Vzpomínky na úhoře přehled

Vzpomínky na úhoře
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489587/bmid_vzpominky-na-uhore-PeO-489587.jpeg 4 227 227

Sára Fukuharová, po matce Češka a po otci Japonka, žije v Jokohamě a zabývá se výzkumem vymírajícího úhoře japonského. Mezi její jediné přátele patří pan Nakadžima – postarší majitel domu s akvaristikou, ve kterém bydlí, a sousedka Miju, která neudělá krok bez dřevěného meče a celé hodiny tráví rozmluvami s úhořem Unagim. Poklidný život v akvaristice převrátí naruby návštěva Juky Suzukiové, Sářiny bývalé spolužačky, která pátrá po zmizelém kolegovi z redakce novin. Z minulosti se postupně vynořují dávno zapomenuté události a všechny tři ženy se vydávají na cestu, která před ně klade jednu životní výzvu za druhou. Vzpomínky na úhoře jsou mnohovrstevnatý román zasazený do japonského prostředí, který kombinuje fantaskní prvky s motivem pátrání a přináší příběh o přátelství, odvaze a síle vzpomínek.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzpomínky na úhoře. Přihlašte se a napište ho.

Lucie42
19.06.2024 5 z 5

„Překroč most, který já překročit nedokážu.“

Jedna z knih za poslední dobu, která mě opravdu pohltila.
Kniha má 718 stránek a přečetla jsem jí za necelé 3 dny.
Kniha vás vtáhne do děje hned na prvních řádcích a už vás nepustí.
Je tajuplná a nasáklá japonským magickým realismem, dotýká se ekologie a vymírání úhoře japonského, který má v knize svou nezaměnitelnou roli.
Postavy mají propracované a zajímavé charaktery
a dozvídáme se o nich hodně pomocí vzpomínek.
Je o přátelství, těžkých životních osudech, ale i tabu, rodinně, rozpolcenosti a hledání svého místa.
Kniha vás nenásilně seznámí s šintoistickou mytologií, tradicemi a japonskou kulturou.
Od Anny Cima jsem ihned po vydání četla knihu Probudím se na Šibuji a stala se mojí oblíbenou autorkou.
Těším se na další knihy

cérka
31.05.2024 5 z 5

Po knize Probudím se na Šibuji, která mě naprosto uchvátila, přišla, s poměrně velkým odstupem, druhá autorčina kniha. Prolíná se v ní několik žánrů a hodně náročných témat a já musím smeknout klobouk. Nádherná kniha! Magický realismus k japonské kultuře naprosto patří a já, ač jej přímo nevyhledávám, jej začínám mít čím dál víc ráda.

Mám jedinou výtku, tak tlusté knihy se velmi špatně dostávají do kabelky, špatně se drží při četbě a navíc vás v leže, při pádu, pěkně praští a v neposlední řadě vám velmi brzy křupne vazba.

alenie
04.05.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Postavy se potýkají s normálními lidskými problémy a tím jsou čtenáři bližší. Příběh byl spíše pomalu gradující, ale závěr byl velmi napínavý.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Anna Cima se vrací! Vypráví o ohrožených úhořích i o vzpomínkách

26.10.2022

Citáty z knihy (1)

Ta spousta let mezi nimi visí jako těžká opona. Jako kdyby stůl, za kterým sedí, měřil desítky kilometrů.

Kniha Vzpomínky na úhoře v seznamech

ve Čtenářské výzvě49x

Štítky knihy

Japonsko česká literatura akvaristika zmizení lidí úhoři vymírání druhů

Autorovy další knížky

Anna Cima