Strach

Mysteriózní thriller plný hrůzy. Vyhořelý třicátník se po letech vrací do příměstské čtvrti na úpatí hory, která ukrývá mrazivé tajemství - ve výjimečně chladných zimách se tam ztrácejí děti. Společně s bývalou láskou a kamarády musí čelit nejen zlomyslné síle, ale i stínům vlastní minulosti. Všechny pády a zklamání, které do té doby zažil, jsou ničím proti peklu číhajícímu na místech, kde vyrůstal. Autor bestsellerů Jozef Karika v děsivém příběhu s nadpřirozenými prvky přináší i citlivé vyprávění o tom, jak naše životy ovlivňuje dětství a všechno, co jsme jako děti zažili. "Při psaní mi nešlo jen o dynamický příběh - chtěl jsem čtenářům naservírovat i pořádnou dávku strachu. Pokud jsem po dopsání kapitoly sám nespal u rozsvíceného světla, nebyl jsem spokojený. Naopak, když se mi podařilo sebe samého pořádně vyděsit, bral jsem to jako známku úspěchu," prozrazuje autor....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311465/strach-qV8-311465.jpg 3.9930
Thrillery, Literatura slovenská
Vydáno, Argo

Kniha Strach

wooloong
20. listopadu

Ano, Strach je další Karikova kniha, která mě dostala. Nejvíc asi ta cesta do prádelny (do sklepa u nás v domě mě nejmíň týden nikdo nedostane), a pak ten les. Doposud jsem si sama courala po pěšinkách v Píseckých horách, lovila kešky a jásala nad každou kytičkou, stromem, skalkou. No, asi změním na čas lokalitu (díky, Metlo, nejsem v tom sama). Ač se mi Trhlina líbila mnohem víc, ani tenhle příběh si nezaslouží méně než čtyři hvězdy.

PajaPaja007
03. listopadu

Tak pul na pul. Atmosfera super, ale nekdy toho bylo trochu moc a tudiz ne uveritelne. Skoda.

Moltri
01. listopadu

Atmosféra mě nadchla, ale postupně se v ději objevovalo stále více hluchých míst a přehršel záhad z celého světa, které na sebe ani nenavazovaly. To byla Ďatlova výprava, obětní jámy, prokleté předměty, duchové, ozvěny z minulosti atd. A konec, seč byl překvapivý, byl také dost nesmyslný a příběhu uškodil.

Metla

Při seznámení s nějakým autorem preferuji nezačínat od toho nejlepšího, proto jsem ignorovala Karikovu opěvovanou "Trhlinu" a sáhla po rozporuplně hodnoceném "Strachu". Také jsem pro jednou dala přednost slovenštině, ať je prožitek autentický. A jak to dopadlo?
Poslední 2 km do práce chodím lesem, většinu roku ještě za tmy. A jediné, čeho jsem se dosud obávala, byla možnost střetu s divočáky. Opravdu nerada bych testovala svou schopnost šplhu na smrk před nasranou bachyní. Minulý týden se však do mých kroků, doprovázených supěním a vykašlávanými nadávkami (přísahám, ten krpál je čím dál strmější!), vloudil strach. Nikoliv z útoku násilníka - chtěla bych vidět toho magora, který dřepí o půl šesté ráno v ostružinách daleko od civilizace s nadějí, že je třeba nějaká ženská tak praštěná, aby tudy před rozedněním courala sama. Ten strach je iracionální, přiměl mě vnímat okolní šustot zvěře málem jako hrozbu: plachtící noční dravec nad hlavou mi div nepřivodil infarkt, oči svítící z křoví proti čelovce - opravdu je to jen vyplašená srna? A to není všechno; tuhle jsem se probrala ze zlého snu, kdy mě kdosi (cosi?) pronásledoval a já se bála jít na záchod!
Pan Karika mě prostě dostal, úplně mi rozhodil psychiku a to jsem se považovala za poměrně vyrovnanou, logicky smýšlející osobu. Od prvních stran navodil velmi nepříjemnou, tísnivou atmosféru, postupně ji zahušťoval zraňujícími střípky podrobností, rozpohyboval krvavý kolotoč šílenství. Celkem brzy mi bylo jasné, že z něj účastníci nemohou vyskočit, tím pádem mě konec nepřekvapil. Akorát zůstala spousta věcí nedořešených (mnoho stop pro policii a podobně) a za to + kulhavé tempo vyprávění + vlažný vztah k postavám, strhávám hvězdu. Zbytek ponechám; přece si nemůžu stěžovat, jak byl horor příliš sugestivní, obludně morbidní a strašlivě negativní. 75%
A teď jdu prohrábnout paměť a police, čím si nechám pohladit zjitřené nervy - bude to chtít hromadu laskavého humoru a kopec optimismu.

SpiritOfBook

Byla to dobrá kniha. Vypíchla bych hlavně tísnivou atmosféru, která se autorovi velmi vydařila, nicméně strachem jsem u toho rozhodně neumírala. Jediné, co mi vadilo, byl závěr. Pointa se mi zdála nelogická, zejména díky užití ich-formy, díky níž bylo možno nahlížet do nitra hlavího hrdiny. Nicméně po dalších Karikových knihách určitě sáhnu. :)

jitkapeldova

Napínavá a čtivá knížka :) měla jsem problém se od ní odtrhnout.. zajímavý děj a za mě, byla o trošku lepší než Trhlina ;)

terinkha

Strach jsem ve výsledku přečetla fakt rychle, stránky ubývaly samy.
Ale nebála jsem se, přišlo mi to celý trochu přitažený za vlasy.
Musím Strach chtě nechtě srovnávat s Trhlinou, která ve výsledku není tolik děsivá, ale už jen to, že se na Tribeči opravdu ztrácejí lidi, tomu dává to něco, díky čemu jsem se bála mnohem víc.
A tady ten konec? Proboha PROČ?! Poslední 3 stránky pro mě byly asi největší WTF a úplně mi zkazily ten jinak vcelku dobrej dojem, protože Karika thriller napsat umí, to se musí nechat.
Za mě je to tak 50 %, ale tři hvězdy prostě dávat nechci...Mrzí mě to, ráda bych dala víc, ale nejde to, nejde!

ZuzanaZ83

No úplně wau efekt se nekonal. Knihu jsem přečetla docela rychle, ale místy jsem měla skoro chuť přeskakovat. Nicméně dalším knihám dám určitě šanci.

Rudý kapitán
Rudý kapitán