Falešný sňatek

Zdá se, že Eminy velkolepé plány se začínají konečně rýsovat, ovšem ani tentokrát to není tak jednoduché, jak si představovala. Opět se zamotává do absurdních situací a ohrožuje svou finančně zajištěnou budoucnost. Navzdory tomu se však dočkává velkého stěhování na panství Svíčkových. Ani tam však trable nekončí. Sice si může ve svém novém domově plnými doušky užívat úžasných a luxusních podmínek pro život, kromě toho si však musí zvykat i na soužití s chladnou tchyní Milenou a na nesnesitelně nudné hodiny plné plánování svatby. Jako by toho nebylo málo, Emin budoucí švagr a věčný průšvihář Filip si usmyslel, že právě teď je ten nejvhodnější čas, aby se vrátil ze svých tajemných cest, a po delší době oblažil rodinu svou přítomností. „Drahoušek“ Albert je zase neustále v práci, a tak se Ema musí přece nějak zabavit... Nakupování ani snaha psát onen legendární kriminální román ovšem brzy nestačí. Filip, kterého Ema zná trochu víc a trochu jinak, než sama vůbec tušila, totiž ani omylem nezůstává stranou a v kombinaci s Eminou příležitostnou výbušností je koexistence těchto dvou opravdu ožehavá záležitost. Ať už jde o jejich nesčetné a nekonečné hádky nebo karban, ke kterému Filip Emu zláká, končí to zpravidla poněkud podivně; s Filipem je totiž hazardní hrou takřka všechno. A ať se oba snaží, jak chtějí, ani před upracovaným Albertem podivné napětí neskryjí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/369556/falesny-snatek-mFd-369556.jpg 3.743

Falešný román (2.)

Humor, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Knižní klub

knih.sasa

Dlouho jsem nečetla knihu s tak blbou (rozuměj hloupou) hlavní hrdinkou. Stíhá ji až groteskně jeden průšvih za druhým díky tomu, že moc nemyslí a jakými se obklopuje lidmi. Kupodivu se to velice dobřečte, i když možná s pocitem, že tohle fakt už není možné, že by autorku napadlo :-). Konec byl krásný, pohladil po duši nás, které rády čteme romány pro ženy. Jako oddechovka parádní, škoda, že jsem si ji nenechala k vodě na to polehávání. Člověk byl pořád trochu napnutý a čekal, co se asi zase stane. Absence sexu knize dodává romantický ráz a obálky jsou jedny z nejhezčích, co jsem za poslední dobu viděla.

TerkaM

Po dočtení Falešného románu jsem se samozřejmě musela vrhnout i na druhý díl - Falešný sňatek. Zajímalo mě, jak to nakonec dopadne a koho si naše slavná Ema vezme. Jestli si zvolí domluvený sňatek, nebo něco, z čeho jí buší srdce. Alberta nebo Filipa. Každopádně musím říct, že mě hned na začátku autorka překvapila totožností Filipa, což jsem teda absolutně nečekala. A neřeknu vám to, nechci vás připravit o překvapení.

Vážně mě to bavilo. A dokonce můžu říct, že mnohem víc než první díl. Ema už tak úplně není tou rozmazlenou zmlsanou slečinkou, která chce jen peníze a pohodlí. Pořád to chce, to ano, ale zároveň si začíná uvědomovat, že je na světě možná přece jen něco důležitějšího. Nebo to tak připadalo alespoň mně.

Za sebe bych si moc přála ještě jeden díl. Pokračování toho, co se stalo na konci druhého dílu. Ale předpokládám, že tohle už asi neklapne. Každopádně hodnotím stoprocentně pěti hvězdičkami. Tady to prostě nejde jinak. :)

šejnohojc

Příjemná oddechovka. :-)

Perlivav

Skvělé pokračování Falešného románu. Rozhodně je to ten lepší z obou dílů.
Pokračování by nebylo pro mě až tak vyloženě nutné - příběh Emy a Alberta je uzavřený a další kniha by jednoznačně znamenala nějaký vážný zlom v jejich vztahu... Na druhou stranu: Jsem snad jediná, komu bylo v závěru líto Filipa??? Přišel mi sám, jak kůl v plotě a jednoduše si potrpím na klišé ,,polepšených špatných hochů." I když tady jsem si říkala, když už to Ema dotáhla až sem, přece si to teď nepokazí... Každopádně, pokud bude pokračování, moc ráda si ho přečtu.

Kekik

U knih Magdaleny Mintové si krásně odpočinu a královsky se bavím. Její styl humoru mně sedí. Emu jsem si prostě oblíbila, až tedy na to, že nemá ráda zvířata, v tom ji tedy vůbec nechápu.
Eminy životní patálije a snahy, jak snadno přijít k penězům a vysněnému životu, nezatěžovat se city, jsou psány čtivě, svěže, obyčejně. A o tom to přeci je. Jenže co když do toho všeho přijde láska ???
Obálky obou knih krásně ladí.
Doporučuii k přečtení, chcete-li si příjemně odpočinout.

