Saturnin

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/1615/saturnin-Hqf-1615.jpg 4.65093

Saturnin (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Šulc - Švarc

Roselunda 1928
včera

Miloučké. Čtení jsem si užila, kniha má svůj nesmazatelný nádech.

KaraD
06. prosince

Nejlepší , a bohužel zatím, jediná vtipná kniha, jakou jsem kdy četla.
Dlouho jsem se k ní přemlouvala. Pak jsem nechápala proč vlastně.
Skvěle napsáno.

Lukyn96
03. prosince

Příběhy byly úsměvné, ale že bych se z toho smál na celé kolo, to zase ne. Nejlepší mi přišla hned ta první kapitola s mísou koblih. Moje nejoblíbenější postavy jsou oddaný sluha Saturnin a elegantní slečna Barbora.

PeterBahn
27. listopadu

Velmi příjemné oddechové čtení, nic víc, ale rozhodně ani nic míň...

Salen86
27. listopadu

Nádhera, přečteno několikrát a jistě ne naposledy.

danny_21
27. listopadu

Průměrný humoristický román, který mi nijak zvlášť vtipný nepřišel a celkové kouzlo, které většinu z přispívajících omámilo, mě minulo - 55 %

Tyyynab
26. listopadu

Trochu zklamání, to nejlepší je zaneseno ve filmu, který je lepší než kniha sama. Nevím, co si z toho odnést, kdovíjak vtipné to nebylo... Opravdu jeden z mála případů, kdy doporučuji spíše film než četbu.

darksterka43
18. listopadu

Četla jsem tuhle knížku v rámci povinné četby k maturitě. Moc se mi líbila byla vtipná poutavá a četla se jedním dechem.

bobo7592
15. listopadu

Klasika českého - i když tak trochu anglického - humoru. V podstatě povinná četba pro všechny co mají rádi jemný laskavý humor. A bláznivé nápady.

heliiinka
13. listopadu

Ze začátku jsem byla nadšená z každé příhody, postupně mi doba návštěvy u dědečka přišla trošku přetažená. Ale jinak je kniha velmi vtipná a originálně napsaná.

jfialova
12. listopadu

Teta Kateřina je nepřekonatelná.

LaCucaracha
08. listopadu

Konečně jsem se dokopala ke klasice českého humoru. Nemá cenu o Saturninovi něco psát, všichni ho znají. Ale upřímně - čekala jsem víc. Snad nikdy jsem se opravdu nezasmála jako u Wodehouse. Vlastně jednou asi jo. A co mi vyloženě vadilo, to byly ty historky, které si vyprávěli za dlouhých letních večerů, ty bych s chutí přeskočila. Ale tak je to takové příjemné pohodové čtení, to zase ano, knížku si určitě nechám.

Whitecat
04. listopadu

Jedna z mála knih, ke které se ráda vracím. I když už to znám skoro z paměti, stejně si nedokážu představit letní prázdniny bez Saturnina. Televizní seriál je sice fajn, ale knihu mám mnohem, mnohem radši!

sicilia14
02. listopadu

skvelý humor, úžasne vykreslené postavičky, ale pri čítaní vidím presné gestá a mimiku a počujem hlas hercov. Opačné poradie najprv má byt kniha, nie vždy sa to podarí

kachnat
01. listopadu

Vtipné, čtivé, moc se mi líbila (klasika)

KaryAestas

Přemýšlela jsem, jak popsat a okomentovat tuto knihu. A ačkoli většinou nemám problém se k čemukoli vyjádřit, tak na knihu Saturnin prostě nedokážu najít ta správná slova. Všechny superlativy mi přijdou nedostatečné a povrchní. Takže jednoduše... Kniha mého srdce ❤️

Terez9119

Kniha je skvělá, zvláště když si uvědomíte dobu, ve které vznikla. Muselo být krásné představovat si, že vaším největším problémem je most stržený vodou a dva dny bez proudu během dovolené. Ale seriál mám přesto nějak raději.

Stanas513

Paní Pedias - film taky doporučuji, protože Saturnina hraje Oldřich Vízner a je tam prostě nepřekonatelný! Ale kniha je kniha!

petronella1

Saturnina prostě miluju

Pedias

Boží, boží, boží! Opravdu nechápu, jak jsem mohla mít tuto knihu v knihovně tak dlouho bez povšimnutí.
Po přečtení pár kapitol jsem věděla, že tuhle knížku nečtu naposledy a hned po přečtení jsem přemýšlela, kdy si ji znova přečtu ♥
U některých pasáží jsem doslova řvala smíchem, např. klíč v tůňce, ranní koupel hlavního hrdiny v již zmiňované tůňce.. ani nechci přemýšlet, co si u těch mých záchvatů smíchu mysleli kolegové v práci.
Film jsem bohužel (bohudík?) neviděla, ale hned o víkendu si jej pustím.
Knihu můžu jen a jen doporučit, humor v ní je stejně geniální jako samotný Saturnin, kterého jsem si zamilovala hned na začátku knihy.

mrkačka92

Jedna z mála knížek, které můžu číst stále dokola a nikdy se mi neomrzí.

animovanej medv

Nemám slov :)

Bórborka

Kniha pěkně napsaná s výborným humorem, ale nepatří do knih, které bych si znovu přečetla.
3,5*

alabra

Skvělá kniha - vtipná, jazykově vytříbená, nikdy nezklame

marhoul

Geniální! Saturnin patří mezi špičku humoristických knihy vůbec. Navíc je to humor laskavý a milý... To vždycky potěší.

kapr

Bohužel, právě pan Jirotka je pro mne tím hrdinou jedné knihy, (jedním z mnoha,) byť právě v tomto případě jde o knihu tak milou a tak geniální. Vždycky, a v tomto případě velice často, si říkám jaká je škoda, že nenašel odvahu pokusit se to zopakovat, asi raději na jiné téma, protože známe jen málo případů, kdy se pokračování příběhu vydařilo natolik, aby hodnocení původního díla neuškodilo.

Eldaren

Nestarnouci ceska klasika. Neuveritelne vtipna kniha - az tak, ze jsem se smala nahlas temer kazdou jizdu metrem (i v pondeli rano a to uz je co rict!).
Jedna z mych nejoblibenejsich.

Disease

Majstrštyk Zdeňka Jirotky. Kult, o kterém se nediskutuje.

milary

Prostě láska na celý život...

possekre

Jedna z mých nejmilovanějších knih. Neomrzí ani při desátém, patnáctém atd. čtení. Vždycky zlepší náladu.