Strach

kniha od:

Strach https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311465/bmid_strach-qV8-311465.jpg 3.9 1411
Koupit Koupit eknihu Bazar

Mysteriózní thriller plný hrůzy. Vyhořelý třicátník se po letech vrací do příměstské čtvrti na úpatí hory, která ukrývá mrazivé tajemství - ve výjimečně chladných zimách se tam ztrácejí děti. Společně s bývalou láskou a kamarády musí čelit nejen zlomyslné síle, ale i stínům vlastní minulosti. Všechny pády a zklamání, které do té doby zažil, jsou ničím proti peklu číhajícímu na místech, kde vyrůstal. Autor bestsellerů Jozef Karika v děsivém příběhu s nadpřirozenými prvky přináší i citlivé vyprávění o tom, jak naše životy ovlivňuje dětství a všechno, co jsme jako děti zažili. Při psaní mi nešlo jen o dynamický příběh - chtěl jsem čtenářům naservírovat i pořádnou dávku strachu. Pokud jsem po dopsání kapitoly sám nespal u rozsvíceného světla, nebyl jsem spokojený. Naopak, když se mi podařilo sebe samého pořádně vyděsit, bral jsem to jako známku úspěchu, prozrazuje autor.... celý text

Žánr:
Horory , Romány , Literatura slovenská

Vydáno: , Argo
více info...

Komentáře (468)

Komentáře 468 Recenze 8

Igor1311
Igor1311
včera 5 z 5

Po Trhline ide o moje druhe stretnutie s Karikom a musím priznať, že ma to bavilo rovnako. Aj ked podobné hororové žánre vôbec nečítam, myslím, že vďaka karikovi ich začnem a začnem hned dalšou jeho knihou.

Majuš333
Majuš333
20.09.2023 5 z 5

'Zelená hmla, ľadová planina, stopy v snehu, veľa stôp, tisícky šialene roztrúsených stôp'

'Hrôza nado mnou zvíťazila. Hromádka vytrhaných nechtov, pomiešané svetové strany, kovový hukot, strašidelné decká bez očí'

'Dvadsať malých prstíkov napichaných do snehu.'


'Strach' má stále tie správne grády! Zbožňujem to postupné budovanie napätia a strachu, aby nám to v závere vybuchlo rovno do tváre!!!!! Len neviem, prečo to vždy čítam po večeroch a potom sa idem dočúrať od strachu :)

PS: Keď môj úžasný kamarát Mihal27 čítal prvýkrát 'Strach', tak nejaký čas sa mu ťažko chodilo do pivnice (musím to zaobaliť, chlapi sa predsa neboja) a zakaždým, keď lúskam 'Strach', tak si na to spomeniem :)
PS 1: Teším sa, čo nám prinesie 'Hlbina / Hlubina' :)


'Kto sa najviac bojí, je najzraniteľnejší.'

'Príčetnosť som si mohol udržať len neistotou. Napokon, tak je to vždy - istota o všetkom zlom, čo človeka čaká, by každého pripravila o rozum.'

'Šuchtavé kroky sa blížia. Nikto iný tu nebýva, zo spoločného schodiska sa vchádza len do dvoch bytov. Stŕpnem, bojím sa čo i len pohnúť, aby som nevydal žiadny zvuk. Prinajhoršom zazvoní pri dverách, a keď neotvorím, odíde. Kroky zastanú tesne pred prahom, začujem starecké dychčanie. Každú chvíľu zazvoní, už-už to príde, zatínam zuby, nesmiem sa trhnúť alebo zjojknúť. Kľučka na dverách sa pohne, Drečeková skúša otvoriť. Skúša otvoriť! Iba tak otvára dvere do cudzieho bytu! Našťastie som po odchode rodičov zasunul poistnú západku, takže sa dvere ani nepohnú. Stiahne mi žalúdok, srdce mi bije až kdesi v krku. Starena zúrivo zalomcuje kľučkou. Všetko stíchne, kľučka sa nehýbe, hukot v ušiach ešte o čosi zosilnie.'


