Tři přání

Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299069/tri-prani-xj8-299069.jpg 3.81075
Romány, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)

Three Wishes, 2003

Kniha Tři přání

Sixtinka144

Když jsem četla začátek knihy, říkala jsem si, že to bude katastrofa. Byla jsem zhrozená z tý vidličky a vůbec :D Jenže pak začal příběh a já si ho začala užívat. Autorka umí rozhodně psát, a líbilo se mi, že tam řešila dost závažná témata, které se můžou stát každému z nás. Domací násilí, o kterém nikdo ani netuší, potracení miminka, záchvaty paniky, nevěra... Je toho tady opravdu dost, a autorka to pojala podle mě perfektně. A i přes tyto vážná témata jsem se u knihy neskutečně nasmála. Postavy si uměli udělat srandu sami ze sebe, i když byli na pokraji sil. Od knihy jsem nic nečekala a možná proto, jsem z toho teď tak nadšená. Příběh rozhodně doporučuji a myslím, že je kniha schopná i někomu se stejným problémem pomoci.

julythreemosen
11.12.2020

Moc hezky napsaná kniha, nebylo to sice nic extra přeborného a wow, ale četlo se mi to zkrátka dobře a po dlouhé době jsem se ke knize vracela ráda a nemusela jsem se do toho nutit, takže za mě velké plus, prostě mi hodně sedla do nálady. Samozřejmě na Sedmilhářky to nemá, ale to asi nebude mít (od autorky) nic. Liane píše velmi dobře a myslím, že se časem dostanu k mnohem více jejím knihám. Sympatické postavy a uvěřitelné a ztotožnitelné osudy jsou dobrá kombinace na pár příjemně strávených večerů....

koki.veru
09.12.2020

Mně se knížka moc líbila. Mám ráda knížky od této autorky a tahle není výjimkou. Zajímavý příběh v podstatě ze života :)

kachnat
07.12.2020

Vcelku odpočinková kniha, žádné extra těžké zápletky, dobře se mi četla, ale rozhodně to není top od této autorky.

Adhara
14.11.2020

Za mňa najslabšia kniha tejto autorky. Priveľa postáv a zďaleka nielen preto, lebo sú tam tri hlavné hrdinky. Ženských postáv bolo celkovo toľko, že som si ich neustále plietla. Priveľké skoky medzi scénami – ja viem, že to mali ozvláštniť, ale z oddychového čítania tak urobili vcelku náročný chaos. Všetky tri trojičky ma štvali, možno aj preto, že som v ich veku, ale nemala som ani s jednou z nich spoločné zhola nič. Ich životné štýly mi boli rovnako cudzie ako predstava spomínaných austrálskych 40.-stupňových horúčav na Vianoce. Inak to bolo ale napísané čítavo.

skableska
14.10.2020

No upřímně... taková kniha o ničem. Nějaký příběh tam je, ale nic moc se tam nestane. Na to, že knihy od Moriarty mám moc ráda, tato mě zklamala. Když už se děj nějak začal rozvíjet, tak zčistajasna konec, useklo se to a nic se dál nedělo. Jako by se děj vrátil na začátek a já čekala zase na další "akci", která byla stejná. Prostě takový příběh, kde se nic nedělo. Jediné plus knihy, že byla čtivá... Nepřemýšlela jsem, že bych ji nedočetla. Stále jsem totiž čekala na tu pointu, která nepřišla... :D

andrea7191
05.10.2020

Knihu hodnotím ne jako zážitkovou, ale odpočinkovou. Ke knize jsem se dostala náhodou a protože to není vůbec žánr, který bych normálně četla, dalo mi docela zabrat u ní zůstat. Dlouho jsem se motala v tom, kdo je kdo a jestli jde zrovna o současnost nebo o střih do minulosti. Nicméně jako oddychovka to ujde, ale není to nic, k čemu bych se chtěla ještě někdy vrátit.

Šárka345
20.08.2020

Pěkný příběh, ale musím přiznat, že jsem knihu asi tak před třemi jinými knihami odložila. Teď jsem se k ní vrátila a dočetla. A jo, bylo to fajn :0))))