Saturnin

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/saturnin-Hqf-1615.jpg 4.66308
Nahrávám...

Komentáře (927)

Kniha Saturnin

stanza
24. července

Klasika kterou jsem léta obcházela, asi proto že filmové zpracovaní jsem viděla několikrát. Teď jsem si ji dopřála jak v knižní tak audio verzi a parádně si to užila. Úžasný humor a laskavost si budu v budoucnu určitě ráda dopřávat opakovaně.

tbruck
10. července

Knihu jsem si chtěla po pár letech oživit než se vrhnu na Mackovy pokračování a i po několikerém čtení nepřestávám žasnout nad tím, jak geniální a nadčasové dílo to je :-) A ten skvělý sarkastický humor, ach, pohlazení po duši a polechtání bránice!


Nelliinka
09. července

Jistota dobré nálady. Knížka, u které se pobavíte i když je venku hnusně. Když si při čtení vybavím postavy z filmu, brečím smíchy.

peeetta
30. května

Výborná kniha. Nejsem si úplně jistá, ale myslím, že některé vtipné pasáže ve filmu vynechali.

petraj30
20. května

Ježíši, to bylo dobrý! Film jsem viděla už v dětství, ale kniha absolutně předčila moje očekávání.
Ještě teď mi tečou slzy smíchu. Ještě teď mám křeče ve tvářích, protože jsem se po celou dobu jen smála a moje břišní svaly dostaly taky slušně zabrat:-) Za všechno může Saturnin. Ale bez těch ostatních by to taky nebylo ono. Ironické odpovědi doktora Vlacha a dědečka. Hysterické výjevy tety Kateřiny a nesmím zapomínat na Jiřího, Barboru a samozřejmě Milouše
Můj syn se jmenuje Milan a já ho oslovuji jedině "Milouš." Myslím, že po přečtení knihy s tím přestanu, protože ten filmový Milouš byl sice trochu slaboduchý, ale kniha té jeho blbosti ještě více přidávala:-).
Je to úžasná, nadčasová a velice vtipná kniha. Sice je to psáno hodně jednoduchým stylem, ale já jsem si to každým slovem užívala. Opravdu skvělé, tleskám!

Sarapet
16. května

Od mládí je to moje nejoblíbenější. Několikrát přečtená a stále skvělá.

Adrim
15. května

Po přečtení knihy jsem pochopil, proč ji tolik lidí zbožňuje. Nyní patřím mezi ně :-). A těm co ji nečetli doporučuji, aby to napravili ;-).

Lejčís
12. května

U žádné jiné klasické prózy jsem se ještě tolik nesmála jako u Saturnina :) mohla bych ji číst klidně podesáté a nepřestala by mě nudit.. miluju ten Jirotkův jakoby "archaický" styl psaní postavený na sarkasmu, který je mi tak bolestně vlastní..

1 ...