Hovno hoří

Další vydání populární knížky, v níž autor ve třech povídkách s neodolatelným humorem a nadhledem vykresluje rozdíly mezi mužským a ženským nazíráním na svět.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/2041/hovno-hori-2041.jpg 3.8977
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Paseka

Sajdeman

Jedná se o první knihu, kterou jsem od pana Šabacha četl a jsem si jistý, že nebude poslední.
Tenhle styl humoru mi prostě sedí.
Jak zde bylo řečeno (napsáno), s filmem Pelíšky to nemá moc společného. Prostě je tam použito pár vtípků z této knížky.
Zrovna tak najdete poupravenou scénku ve filmu Pupendo (... o tom, jak si přivede domů bezdomovce (Povídka Voda se šťávou).
Z té samé povídky kousíček najdete i ve filmu U mě dobrý (... o tom, jak mu A. říká, že polovinu svých kamarádů zná jen podle přezdívky).
Kniha se dobře četla a především pobavila.
Z mého pohledu maximální spokojenost.

kuruteku

Už dlouho se mi nestalo, že bych během dne v každém dopravním prostředku málem přejel. Zase stejný a přitom jiný Šabach. A tady bych řekl, že je nejvíc svůj, hořkosladký, vstřícný vůči ženám, ale předkládající i svůj pohled na věc. A vtip o medvědovi - budu testovat ;-)

VěrkaZ.

Pan Šabach by si měl nechat patentovat lék na dlouhověkost! Protože při čtení jeho knih se neustále směji a prodloužím si život alespoň do příštího století... :-)
Tohoto autora mohu každému doporučit. Nebudete se jeho knih nudit. Ba naopak, budete se smát a zapomenete na všední starosti. Mám ho moc ráda! :-)

medlovice

Já se pobavila. Knihu můžu otevřít na libovolné stránce a vždycky je tam něco k zasmání. Tři povídky, každá jiná a pro mě nejlepší o holčičce, ,která si přála být klukem a nechat si narůst penis a když zjistila co jsou chlapi zač tak od tohoto nápadu upustila. Humorné čtení třeba na posezení na zahradě v létě.

Janinak

Pro mě je to oddechové čtení, u kterého jsem se nahlas smála. Za mě super.

ElissAnn

Příjemné a rychlé počteníčko. Čtenář u tohoto čtiva ani nemusí tolika přemýšlet, prostě vypne a relaxuje u knihy. Kniha je psána zábavnou formou a rozhodně si budete při čtení představovat i filmovou verzi: Pelíšky.
Rozhodně stojí za to si knihu přečíst. :)

Bella1

Povinná četba, bohužel. Stálo mě to spoustu přemáhání, abych to dočetla. Vracet se k tomu rozhodně nikdy nebudu. Myslím že si z té knihy zapamatuji jenom ten název.

Monnyska

Já nevím, kniha ve mne bohužel nic nezanechá.. Takový pokus o román napsaný jen v povídce, skáče se od pátého k devátému, tento styl se mi absolutně nelíbil :( snad jen jediná ta poslední příhoda byla úsměvná (a pokud se nemýlím, mohli jsme ji vidět ve filmu Pupendo, ale za to ruku do ohně nevložím) :)

KikinkaV

Lidi... Porovnávat knihu a film je blbost v každém případě... Neméně v tomto...

Kniha je příjemná oddychovka, občas úsměvné. Bohužel trošku zklamání, čekala jsem více humoru. Rozhodně dám ale ještě dalším knihám od P. Šabacha šanci...

andelina

Výborná kniha. Tak jsem se dlouho nezasmála. K zamyšlení i pobavení, doporučuju :-)

Chesterton
03.12.2017

Tento autor nemá chybu!!!

12sipetr
02.12.2017

Další z knih, jenž jsem měl jako povinnou četbu v rámci maturity. Vím, že mě jako málokterá z knih dokázala i pobavit a dokonce jsem jí přečetl i celou, ale tomu nejspíš nahrává i fakt, že knížka nemá více stran, což je možná i jediná věc, co bych jí vytkl. Krásně se čte.

spackova.p
22.09.2017

Trochu mě zaráží, že hodně lidí v komentářích porovnává knihu s filmy. To podle mě nejde - navíc ve filmech se jen sem tam objeví několik historek, které jsou v knize. Jinak hodnotím jako ideální odpočinkové čtení do podzimních dnů.

kilometr
22.09.2017

Moc příjemné počtení.Sázka-70%.Bellevue-60%.Voda se šťávou to má za 100%.A je to lepší jak filmové zpracování,to se budu klidně hádat :-).

Smardik17
08.09.2017

Jak píše většina, film u mě zabodoval víc. Kniha se mi líbila ale ty skoky v čase mi vadili.

