Saturnin

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/1615/saturnin-Hqf-1615.jpg 4.65731
Série

Saturnin 1.

Žánr
Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno, Šulc - Švarc
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (804)

Kniha Saturnin

Přidat komentář
Leona333
včera

S nápadem napsat tuto knihu, přišel pan Jirotka v době, ne zrovna lehké... Když se ho po válce, prý jeden novinář zeptal, proč je v knize psáno o takové spoustě vody? Odpovědí mu mělo být to, že téměř po celou dobu psaní seděl autor po večerech v zatemněné koupelně vedle umyvadla a z kohoutku stále kapala voda. ; ) Každopádně voda a nebezpečí s vodou, knize na půvabu nic neubralo. Naopak. Připlavila sebou spoustu humorných situací... Mimo jiné, i množství přísloví tety Kateřiny, logických - nelogických teorií doktora Vlacha, dobrodružnost u dědečka. Ale hlavně Saturnina! ; )

verka5083
24. března

Hodně povedená kniha. Je velmi humorná a zároveň mi přijde trochu ze života. Hodně často jsem se u této knihy smála.

Kuža007
16. března

Mít tak takového sluhu jako je Saturnin.

Terka_Bohmova
11. března

Saturnin je sluha vypravěče a pořád dělá nějaké bláznivé věci. Velice bláznivá a vtipná knížka, nejlepší pro pobavení, moc se mi to líbilo.

Původně jsem Saturnina poslouchala v audio verzi, ale nebylo tam všechno co je v knížce, tak jsem nemohla splnit test na Čtení pomáhá a musela jsem si přečíst knížku.

stanislav0373
27. února

Dokud jsem si nepřečetl tuto knihu, nevěděl jsem, že potřebuji sluhu...Saturnina.:-)

LunaL.
24. února

Kniha, kterou by měl přečíst každý! Nenapadá mě člověk, kterému by se nelíbila. Ta se zalíbí i nečtenářům :)

Bibisp
13. února

Dlouho mi kniha ležela v knihovně, a já se pořád na ní necítila. Teď když jsem furt četla detektivky, krimi a horory jsem si řekla, že je čas na něco lehkého a humorného. Myslím si,že jsem udělala dobře a skvěle se i nasmála i když na humorné knihy moc nejsem.

Zmija
06. února

Má velmi oblíbená klasika. Kniha je doslova prodchnutá skvělým humorem, situace snad ani nebylo možné vymyslet, ty se prostě musely stát :) Doporučuji všem, kdo si chtějí odpočinout od všednosti a prodloužit si život smíchem. A komu by se nelíbila, inu: "Komu není rady, tomu není pomoci"...

1 ...