

Luc.i
21.12.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila, čekala jsem vánoční nenáročnou romantiku a to jsem i dostala takže za mě spokojenost. Knížka se fakt hezký čte a má dobrou, příjemnou atmosféru. Je taky vtipně napsaná, že jsem se u ní i zasmala. Příběhy se mi líbili všechny, nejvíc asi ten první (miluju křiváky a jsem ráda že mě autorka nezklamala) . Nejmíň mě bavila asi ta prostřední, ikdyž byla asi nejvtipnější ale já prostě úplně nemusím Johna Greena. Taky mi přišlo že byla prakticky o ničem.... Ta třetí to pěkně uzavřela a bylo to prostě fajn. Postavy se mi líbili ikdyž jsem v nich měla malinko zmatek (jako pardón ale člověka zmate když se nějaký, očividně holce, říká Vévoda). Film jsem neviděla, ale slyšela jsem o něm a asi se podívám, ikdyž moc nečekám. Měla jsem knížku s netflixovou obálkou a co tak vím tak dej filmu knížce moc neodpovídá což pak vysvětluje že postavy na obálce nejsou jako ty v knížce. Ale co , příjemný vánoční čtení 4/5*

FejKýý
20.12.2020 3 z 5

Jde vidět že kniha je opravdu pro mládež. Mě už tolik nesedla. Být o 10 let mladší asi se mě líbí víc. Knihu jsem četla kvůli Johnu Greenovi a paradoxem je, že zrovna od něj ta romance byla nejslabší. Šlo prostě poznat co psaly ženy a co muž. Vánoční náladu mě kniha nedala ale aspoň tam byl ten sníh. Ten u nás není, tak aspoň něco.

Knižní střípky
13.12.2020 2 z 5

Malé americké městečko zasype sněhová kalamita a právě zde se odehrají naše tři povídky, které se mezi sebou proplétají. Vánoční knihy sbírám, tudíž jich mám načteno opravdu hodně. Jsem při jejich čtení velmi tolerantní, neočekávám od nich žádný hluboký příběh, jen se chci ponořit do vánoční atmosféry, která má pro mě své neopakovatelné kouzlo. Zde se tento pocit bohužel nedostavil.