jozor Online jozor komentáře u knih

Nohavica a (jeho) naše malá válka Nohavica a (jeho) naše malá válka Přemysl Houda

Tomuto autorovi zakázať písať knižky a vyfliaskať ho poriadne, tak nesúrodo zmätkovú a zbytočnú knihu som ešte nemal. Ešte že som si ju nekúpil ale dostal darom lebo by som ju išiel reklamovať kvôli obsahu. Informácií o Nohavicovi sa vojde do 10 strán, zbytok sú bláboly, citáty a nezmyselné odbočky. Veľmi idiotské je aj použitie poznámok keď k nejakej situácii nenapíše rovno čo treba ale dá tam x poznámok ktoré potom zaberajú pätinu knihy. Ošklivý zážitok...

28.04.2024 odpad!

Ďáblova pevnost Ďáblova pevnost Juraj Červenák

Musím sa priznať že keď som začal čítať tuto knižku mal som chuť ju odložiť kvôli tej mágii. Nakoniec som to ale vydržal a dočítal až do konca. Červenák sa už začína približovať písaním Andrejovi Štiavnickému čo ma moc neteší. Ak aj ďalšia kniha bude s takou náložou mágie asi to radšej vzdám hneď na začiatku.

25.04.2024 3 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

(SPOILER) Toto bola moja druhá kniha od Fitzeka a pri obidvoch som mal rovnaký pocit. číta sa to to dobre ale pribúda zvratov, mnohonásobne viac ako je zvyklé si zvedavý ako to celé dopadne, aké bude vysvetlenie..a ono žiadne nie je:-) Pochybujem žeby sa sám autor vyznal v tom zmätku čo napísal. Ako tu už niekto napísal: SOm blázon ja, alebo spisovateľ? :)

28.02.2024 2 z 5

Vražda podle módy Vražda podle módy Patricia Moyes

Dosť nuda, príliš veľa postáv a motív tiež tak nasilu vymyslený, som rád že to je už za mňou:-)

07.02.2024 1 z 5

Tušenie súvislosti Tušenie súvislosti Ludvík Souček

Už to nebolo taká bomba ako kedysi keď som to čítal ako teenager v Dänikenovskom ošiali.

05.01.2024 3 z 5

Třikrát záhady starého Londýna Třikrát záhady starého Londýna John Dickson Carr

Počúval som to ako audioknihu, ale popravde ani neviem o čom to bolo.

19.11.2023 2 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Počúval som to ako audioknihu a tak som mal to štastie že som polovicu toho prespal. Keby to bolo fakt zaujímavé tak by ma to nútilo prehrať si ušlý dej ale nič mi nechýbalo, taká vata..miestami zaujímavé pasáže a konečné rozlúštenie tiež nanajvýš nepravdepodobné a vycucané z prsta. Všedná skôr podpriemerná kniha.

24.10.2023 2 z 5

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

Tak dnes som to dočítal, výborné ale slabšie oproti prvému dielu a na môj vkus až priveľa mágie. Miesta som si pozeral na mape.:)

22.10.2023 4 z 5

Daľšia veľmi zdĺhavá blbosť...

12.09.2023 2 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

To čo bolo toto? Načo sú také knihy? Ale asi to popisuje ako to ozaj funguje v Amerike. Nuda a trápnosť si podávali ruky, o humor to ani len nezavadilo.

28.08.2023 odpad!

Fakírova dobrodružství Fakírova dobrodružství Vsevolod Ivanov (p)

No bolo to slabé, pripadá mi to podľa knižky akoby v celej obrovskej ruskej zemi žilo len pár ľudí, lebo kdekoľvek sa Vsevolod pohol stretol tam tých istých ľudí. Dosť zmätkovo a nudne napísané, v menách som sa strácal, nevedel som kto je kto a nechápal prečo robia to čo robia. Ale dočítal som a som rád že to už mám za sebou.

14.08.2023 1 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Príliš veľa náhod a zvratov a koniec ma úplne nasral. číta sa to dobre priam to núti, ďalšiu a ďalšiu kapitolu ale keď nad tým človek aj rozmýšľa tak sú tam logické diery jak prasa!:-)

15.01.2023 2 z 5

Všechno a ještě  trochu víc Všechno a ještě trochu víc Jan Truneček

(SPOILER) Čakal som na kriminálnu zápletku a prišla až na posledných 20 stranách:-) zvláštne

14.12.2022 3 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Neustále to trapné: Chceš do držky? :-( To sa autor nevie uvedomiť čo je dosť a čo je príliš?

14.12.2022 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Počúval som ako audioknihu asi 3 hodiny a veľká bieda:-( Rozvláčne, nudné, nezaujímavé ani netuším o čo malo ísť. A keď som sa dozvedel že je to tá istá autorka ako u Harryho Pottera tak mi to bolo jasné.....nafúknutá bublina:-( nič pre mňa

17.11.2022 1 z 5

Nepřirozená smrt Nepřirozená smrt Dorothy L. Sayers

Počúval som asi 5 hodín audioknihu a za ten čas som nevedel určiť kto bol zabitý, kto to vyšetruje a kde vôbec jeden príbeh končí a iný začína:-( Za mňa neprehľadné, nudné a preplácané postavami...

30.10.2022 odpad!

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Najprv som videl seriál, potom som získal audioknihu v ktorej som asi v 3/4 a môžem len konštatovať že je to naťahované, zdlhavé nudné a preplácané postavami s nezmyselnými menami ktoré sa nedajú zapamätať, ešte že polovica z nich je nejaký "sér". Tak sa asi vy sér em na daľšie diely.-)

02.10.2022 2 z 5

Vražda pro štěstí Vražda pro štěstí Josef Škvorecký

Rozťahané, zložité plné nudných básni...hmhmhm čítal som to v opačnom poradí ako som mal tuto miniseriu a aj som si pozrel filmove spracovanie...Neurazí ale ani nenadchne.

04.06.2022 3 z 5

Ostrov potkanov a iné príbehy Ostrov potkanov a iné príbehy Jo Nesbø

Bieda:-(( príliš fantasy a všetky postavy mi boli ukradnuté, ťažká nuda. Márne som dúfal že sa to nejak zaujímavo zvrtne, ono sa to vždy zvrtlo ale takým spôsobom ako v Harry Potter alebo Pán prsteňov :-(

21.03.2022 1 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Dopočúval som audio knihu a veľmi sa mi to páčilo, dobré bolo že som to aj počúval vo februári kedy sa celá kniha odohráva. Na mape som si pozeral reálne miesta s fotkami ktoré v knihe opisuje a raz sa tam pôjdem aj pozrieť, tak ako som bol aj na Tribeči:)

13.02.2022 5 z 5