Probudím se na Šibuji

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Když se sedmnáctiletá Jana dostane do vysněného Tokia, nejraději by zde zůstala navždy. Záhy se přesvědčí o tom, jak nedozírné následky může takové přání mít. Ocitne se totiž uzavřená v magickém kruhu rušné čtvrti Šibuja. Zatímco mladší podoba Jany bloudí městem, zažívá podivuhodné situace a hledá cestu domů, čtyřiadvacetiletá Jana v Praze studuje japanologii, usiluje o stipendium do Tokia a společně se starším spolužákem si láme hlavu nad překladem japonské povídky. Osud jejího autora, donedávna zapomenutého spisovatele Kawašity, bude mít na vývoj událostí větší vliv, než by kdy obě Jany čekaly… Čtivě a svěžím hovorovým jazykem napsaný román mladé debutující japanoložky je o hledání cesty k odlišné kultuře, o nejednoznačnosti reálného světa a o ošemetnosti splněného snu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/385705/probudim-se-na-sibuji-Ios-385705.png 4.2458
Romány, Literatura česká
Vydáno, Paseka

Kniha Probudím se na Šibuji

Ales.BD

Svěží a zábavné, ale jedna hvězda dolů za konec-nekonec. Můj další pes se asi bude jmenovat ハチ公.

magnolia

Knížku jsem nabídla čtenářům v knihovně mezi ostatními novinkami - a zůstala nevybraná, vlastně ani mě se do ní nějak nechtělo, ale když tam tak zbyla... Přitom stačila první věta a hned se mi zalíbila a já jsem ji, s chutí a napětím, četla každou volnou chvíli.
K Japonsku mě to nikdy netáhlo, to málo, co mám s touto zemí pozitivně spojené, jsou Verše psané na vodu, dřín japonský (a všechny odrůdy japonských javorů) a ještě musím poznamenat, protože i o tom v knize bude řeč, že film Hačikó byl pro mě velkým zklamáním. Od letošního ledna se dalším, rozhodně příjemným "japonským" zážitkem, stává právě dočtená, pozoruhodná knížka od Anny Cimy. Zkuste ji, nudit se nebudete. Autorka má můj obdiv za to, jakým sympatickým způsobem zpracovala osobní zaujetí japonskou kulturou a já teď budu knížku ráda doporučovat.

ReniHan

Kniha to byla dobrá, moc jsem si ji užila, ale konec, který zůstal otevřený trochu otevřený mě zklamal. Měla jsem pocit lenosti. Že autorka byla líná příběh plně uzavřít.

slyvuska

Nejprve jsem byla skeptická, moc tyhle knihy, kde se prolínají různé časové linie, nemusím. Al eve výsledku jsem mile překvapená. Líbila se mi i ta myšlenka objevování života neznámého japonského spisovatele. Ale jestli jsem správně pochopila závěr, nevím jistě.

Ywonek

Hodne zajimava knizka, ktera vtahne do deje a jen tak nepusti.

Raduška01

Napsat v dnešní době poutavý a jedinečný román je nadlidský úkol, ale této mladé autorce se to podařilo naprosto dokonale a s přehledem.

Kackap
31.12.2019

Koupila jsem si jí, přiznávám, především kvůli pěkné obálce (jen se mi už ničí hrany hřbetu knihy, a to se o ni starám pěkně) a koupě nelituji. I když já hovorový jazyk v psané formě nemusím, tak tady jsem si rychle zvykla. Čte se to svižně, příběh plyne nenuceně, nápad s myšlenkou zaseknutou v určitém prostoru stejně jako prokládat příběh ještě povídkou Milenci se mi moc líbí. Od Murakáče jsem ještě nic nečetla, i když se na něj chystám, tak podobnost posoudit nemůžu. Na plný počet hvězd mi tam ještě něco chybí, ale jako prvotina klobouk dolů a jsem zvědavá na případné další autorčiny knihy.

Maevie
26.12.2019

Probudím se na Šibuji je rozhodně zajímavá prvotina. Několik dějových linií, hovorová čeština, dvě naprosto odlišné kultury, romance, mystično… Autorka si nebála naložit a s dílem se dle mého poprala se ctí. V knize najdete nápad, lásku i vtip.