Moudd

Proti první knize zklamání.Nepřišlo mi to tak zábavné,místy jsem se nudila

Katie46

Podle mě rozhodně dobré pokračování Falešného románu, který dosti blbě končil a jsem ráda, že pokračování bylo zanedlouho. Kniha se četla dobře, rychle a opět jsem se pobavila i když u prvního dílu o něco více.
Líbil se mi konec, který nebyl useknutý i když jsem čekala trochu jiný ukončení vztahu mezi Emou a Filipem.
Tak jako tak, pěkný příběh a dobrá kniha.

holkamodrookata

Kdy knihu Falešný sňatek rozhodně číst
- četli jste Falešný román a nutně potřebujete vědět, jak Emin příběh skončí
- milujete film Pravá blondýnka
- jste holka na vdávání, která žije u rodičů

Kdy knihu Falešný sňatek rozhodně nečíst
- blonďatá nemehla vás tak akorát vytáčí
- nemáte vůbec žádný smysl pro humor
- jste chlap

E.lisabeth

Příjemné pokračování téhle knižní oddechové série. Autorka píše velice čtivě a na proložení mezi knihami, u kterých je třeba více přemýšlet, je to naprosto ideální. Těším se na pokračování:)

Ivuska.09

Bohužel absolutně nechápu, proč byla kniha rozdělena na první a druhý díl. První díl skončil useknutý v podstatě uprostřed věty - druhý díl přesně tímto momentem navázal. Marně jsem vzpomínala, co vše se vlastně v prvním díle stalo, což bylo naprosto zbytečné. Stačilo, aby obě knihy byly součástí jedné... Vypadá to, že bude ještě pokračování, ovšem tentokrát je příběh ukončen uceleně. Hurá. Kdyby nedošlo k tak nesmyslnému rozdělení do dvou knih, tak bych napsala, že je to příjemná oddechovka s trochu naivní hrdinkou, která dokáže čtenáře zaujmout.

katerina.l.

Pěkná oddychovka. Jak mi v prvním díle Ema občas lezla krkem, tak v tomto díle to byla celkem normální holka, která mi byla docela sympatická. Z konce není patrné, zda se chystá autorka napsat další díl, nicméně myslím, že by to bylo spíš na škodu. Stejně jako u prvního dílu skvělá obálka.

Monačte

U Falešného románu mě nejvíc nakrklo, že skončil v půlce knihy! Ještě, že nás v nenechali na dopovězení příběhu čekat moc dlouho... Falešný sňatek je trochu lepší, ale pořád to není na čtyři hvězdy. Díky dodatku na posledních stranách asi vím proč. Autorka to napsala v 18 letech! Tady teda samozřejmě všechna čest, dobrá práce. Ale zároveň to vysvětluje, proč se hrdinka i na prahu třicítky chová jako přemoudřelá puberťačka. Já si ráda přečtu young adult nebo romány o čerstvých dvacítkách, tam mi tohle uvažování ladí, k deníku mojí vrstevnice ale bohužel ne. Přesto se ale těším na autorky další věc! Forma skvělá! Plus speciální potlesk za opět krásnou titulku.

S1M0NE

Oproti předchozímu dílu Falešný román se v knize nacházelo až moc vyloženě klišé scén, "jak z argentinské telenovely," jak by řekla hlavní hrdinka. Překvapily mě u kulisy, do kterých byl román zasazen. Podle všeho se děj odehrává v luxusním sídle nedaleko Brna, ale autorka nepoužila žádné skutečné reálie a navíc díky názvům jako butik Cukr, kavárna Kavárna, máte pocit, že se kniha odehrává v nějakém roztomilém obláčkovém (mintovém) světě.

Sabča92

Pokračování Falešného románu se mi líbilo o dost více. V knize se nacházelo daleko víc vtipných okamžiků a hrdinku jsem neměla chuť každou chvilku uškrtit. Musím se přiznat, že závěr nebo i zápletku této knihy jsem čekala jinou, ale i přesto se mi kniha líbila a jsem zvědavá, zda bude v budoucnu další díl. Určitě mohu knihu doporučit. Jedná se o milou a čtivou oddechovku, která vás bude bavit.

Safienka

Líbilo se mi možná i víc jak první díl. Některé momenty byly fakt vtipné a i když Ema nepatří mezi mé oblíbené postavy, tak jsem zvědavá na další díl.

Babouš

Akcí nabitější než první díl, přibývá překvapení, vtip si to drží. Skvěle jsem se bavil. Magdalena Mintová jde mezi mé nejoblíbenější české spisovatelky! Hned knihu půjčuju kolegyni - i když moc nečte, tuhle sérii si zamilovala. Vypadá to, že děj je uzavřený, ale osobně bych se nebránil třetímu dílu - do třetice všeho dobrého! ;)

TinaTina

Kniha se mi velice líbila. Připomíná mi to hodně Aristokratku od Evžena Bočka, ale to mi nějak nevadí. Je to příjemná oddechovka, od které jsem se nemohla odtrhnout, jelikož jsem potřebovala vědět, co ta Ema zase vyvede. Ema mi ale někdy pila krev, nechápu, že se takhle může chovat. :-D Jinak nemám vítku a těším se na další díl.

humor

Magdalena Mintová