Ali_xy
28.06.2017

Kniha pěkná, místy vtipná, sem tam se vleče.. asi jsem pod vlivem Pelíšků čekala víc :)

LuciaZachova
27.05.2017

Čekala jsem, že v knize bude víc scének z filmu Pelíšky a moc jsem se u ni nezasmála. Ale i tak se mi moc líbila.

patty64
18.05.2017

Ze začátku jsem se do toho musela nutit, protože mě to ze začátku moc nezaujalo a taky protože je to pro mě povinná četba, ale pak jsem se do toho dostala a bylo to lepší. Moc pekně napsané! Čtivé a vtipné!

marketa9252
12.03.2017

Kniha mi pobavila. Hezké čtení :-)

MorriconeTheGod
15.02.2017

Překvapilo mě, jak propastný je rozdíl mezi filmem a knihou. Společné jsou vlastně jen konkrétní scénky a i ty se odehrávají ve zcela jiném prostředí a kontextech. Film je vtipnější a akčnější, kniha realističtější a promyšlenější. Některé výpovědi o manželském soužití byly opravdu přesné. Osobně mě nejvíc dojala "scénka" o vaření a zmírňování plamenu. (Je to tak mezi 3 a 4 hvězdami)

Claudius
21.01.2017

Tato kniha jen podtrhuje genialitu režiséra Jana Hřebejka, který dokázal z takové snůšky nudných příběhů a nepříliš vtipných momentů vykouzlit tak perfektní film. Ovšem přiznejme si, ono to s Pelíšky zase tolik společného nemá. Voda se šťávou je asi nejlépe stravitelná a nejvíce se podobá Pelíškům, jinak opravdu nic moc. Škoda.

mazlak
20.01.2017

Moc mně tato kniha pobavila. Spousta popsaných scének se již oběvila například ve filmu Pelíšky, ale byly zde i příběhy, které jsem slyšel (četl) poprvé.

fanous21
01.12.2016

Poslechnuto jako audio kniha (nezkrácená). Shodnu se s ostatními v tom, že s ubíhajícím časem přibývá humoru, kdy jsem se se sluchátkami na uších v ulicích Brna ze srdce smál.

Amalberga
09.11.2016

Obdivuju Hřebejka, že z tak nudné a nezáživné knihy dokázal vykouzlit legendární film plný skvělých hlášek. V knize jsou sice taky, ale nefungují tak dobře jako ve filmu. Jinak se mi kniha vůbec nelíbila, přišla mi příšerně nudná a zdlouhavá. První dvě povídky jsem zvládla, pořád jsem čekala, kdy přijde nějaký zlom a začne se mi kniha líbit. Až v polovině třetí jsem pochopila, že se nikdy nic nestane a děj nikam nesměřuje.

shmaic
23.10.2016

přistupoval jsem k hovnu skepticky, první část mi přišla slabší (ale pořád lepší než filmy, které z knihy čerpaly), u druhé části jsem ale pravidelně slzel a rozhodně si přečtu další autorovy knihy.

Terry11
11.10.2016

"Opouštěli jsme Paříž. Děvčata seděla vpravo, hoši vlevo, sami si tak sedli. Z dívčí sekce se ozývalo žvatlání. Půjčovaly si navzájem jakési plyšové zvířátko. Vydrželo jim to asi půl hodiny. Na sedadlech za mnou seděli dva obrýlení kluci s vysokými čely. jejich rozmluva trvala celou trasu Paříž-Praha. Zcela vážně a ze všech stran rozebírali problém, jestli hovno hoří."

Mám ráda pana Šabacha, jeho humor, styl psaní, příběhy z dětství. Je to nostalgické, tak trochu zaprášené časem malin nezralých.

vajglik
08.06.2016

No ze začátku do vypadalo slibně, ale poslední část docela nuda. Ale dám Šabachovi ještě šanci...

zuzkys
14.05.2016

Nudnější příběhy jsem snad v životě nečetla. Zdlouhavé, bez hlavy a paty, nevtipné. Mít to více stránek, zcela jistě to ani nedočtu.

Elodie
15.04.2016

Sázka - Dobré.
Bellevue - Skvělé.
Voda se šťávou - Dobré, pak nudné, pak zdlouhavé, pak už to člověk musel i odložit a pak konec a - nic.

Kent2004
10.03.2016

Po zmateném začátku se pak pomalu rozvíjel "nějaký" příběh, který postupě gradoval. Bohužel jsem to zezačátku moc nepobral, bylo to moc překombinované (třeba příběh s kovářem), pak nějaká zápletka, která se objevila také v Pelíškách (tak jako vícero historek z knihy). No nevím, klidně to mohlo vyjít jako samostatné příběhy. Moc mě to teda do děje nezapadlo. Také strohé oslovování "A" se mi v knize vůbec, ale vůbec nelíbilo. No na pár úsměvných příběhů, jsem to snesl. Knihu jsem měl v audiopodobě a tak jsem u poslechu vydržel. Tištěnou knihu bych asi odložil. Rozhodně jsem ale čekal od knihy víc, proto jen tři hvězdy. Máslem dolů se mě osobně líbilo víc.