Mrtvý na Pekelném vrchu

Historická detektivka s prvky špionáže a konspiračního thrilleru, ale i hororu, mysteriózního či dobrodružného románu od hvězdy české a slovenské fantasy. Napínavý děj se odehrává v Horních Uhrách v době tureckých nájezdů. Svéráznými hrdiny jsou ostřílený kapitán Joachim Stein - drsný, přímočarý a prostořeký válečný veterán a notář Matěj Barbarič - vzdělanec, diplomat a cestovatel se slabostí pro ženy a víno. Ti musí vyřešit případ vraždy šlechtice i pokus o velezradu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193922/mrtvy-na-pekelnem-vrchu-kqS-193922.jpg 4.3515

Kapitán Stein a notár Barbarič 1.

Detektivky, Literatura slovenská, Historické romány
Vydáno, Argo

Mŕtvi na Pekelnom vrchu, 2013

Kniha Mrtvý na Pekelném vrchu

Kytiii
předevčírem

Kniha s barvitým jazykem, napětím a reáliemi tak realisticky popsanými, že se propadnete o 400 let nazpátek a dobu si prožijete...

Somnia
24. listopadu

Trochu jsem se bála pustit se do čtení Červenákovi historické série o notáři Barbaričovi. Přece jen mám ráda jeho fantasy série, u kterých vím že je to sázka na jistotu. Nakonec jsem ale velmi mile překvapená tím, jak moc mě tato kniha bavila. Ano ze začátku jsem si říkala že možná budu mít problém se do hlavních hrdinů vžít. Po přečtení pár stránek jsem tyto obavy hodila za hlavu a naprosto podlehla kouzlu pánů Steina, Jaroše a Barbariče. určitě se pustím i do dalších dílů na které se velmi těším.

hanzmb

Ač znám Červeňákovy fantasy prakticky všechny, k této sérii jsem se dostal bohužel až nyní. (Asi pod dojmem Hradeb západu, které byly už prakticky spíš historický román.) A byl jsem po celou dobu četby nadšený. V knize není jediné slabé místo. Od výběru vyšetřovací skupiny přes zajímavou zápletku až po popisy historických i přírodních reálií. Mám jediný problém - strach, že takhle nasazená laťka se bude v dalších dílech jen těžko udržovat.

MartinaF

No tak toto byla pořádná jízda. Stein, Barbarič i Jaroš jsou nyní mými novými oblíbenými postavami. Knihu jsem četla v originále, přečtení mi trvalo déle, ale jako fakt dobrý. Autor velmi dobře vystihl atmosféru a také charaktery postav. Trochu jsem se ale ztrácela v dalších postavách, to však nebylo na překážku čtivosti a skvělému ději.

omgjako

Skvělá detektivka! Chvíli mi trvalo se začíst, ale pak to byla super jízda :)

"Půjdete první, kaprále!"
Jaroš jako obvykle neměl námitky.
Barbarič nevěděl, kde začít dřív. "První? Takže někdo bude druhý. Musím vás důrazně upozornit, kapitáne, že mě dolů nedostanete, ani kdyby tam otevřeli pobočku Hroznu..."
:D

p.pavlina

Tuto knihu jsem sice přečetla až jako čtvrtou, ale to na její kvalitě nic nezměnilo. Čtení jsem si užila do poslední stránky. Bylo to velmi napínavé.

Schary

Zajímavá kniha. Netradičně pojatá detektivka, plná středověké brutality a sirovosti. Navzdory tomu, jsem si oblíbila hlavní hrdiny.

tereza1198

Příjemně odsypávající příběh. Dobře vykreslené postavy, prostředí a případ, kde jsem se sice ke konci trochu ztrácela v tom, kdo je kdo, ale také jsem netušila viníka. Takže si sice za pár dnů nebudu skoro nic pamatovat, ale čas s knihou uběhl dobře.