Mrtvý na Pekelném vrchu

Mrtvý na Pekelném vrchu obálka knihy
Mé hodnocení:

Historická detektivka s prvky špionáže a konspiračního thrilleru, ale i hororu, mysteriózního či dobrodružného románu od hvězdy české a slovenské fantasy. Napínavý děj se odehrává v Horních Uhrách v době tureckých nájezdů. Svéráznými hrdiny jsou ostřílený kapitán Joachim Stein - drsný, přímočarý a prostořeký válečný veterán a notář Matěj Barbarič - vzdělanec, diplomat a cestovatel se slabostí pro ženy a víno. Ti musí vyřešit případ vraždy šlechtice i pokus o velezradu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193922/mrtvy-na-pekelnem-vrchu-itY-193922.jpg 4.3626

Kapitán Stein a notár Barbarič 1.

Detektivky, krimi, Literatura slovenská, Historické romány
Vydáno, Argo

Mŕtvy na Pekelnom vrchu, 2013

Kniha Mrtvý na Pekelném vrchu

Mr.Diktator

Potvrdila jsem si, že mě krimi nebaví ani středověké...

cryingPickle

Táto kniha je skvelým štartom neskutočne dobrej série ktorú si rýchlo obľúbite. Čaká vás veľa krvi, intríg, zvrhlostí, humoru a napätia. Vrelo doporučujem.

Mickhesh

Dobrá historická detektivka. 80%

bleekemolen

Kniha by mohla mit podtitul "Jak se udelalo notari Barbaricovi zle od zaludku na sto zpusobu". Po serii kpt. Bathoryho (jeste mi chybi 2 dily) jsem zkusil od stejneho autora neco z jineho soudku, tentokrat detektivniho (vlastni soudek vsak nese stopy piva, vsemoznych lidskych casti a tekutin, atp).
Oproti Bathoryovske serii pusobi kniha mene beckovym dojmem. Autor se vsak opet nasili prilis nestiti a stedre ho rozdava predevsim prostrednictvim kaprala Jarose, samozvaneho maestra vyslechu in tortura. Ostatni postavy jsou skvele vytvorene, jak je u Cervenaka pravidlem, a rychle prirostou k srdci.
Nejsem prilis zbehlym ctenarem detektivek, nicmene zapletka mi prisla pomerne fajn, nelogicnosti jsem nenasel (ani je nevyhledaval) a delka byla tak akorat, aby kniha poslouzila jako vikendovy aperitiv pred prectenim literarne hodnotnejsiho dila.
Zaver knihy byl excelentni a velmi me natesil na dalsi dily.

Česneksmedem

„Slivovice a opatrnosti
nikdy není dost.“
Citát z knihy

Svatá pravda! Velice příjemné překvapení, odehrávající se v 16. století. Tehdy se pro „flákanec“ nechodilo daleko. Je tam i pár míst, kde nám klukům působí čtení nepříjemné pocity na citlivém místě. Doporučuji a vrhám se na další díl.

RHorse

Parádní oddechovka, pokud se teda odprostíte od množství mrtvol a mučení, které naštěstí není popsáno příliš barvitě. Četla jsem na základě doporučení od ředitele knihkupectví a plánuju přečíst celou sérii.
PS: pobavilo mě, že jeden z hlavních hrdinů je z trutnova, města loupeživých povstalců proti státu, které stíhá mor :D.

astroweb

Skvělé čtení, nejen detektivní, ale i historicky zvládnuté reálie. První část série jsem přečetl jako poslední, ale musím dodat, že byla nejslabší.

Marek82

Táto kniha bola mojím druhým stretnutím s kapitánom Steinom a notárom Barbaričom. Prvé som počúval Ohnivé znamenie, budem trocha porovnávať. Kniha je o poznanie kratšia, bolo vidno, že po prvých dvoch dieloch série si autor dovolil tretí diel viac rozviť. Inak je však aj prvý diel plnohodnotným úvodom do série. Prebehne zoznámenie s postavami a trocha ich histórie, ktorú som potreboval poznať, nakoľko tretí diel sa občas odkazuje na udalosti z prvého. Prostredím je Banská Štiavnica, na pozadí banskej problematiky sa rozvíja detektívny príbeh. Ten je viacvrstvový, nie úplne predvídateľný. Nedávam však plný počet kvôli relatívnej krátkosti knihy, ako aj tomu, že príbeh bol miestami prekombinovaný a celkové vysvetlenie nedostalo toľko priestoru ako v Ohnivom znamení. Deň po dopočúvaní by som mal asi trocha problém vlastnými slovami vysvetliť rozuzlenie príbehu a motiváciu všetkých postáv. To sa väčšinou stáva, keď je vysvetlenie podané naraz a na krátkom úseku sa toho vysvetlí príliš veľa, čitateľ to nestihne vstrebať.