Třikrát záhady starého Londýna

Obsahuje tři detektivní příběhy:
* Ohni, hoř
* Démon odlivu
* Tři rakve

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49509/trikrat-zahady-stareho-londyna-49509.jpg 3.727
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Odeon

Fire, burn! / The witch of the low tide / The three coffins, 1972

Kniha Třikrát záhady starého Londýna

maris123

Klasické detektivky, jejichž cílem je potrápit čtenářovy šedé buňky mozkové, a nepotřebují k tomu potoky krve.

BlackBlade
10.12.2018

Tři příběhy s detektivním příběhem na téma "Zamčený pokoj". A všechny tři se mi líbily, mohu doporučit.

moničina
29.03.2018

Prvé dva príbehy ma moc nezaujali, zato tretí príbeh Tri rakve bol výborný.

Fillipa
18.03.2018

Nenaplněné očekávání. Všechny tři příběhy působily chaoticky a Tři rakve jsou skutečně spíš kriminologická studie než detektivka (viz níže mira.k) S autorem se přáteli nestaneme.

mira.k
16.09.2017

Klasická série tří detektivek. První historicko fantastická akce ve stylu Yankee na dvoře krále Artuše. Druhá tuctová detektivka. A třetí úplný vrchol žánru - Tři rakve - studie záhady zamčeného pokoje.

MichelleS
23.04.2016

Na knihu jsem narazila ve zdejší diskuzi, děkuji. A jaké bylo moje překvapení, když jsem ji našla v přečtených, ale vůbec jsem si ji nepamatovala. Takže jsem si ji půjčila v knihovně a zároveň podnikla vlastní detektivní pátrání, při němž jsem odhalila, že je to kousek z rodičovské knihovny, který jsem přelouskala o prázdninách mezi 7. a 8.třídou ZŠ, tedy ve třinácti letech. A od té doby už uplynulo dost let na to, aby to trochu zmenšilo moje výčitky, že jsem na ni zapomněla. Tenkrát mě určitě bavila, jinak bych tu sedmisetstránkovou bichli zaklapla a vrhla se na nějakého Dumase, Maye, Doyla, Poa...
A teď po letech mě bavila taky, i když ne všechny příběhy stejně. V Ohni, hoř převažovala ta historicko dobrodružná náplň (****), Démon odlivu byl trochu moc ukecaný, z těch tří příběhů mi sedl nejméně (***). A u Tří rakví (*****) smekám, dokázat vymyslet takový propletenec detailů, tolik napětí a tajemství.

encyklopedie
20.02.2016

V roce 1981 Ed Hoch v úvodu své antologie All But Impossible přizval 17 známých autorů a kritiků detektivní literatury, aby ohodnotili své nejoblíbenější knihy "ZáhadyZamčenéhoPokoje".
Výsledek? Na prvním místě se s převahou umístil Carrův román, který obsahuje tato kniha /vynikající kniha/ - Tři rakve.
Pro zajímavost - zveřejněný žebříček 15 nejlepších ZZP obsahuje 5 románů J.D.Carra.
Takže titul Velmistr ZZP mu právem patří!

Nakonec přijde smrt
Nakonec přijde smrt