Saturnin

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/big_saturnin-Hqf-1615.jpg 4.66760

Kniha Saturnin

jajsemenyk

Od knihy jsem měla velká očekávání, přesto mě velice příjemně překvapila. Vždy, když jsem si myslela, že přesně vím, co se bude dít dál, tak jsem se mýlila. Autor (převážně postavou Saturnina) dokázal děj vždy pořádně zamotat a ozvláštnit.

cgsaiditspoli

Ačkoliv nemám v lásce audioknihy, tuto knihu jsem tak "přečetla" skoro celou, jenom na posledních pár desítek stran jsem měla dílo v ruce. Knihu jsem četla na doporučení a rozhodně toho nelituji, je to velice lehce napsané a je to humorné, moc jsem si četbu a poslech užila, rozhodně doporučuji!

TessieP

Milé čtení bez násilného vnucování humoru (oproti např. Aristokratce, která mě naprosto znechutila). Jsem ráda, že jsem dala šanci všemi oblíbené české klasice. Teta Kateřina je ale pěkná ... ehm. :)))

Akléda_

Poslouchala jsem jako audioknihu, kterou namluvil Oldřich Vízner. Namluvená knížka byla skvěle, žádné ostré sykavky, hlas vypravěče byl moc příjemný, skvěle si hrál s intonací hlasu a se zpracováním postav. Do knížky jsem šla jen kvůli tomu, že jí máme v maturitním seznamu a jelikož k papírové formě by mi trvalo než bych se dostala, zvolila jsem audio. A lépe jsem udělat nemohla! Vůbec jsem nečekala, že by mě Saturnin mohl tolik zaujmout a bavit. Líbilo se mi, že vlastně moc nevíme kdo příběh vypráví, neznáme ani jeho jméno. Vidět Saturnina a všechny příhody z jeho pohledu bylo tak ještě o to zajímavější. Bavil mě příběh, prostředí a postavy byly jedna lepší než druhá. Poslouchala jsem vždycky ráno při líčení a bylo mi líto když jsem musela skončit s poslechem. Vracela jsem se k příběhu moc ráda a vůbec jsem nechtěla aby skončil. I konec mě bavil, opět byl vtipný jako celý zbytek knihy. Navíc přirovnání a přísloví ve kterých mluví teta Kateřina byly pro mě jako pro člověka který je miluje boží zpestření. Fakt jsem si to moc užila, rozhodně se to zařadí mezi moje oblíbené klasiky a vůbec by mi nevadilo, kdybych si ji za rok u maturity vytáhla. Tahle knížka je opěvovaná právem.

E.Wictoria

Chápu že pro někoho to může být zajímavá kniha ale popravdě, čekala jsem víc. Možná i kvůli tomu jak ji všichni chválí. Doufám že už to nebudu muset číst znovu...

Han-nah

Vše již bylo napsáno přede mnou. Úsměvná , nadčasová kniha plná humoru. Velmi se mi líbílo i filmové zpracování s úžasným filmovým obsazením Oldřicha Víznera, ale i Janu Synkovou coby velice svéráznou tetu Kateřinu a ostatních.
Jsem velice ráda, že naším klenotem je humor a to v každé situaci. I z této knihy, která je doprovázena jednoduchými, ale výstižnými kresbami k umocnění různých situací, si do života přenáším pár hlášek.
Patří mezi ty knihy, kdy máte splín, stačí , jen tak otevřít a přečíst jen pár vět a hned vidíte svět barevněji. Více takových lidí, jako "Saturnin".

Knihomol170

(+ SPOILER) Kniha byla super. Saturnin vymyslel, jak se zbavit tety Kateřiny humorným způsobem. Potom, jak škodil Miloušovi, bylo také vtipné. Knihu doporučuji!

Kabuky

Perfektní