knihomolka27
knihomolka27
04.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Tyjo, tak to byla pořádná pecka. Atmosférou to bylo srovnatelné s těmi nejlepšími mystery knížkami co jsem četla.
Doslova jsem k té knížce primrzla a nemohla se odtrhnou. Příběh byl složený z časem prověřených zapletek...jako je návrat na místo svého dětství, opakujici se zlo z minulosti, tragédie v životech a postav a vyrovnávání se. Zápletka s dětmi byla velmi silná a odstrašující, ale ne jen prvoplanove na efekt, mělo to tam hlubší smysl a bylo to umně zakomponovano do příběhu. No zkrátka to bylo dokonale mrazivé po tolika různých stránkách...bylo to skutečně návykové čtení...navykovejsi čtení než bych u domácích autorů čekala. Jednu hvezdicku ztrhavam za občas trochu nedopecene detaily a urychleny konec, jehož jedna ze zapletek se objevila trochu odnikud...ne vše je tu dovysvetleno nebo řečeno, někde mi to vadilo, někde třeba vůbec...ale občas jsem si přála víc vědět na čem jsem.

Celkový dojem je ale naprosto strhující a kniha i autor si mě ziskali.

Berrysek
Berrysek
27.07.2023 1 z 5

Možná kdybych tuto knihu četla od Kariky jako první.....ale byla již několikátá a přijde mi,že styl a obsah je plus mínus stejný,jako u ostatních jeho knížek....U téhle mě ještě do morku kostí vytáčelo chvílemi až stupidní chování u jednotlivých postav a sáhodlouhé popisování,to kazí celkovou atmosféru knihy....Za mě stále TOP Trhlina

simca9342
simca9342
17.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety.

První seznámení s autorem. Postarší muž se po letech přistěhuje zpět do domu, kde bydlel a vyrůstal jako dítě. Opět jako před 27 lety se děje něco zvláštního- před domy zastavují policisté. Pan Karský vzpomíná na své dětství, ve vzpomínkách se vrací do doby, kdy mu bylo skoro 8, sousedka spáchala po smrti manžela sebevraždu a ztratil se malý kluk. Teď má před 30 , za tenkou zdí je obývák a křeslo, kde paní D. zemřela, on sám je v těžkých depresích a aby toho nebylo málo opět ztrácejí děti. Musí jít pomáhat v mrazu hledat do lesa...

KnihoSny
KnihoSny
28.06.2023 5 z 5

aaa tak tu jsem bobky trochu měla opět skvěle čtení...

n.ezn.amy
n.ezn.amy
18.06.2023 5 z 5

Když se Jožo Kárský po partnerském i pracovním krachu vrací zpátky domů do Ružomberoku, kde před lety zmizela jeho sestra Alice a díky tomu byly narušeny vztahy s rodiči. Staří přátelé, místní lesy, vrch Čebrať nedovolí zapomenout a nastávají kruté mrazy a znova dochází ke zmizení dětí. Je to náhoda nebo se hrůzy minulosti vracejí? Tak tohle byla jedna velká jízda, kdy od začátku autor nasadí obrovské tempo, které v průběhu knihy neztrácí, ale naopak stupňuje. Strach, šílenství a mráz vás provází celým dějem, který je opravdu strhující. V knize mi přijde lehká inspirace Stephenem Kingem, ale to může být pouhá náhoda či moje domněnka, která na kvalitě vůbec neubírá. Moc děkuji za doporučení.

Anonymkahink
Anonymkahink
15.06.2023 5 z 5

Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak to byla jízda. Běhal mi mráz po zádech a každá další záhada mě nutila pokračovat ve čtení.
Není to žádný krvák, ale ani trochu to tomuto dílu neubírá, ba naopak, je tam toho akorát tak dost. Konec vás zaručeně překvapí...

