Saturnin

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/saturnin-Hqf-1615.jpg 4.65973

Saturnin 1.

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno, Šulc - Švarc

Kniha Saturnin

petrnovic

Moc příjemné čtení.

ladaol

Knihu jsem si přečetla už několikrát a několikrát jsem viděla i filmové zpracování. Pokud člověk potřebuje zlepšit náladu, s tímto výběrem nikdy nešlápne vedle.

stazkam

Nakažlivý humor, gentlemanský sarkasmus padající na zpychlé hlavy, absurdum vyzdvižené téměř ke smyslu žití. Neb nebrat se tak vážně člověku neuškodí.
Kniha, která pozvedne náladu a svým náhledem na lidské charaktery a chování dodá i tolik potřebný nadhled.

renca9071

Má nejoblíbenější kniha. Humorné zpracování obyčejného muže, jeho příbuzných, zvaných i nezvaných hostů a hlavního hrdiny, sluhy Saturnina. Krásné komické příběhy psané starší češtinou, která se mi libí a krásně se čte. Česká klasická komedie. DOPORUČUJI!

Stupino

Tuto knihu jsem si pořídil přes informaci na twitru. Všechny názory na tuto knihu co jste zde napsali jsou pravda. Ta kniha je super a humor je skvělý.

willy9203

Osobně považuji Saturnina za nejlepší humoristickou knihu, která byla v Čechách kdy napsána. Tento způsob humoru je mi velmi blízký a vždy mi zvedne náladu. Je to jedna z knížek, které mám vždy po ruce, kdybych měl splín.

Marcik7

Jirotkův Saturnin patří k mým nejoblíbenějším knihám a jako vždy mě nezklamal. Jeho humor a fantazie vždy potěší.

janina66

Tato krásná kniha je opravdu poklad naší literatury. Velice čtivé a odpočinkové čtení, při kterém se pobavíte a zasmějete se. Pro mě je kniha o něco lepší, než filmové zpracování.

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1/2
Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1/2