Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Úsměvné příhody ze života mladého gentlemana na poklidném venkově. Vítejte ve světě, ve kterém není místo pro špatnou náladu a kde se nakonec vše v dobré obrátí! Mladík z dobře situované rodiny, s břitkým humorem a zálibou v krásných ženách, se za účelem bližšího seznámení s (další) půvabnou dívkou nechává najmout na místo vychovatele dvou devítiletých chlapců. Poradí si v láskyplném a humorném příběhu nejen s nimi, ale i s dalšími obyvateli zámku a členy rodiny zámožného velkoobchodníka s vepřovým dobytkem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386211/big_ona-oni-a-ja-aneb-vychovatelem-snad-Xv8-386211.jpg 2.657
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle

marlowe
09.07.2022

Zcela promarněný potenciál! Námět nabízel tolik možností (už jenom třeba motiv vychovatele dvou nevychovatelných devítiletých zbojníků), ale Miroslav Macek z nepochopitelných důvodů zvolil místo lineárního děje neústrojný slepenec izolovaných „vtipů“ (něco na způsob filmu Kameňák), pospojovaných chatrným předivem oslích můstků, takže celek vyznívá jako výjezdní estráda třetí kategorie s bavičem, vykládajícím anekdoty. Ač jsem měl výhrady i k autorovu Saturninovi, tohle je ještě o dva levely horší.

pagac17
06.11.2021

Knihu jsem přečetl jedním rázem, pobavil jsem se humorem, který z publikace čiší, autor přidává k textu přídavné doplnění z dějin, takže i poučné, samozřejmě autor je poutavě svázán i dalšími publikacemi o Saturninovi, rád si přečtu i jeho další publikace


Snoopi
05.09.2021

Hvězdičku dávám autorovi za snahu aspoň něco napsat. Ta snaha je však nepovedená: pořád se mi zdá, že z toho jen chce vytěžit maximum a ještě za každou cenu. Vybral si k tomu období první republiky a Saturnina. Asi nejlepší by bylo, kdyby dal pokoj - a buď zkusil napsat něco skutečně svého a originálního, nebo aby se psaním skoncoval dočista. Já jsem jedině ráda za to, že jsem jeho knihy měla pouze půjčené a nemusím tak litovat zbytečně utracených peněz...

kokosek
24.06.2021

No co si budem povídat. Je to pokus o nového Saturnina bez Saturnina a všude tady čtu jak je to blbé a autor je hrozný snob a psát neumí.
Já bych si dovolil nesouhlasit. Ano variace na Jirotku o tom žádná, to určitě nikdo nezastírá, Ale je to špatně? Za mě ne, mě se tento humor líbí a jsem rád, že ho někdo dokáže spojit do slušné knihy. Takže já to jako skvělou dovolenkovou nebo podzimní odpočinkovou četbu doporučuji.

IHT
18.04.2021

Po, dle meho nazoru nevydarenem (opsanem), Saturninovi jsem panu Mackovi zkusil dat druhou sanci a pustil se do jeho ryze autorskeho dila.
Nemuzu rict, ze by mne to uplne zklamalo, ale prislo mi to takove prvoplanove a velmi samolibe. Opet se tu setkavame s "uchylnymi" podrobnostmi o (autorovych oblibenych?) doutnicich, vinech, jidlech; opet mam dojem, ze se autor predvadi svymi znalostmi na ukor jakehokoliv deje. Nemecke pasaze jsou otravne - asi mely byt poucne (tzn. mel jsem vytahnout prekladac), ale obaval jsem se, ze zisk neprevazi naklady... Posledni tretina je dost hlucha, nic se nedeje, jen se porad chodi k matce poslouchat nekonecne historky (pravda, obcas vtipne).
Pri autorove snaze ukazat nam svuj dechberouci prehled me skodolibe pobavil "jarni slunovrat" (viz vylet na zriceninu). ;-)
Stravil jsem u toho odpoledne - neurazilo ani presprilis neznechutilo, ale ani nenadchlo. Dalsi knihy pana Macka uz si jiste odpustim.

DuncanIdaho
10.03.2021

Čtu zde docela negativní hodnocení. Mně se to celkem líbilo. Není to sice veledílo, ale číst se to dá. Já se občas i zasmál. Je to taková mírně úsměvná rychlovka. Děj to pravda moc nemá, mnohé příhody, které se hrdinům staly, jsem u v minulosti slyšel jako vtip. Co mi tam ale vadilo nejvíc byla ta přehršel němčiny.

janina66
07.03.2021

Vyposlechla jsem jako audioknihu. Při vaření, věšení prádla apd. A bylo to utrpení!! Trapné, rádoby vtipné pojetí, prostě se to nepovedlo. Nedoporučuji!!! O žádnou vtipnou knihu se nejedná.

Kochy84
16.02.2021

Kniha, která je postavená na vtipech o lordech, které vycházely v Ohníčku v sedmdesátých letech. Asi to měl být pokus o Saturnina z pohledu Saturnina, ale hlavní hrdina (vypravěč) je nesympatický arogantní snob. Všechno ostatní je kopie - Ludinek (Milouš) stará paní domu (Kateřina), Sandra (slečna Barbora)... Navíc Saturnin měl příběh, který dával smysl (i když nebyl bůhvíjak objevný), tohle je jen slepenec vtipů a historek.
Nevím, pokračování Saturnina byl podle mě průšvih, ale tohle, to je ještě o řád horší. Jedna hvězdička za Václava Jebavého, který svým jménem přivede mládež k poezii.
Možná by si měl pan Macek najít jiný koníček. Ale možná bude stačit, když jeho další díla prostě nebudu číst.

1