Victorie
Victorie
30.05.2023

Tak tohle bylo opravdu, wau. Horrory miluju, ale moc je nečtu, každopádně tohle mě vtáhlo natolik že jsem během pár nočních zhltla celou knihu.
Velice doporučuji, a teď čtu podobnou knihu Šepot z lesa, kdybyste měli chuť i po přečtení pokračovat v podobně temném příběhu :-)

kathla
kathla
27.05.2023 4 z 5

Moc horory nemusím... No, to jsem si zde dala! Zvláštní, že u Trhliny jsem se bála o něco ještě víc, navzdory tomu, že tam člověk spíš jen "tušil zlo" (a bylo to podloženo reálnými fakty zmizení lidí v té oblasti) a zde bylo konkrétně popsáno (ale je to zas fikce - doufám). I tak - brrr. Bylo to takové trochu ala King trochu ala Nezvratný osud.

MatBla
MatBla
30.04.2023 4 z 5

Opravdu mrazivé, přečteno za dva dny, ale co ten konec?
Ještě jsem ho nerozdýchala...

LisaEla
LisaEla
27.02.2023 4 z 5

Knížka se mi hodně líbila, byla napínavá, závěr ale lehce přitažený za vlasy. Každopádně má spád a řekla bych, že patří spolu s Trhlinou a Tmou k tomu nejlepšímu od Kariky.

katallinka
katallinka
25.02.2023 4 z 5

Knížka se skvěle četla, neustále jsem se hrozně bála! Neskutečně dobře vytvořena atmosféra strachu. Jen začátek byl trošku nudný než jsem se zorientovala.

LenickaSik
LenickaSik
11.02.2023 3 z 5

Co se knize musí nechat je to, že je velmi čtivá, atmosféra strachu je perfektně vykreslena, dýchne na Vás z každé stránky. Nicméně samotný příběh mi přišel přitažený za vlasy, konec uspěchaný a nedotažený. Po Trhlině zklamání, ještě zkusím Tmu, kterou už v knihovně mám. 3/5⭐️

Becca_
Becca_
03.02.2023 1 z 5

Tohle mi nesedlo. Děj vařen na vodě. Dialogy naprosto dementní. Konec totální nesmysl. Přišlo mi to spîš jako reklama na iphone. K smíchu mi přišlo nastavení navigace v mínusu, to každý ví, že by ten iphone dávno kleknul. Nedoporučuji.

osman111
osman111
02.02.2023 5 z 5

Hrůza, šílenství, bezmoc.
Nevím, jestli dokážu správně uchopit to, co jsem právě přečetla. Čeká Vás Karika, takže asi víte. Napětí od první stránky, které se postupně stupňuje v šílenství, až dojdete ke konci, kde Vás to totálně odpálí.
Věděla jsem, co mě asi čeká. Ale toto?
Nechápu, že autor nemá více pozornosti. Za mě není v tomto žánru nic lepšího. Prostředí slovenských hor, lesy, extrémní mrazy, nečernobílé postavy, zvraty, když to absolutně nečekáte. Nikdo neumí popsat atmosféru lépe. Nikdo. Pokud jste otevření mysteriózní zápletce, jděte do toho. Vtáhne Vás okamžitě.
A přečtěte si všechno od Kariky, aspoň se dozvíte něco o slovenských horách.

veronika9761
veronika9761
27.01.2023 5 z 5

Knizku mam rozectenou asi mesic. Je to moje prvni knizka autora, a nebyla jsem pripravena na to, co me ceka. Pribeh neuveritelne ctivy, ale! bojim se pak v noci jit i na zachod. Po vhodnem oddechu
a uklidneni knizku moc rada doctu.

