Pancéřový vlak

Pancéřový vlak https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442750/bmid_pancerovy-vlak-b7b-442750.jpg 2 3 2

V květnu 1945, na samém konci války, zastavil v Rudné u Prahy německý pancéřový vlak. Posádka vystoupila a do Rudné tak dorazilo květnové povstání českého lidu. Jaké byly okolnosti zdejších událostí? Jak se postavili ke všemu místní občané a jak byla Rudná u Prahy nakonec osvobozena? Kniha je cenným příspěvkem pro všechny, kteří mají zájem o české dějiny a o druhou světovou válku nebo květnové povstání v roce 1945.... celý text

Terezaazeret
07.11.2023 5 z 5

Bála jsem se že půjde o čistě mužskou záležitost a možná ano, ale já se z textu dozvěděla hodne zajímavých věcí a doporučuju všem.

Nočnípták
21.10.2021 1 z 5

Dočetla jsem s velikým přemáháním. Očekávala jsem knihu plnou faktů, které ještě neznám. Dostala jsem nemastný, neslaný příběh. Základem je sice skutečná událost, ale zbytečné odbočky týkající se toho co si zúčastnění myslí, to je jen autorova fantazie. Navíc, jak autor sám píše v předmluvě, v tomto druhém vydání změnil původně užitá jména. Proč? Protože se potomci zúčastněných cítili zaskočeni a uraženi.
Možná, že kniha bude bližší těm čtenářům, kteří žijí v Rudné/Dušánkách. Mně se nelíbila.