Falešný román

Falešný román https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356393/bmid_falesny-roman-lof-356393.jpg 3 335 118

Falešný román série

Když je váš tatínek bohatý a dává, proč toho nevyužít? Život v luxusu je přece tak krásný, tak lákavý. Jenže co když taťulda utáhne kohoutky a začne blábolit cosi o samostatnosti, odpovědnosti a skutečném životě? No, pak si třeba vymyslíte, že píšete román. Protože umělci, jak známo, mají náklady a křehkou duši, kterou by nemělo nic vykolejit, aby se dílo zadařilo. Jenže každý plán, jak zjistí naše hrdinka, má ošklivé nutkání se komplikovat a komplikovat až do úplného zbláznění.... celý text

annanas67
annanas67
22.01.2024 1 z 5

Děj je děsně mdlý a vleklý bez jakéhokoliv spádu. Nic co by mě upoutalo se nestalo, jen spoustu zbytečných vět. Měla jsem pocit, jako bych se vrátila o několik let zpět a četla knížku pro věkovou kategorii okolo dvanácti let. Ema se chová jako rozmazlený teenager, což je i její jediná charakteristika. Sympatická mi ale nebyla žádná z postav. Ani jako oddechovku, bez velkého očekávání, jsem nebyla schopna to dočíst.

gabriela8704
gabriela8704
09.12.2023 5 z 5

Nejprve jsem si říkala, co za blbost jsem si to vybrala. Nakonec jsem se BAVILA celou knihu a hned se hrnu na 2.dil. Humoru prostě nikdy není dost a tento styl psaní se mi vážně zamlouvá.

Mojepočteníčko
Mojepočteníčko
09.05.2022 3 z 5

Musím se přiznat, že mi to čtení vcelku drhlo. Nejspíš proto, že jsem si Emu, hlavní hrdinku, fakt neoblíbila. ALE dočetla jsem protože:
a) je to první kniha české spisovatelky Magdy Mintové, odvedla kus práce a kdybych byla na jejím místě, taky si budu přát, aby čtenáři mou knihu četli a dočetli
b) bylo to jasně a srozumitelně napsaný, bez blbostí, nad kterýma bych se musela pozastavit
c) o hrdince měla jasnou představu a přesně takovou si ji stvořila
d) po tematice holocaustu jsem chtěla něco oddechového a to za mě příběh splňuje

Vyzkoušejte a uvidíte :)

Jungkookie
Jungkookie
20.12.2021 odpad!

No měli jste pravdu...o ničem.

Trolice
Trolice
03.11.2021 4 z 5

Ale jo, nakonec mě to celkem bavilo a jdu na další díly :-D

JancaMia
JancaMia
22.08.2021 2 z 5

Ich forma psaní v jednodušší formě deníčku rozcapeného spratka co lautr nic nemusí dělat ,svět se naruby obrací a fiflena se má začít starat , hrozně okolo toho vyšiluje . Nic o čem by se mělo psát v zítřejších novinách a ten konec ... to mělo navnadit ?! Mě to spíš otrávilo ... nicméně autorka je o jedenáct let mladší než já, třeba později překvapí .. 2/5 , když v knihobudce objevím další díl asi si ho přečtu ... ale žíly mi to trhat nebude ...

EliannaBook
EliannaBook
09.06.2021 3 z 5

Přišlo mi to jako jednoduché psaní (Ve stylu: Pak jsem dělala to a potom to...), ale pak mi došlo, že je to vlastně deník. A takto se deníky píšou. Téma mě nadchlo, čekala jsem, kam až to povede. Zazobaná holka zvyklá na přísun peněz, musí se starat sama o sebe... Věřila jsem, že na konci knihy svůj příběh vydá a stane se z ní úspěšná autorka :-D. Místy mě hodně štvala. A ten konec knížky? Najednou useknuto a pokračování příště? Chtělo by to nějaký pěkný závěr s nalákáním na další díl. Takhle mě to zklamalo. Stejně se mi ale kniha dobře četla a těším se na další díl.