Vesmich
Vesmich
10.01.2023 5 z 5

Dřív jsem četla Šepot z lesa než Strach, takže to pro mě nebylo nějak překvapivě namíchané a vypointované, a proto jsem se mohla nechat pěkně unášet dějem a chytit šelmu za ocas. Krásná mrazivá bezútěšná hnusota od začátku do konce. Na konec jsem byla zvědavá, protože u autora nikdy nevím, co s tím koncem hodlá udělat. Jestli z toho vyleze něco překombinovaného, anebo parádní trefa. Tak toto byl ten druhý případ. I když, s kamarádkou jsme to četly paralelně a ona ten konec považovala za jakýsi rychlý...Inu, až zavítám na předměstí Ružomberoku, tak si dám majzla, aby to nebylo v zimě.

Gabča67
Gabča67
10.01.2023 4 z 5

Mám dočteno. Strach je moje třetí knížka od pana autora a jistě ne poslední. Musím si ale jeho tvorbu dávkovat postupně..., čas od času. Knížka byla karikovsky ,,temná" prostředí slovenských hor dodává příběhu na autentičnosti. Závěr knihy mi nedokázal vše vysvětlit a tím mě trošku zklamal. Proto i celkový dojem z knížky mám takový nedokončený. Přesto zůstávám věrnou čtenářkou pana Kariky a těším se na jeho další knihu.

ikvok
ikvok
08.01.2023 3 z 5

Knížka se mi četla dobře a rychle. Celou dobu mě držela v napětí. I když mi místy přišla, nevím jak to popsat, trošku nesmyslná. Co mě ale zklamalo byl konec. Nebyla špatná, ale po Trhlině jsem čekala víc. Nejspíš bych je neměla srovnávat, ale zkrátka se tomu nemůžu ubránit.

TomD
TomD
03.01.2023 4 z 5

Kniha se četla jak po másle, za tři večery. Detailní popisy se povedly, jak kdyby tam čtenář byl. Děj byl mrazivý a to doslova. Dokonce jsem i na mapách hledal místo, kde se to odehrává. Některá rozuzlení byla překvapivá, ale konec. Ten konec. Osobně bych to viděl na několik variant, jak to ukončit. Ale takhle. Tímto koncem se toho moc nevysvětlilo, nebo jsem to nepochopil a tím mě to trochu zklamalo. Ale jinak moc pěkně napsáno a už se těším na Trhlinu.

Přečti_si
Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Nečíst, když jste sami doma - pak svítíte na chodbě do tří do rána. :D Drsný a překvapivý konec, jako všechny knihy od Kariky i tahle se četla jako po másle.

Aya81
Aya81
28.12.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Klasická Karikovina plná tíživé mrazivé atmosféry, číhající tajemné "cosi". Za mne z mnou zatím přečtených autorových knih (prozatim Trhlina, Smršť, Tma) ta nejlepší. A musím říct, že s každou další knihou se zužuje seznam míst na Slovensku, kam jsem v zimě ochotná jet :)
"To" jsem nečetla, ale nedávno jsem přečetla prvotinu české autorky Kateřiny Surmanové Šepot z lesa, a jestli holka trochu neopisovala, tak je podobnost dost zarážející.

MM_Master
MM_Master
12.12.2022 5 z 5

Jozef Karika zmenil môj negatívny pohľad na súčasnú slovenskú literárnu tvorbu. Po dlhých rokoch márnych nádeji som konečne objavil slovenského spisovateľa, ktorý sa vyrovná autorom svetových bestsellerov. Po dychberúcej "Trhline" som si teraz prečítal rovnako strhujúci, silne atmosferický a nepríjemne desivý román "Strach". Určite sa v blízkom čase vrhnem aj na jeho ďalšie knihy.

Zirvith
Zirvith
09.12.2022 4 z 5

Naprosto úžasný horor. Akorát asi nebyl dobrý nápad číst takhle mrazivou knihu zrovna v zimě... Čtivé, napínavé... Rozhodně lepší, než jsem čekala. Jenom ta poslední část mě jaksi úplně dostala. V tom negativním smyslu.
Jinak Kinga jsem ještě nečetla, tak nemůžu posoudit podobnost s jeho knihami.

