Tři přání

Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepři... celý text

Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299069/tri-prani-xj8-299069.jpg 3.9460
Originální název:

Three Wishes (2003)

Žánr:
Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (141)

Přidat komentář
LajkaVonSputnik
předevčírem

Autorka píše skvěle, což jsem se přesvědčila u jiných jejích knih. Tady byl začátek hodně zajímavý, ale pak jsem objevila pár hluchých míst, které jsem měla tendence přeskočit. Četlo se to dobře, námětu i příběhu nemám moc co vytknout, jen by možná mohlo být o pár stránek méně.

Lindulinek
předevčírem

Oddychovka. Žádné překvapivé momenty nebo zvraty. Zajímavé je prolínání minulosti a současnosti.

saez
16. srpna

Jasná oddechovka. Autorko díky :-)

Peťk@
16. srpna

Tato kniha se mi moooc líbila...má pěkné tempo, dobře čtivá, správnou špetku humoru..pobavila jsem se. jednoduché nenáročné čtení - ideální k odpočinku ;)

Whobey
15. srpna

Příjemná oddechovka. K moři jako dělaná, nenutí vás přemýšlet nad smyslem života, ale docela pěkně se u ní pobavíte. Není to žádné tajuplné čtení, děj je vcelku předvídatelný (alespoň u hlavních témat knihy), a snad mi i trochu vadily ty vzpomínky cizích lidí, které prokládaly příběh, ale jinak príma kniha se zajímavým námětem.

Byla to má první kniha od autorky, ale určitě sáhnu i po jiných jejich knihách.

AnnaAm
15. srpna

Tak další výborné čtení od autorky. Trošku jsem se ale v příběhu strácela. Trvalo mi delší dobu než jsem si uvědomila kdo to vlasne říká. Určitě ale doporučuju.

Renka931
08. srpna

Tato kniha je zajímavá, autorka používá svoji typickou formu vyprávění třetí osoby. Celkově hodnotím knihu jako čtivou a napínavou.

BarkaS
02. srpna

Trvalo mi, než jsem si zvykla na "nedějovost" příběhu, plyne jako život, skáče ve vzpomínkách. Hlavní hrdinky byly zpočátku spíš takové nesympatické husy, ale jak jsem je poznala, nešlo je nemilovat. Všechny a každou zvlášť.

A poselství knihy? Rodina nade vše. A taky, co se stát má, se stane. A je dobré si vážit života, ale brát ho jak je. V dobrém i zlém. A i z toho zlého něco dobrého vytřískat.

Anna 13
28. července

Mě se kniha líbila. Byla příjemně psaná, celkem i oddychová.
Je pravda, jak už se tu druzí pode mnou zmiňovali, že důvod té velké hádky, na kterou 300 stran čekáte je opravdu nic moc a také nechápu co má s příběhem dělat název knihy.
Přesto mne problémy trojčat bavily. Líbilo se mi vykreslení jednotlivých postav, proto tedy nemohu říci, že mne kniha zklamala.
Je pravda, že pokud bych ji srovnala například se Sedmilhářkami či s Manželovým tajemstvím, tak by tato kniha s nimi prohrála. Autorčiny ostatní knihy jsou mnohem záživnější, prostě poutavější a nezapomenutelné.
Ale nelituji, že jsem si tuto přečetla a těším se na další její tituly.

Pauline89
27. července

Po nadšení ze Sedmilhářek jsem se vrhla na tuto knihu. Přečetla jsem ji sice za 3 dny,ale bylo to nezáživné, jsem ráda, že jsem si ji jen půjčila. Žádný velký příběh v ní nenajdete, táhne se, třetina knihy je takřka o ničem.

VeruRomanská
27. července

Asi nejslabsi kniha kterou jsem od autorky zatim cetla. Postradala jsem tam motiv tech tri prani,ktera jsou v nazvu. Kazdopadne k zamylseni dobre..jak dva jedinci se shodnou DNA mohou mit tak rozdilny osud...

Katulik86
26. července

Skvela,ctiva,dojemna,proste (pro me) ze zivota... Nemuzu si pomoct,moc se mi libila. Moje prvni knizka od teto autorky,takze zatim nemam s cim srovnanat,ale jako prijemne odreagovani poslouzila skvele!

Jane100
22. července

Když kniha začala strašlivou hádkou sester, opravdu mě nakoplo knihu číst, abych se dozvěděla podstatu hádky. Podle toho, jak byla hádka vylíčená jsem čekala totální pecku. No ale přišlo docela zklamaní. Kde nic tu nic. Slabá knížka.

