Mŕtvy na Pekelnom vrchu přehled
Kapitán Stein a notár Barbarič série
1. díl >
Historická detektívka. Prvý prípad kapitána Steina a notára Barbariča, ktorí sú na stope zločinu v habsburskom cisárstve za vlády Rudolfa II. Na konci 16. storočia zúri v kresťanskom pohraničí vojna s Osmanskou ríšou. Turci sa pokúšajú preniknúť k bohatým banským mestám v hornom Uhorsku. Vojnového veterána Steina vyšlú do Štiavnice odhaliť zradcu, ktorý sa chystá nepriateľom ukázať tajnú cestu do dobre opevneného mesta. Pátranie ešte skomplikuje vražda miestneho šľachtica. Stein musí spojiť sily s mestským notárom Matejom Barbaričom, aby rozplietol klbko sprisahaní a zločinov, z ktorých mnohé siahajú hlboko do minulosti. Zdá sa, že všetko súvisí so zlorečeným Pekelným vrchom – mnohí veria, že sa na ňom zjavuje duch zhýralej meštianky, a po nociach sa tam rozlieha vytie psov, čo strážia bránu do záhrobia.... celý text
Originální název: Mŕtvy na Pekelnom vrchu, 2013
více info...
Co říkají o knize uživatelé?
Kniha Mrtvý na Pekelném vrchu představuje fascinující historickou detektivku. Děj se odehrává na konci 16. století v hornických oblastech Slovenska. Hlavní postavy, nesourodá trojice vyšetřovatelů, se snaží odhalit zrádce a vyřešit záhadné vraždy. Čtenáři chválí napínavý příběh, dobře vykreslené postavy a dobovou atmosféru. Humor a akce dodávají knize šťávu a čtení je velmi pohlcující. Mnozí se těší na další díly série. Více v komentářích.
Komu by se kniha Mŕtvy na Pekelnom vrchu mohla líbit?
- Fanoušci historických detektivek
- Čtenáři, kteří mají rádi napínavé příběhy
- Milovníci dobové atmosféry a charakterů
- Ti, kdo ocení kombinaci humoru a akce
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mŕtvy na Pekelnom vrchu. Přidejte ho na této stránce. Přihlašte se a napište ho.
Nový komentář
všech 283 komentářůSouvisející novinky - Mŕtvy na Pekelnom vrchu (3)
Úsvit Onyxu, Temnoty hlubin a další knižní novinky (33. týden)
11.08.2024
Velký knižní čtvrtek (20. 3. 2014)
16.03.2014
Knižní novinky (25. 9. - 2. 10)
25.09.2013
Citáty z knihy (1)
„Ve válce ti špatná pověst slouží lépe než odvážné srdce. Obrací nepřátele na útěk, ani nemusíš seknout šavlí.“
Kniha Mŕtvy na Pekelnom vrchu v seznamech
(aktualizováno 1x za hodinu)
| v Právě čtených | 8x |
| v Přečtených | 1 537x |
| ve Čtenářské výzvě | 290x |
| v Doporučených | 101x |
| v Mé knihovně | 451x |
| v Chystám se číst | 376x |
| v Chci si koupit | 78x |
| v dalších seznamech | 18x |
Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:
Štítky knihy
vraždy 16. století zrada Uherské království historické detektivky Turci v Uhersku Horní Uhry Banská Štiavnica odvaha vyšetřováníJuraj Červenák také napsal(a)
| 2013 | Mŕtvy na Pekelnom vrchu |
| 2009 | Strážcové Varadínu |
| 2006 | Ocelové žezlo |
| 2015 | Ohnivé znamenie |
| 2017 | Vlk a dýka |

90 %
67 %
Mŕtvy na Pekelnom vrchu
Čekala jsem asi trochu něco jiného.Postupně jsem si zvykala a nakonec to nebylo tak špatné.Sice trochu sadistické postupy mučení,ale taková byla doba.