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
27.04.2021 4 z 5

Nejdřív mě Ema nehorázně štvala. Rozhodně jsem jí nezačala mít ráda a reálně bych se s ní určitě nekamarádila, ale bavila mě. Knížka se čte rychle a má spád. Další díl určitě neminu.

Terezaazeret
Terezaazeret
25.04.2021 1 z 5

Haha. Ráda bych napsala, že jsem se moc smála, protože KK avizoval, jak moc vtipné to je. Ale román to není vůbec vtipný, spíš trapný.

Jirok
Jirok
16.04.2021 4 z 5

Fajnové počtení, těším se na další díl

Gabusza
Gabusza
27.11.2020 5 z 5

Hodně vtipná a oddechová kniha. Mě bavila a pobavila :))

Falda
Falda
14.11.2020 4 z 5

Mám velmi ráda české humoristické romány. Falešný román jsem četla již podruhé a opět se mi velmi líbil. Jednoduché, vtipné a oddechové čtení.

Majdoslava
Majdoslava
31.10.2020 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Čekala jsem víc inteligentního humoru.

Petrasuvicka
Petrasuvicka
09.10.2020

Po 39 stranách odloženo. Magdalena Mintová opravdu není vtipnou autorkou (anebo je pohled na smysl pro humor nakladatelů velmi zkreslený) a Ema je iritující postava, a to svou rozmazleností, nemožností se o sebe postarat a tak dále. Ovšem zaměstnanci Knižního klubu dělají svou práci evidentně dobře, když po vydání této knihy přesvědčují čtenáře, jaká je to humorná pecka a jak je Mintová nadaná.
Tahle kniha je pro mě jako čtenáře jeden velký omyl.

Pistácie
Pistácie
30.09.2020 4 z 5

Přišlo mi to jako trošku jednoduchý příběh, který nemá žádnou složitou zápletku. Ale přesto mě to bavilo a nutilo číst dál. A proto si mě kniha i autorka získala. Líbí se mi, že z toho udělala trilogii a už teď jsem zvědavá na další díl.
Hlavní hrdinka mě fakt prudila od začátku do konce tím, jak se chovala. Jak čekala, že se bude všechno točit jen kolem ní. A pak přišel prudký pád. Líbila se mi i ta absurdní vsuvka s rádoby manželstvím a hlavně kvůli tomu mě to tak chytlo. Rozhodně se těším, co dalšího si autorka pro Emu a Alberta přichystala.

BetSolo
BetSolo
26.07.2020

Knížku mi půjčila kamarádka, která si ji okamžitě zamilovala a já na tom nejsem jinak! V některých chvílích jsem Emu odsuzovala, v jiných jsem s ní souhlasila a v něčem jsem se i viděla (zejména její pozdní vstávání- úplná já :D). Rozhodně jsem se několikrát i pořádně zasmála. Bylo to prostě takové milé a velmi zábavné počtení. Musím si hned přečíst další díl! :D

Luc00inka
Luc00inka
22.07.2020

U této knížky jsem se celkem bavila. Je vtipná a oddechová. Pokud chcete číst něco kratšího, tuto knížku doporučuji.

NienorNíniel
NienorNíniel
09.04.2020 5 z 5

Rychle si musím jít koupit nový díl. Tato kniha mě nadchla. Je taková milá a v těch úvahách jsem se viděla. Nedalo se od ní odtrhnout.

czerwa
czerwa
02.03.2020 3 z 5

Naprostá oddechovka. Až se člověk trochu stydí, jak dobře se to četlo.
Příběh se zdá být vcelku neotřelý, chybí mu ale zásadnější zvrat, zápletka. Konec vyslověně zklamal, myslím, že i ve snaze donutit čtenáře k přečtení dalšího dílu, mohla autorka dospět k alespoň nějakému závěru.
Takže: čte se to dobře, námět zajímavý, hlavní postava příjemná a nikoli iritující, jak se dalo očekávat. Nicméně chybí tomu nějaká přidaná hodnota.

argi111
argi111
26.01.2020 3 z 5

Co k tomu napsat. Rozhodně to není kniha, která by vás kdovíjak nadchla, ale chvílemi byla i vtipná.

humor pro ženy

Magdalena Mintová