SadUnicorn
SadUnicorn
05.12.2022 4 z 5

Tahle kniha mě bavila více než Tma, ale méně než Trhlina. Škoda, že se nedá dát půl hvězdička, protože tohle by bylo 4,5*. Další bravurní práce s děsivou atmosférou, která nahání strach víc než kdejaká strašidla, která už ale tady figurují na rozdíl od Trhliny. Extrémně morbidní popisy mrtvých těl a jejich částí tomu sice dodaly nový level v hororovém žánru, ale to, proč jsem se na rozdíl od Trhliny nebála, je silná inspirace Kingovým To, která je z celé knihy cítit. A autor ji dokonce sám příznává. Dokonce ani časový interval, po kterém se zlé události opakují, nezměnil. Nevím, zda byl úmysl udělat To po svém, ale asi by mě víc bavila vlastní inovace, protože fantazie nechybí. I když konce příběhů Tma, Samota i Strach jsou téměř totožné. Možná se autor hledá, vidím talent i potenciál a rozhodně nadání psát čtivě a strhnout čtenáře do děje, ale asi by to chtělo více vlastnách nápadů a méně opakování. Ale knihu můžu doporučit, bavila mě a párkrát mi přejel mráz po zádech.

klarkys
klarkys
08.11.2022 3 z 5

Byla jsem tak nadšená, že jsem si objednala další tři knihy. Jenže pak jsem zjistila, že Karika se zabývá magií a okultismem, což se mi fakt příčí a už chápu, proč jsou jeho knihy tak temné a plné zla. Všechny letěly z domu a už nikdy víc…

jarmila4728
jarmila4728
06.11.2022 4 z 5

Na knize se píše, že jde o mysteriózní thriller. Já si myslím, že jde o horor, ať si obálka říká, co chce. A je to skvělý horor. Stejně jako u Trhliny, která byla mým úplně prvním hororem, jsem se u čtení příjemně bála. Karika je skutečně velmi dobrý v dávkování hrůzy, která nespočívá ve snaze čtenáře znechutit, i když ano, i takové scény tam byly. Jozef Karika si hraje s atmosférou tak skvěle, že vás mrazit prostě musí,i když pravda, obcas se krapet opakuje.
Jen si zkuste představit, nemáte kam jít, a tak se vracíte do bytu po svých rodičích. Matka mrtvá, otec, který vás mlátil, přebývá v nedalekém domově důchodců a dětský pokoj, který vám připomíná sestru, jež se v dětství ztratila, vás nepřestává ani po letech děsit. Sebevíc se snažíte vzpomínky potlačovat, tak vás minulost dohání.
Záhadná minulost, třeskutá zima, temné stíny mezi stromy… ve vašem rodném městě se začaly ztrácet děti stejně jako kdysi. Všechno se opakuje, a přestože tehdy jste unikli, něco, co se skrývá v lesích, si vás pamatuje. Vy se ale odmítáte jen tak vzdát a pátráte po vysvětlení, pátráte po řešení, i když hluboko uvnitř tušíte, že žádné neexistuje.
Knihu jsem četla převážně přes den, ale pokaždé, když na ni přišlo v noci, když bylo všude kolem ticho a tma, neubránila jsem se takovým těm příjemným pocitům strachu. Přes den jsem si pak musela vystačit s překvapenými výdechy a povzdechy, když se stalo něco, co mě zaskočilo.
Tuhle hororovou chuťovku jsem si užila až na pár detailů. Celou dobu prakticky netušíte, jak se hl. Postava jmenuje, pak vám to udělá trochu zmatek v hlavě, když se jeho jméno konečně objeví. Občas nelogické změny nálad postavy, z naprostého strachu do úplného klidu. A zdánlivě logické vysvětlení všeho se na konci úplně zabije. Autor chtěl na konci děj trochu zacyklit, ale namísto strachu nebo pocitu neklidu, který měl v úmyslu podnítit, to ve mně vyvolalo pobavení, při němž jsem pronesla něco ve stylu: „To víš, že jo! Už se bojím…“
Jinak ale super čtení, už se těším na další Karikovku.

