Hovno hoří

Další vydání populární knížky, v níž autor ve třech povídkách s neodolatelným humorem a nadhledem vykresluje rozdíly mezi mužským a ženským nazíráním na svět.
15. vyd.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2041/big_hovno-hori-JdX-2041.jpg 3.81373

Kniha Hovno hoří

ozzak

Zajímavá kniha českého undergroundu podle jedné části byl natočen hodně povedenej film pelíšky

Hermiona419

Ačkoli to mám jako povinnou četbu, tak to bylo moc fajn a líbilo se mi to. Od pana Šabacha jsem četla Království za story, které mě moc nenadchlo, tohle bylo mnohem lepší!

eraserhead

Pelíšky a Pupendo jsou fajn, ale tahle námětová předloha je lepší. Při čtení mě napadlo, jestli si to dokáže tak dobře užít někdo, kdo tu dobu nezažil, kdo by teoreticky neměl jak hodit do placu nějakou svou "zábavnou" historku z té doby.

reader.007

Pane Bože, to byla ale nuda! Pevně doufám (ale ověřovat si to nebudu), že Petr Šabach měl nějaké nenáročné, tiché a dobře placené zaměstnání, jako třeba skladník, protože bych mu určitě nepřála, aby byl placen za kvalitu svých knih. Sice to je možná o něco lepší než to, co z dlouhé chvíle smolí Viewegh, nicméně tak strašně jsem se u ničeho nenudila snad od svých pěti let, než jsem se vůbec naučila číst a svět byl navíc omezen mantinely „musíš, nesmíš, neumíš, nerozumíš“. Je s podivem, kde z toho materiálu dokázali vykřesat námět a především náplň pro poměrně zdařilý film jako jsou Pelíšky a o něco méně povedené Pupendo. Ale tu výstavu koček jsem teda fakt nepochopila…

Mikanadeta

Knihu jsem si přečetla, jelikož ji měla mít sestřenice vypracovanou do školy a mně se hodila do Čtenářské výzvy. No, ačkoliv Pelíšky miluju, tak kniha mě zklamala. Hodně. Vůbec mne to nebavilo.

Šíša

Na knihu jsem se těšila - věděla jsem, že podle ní natočili Pelíšky, které mám moc ráda. I přesto, že jsem se u povídek několikrát smála nahlas, v tomto případě předčil film svou předlohu. Nenáročné a vtipné čtení (k maturitě fajn), velmi se mi líbilo hlavní téma knihy - tedy kontrast a srovnání mezi světem žen a mužů.

Radějka
04. květnaodpad!

Tak tohle nebyl můj šálek kávy. Četla jsem jen kvůli přípravě na maturitu, ale těch pár dní, co jsem se s touhle knihou mořila, bylo pekelných. Zřejmě nesdílím autorův smysl pro humor. Jediné momenty, u kterých jsem se pousmála, byly ty z Pelíšků, a ani u těch už mi to nepřipadalo vtipné, jelikož film znám jako své boty.
Také musím zmínit celkem zajímavý postoj autora k ženám. Doufám, že byl tento postoj zobrazován jen v rámci satiry a autor to nemyslel vážně... I když vzhledem k tomu, že je to z části autobiografie, se bojím, že to vtip nebyl.

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Neuvěřitelně jsem se bavil. Nebyly to žádné výbuchy smíchu, ale ustálený, trochu slaboduchý, úsměv. Obzvláště romská otázka se do tohoto výrazu nesmazatelně zapsala, protože všechno ostatní znám z Pelíšků a Pupenda. To ovšem není na škodu, memoáry jsou to skvělé. I vsuvky s rozhovorů s A. tomu přidávají šťávu.
Je moc příjemné jak pozitivně dokáže Šabach psát i o takových věcech jako je vyhazov nebo rozvod.
Jen by se mi víc líbil trochu konzistentnější děj.
Stejně jako Metla trochu nadhodnocuji, protože tohle je minimálně na 80% né na modráka.