Saturnin se vrací

„Slavná humoristická kniha, která baví již několik generací čtenářů, pokračuje!“ Nevypočitatelný sluha Saturnin je zpět! A s ním i další oblíbení hrdinové – laskavý dědeček s novým psím kamarádem Neronem, nesnesitelná teta Kateřina a její poučná přísloví, rozmazlený Milouš i filozofující doktor Vlach. Jaká překvapení si pro všechny připravil Saturnin tentokrát? A co na to podnikavý strýc František, nový manžel tety Kateřiny? Zažijte další nepředvídatelné léto u dědečka!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354641/big_saturnin-se-vraci-IA4-354641.jpg 3.1869

Kniha Saturnin se vrací

los
28. červnaodpad!

tak tohle nečtěte, ani když v létě zavřou knihovnu, i návod na sestavení skříně z Ikey je zábavnější

Kurt_Teplice

Kniha se snaží navázat na geniální dílo Zdeňka Jirotky a v lecčems se mu to i daří - uvolněná a bezstarostná atmosféra je opět zde. Nicméně autor se často opakuje a jestli to je záměr, nepřijde mi vhodný. Navíc recykluje základní rozvržení prvního dílu, jak prostředím, tak postavami, a také mi notně chybí přímá řeč. Oproti první knize druhá liga. Jsem zvědav na další dva díly, které jsem si s tímto také rovnou koupil...

vladimir5170

Mě osobně Miroslav Macek velice příjemně překvapil. Saturnin pochopitelně několikrát také. Příjemné překvapení.

Hobitka

Autor si zajímavým způsobem hraje se slovy. A právě to mě táhlo ke čtení. S postupem stránek však začala vyprávění docházet šťáva, a po dočtení kapitoly jsem přestávala mít chuť pustit se okamžitě a bez odkladů do kapitoly následující.
Další pokračování nemám v plánu vyhledávat, nicméně nevylučuji, že si je v budoucnosti přečtu. Co naopak v plánu mám, je přečíst si znovu původního Saturnina! :)

Netopyr07

Páni, Miro Macek velice mile překvapil! Slyšela jsem kladná hodnocení, tak jsem byla zvědavá a SMEKÁM! Skutečně se to povedlo. Smála jsem se několikrát i nahlas, např.: (Teta Kateřina) si postěžovala, že ji Saturnin před chvílí urazil, neboť zrovna, když se ptala strýce Františka, co by si měla vzít odpoledne na říční plovárnu, aby upoutala členky místní honorace, zřetelně zaslechla, jak Saturnin, kráčející náhodou kolem, říká "lyže". Podobných replik je tam vícero a jediná, která mě osobně "rušila", byla příhoda "ukradená" ze soudniček Iva Jahelky ;-)

Veruci

Dříve jsem všechny knihy dočítala, dnes už si více vážím svého času a tohle zkrátka odložím. Je to sice podobný styl jako od pana Jirotky, ale je to nuda. Pan Macek příliš tlačí na pilu, aby se vyrovnal originálu, ale méně je někdy více. Odloženo zhruba ve třetině knihy.

Dopředu jsem byla dost zaujatá ,pana Macka z dob působení v politice moc nemusím,nemám ráda pokračování knih psaná někým jiným a už vůbec mi to vadilo u Saturnina ale nakonec jsem byla příjemně překvapená.Jistě že hodně cituje a navazuje na původního Saturnina ale drží stejný styl vyprávění a já to nakonec četla ráda.Pořádný vtip který by mě smíchy rozplakal tam byl jen jeden(50 %skřivánčí paštika)a asi nepřekvapí že tam kde by pan Jirotka frajera Milouše pořádně zkoupal má pan Macek pro floutka docela pochopení ale nevadí.

uzivatel1190

Na knížku jsem se těšila, no Jirotka to není, ale i tak jsem se velmi bavila, knížka sice nemá nějaký ucelený děj, je to prostě popis prázdnin u děděčka, autor se snaží napodobit styl pana Jirotky. Jako víkendové čtení na chalupu ideální.