Saturnin zasahuje

Saturnin zasahuje https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448797/bmid_saturnin-zasahuje-LI6-448797.jpg 4 255 87

Saturnin série

Legendární sluha Saturnin je zpátky – a pojede lyžovat! Do malebného prostředí zasněžených Orlických hor se vydá opět v doprovodu starých známých: věčně nesnesitelné tety Kateřiny, jejího neotesaného synka Milouše, sarkastického doktora Vlacha i laskavého dědečka, který nosí po kapsách nevyčerpatelnou zásobu povedených historek. Kdo tímto dobrodružstvím prosviští s elegantními obloučky? Komu se podaří salto nazad? A pro koho se tentokrát rozezní svatební zvony?... celý text

Hana62
15.01.2021 5 z 5

Kniha pro tuto dobu jako dělaná. Laskavý humor, pohlazení na duši. Líbila se mi víc, než předchozí díl. Více se blíží Jirotkovi.

Kexina
11.01.2021 3 z 5

Předchozí pokračování známého příběhu mě docela zklamalo, k této knize jsem tak přistupovala se značnou nedůvěrou. Možná i proto se nakonec četla lépe a přišla mi i lepší, než první kniha. Důvodem může být i to, že se autor už tak křečovitě nesnaží kopírovat Jirotku a víc si dovolil rozvést příběh podle svého. Co knihu ale sráží do horoucích pekel, to jsou naprosto příšerné ilustrace, které požitek ze čtení vyloženě ničí.

evacerna18
10.01.2021 4 z 5

Saturnin zasahuje se podle mě povedl, rozhodně o dost více než předchozí Saturnin se vrací. V této knize se totiž Macek konečně vydal vlastní cestou a nesnažil se pouze zkopírovat původního Saturnina.
Saturnin zasahuje má originální děj, je vtipný a obsahuje zdařilé ilustrace. V neposlední řadě musím také pochválit jazyk, který se docela podobá tomu Jirotkovu. Příběh je zasazen do zasněžených Orlických hor a z knihy dýchá příjemná zimní atmosféra, což z ní dělá ideální čtení na toto roční období :)
Za jedinou výraznější vadu považuji neustálé narážky na manželství z úst slečny Barbory, kterých je zde přespříliš a čtenáře velmi rychle začnou nudit.
Knihu každopádně doporučuji a věřím, že milovníci Saturnina si ji opravdu užijí :)

Abako
10.01.2021 3 z 5

Milá knížka, co se dá rychle přečíst. Zasmějete se, i když to není nějaká třeskutá sranda (a asi to ani nebyl záměr) a vypadá to, že je zaděláno i na pokračování. :-) Spousta lidí pokračování Saturnina kritizuje, že to nedosahuje kvalit originálu, ale je potřeba si uvědomit, že originál je vždycky jenom jeden a nic ho nepřekoná, i když bude pokračování sebelepší. I když je to těžká věc, zkuste se při čtení ubránit srovnávání a věřím, že si to užijete.

alois.randa
08.01.2021 4 z 5

Opět pobavilo, potěšilo a neurazilo. Saturnin pana Jirotky je sice jen jeden, ale toto pokračování je myslím důstojné. Za sebe ale musím říct, že předchozí kniha mě bavila více. Ale uvidíme za čas, až si knihu přečtu opakovaně.

Jadla
08.01.2021 4 z 5

Vypadá to, že se autorův styl usadil, celé vypravování je méně křečovité, čtivější, vlídnější než první díl pokračování. Méně zbytečné výpomoci z originálu, osobitější a tím i vydařenější. Dobře dávkované lahodění sentimentální strunce čtenáře, což jsem s potěšením přijala.

Pistácie
07.01.2021 4 z 5

Tento díl se celkem povedl. Líbily se mi všechny příběhy, které zde jednotlivé postavy vyprávěly všem ostatním. Humorné scénky se Saturninem, tetou Kateřinou a Miloušem, který nesměl chybět, jsou také skvělé. Mám ráda i přirovnání tety Kateřiny, dědečka a dalších, kteří je rádi používají. Překvapuje mě, kolik různých přirovnání vůbec existuje, nebo jsou některá smyšlená?
Asi od poloviny knihy mi bylo jasné, kam bude příběh nejspíše směřovat. Akorát mě mrzelo, že to autor na konci tak rychle utnul a věnoval tomu jen pár řádků. Doufám, že ho napadne tomu věnovat v budoucnu další humorné kapitoly do knihy. :)

Šebestová3
05.01.2021 4 z 5

Parádní, líbilo se mi to ještě víc než Saturnin se vrací. Asi to bude tou zimní tematikou a tím, že jsem knihu četla o Vánocích :) takový fajn pohlazení

Superzakova
04.01.2021 3 z 5

Příjemná atmosféra i humor, ale knize chybí taková lehkost, celé je to trochu na sílu.

