Saturnin zasahuje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Legendární sluha Saturnin je zpátky – a pojede lyžovat! Do malebného prostředí zasněžených Orlických hor se vydá opět v doprovodu starých známých: věčně nesnesitelné tety Kateřiny, jejího neotesaného synka Milouše, sarkastického doktora Vlacha i laskavého dědečka, který nosí po kapsách nevyčerpatelnou zásobu povedených historek. Kdo tímto dobrodružstvím prosviští s elegantními obloučky? Komu se podaří salto nazad? A pro koho se tentokrát rozezní svatební zvony?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448797/big_saturnin-zasahuje-LI6-448797.jpg 3.6241
Nahrávám...

Komentáře (85)

Kniha Saturnin zasahuje

Vidlička
25. května

(+ SPOILER) Knížka to má být milá, úsměvná, pohodová a saturninovsky prvorepubliková. A přesně taková je. No, a konečně čtenář dostal to, co na konci dobrého příběhu očekává!!!

Já nejsem vůbec proti, že jsou tato tři pokračování.

P_E_T
10. února

Za mě je to lehce slabší než originál, "něco" tomu jakoby chybí, ale neumím vystihnout co. Taková ta třešnička na dortu. Ale vzhledem k tomu, že další originál Saturnin už nevznikne, tak jsem za tohle pokračování velmi ráda.


lenkaabooks
30.11.2022

Budu se znovu opakovat. Saturnin byl, je a bude jen jeden a to od pana Jirotky. Přesto mě tento i předchozí díl pobavil.

mazlak
17.11.2022

Tato kniha se mi dostala do rukou po doporučení jedné kamarádky. Na rovinu. Originálu se to rovnat nedá, ale zase využití různých pořekadel a pranostik a hesel se zde do děje daří. Úsměv opravdu vyvolá a to je to co jsem potřeboval. Trocha oddechu a pohodového čtení.

Barakoudel
13.10.2022

Oproti prvnímu dílu návratu Saturnina od Macka se mi tento díl zdál výrazně horší. Nebo se mi možná jen styl autora rychle "očetl".

Tentokrát mi sice přišlo, že dílo mělo alespoň mlhavý děj (či spíše téma), i tak mi to spíše přišlo jako přepisy rozhovorů u alkoholu či jiných příležitostí. Při čtení jsem se na knížku netěšila, příběhy mě nenutily číst dál. Už jen ta stejná kostra od 2. poloviny knihy snad v každé kapitole: náťuk místa, času a činnosti - příhoda (příběh) jedné (či více) z postav - slovní výpad proti tetě Kateřině (té mi bylo párkrát až líto) - filipika doktora Vlacha (snad v každé kapitole) - okouzlení hlavní bezejmenné postavy slečnou Terebovou.

Co se humoru týče, některé vtipné odstavce jsem již potkala na facebookových stránkách zaměřených na vtipy. Jiné odstavce mě však ke smíchu donutily.

Do čtení posledního dílu jdu s velkou nechutí. Pokud by to měla být podobná rychlokvaška rozhovorů postav ze Saturnina s libovolnou tematikou, tak ji snad nedočtenou hodně rychle nabídnu zájemcům na bazaru.

Oceňuji ale snahu autora zasadit příběh do Orlických hor. Tam je krásně.
A cením si také roztomilých ilustrací od Zdeňky Krejčové.

vladimir5170
23.06.2022

Soubor veselých historek, víceméně bez děje. Odpočinkové. K bazénu to stačilo ažaž.

Haduwig
18.06.2022

Přečteno za horkého letního dne - párkrát jsem se zasmála a pokochala se krásnou češtinou. Ale není to nic jiného, než vyprávění více či méně známých anektod náhodně řazených za sebe bez jakékoli přidané hodnoty. Jen ty anekdoty zkrátka vypráví pan Oulický a jeho přátelé.

jerrymungo
15.06.2022

Jsem trochu v rozpacích... Jako patří Švejk k Haškovi, patří i Saturnin k Jirotkovi. Originálního Saturnina můžu číst pořád dokola a stále se dobře bavím, tady jsem ani nedočetl. Některé knihy by měly zůstat bez dalších autorů.

1