Joe mezi piráty přehled

Joe mezi piráty https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472941/bmid_joe-mezi-piraty-EYk-472941.png 4 29 29

Romantika mořských dálek, báje o cizích zemích a velikých činech. To vše zlákalo Joea Bronsona tak, že neodolal a utekl na moře. Opustil domov, rodiče, školu a přepych, aby poznal tvrdý život plavčíka. Jeho novým domovem je záliv San Franciska, vlny Pacifiku, pobřeží s ústřicovými plantážemi, rabovanými bárkami pirátů, divoké hurikány. Dobrodružství prožívá i se svým přítelem Frisco Kidem.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Toužimský & Moravec

Cruise of the Dazzler. , 1902

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Joe mezi piráty. Přihlašte se a napište ho.

RoBertino27
21.11.2023 4 z 5

Četl jsem upravenou verzi z časopisu Ohníček a v tehdejší době splnila atribut kluka, který hltal podobnou literaturu. S odstupem času bych asi volil méně příznivé hodnocení, ale to by nebylo vůči autorovi ani dílu samotnému spravedlivé.

Pawlisman
21.11.2017 3 z 5

V některých úsecích mě opětovně překvapila Londonova genialita a pocit plného dobrodružství. Pocit absoltního napětí a stržení. Těch chvil je několik. Jinak je příběh hodně naivní a je cítit, že šlo o Londonovy vydřené začátky. I přesto je cítit kvalita autora, ačkoliv jsem určitě četl lepší dobrodružství.

Noita
02.03.2017 5 z 5

Četla jsem knihu až v dospělosti a v některých úsecích mne dojímala. Když mám někomu líčit část se svěřováním novinového výstřižku, tak mi vždy hrknou slzy do očí a rezechvěje se hlas - nevybavím si jiný příběh, kdy by se mi to stávalo. Tak silný dojem na mně ta scéna zanechala.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Joe mezi piráty v seznamech

v dalších seznamech1x

Jack London