wimim
wimim
01.11.2022 4 z 5

Jako doprcic Prave jsem docetla tuto knihu. Kdybych knihu nedocetla tak dostane 3⭐️, ale za ten konec a vůbec průběh cele druhé poloviny knihy musím přitvrdit. Jak tady někteří píší, ze neměli strach a kniha v nich nic nevyvolala, tak jako u mě pravý opak. Neříkám, ze jsem se hrůzou klepala, ale strach ten ve me minimálně vyvolala. A zrovna jsem ji docitala na Halloween a to mi zrovna taky neubralo Asi už bych si ji teda nepřečetla znovu, ale mužů říct, ze za přečtení stojí. Každý jsme jiný a chápu, ze některým lidem se to líbit nemusí. Velké pozitivum je to, ze kniha je velmi ctiva. Těšila jsem se na další čtení a klidně četla do noci. Hlavně druhou polovinu knihy.

koubin007
koubin007
29.10.2022 2 z 5

Jedina vyhoda tehle knihy je to, ze se rychle cte. Namet je vybrakovany z Kingovych del, postavy neuveritelne ploche, nudne, neverohodne misty az trapne detinske. Misty jsem se musel az usmivat nad stupidnimi reakcemi hlavni postavy, ktera se neustale trese strachy, jezi se ji chlupy, mrazi ji, zveda zaludek, klepou kolena atd...autor porad zduraznuje jaka to je hruza a dokola omila ty same sracky, ale ja zustaval zcela chladny. Je to proste skvar bez kouska invence. Po trhline obrovsky propad. Kniha je jako stredoskolska semestralka, nedotazena, uspechana, odflaknuta, ale fakt je, ze posledni kapitola je opravdu strasidelna.

TheDoll
TheDoll
24.10.2022 5 z 5

Nebojím se říct, že to byla nejlepší knížka, kterou jsem za rok 2022 přečetla. Možná mě bavila i o něco víc než moje milovaná Trhlina. Konec jsem vůbec nečekala a chvíli mi trvalo, než jsem se z něj vzpamatovala. Tak moc celou knížku fandíte, že to zlo někdo porazí, až... a možná že happy end by byl nuda.

memphisz
memphisz
22.10.2022 3 z 5

Ale jo, Strach určitě má mrazivou atmosféru a ukazuje již charakteristické prvky, které si s Karikou spojujeme (nesympatická hlavní postava, děsivá atmosféra místa v horách, propojování s reálnými lokacemi, pověrami a událostmi). Jestli to správně chápu, tak jde o jeho první počin v žánru mysteriózního thrilleru a tak se trochu ještě hledá. Inspiruje se u Stephena Kinga a trochu i u H. P. Lovecrafta. Výsledek je ale dobrý, čtivý a napínavý. Závěr trochu zklamal.

Ninjer
Ninjer
28.09.2022 4 z 5

Nejsem expertem na česko-slovenskou hororovou literaturu, ale nebál bych se označit Jozefa Kariku za mistra slovenského hororu, protože jako málokdo umí popisovat děsivé a drsné scény.

V tomto románu se ocitneme v malém slovenském městečku v horách, které sužují brutální mrazy a pravděpodobně i jakési mýtické monstrum zaměřující se na brutální vraždění dětí. Na toto nepříjemné místo se vrací jeden nešťastný třicátník, který si už zde zažil děsivé okamžiky jako malý.