JointlieKat94
31.12.2020 4 z 5

Pokračování od pana Macka se mi moc líbí, no jasný, není Macek jako Jirotka, ale já jsem vážně spoko!

Je to vtipný, bavila jsem se. Jsem ráda, že se našel dobrej následovník. :)

Dostala jsem k Vánocům, a zhltla jsem ji jak jednohubku dnes. :)

MarwinWilliams
30.12.2020 5 z 5

Kniha se velice dobře čte , je zábavná. Pokud autor udrží kvalitu i v budoucnu, máme se na co těšit. Vysoko hodnotím zejména vývoj postavy Milouše. U Jirotky to byl otravný element, u Macka se z něho stal zdroj veselých příhod. Je skvělé, že ho Saturnin vzal jaksi pod svá ochranná křídla.

nic18
29.12.2020 4 z 5

Oproti předchozímu dílu, který byl spíše zklamáním, jsem raději nic neočekávala a byla jsem díky tomu mile překvapena. Bylo to čtivé, veselé a navíc zasazeno do míst mně blízkých. Originál to sice není, ale potěšilo.

Lucienka
28.12.2020 4 z 5

Vtipné a pohodové čtení. Očekávání jsem přehnané neměla a tak jsem si tuto zábavnou knihu užila. Saturninovské to je, tak neváhejte.

kamca4151
27.12.2020 4 z 5

Saturnin je prostě srdcovka. Tyhle pokračování milovníky Jirotkova Saturnina rozdělují na dva tábory- buď to milují nebo nesnáší. Já se řadím do tábora prvního. Líbí se mi stejný typ vypravování, zábavné historky i Saturninovy " náhody" .

ela1972
24.12.2020 4 z 5

Vůbec jsem netušila, že lze v dnešní době napsat něco podobného Saturninovi. A ono to jde. Kniha se mi dostala do ruky náhodou. Nelituji. V dnešní době je to balzám na duši. Teď ještě sehnat Saturnin se vrací.

happy-smile
20.12.2020 3 z 5

Saturnin se vrací se mi moc líbilo a přišlo mi to jako velmi dobré pokračování slavného Saturnina. Tady jsem se ale tak nějak bohužel nemohla začít. Nepřišlo mi to tak vtipné a tak ladně plynoucí, jak bych očekávala. Bohužel tento díl je pro mě jen průměr. Ale pokud by něco dalšího vzniklo, tak bych tomu ještě šanci dala.

Knižní střípky
12.12.2020 3 z 5

Svět se asi zbláznil, vše je vzhůru nohama, ale já musím říci, že tento díl se mi líbil. Nikdy jsem nevěřila, že něco takového řeknu, obzvláště, když první díl Saturnina od pana Macka jsem opravdu zkritizovala hodně. Nevím, čím to bylo, jestli díky tomu, že se děj odehrával v malebném prostředí zasněžených Orlických hor pár dní před Vánoci nebo tím, že autor již tak moc neparazitoval na klasickém Saturninovi jako v díle prvním, ale já se fakt pobavila a bylo mi s knihou hezky. Bylo to jako bych četla nějaký film pro pamětníky, příjemně mě kniha naladila a to prostě chtě nechtě musím ocenit.

dagmar5477
08.12.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, hotový balzám v tomhle blázinci, více takových milých knížek.

pagac17
30.11.2020

Opět další publikace o oblíbeném Saturninovi, jako předchozí Saturni se vrací jsem přečetl toto nové pojetí se zájmem, opakoval jsem si příhody hlavního představitel a jeho manipulaci s účastníky děje a jejich zajímavé a humorné příběhy.

Vydrýsek
29.11.2020 4 z 5

Příjemné předvánoční téma, které se hodí do dnešních dní. Už aby napadl sníh, abych taktéž vyrazila na běžky a lyže. ;-) Nejvíce mne pobavila 4. kapitola. ;-)