koupit knihy

Juraj Červenák

Thorleif Larssen · George Callahan pseudonymy

slovenská, 1974

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 42 knih

Komentáře (17)

Přidat komentář
elenai
16. ledna

Můj nejen slovenský, ale celkově jeden z nejoblíbenějších autorů historické fantasy. Je pánem slova, jeho romány jsou vybroušené a kvalita všech velmi vyrovnaná. Ještě se mi nestalo, že by mě zklamal nebo nedej božr nudil. A jeho hrdinové jsou prostě chlapi podle mojeho gusta, ať už je to temný Rogan i s Goryvladem, Volch Vseslajevič a jeho bohatýři (i když jen v prvním dílu, modří už vědí), nebo Jakub Barbarič s Jarošem (prepáč, Steine).

yerry
19.06.2020

Najlepší súčasný slovenský žánrový autor a jeden z najlepších bez ohľadu na žáner. Každý jeho novší román má vyššiu kvalitu.

vasekv499
16.04.2020

Krásný den, perspektivní mladý muži. Měl bych malý dotaz: nestálo by za to pokračovat v sérii Tollrander? Vy na to máte, jste můj druhý nejoblíbenější Slovák, hned po Peteru Saganovi:)

tibis
27.02.2019

Od Dura som precital vsetko a niektore knihy dokonca dva krat a vzdy 100% spokojnost. Tesim sa na dalsie.

Jaruš7
11.10.2017

Wau, takovou znalost historie vložit do románů je darem pro čtenáře, a za to srdečný dík. Praha se vším co mohou smysly zachytit, divoký prales, nové dvorce, chatrče, naplaveniny všeho druhu, vůně i odéry, šlechta, spodina i zločinná chátra, vášně, intriky, zločiny, tortura i řemeslo mistra meče i "Jedová chýše ".
"Ornamenty " v mluvené projevu, tak to je elixír sám pro sebe.
Hřejivý pocit u srdce, díky.

jirickovazuzka
26.05.2017

Výtečný autor a jeho knihy jsou do detailů jemné a propracované

optos2330
21.03.2017

Ako ktosi povedal: "Autor na slovenské pomery nevídaný." Áno, Ďuro má ten dar. A je fajn, že sa s nami o ten dar delí.

Atuin
19.01.2017

Nedocenitelné :-) . Jakmile ve vás Jura zažehne čtenářskou jiskru, usadí se vám v hlavě a to je konec. Ačkoliv budete mít ten scénař stokrát okoukaný, prostě pokud mu propadnete je stejně návykový jako čokoláda nebo zmrzlina. Dokáže tomu dát takový ten lidský rozměr bez snahy o to vás položit a přece vás položí.
Je to povětšinou Heroická fantasy takže v tom člověk nehledá žádné převeliké dimenze a přesto po tom co jsem četla jeho historické detektivky jsem ochotna uvěřit,že by se mohl klidně pustit i tenčí led a dařilo by se mu. Má to v sobě.

1