Tři přání

Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299069/tri-prani-xj8-299069.jpg 3.9612

Three Wishes (2003)

Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)

IVANA0123

Knížka se mi moc líbila. Vlastně všechny knížky, které jsem od Liane Moriarty zatím četla, byly super. S hlavními hrdinkami - a tyhle tři jsem si hodně oblíbila - se vždycky tak sžiju, že mi vadí, že nevím, jak to s nimi bude dál. To je asi jediná chyba těchto knížek, že nemají další kapitolu...

Monika97Švej.

První kniha od Liany Moriarty a opravdu skvělé ! :) Bavila mě a bylo pro mě velmi těžké se odtrhnout :) Těším se na další knihy od ní a doufám, že budou stejně dobré nebo lepší :D :) .

Sandalkar

Příjemné překvapení. Čekala jsem oddechovku, ale kniha měla překvapivě i spád a hlavu a patu. Jen bych byla ráda, kdyby neměla tak dětinsky naivní obal, to mě pokaždé nahlodá, jestli se nejedná o nějakou mýdlovou operu s upatlaným dějem a předvídatelným koncem.

Lukana82

Čekala jsem teda větší odvaz.

Aleh

Kdo by nechtěl být v životě šťastný a úspěšný? Ne jinak tomu je i v případě tří sester - Lyn, Cat a Gemmy Kettlových. Tak mnoho mají společného a tak mnoho je zároveň odlišuje. Autorka se v průběhu vyprávění velmi často vrací do období jejich dětství, aby tak čtenářům poskytla co nejvíce informací o nich samotných. V současnosti již každá z nich žije svým životem (jak to naznačuje anotace knihy), ale zda se jim bude dařit podle toho i nadále tak, jak si to kdysi před 20 lety všechny tři vysnily, tak na to vám dá odpověď autorka až v samotném závěru knihy. Už tradičně u Liane Moriarty zaznamenávám pomalý rozjezd a těším se až na rozuzlení ve druhé části příběhu.

vlci

Příjemné, lehké, oddychové čtení..

Enolain

Na zacatku jsem se nemohla zacist..sestry se mi pletly :) ale od 120 stranky uz se cetlo paradne...dost vtipnych situaci... takove oddychove, prijemne a lehke cteni...

Inka063

Tak tohle ne. Umělé, divné vztahy matky a dcer, divné vztahy sester mezi sebou. Trochu mi to evokuje literaturu od slovenské spisovatelky, která si, tuším, říká Evita. Vidím před sebou tři rozječené a na sebe upozorňující krásky v baru, které setřou kdejakého "týpka" a on před nimi ještě padne na zadek. Literatura, která mi nic nedává a ničím mě neobohacuje. Stálé a otřepané problémy tu s nevěrným mužem, tu s dětmi, nic objevného ani v řešení, ani v použitém jazyku. A ta tři přání??? Jaksi jsem nepochytila, jakéže to jsou...

agatha2
29.12.2017

Mně prostě knihy od Liane baví, sedly mi a aniTři přání nebyly výjimkou.

Luciluc
20.12.2017

Dlouho jsem váhala, zda si knihu přečíst, moc se mi do ní, ani nevím proč, nechtělo. Nicméně, řekla jsem si, že jsem od Moriarty už dvě knihy četla a obě se mi líbily, tak určitě neudělám chybu, když si přečtu i Tři přání. Měla jsem poslechnout svůj instinkt..:) Bohužel jsem se vůbec nedokázala do hlavních hrdinek vcítit a tudíž jsem s nimi neprožívala jejich dramata. Ani jedna ze sester mi nebyla sympatická, a vlastně ani žádná z postav vedlejších. Cat mi byla chvílemi až nepříjemná, vždy dokonalá Lyn působila "uměle" a Gemma, přemýšlela jsem, jestli je opravdu tak mimo nebo to jen předstírá. Vztah mámy Max k trojčatům mi přišel zvláštní, dost chladný. Nemůžu knize upřít, že se rychle a dobře četla, ale v podstatě se v příběhu "nic moc" nestalo a to byla škoda. Za mě tentokrát Moriarty zklamala.

whiolet
02.12.2017

Milá oddechová knížka, která se čte skoro sama.
Je fajn, že každá z trojčat byla jiná, tudíž se člověk u čtení příjemně bavil.
Za mě tedy 5*

