Saturnin

od:


KoupitKoupit eknihu

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/1615/saturnin-Hqf-1615.jpg 4.65055
Série:

Saturnin (1.)

Žánr:
Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Šulc - Švarc
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (688)

Přidat komentář
bobo7592
předevčírem

Klasika českého - i když tak trochu anglického - humoru. V podstatě povinná četba pro všechny co mají rádi jemný laskavý humor. A bláznivé nápady.

heliiinka
13. listopadu

Ze začátku jsem byla nadšená z každé příhody, postupně mi doba návštěvy u dědečka přišla trošku přetažená. Ale jinak je kniha velmi vtipná a originálně napsaná.

jfialova
12. listopadu

Teta Kateřina je nepřekonatelná.

LaCucaracha
08. listopadu

Konečně jsem se dokopala ke klasice českého humoru. Nemá cenu o Saturninovi něco psát, všichni ho znají. Ale upřímně - čekala jsem víc. Snad nikdy jsem se opravdu nezasmála jako u Wodehouse. Vlastně jednou asi jo. A co mi vyloženě vadilo, to byly ty historky, které si vyprávěli za dlouhých letních večerů, ty bych s chutí přeskočila. Ale tak je to takové příjemné pohodové čtení, to zase ano, knížku si určitě nechám.

Whitecat
04. listopadu

Jedna z mála knih, ke které se ráda vracím. I když už to znám skoro z paměti, stejně si nedokážu představit letní prázdniny bez Saturnina. Televizní seriál je sice fajn, ale knihu mám mnohem, mnohem radši!

sicilia14
02. listopadu

skvelý humor, úžasne vykreslené postavičky, ale pri čítaní vidím presné gestá a mimiku a počujem hlas hercov. Opačné poradie najprv má byt kniha, nie vždy sa to podarí

kachnat
01. listopadu

Vtipné, čtivé, moc se mi líbila (klasika)

KaryAestas
31. října

Přemýšlela jsem, jak popsat a okomentovat tuto knihu. A ačkoli většinou nemám problém se k čemukoli vyjádřit, tak na knihu Saturnin prostě nedokážu najít ta správná slova. Všechny superlativy mi přijdou nedostatečné a povrchní. Takže jednoduše... Kniha mého srdce ❤️

Terez9119
28. října

Kniha je skvělá, zvláště když si uvědomíte dobu, ve které vznikla. Muselo být krásné představovat si, že vaším největším problémem je most stržený vodou a dva dny bez proudu během dovolené. Ale seriál mám přesto nějak raději.

Stanas513
27. října

Paní Pedias - film taky doporučuji, protože Saturnina hraje Oldřich Vízner a je tam prostě nepřekonatelný! Ale kniha je kniha!

petronella1
27. října

Saturnina prostě miluju

Pedias
25. října

Boží, boží, boží! Opravdu nechápu, jak jsem mohla mít tuto knihu v knihovně tak dlouho bez povšimnutí.
Po přečtení pár kapitol jsem věděla, že tuhle knížku nečtu naposledy a hned po přečtení jsem přemýšlela, kdy si ji znova přečtu ♥
U některých pasáží jsem doslova řvala smíchem, např. klíč v tůňce, ranní koupel hlavního hrdiny v již zmiňované tůňce.. ani nechci přemýšlet, co si u těch mých záchvatů smíchu mysleli kolegové v práci.
Film jsem bohužel (bohudík?) neviděla, ale hned o víkendu si jej pustím.
Knihu můžu jen a jen doporučit, humor v ní je stejně geniální jako samotný Saturnin, kterého jsem si zamilovala hned na začátku knihy.

mrkačka92
25. října

Jedna z mála knížek, které můžu číst stále dokola a nikdy se mi neomrzí.

animovanej medv
23. října

Nemám slov :)

Bórborka
23. října

Kniha pěkně napsaná s výborným humorem, ale nepatří do knih, které bych si znovu přečetla.
3,5*

alabra
22. října

Skvělá kniha - vtipná, jazykově vytříbená, nikdy nezklame

marhoul
22. října

Geniální! Saturnin patří mezi špičku humoristických knihy vůbec. Navíc je to humor laskavý a milý... To vždycky potěší.

kapr
18. října

Bohužel, právě pan Jirotka je pro mne tím hrdinou jedné knihy, (jedním z mnoha,) byť právě v tomto případě jde o knihu tak milou a tak geniální. Vždycky, a v tomto případě velice často, si říkám jaká je škoda, že nenašel odvahu pokusit se to zopakovat, asi raději na jiné téma, protože známe jen málo případů, kdy se pokračování příběhu vydařilo natolik, aby hodnocení původního díla neuškodilo.

Eldaren
18. října

Nestarnouci ceska klasika. Neuveritelne vtipna kniha - az tak, ze jsem se smala nahlas temer kazdou jizdu metrem (i v pondeli rano a to uz je co rict!).
Jedna z mych nejoblibenejsich.

Disease
17. října

Majstrštyk Zdeňka Jirotky. Kult, o kterém se nediskutuje.

milary
15. října

Prostě láska na celý život...

possekre
15. října

Jedna z mých nejmilovanějších knih. Neomrzí ani při desátém, patnáctém atd. čtení. Vždycky zlepší náladu.

MerryA
10. října

Tuhle českou klasiku musí milovat každý, komu se dostala do ruky.
Není pochyb, že se Jirotka inspiroval Wodehousovým Jeevesem, ale na humoru příběhu, pravdivosti postav a originalitě zápletek to neubírá. Styděla bych se dát méně než 5 hvězd.
A čtyřdílný seriál (v hlavních rolích Oldřich Vízner a Ondřej Havelka) sice není dokonalý, ale mnoho mu k tomu nechybí. Rovněž doporučuji.

Aquagirl
06. října

Copak tuhle knihu může někdo nemilovat?

eliborn
05. října

Přestože české spisovatele moc nemusím, tak tato kniha mě opravdu bavila. Je velmi vtipná.

maja11231
03. října

Knihu jsem četla jako povinnou četbu minulý rok a hned od první stránky mě nebavila. Po asi půl roce jsem ji konečně do dočetla.
Děj mě nebavil a taky jsem ho ani nepochopila, proto musím dát 1*

Steiniglovka
02. října

Klasika, při které se vždy nahlas zasměju.

theMarty
26. září

Jedna z mála knížek, které dovedou čtenáře nahlas rozesmát.

m.zirhut
24. září

(audiokniha) Už od začátku mě tato kniha nebavila, ale říkal jsem si, že jí musím přece dát šanci. No, po šesti kapitolách jsem to unuděně vzdal.
Trochu mě překvapuje, že je kniha v kategorii humor. Já si totiž nevzpomínám, že by mne při poslechu cokoli pobavilo. Jediné co se mi celkem líbilo byly nějaké ty slovní hříčky.

Efča59
22. září

Poslouchala jsem jako audioknihu. No co říct, prostě osvědčená klasika.