Silwinka87
17. července

Já jsem zase nadšená..Parádní oddechovka.Příběh ze života tří sester,které jsou stejně prdlé,jako já se sestrou:-)
U některých hlášek jsem se fakt nasmála..Líto mě bylo Cat,ale co?I takový je život..
Už se těším na další knihy této skvělé spisovatelky.

Makaja
08. července

Sedmilhářky jsem nečetla, takže nemám srovnání, ale tady bych konstatovala tak nějak neurazí, nenadchne ....... chvílama mě to bavilo a chvílema zas vůbec ne

Kekik
08. července

Lyn jí vyprávěla, jak se jí často stává, že jde nákupním centrem a zvedne ruku, aby zamávala Cat, a pak si připadá jako idiot, když si uvědomí, že mává svému vlastnímu odrazu.
Sestry trojčata a jejich životní patálie. Nejvíce mě rozesmutnil osud Cat. Bylo mi jí velice moc líto.
Oddychovka, která zaujme.

Dakarianna
07. července

Sedmilhářky mě nebavily. Rozhodla jsem se dát autorce ještě šanci. Knížka se mi dobře četla, postavy mě bavily. Ale nějak jsem nenašla zápletku...

ivulka15
07. července

Já mám knihy téhle Australanky ráda. Píše o úplně běžných věcech a její knihy jsou takové milé a čtivé příběhy ze života.

Leniii
06. července

Na knížku jsem se těšila, původně jsem si ji chtěla koupit, teď jsem ráda, že jsem to neudělala, byly by to vyhozené peníze...do čtvrt knihy mě vůbec neoslovila, takže knihu odkládám a zklamala mě...

Anička.pa
01. července

Od knihy jsem čekala daleko víc. V příběhu mi chyběla nějaká pořádná zápletka.. Příběh o trojčatech a jejich životech, takové oddechové čtení na dovču

kika 13
24. června

Milé početní takové oddychové.

Terezk-a
22. června

Ze začátku mě kniha moc bavila, děj vypadal, že se mám opět těšit na napětí a příběh plný překvapení. Bohužel ničeho takového jsem se nedočkala.
Tři přání je pěkný příběh, ale chyběla mi v něm ta autorčina jiskra a složitá zápletka.

Lilly4
19. června

Je to hodně podobné Sedmilhářkám, ale bez toho napětí a překvapení na konci. I forma vkládaných monologů/komentů se tu opakuje.

Jamilily
17. června

Začátek mě moc bavil, ale tak ve třetině jsem se zasekla a na pár dní knížku odložila, nakonec jsem se k ní vrátila a jsem ráda, bylo to milé a někdy dobře šílené. Jediné, co mi na knize vadilo, byla postava Cat, přišla mi strašně protivná. Jinak to ale byla dobrá oddechovka.

Dominika_a
13. června

Bohužel jsem čekala více, knihu jsem nedočetla. :(

salunka
11. června

Tohle byla vážně slabota. Od své oblíbené Moriarty jsem čekala daleko víc!

perpe2a
10. června

Narozdíl od knihy Sedmilhářky se mi tato líbila mnohem víc. Čtivá oddechovka ze života a určitě se mrknu po dalších knihách autorky.

Zabka27
05. června

Příběh trojčat Kettleových mě od začátku nadchl. Kniha se moc pěkně četla, je psána s velkou dávkou humoru, který mě velmi pobavil. Životní cesty a trable sester byly pro mě zajímavé, sama jsem byla ve svém životě v totožných situacích jako ony a autorka moc pěkně vylíčila emoce, které k těmto událostem bohužel patří. Za mě určitě doporučuji.

Jane417
04. června

Příběh Lyn, Cat a Gemmy, australských 34letých trojčat mě okouzlil a nadchnul! Knížka se mi moc líbila. Vypráví životy všech třech sester, jejich strastí, ale i radostí. Každá je jiná, má jiný osud, ale spojuje je sourozenecká láska, která jse zde velmi hezky popsána. Knížka je vtipná, smutná, ale i optimistická. Kniha mi jen potvrdila, že L. Moriarty je moje oblíbená autorka!

Arsi007
03. června

Velice příjemná oddechovka o rodinných a milostných vztazích. Žádnou záhadu jako je u autorky zvykem tu ale nečekejte. Vše plyne postupně, mile a bez jakýchkoliv překvapení.