Saturnin se představuje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ač se to může zdát k neuvěření, Saturnin nebyl sluhou odjakživa. Přesto už jako jinoch prožíval řadu neuvěřitelných příhod. Jak vypadaly jeho mladické eskapády, do nichž byla skoro vždy zapletená nějaká ta žena? Proč se jeho matka rozhodla pro jméno Saturnin? A jak se dostal až do služeb svého pána v obklopení tety Kateřiny a dalších příbuzných? Saturninova minulost je pestrá jako jeho představivost – a nyní ji poznáte do všech zábavných podrobností!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480035/big_saturnin-se-predstavuje-Ne9-480035.jpg 3.3118
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Saturnin se představuje

Vojslava
26. března

Bleskurychlá četba se zajímavým poznatkem, proč se Saturnin jmenuje Saturnin; přibrzdila jsem pouze ve chvílích, kdy jsem v souboru relativně nesourodých anekdot narazila na nějakou, kterou jsem ze dřívějška neznala. Obávám se, že třetí hvězda je jen za to, že jsem nějakou takovou našla, ne za "příběh". Kam se ztrácely postavy? :-) Do dalších dílů už asi nepůjdu, ale k "základnímu" Saturninovi se samozřejmě ráda vrátím.

Hobitka
11. března

Ale jo, nebylo to špatné. Místy jsem se bavila, místy zase ztrácela. Myslím, že téhle knížce by neuškodilo vložit mezi tu obrovskou hromadu vtípků i trochu více děje. Žádnou velkou pecku jsem neočekávala, a celkově jsem spokojená. Prostě takové fajn lehčí čtení třeba do MHD.
Opět mám chuť vrátit se k původnímu Saturninovi - a to ať v knižní či televizní formě :)


Ulala
12. února

Konečně se autorovi podařilo spojit historky typu "Kameňák" do jednoho celku - za to dvě **, za snahu jednu * a za to, že se zlepšuje jednu *.

dagmar5477
11. ledna

Za mě nejslabší díl, ale i tak je to milá a čtivá kniha.

zdepka
09.12.2022

Ale jo. Knížka je čtivá, trošku krátká, ale zábavná.

LahoferRose
04.11.2022

Vyloženě špatné to určitě nebylo. Ale velice rychle je čtenář jednou humornou historkou za druhou přesycen. Určitě prospěje nečíst knihu na jeden zátah, ale jednou za týden si dát kapitolu. Originál je jen jeden, co naděláme.

Barakoudel
02.11.2022

V prvé řadě mám radost, že jsem se přes Mackovu trilogii na téma Saturnin konečně přehoupla. Z komentářů před sebou zjišťuji, že nejsem jediná, kdo tuto radost pociťoval taktéž.

Ráda bych vyzdvihla dobrou volbu ilustrátora Juraje Martišky. Kresbičky byly milým a trefným zpestřením četby. Co mě ale v případě kreseb mrzí je jejich grafická stránka. Obrázky jsou nepochybně velmi vyvedené, nicméně jejich převedení do knížky by si zasloužilo více péče, aby obrázky nebyly v jednotlivých tečkách rozpité.

Co se samotného textu týče, jsem ráda, že jsem si v díle dokázala najít nějaký děj. To se o dvou předchozích Mackových knihách moc říct nedalo, u nich mi přišlo že mají pouze "téma". Také mě velice těší, že autor zanevřel na neodvoditelná slova vyňatá ze slovníku pro vysoce intelektuálni lid, díky kterým podpořil čtivost textu. Oproti předchozím dvěma dílům mě též těší úbytek přirovnání ke slavným osobnostem Saturninovy doby. Díky tomu, že jsem již ztratila veškerý zájem si dohledávat informace o zmíněných osobách, tato přirovnání mě tolik neiritovala.

S dalším hodnocením začínám však zjišťovat, že jsem asi dost náročná čtenářka, co se humorných knížek týče. Totiž humorné knížky to mají těžké v tom, že existuje jen velmi tenká hranice mezi tím, kdy jsou vtipné a kdy trapné. Tento díl mi trapný nepřipadal (naštěstí), ale také mi nepřišel natolik dobrý, abych měla kdy vůbec chuť vzít jej znovu do ruky. Oceňuji některé vtípky, které se v knížce vyskytovaly - tam se Macek již hodně přibližuje Jirotkově Saturninovi. Možná tedy kdyby teprve teď napsal Macek svou první knihu o Saturninovi, měla by už úplně jiné grády... Pokud se tak opravdu stane, knížku již číst nebudu, protože další rozmazávání Jirotkova příběhu a postav by mohlo kosmicky znásobit mou averzi vůči rýžování peněz na nepřekonatelném díle Jirotky.

Jsem ale ráda, že knížka neřeší žádné šokující závažnosti, nenutí člověka k pláči svým koncem ani průběhem (pokud opomenu ony dva překlepy v celé knize) a prostě si jen tak bezkonfliktně pluje blíže neurčeným časem a sem tam nutí člověka se smát.

BARBARRKA
02.09.2022

Jako skalní Saturninův fanoušek nemohu nic moc vytknout. Snad jen historku s lupičem u pana profesora, ta je kompletně převzatá z originálu. Ale budiž. Jinak jsem se knihou taky prousmívala, mám tenhle humor ráda a takové knížky používám jako antidepresiva. (Mám jich v záloze víc.) Vždy zaberou.

1