Strach má tísnivou atmosféru a solidní tempo. Bohužel se ale taky později ukáže, že má i docela obyčejný příběh. Začátek mírně připomene hororovou klasiku To, ale Strach je přeci jen mnohem komornější. Což tolik nevadí, ale přesto by knize neškodilo, kdyby šla více do hloubky, kdyby více rozvedla děj či se ponořila hlouběji do myšlení postav a vztahů mezi nimi.

Kdyby se podařilo podle této knihy natočit věrnou filmovou adaptaci, jednalo by se o opravdu děsivý zážitek, který by mnoho diváků nevydýchalo. Možná samotná kniha už je příliš filmová, příliš zjednodušující. Příběh, ač jednodušší, ale nakonec není vůbec špatný a samotný závěr je taky fajn.

Slušný atmosférický a místy nechutný horor.


Sedm zmasakrovaných dětí z deseti.

Belanna
Belanna
24.09.2022 1 z 5

V tomto případě opravdu nevím, co si mám myslet. Ve mně knížka vyvolala jen změť negativních pocitů.
Začátek byl hodně vleklý, hlavní hrdina bez jakékoliv sympatie, chováním opravdu na úrovni malého kluka. Stále se opakující motiv a myšlenky.
Ani pocit strachu nebo výraznějšího napětí se nedostavil. Takové nijaké.
Byla jsem ráda, že jsem dočetla.

the_res13
the_res13
21.09.2022 4 z 5

Další skvělý Karika. Trochu inspirované Kingovým "TO", což autor sám v knize přiznává. Kniha se četla úplně sama, žádné nudné pasáže, všechno krásně plynulo. Na mě bohužel trochu moc stejně celou dobu, chyběl mi tam větší, nečekaný zvrat a také husí kůže a mrazení, na které jsem u Kariky zvyklá.

antoninha
antoninha
18.09.2022 5 z 5

Kniha byla velmi zajímavá, délka mi ironicky vůbec nevadila, což se mi u klidně i kratších knih stává. Doporučuji všem, kterým se líbí psaní p. Kariky.

Karin94
Karin94
10.09.2022 3 z 5

Po knihách ako bola Trhlina, či Hlad a Smäd som chcela vyskúšať ešte niečo desivejšie a hrozostrašnejšie. Úprimne, tieto pocity medzi týmito troma príbehmi zanechala vo mne iba Trhlina.

Knihy som sa naštastie nebála (keď nepočítam iba obavy z toho, čo ma bude pri knihe čakať a radšej ju odložila.)

Najviac ma mrzí, že som si príbeh vybrala v tomto ročnom období a nie cez zimu. Cez zimu by kniha mala väčšiu autentickosť.

No poďme ale ku knihe, ktorú musím pridať žiaľ k priemerným. Celkový príbeh nebol až tak zlý. Neskutočná psycho kniha, kde námet sa mi páčil, ako aj tá napínavosť a nepríjemné pocity, ktoré Karika dokáže vyvolať u čitateľa. Lenže prosím pekne ten koniec? To bolo čo? Autor sa snažil až príliš zatlačiť na pílu, no nejak žiaľ nevydalo. U mňa sklamanie.

Matyesak
Matyesak
12.08.2022 3 z 5

Příjemná Karikova jednohubka. Děj má spád, ačkoliv není nikterak revoluční. Autor se snažil navodit pocit tísně, což se na mnoha místech hlavně díky barvitému popisu krajiny i dařilo.
Samo o sobě jedno z podařenějších Karikových děl. Schválně přetažený konec už je taková ta klasika.

Vla100V
Vla100V
03.08.2022 5 z 5

Prial som si lepší koniec…,ale chválim knihu ,aj za podrobný a skutočný opis miesta kde sa dej odohráva…

kuba1991
kuba1991
02.08.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila a to i proto,že tam bylo použito a zmíněno hodně reálných míst,navíc nechybělo napětí a vše co k takovému žánru patří,ale popravdě mi ten závěr připadal přitažený za vlasy.Tak pro to dávám o hvězdičku míň.