Saturnin přehled

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7512 7512

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Saturnin. Přihlašte se a napište ho.

HŠ
včera 2 z 5

Já se na tuto knihu těšila, dlouho mě nějak míjela, konečně jsem si ji půjčila v knihovně a na to, jak je slabounká, tak jsem ji četla týden. Pousmála jsem se snad dvakrát, příběh je docela dobrý, ale nepochopila jsem vložená vyprávění, která byla pro mě absolutně zbytečná, jen natahovala knihu. Jsem hodně zklamaná.

pakoshka
16.06.2024 audiokniha 5 z 5

Přečteno ušima v podání Oldřicha Víznera a bavila jsem se královsky!

Fortuna7
16.06.2024 audiokniha 4 z 5

Velmi vtipná a milá česká klasika, která se v audioknižním zpracování krásně poslouchala. Kolikrát jsem se při poslechu smála nahlas a byla jsem velmi zvědavá, co všechno ještě Saturnin vymyslí. Velmi se mi líbil popis a charaktery postav, protože se vzájemně výborně doplňovali. Teta Kateřina je neskutečně vtipná postava, ta její nesutálá rčení mě vážně bavila. No a poslední kapitolka to celé krásně završila.

všechny komentáře

Související novinky (1)

20 nejčtenějších knih Čtenářské výzvy 2018

27.12.2018

Citáty z knihy (1)

Zákony života nám ukládají vyzkoušet všechny možné varianty života, abychom se nakonec vrátili k té první.

Kniha Saturnin v seznamech

v Přečtených11 841x