koupit knihy

Petr Šabach

česká, 1951 - 2017

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 22 knih

Komentáře (9)

Ikkju
15.06.2020

Úžasný pán. Vůbec nechápu, jak se mohlo stát, že se na premiéru filmu podle jeho předlohy mohly dostat moje žena (přečetla od něj 0 knih) s mámou (1 kniha), a ne já (skoro všechno). Navíc ho nakonec místo úvodu k filmu vyšťouraly v přilehlé hospodě, už v mírné euforii. Život není spravedlivý. Ale nemám jim to za zlé, jestli budu mít někdy koule si do lesa vzít tu krabičku, co jsem dostal na minulém čundru, určitě sebou vezmu (kromě dobrého piva) i jeho Františka.

A možná že z nich měl nakonec větší radost, než by měl ze mě :)

Chesterton
31.03.2019

Ó pan Šabach je geniální humorista života pro mne:) Moc jsem toho nečetla od něho, ale filmy, které vznikly dle jeho povídek - Občanský průkaz třeba - jsou ty mému srdci nejmilejší :o)

Bilky
31.03.2019

Šabacha mám rád, predstavuje také to zdravé a presne namiešané spojenie intelektuálneho suchoprda, krčmového povaľača a sarkastického pozorovateľa.

V jeho poviedkach a novelách mi vždy rezonujú hašekovské, hrabalovské, ale aj svěrákovské charaktery a postavičky. Sú tak plastické, odkukané zo života, veľakrát odžité, odpočuté od hospodských a kaviarenských stolov - že ich nemožno nemať rád. A aj keď nejde o žiadnu sofistikovanú inteleguánsku literatúru s veľkým L, má o to väčšiu cenu lebo sa dostane k širšiemu obecenstvu.

Jeho príbehy sú obyčajné a fádne, ale podávané s nadhľadom, humorom, iróniou, no častokrát aj s nostalgiou, sentimentom, melanchóliou. Zuzka Navarová by o nich zaspievala, že sú “sladce-hořce-kyselé”. Pre mňa sú ako ŽIVOT.

Aleh
16.01.2018

Petr Šabach je dalším českým autorem, jehož knížky si vždy se zájmem ráda přečtu. Je zkušeným vypravěčěm, dobrým pozorovatelem, skvěle dovede vystihnout atmosféru předrevoluční doby u nás, má smysl pro detail, píše lehce a s laskavým humorem. Autor patří k mým oblíbeným spisovatelům.

triatlet
17.09.2017

"S jedním uchem naveselo a s druhým nasmutno." Poslední věta povídky
S jedním uchem naveselo ze souboru Miluj mě víc (https://www.databazeknih.cz/knihy/miluj-me-vic-40429 ).
Audioverze v podání Zdeňka Svěráka se neoposlouchá, stejně jako se neokoukají filmy podle předloh Petra Šabacha (Šakalí léta, Pelíšky, Občanský průkaz, Pupendo, U mě dobrý).
Kolem roku 2002 jsem četl několik Šabachových povídek a u některých jsem se hodně nasmál. Jeho styl vypravování je vtipný. V jednom rozhovoru vzpomínal, že se ho jako školáka nějaký soused zeptal, jestli je od Šabachů. Když přitakal, tak na něj (na dítě vojáka z povolání) soused plivl.

Kubasino
15.02.2015

Petr Šabach je jednoduše můj autor. Žádný ze současných autorů nesvede napsat tak vtipnou, inteligentní a zároveň lidovou knížku, která se přečte jedním dechem a uvízne vám v hlavě jako tříska. Šabach se stal nosným pilířem i mojí diplomky, kterou jsem obhájil. Kdyby to byl nýmand, tak by mi práce asi neprošla ;-)

Salci
17.08.2014

Současnou českou literaturu příliš nemusím. Petr Šabach však patří mezi ty autory, které zbožňuji. Jeho díla sice nejsou naplněna hlubokými filozofickými citáty a skrytými hádankami/symboly, které rozluští pouze vášnivý čtenář postmoderny, pro milovníky humoru je to ale naopak požehnání. Neznám lepšího autora "oddechové" literatury.

Marčullkas
26.01.2014

od autora jsem četla pár knížek a musím říct, že i filmové zpracování jeho knih mě oslovilo.

1