Sarrah
20.11.2017

Hezké čtení. Taková oddechovka.

monte
19.11.2017

Žádný závratný příběh se nekonal. Bohužel, pro mě zklamání

Sisine
07.11.2017

Knihu jsem přečetla celou, i když jsem měla chut ji odložit. Dávala jsem tomu šanci, třeba se to nějak rozjede. Ale na konci jsem vlastně ani nepochopila o co tam šlo. Přišlo mi to celé takové o ničem

harena
04.11.2017

Takové příjemné počtení o úplně běžných věcech života, líbilo se mi vykreslení hlavních postav, a moc se mi líbil vzájemný vztah trojčat, jaký měly vztah k životu a všem třem jsem fandila. Vtipná, příjemná oddechovka.

Eduarda
28.10.2017

Po Sedmilhářkách jsem nečekala nic a doufala, že bude líp. A je. Postavy se svými příběhy najednou nejsou ani ploché, ani stereotypizující, ani nudné - Jako kdyby se Moriarty "naučila psát postavy" (což je nesmysl, protože Tři přání jsou starší). Prostě mi to sedlo.

AnetaHr
26.10.2017

Od této spisovatelky přečtu knihu vždy jedním dechem, tato nebyla výjimkou.

aruba
22.10.2017

Skvělá knížka se zajímavě zamotaným dějem o třech sestrách - trojčatech. Moc se mi líbilo, jak byly popsané jejich vztahy i charaktery, to že jsem se do nich dokázala vcítit a prožívat děj s nimi. Žádná nudná, černobílá postava a i celkově příběh mě dokázal hned od začátku vtáhnout do děje. Zaujaly i krátké kapitolky o tom, jak sestry vnímali náhodní kolemjdoucí, kteří se s nimi setkali.

Lenis
20.10.2017

Odpocinkova knížka.. hezký příběh.

4xbabča
19.10.2017

Kniha není špatná, ale více mě bavila asi až od poloviny. Ale i přesto je to příjemné a pohodové čtení.

TimetoStyle
17.10.2017odpad!

Čtení této knížky jsem si vůbec neužívala. Za mě tedy bohužel ne. Dávám jí *.

Páájinka
14.10.2017

Nechtěla bych být trojčetem ani za nic. A už vůbec ne tím samotným. Knížka byla čtivá.

JezinkaJ
08.10.2017

Jako oddechovka po Malince tahle knizka presne splnila svuj ucel. Nic moc necekejte a nebudete vubec zklamane. Jednoznacne je to totiz kniha pro holky.
PS. Hodne rada bych byla jedna sestra a je mi jedno ktera.

d.a.s.a
05.10.2017

Druha kniha od autorky a zase nee. Me to proste nechytlo, ani jsem nepochopila ta tri prani..

popeluška
25.09.2017

Tři přání je moje čtvrtá kniha od autorky a jsem opět velmi spokojená. Kniha se čte moc krásně :-) za mě plný počet ***** :-)

hejnak
20.09.2017

Její knížky mám ráda, dobře se čtou, tohle byla asi čtvrtá v pořadí. Nebyla špatná, ale zase takový zázrak to nebyl.

Jančislava
19.09.2017

Je to sice její první kniha, ale já ji četla jako poslední a všechny její knihy jsou krásné a čtivé. S touto jsem opět spokojená a jsem ráda, že je všechny mám a vím, že je budu číst znovu. Jen teď musím čekat až vyjde nová.

Toňula
19.09.2017

Dosud jsem přečetla všechny autorčiny knihy a tato mi připadala asi nejslabší, námět zajímavý, ale to zpracování trochu chaotické..Vyprávění očima více postav mi vyhovovalo, jen samotný příběh mě natolik nezaujal.

jitkahav
15.09.2017

Jsem v půlce knihy a zatím se" nechytám".Bohužel jsem četla lepší knihy od ní.Snad se donutím dočíst do konce-jen kvůli autorce.

Sametka81
06.09.2017

Moje první setkání s touto autorkou. A jelikož jsem na její knížky četla samou chválu těšila jsem se. Bohužel asi do půlky knihy jsem byla zklamaná. Až pak se to trochu rozjelo a číst se to dalo. Jsem zvědavá na její další díla.