Třikrát záhady starého Londýna

Obsahuje tři detektivní příběhy:
* Ohni, hoř
* Démon odlivu
* Tři rakve

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49509/trikrat-zahady-stareho-londyna-49509.jpg 3.832
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Odeon

Fire, burn! / The witch of the low tide / The three coffins, 1972

Kniha Třikrát záhady starého Londýna

Usire
29.11.2021

Celkem slušná kniha detektivních případů. Osobně se mi líbil nejvíce Ohni hoř, ale je to zcela subjektivní hodnocení. Začátky jednotlivých příběhů byla dost nezáživná čast, ale poté se příběhy rozvinuly a konečně bylo o co stát. Rozuzlení všech případů byla dokonalá záležitost.

Jaruš7
07.05.2021

Audiokniha - jedním slovem SÍLA.
Případy jsou bravurně, dokonale zapeklité.
Autor je mistr v krytí cestiček k rozuzlení.
Typovat pachatele se nevyplatí, neboť sledovat detaily podrobných popisů ( kostičkované žlutě káro ji ladilo s bílou hedvábnou blůzou, k zapálení dýmky si musel vybrat ze své kapsy sirky), v dlouhých větách, tak je nit pozornosti těžko udržitelná. Zdolat tuto zteč se poslechem jakž takž dá.
Dostal mě výrok od zarputilé odpůrkyně kuřáků Lady ..., "Když už musíte kouřit, tak běžte nahoru a tam to foukejte do komína, (ten je na to stavěnej).
Je fakt že tímto počínáním je děj přímo zadýmený značně.
Je to skoro katalog geniálních mordů, proto Záhady.
Žasnout povoleno, konáním by utrpěla kriminalistická pověst u těch nesečtělých.
Perfektní, mozkový duel s konkurencí nese ovoce.

Česneksmedem
09.11.2020

Slušný špalek (710 stran). Jak je psáno obsahuje tři detektivní příběhy:
1. Ohni hoř
Tak to bylo hodně dobré! Detektivka střihnutá scifi a psycho. Dámy měly hluboké dekolty a gentlemani kastorové klobouky a masivní vycházkové hole. Nechyběla Flora i fauna a naopak chyběl (nejen) ptačí zob.
2. Démon odlivu
Toto bylo o poznání slabší a náročnější na dočtení. Kladem bych označil to, že jsem se dozvěděl, k čemu sloužil plážový pavilónek.
3. Tři rakve
Souhlasím, že to byl nejlepší kousek z těchto tří. Klasika klasik.

maris123
21.03.2020

Klasické detektivky, jejichž cílem je potrápit čtenářovy šedé buňky mozkové, a nepotřebují k tomu potoky krve.

BlackBlade
10.12.2018

Tři příběhy s detektivním příběhem na téma "Zamčený pokoj". A všechny tři se mi líbily, mohu doporučit.

moničina
29.03.2018

Prvé dva príbehy ma moc nezaujali, zato tretí príbeh Tri rakve bol výborný.

Fillipa
18.03.2018

Nenaplněné očekávání. Všechny tři příběhy působily chaoticky a Tři rakve jsou skutečně spíš kriminologická studie než detektivka (viz níže mira.k) S autorem se přáteli nestaneme.

mira.k
16.09.2017

Klasická série tří detektivek. První historicko fantastická akce ve stylu Yankee na dvoře krále Artuše. Druhá tuctová detektivka. A třetí úplný vrchol žánru - Tři rakve - studie záhady zamčeného pokoje.