Pacient

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff. Iba únosca vie, čo sa s ním stalo. Ten je však hospitalizovaný na uzavretom psychiatrickom oddelení so zvýšenou ochranou a mlčí. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404274/big_pacient-QJV-404274.jpg 4.5470
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Tatran (Bratislava)
Originální název:

Der Insasse, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (164)

Kniha Pacient

ilona3471
18.12.2021

(+ SPOILER) Moje první přečtená kniha od Sebastian Fitzek. Pacient. Tato kniha se mi velice moc líbila.Nedalo se od čtení odtrhnout, příběh: pojednává o únosu šestiletého Maxe a jeho otce Tilla který se nechal propašovat s pomocí svého švagra Skanii u policie, do psychiatrické léčebny. Jako Pacient. Pod identitou Patrick Winter. aby se od Tramitze vraha dětí, dozvěděl kde drží živého či mrtvého jeho syna Maxe. Konec mě dostal tím kdo za tím vším stál. Doktor Kasov ; unášel děti a ty děti pak dával do inkubátorů. Aby se udusili. Tramitz vyráběl na míru ty inkubatory, a psal si o svých činech a zabíjení deník. Vypomáhal doktoru Kasovi zabíjet děti.Till s Tramitzem utekli z léčebny.a přijeli na místo kde byli inkubátory a jeho syn. Till se dozvěděl pravdu jak to bylo. Přesto Tramitz chtěl zabít jeho syna. Till našel pod postelí brašnu a v ní byl Glock. Till Tramitze zastřelil. A otec, syna dostal z inkubátoru ven, živého a zdravého.Nakonec Till se vrátil do léčebny na návštěvu aby se přesvědčil a viděl opravdového Patricka Wintera jak hraje na klavír. Konec. Knihu můžu Doporučit všem co rádi čtou Psychothrillery.

Termaap
06.12.2021

Nekdy se pustím do knížky i bez čtení anotace; obcas jsou tak podrobné, ze mi vyzradi dej do půlky knihy. A tady se mi to vyplatilo, protože kdybych si anotaci ke knize Pacient precetla, asi bych se do ní ani nepustila. Nesnáším moc dobře brutalitu mířenou na děti, takže jsem byla jednu chvíli na vážkách, zda knihu neodložit. Tolik mě ale zaujal námět, ze jsem se dokázala ukonejšit vědomím vymysleneho příběhu. Bylo to vážně napínavé, (pro mě) nepředvídatelné a na konci překvapující. Ze začátku se mi spousta věci zdála nemožná, až příliš vykonstruovaná, ale po závěrečné kapitole se mi vše osvětlilo a příběh je vlastně celkem uvěřitelný. Musím také vyzdvihnout originální pojetí poděkování od autora.


Luci_in_books
21.10.2021

Knihy od tohoto autora jsou jízda od začátku až do konce. Vždy, když si myslíte, že víte, tak zjistíte, že jste úplně mimo a vše je úplně jinak. Knihy jsou plné zvratů a nikdy si nemůžete být ničím jistí. Všechny knihy tohoto autora doporučuji!

martinaandulka
05.10.2021

Na pana Fitzka jsem četla mnoho chváli a doporučení,proto jsem od knihy čekala více.Jenže to se nekonalo,za mě to bylo málo uvěřitelné ,akorát brutalita a nechutnosti...,.

martina2540
26.09.2021

Velmi napínavá a čtivá kniha, která mě dost překvapila. Doporučuji ji.

kristie
16.09.2021

Moje první setkání s Fitzkem a hned jsem ho zařadila mezi oblíbené autory thrillerů. Pravda, že z počátku mi jeho styl psaní přišel kostrbatý a neuhlazený, ale to může být jednak překladem a jednak i tím, že němčina (za mě) kostrbatá prostě je a tak se to projevilo i v překladu. Nicméně po cca 100 stranách jsem si zvykla a pak už to frčelo až do konce.

Pacient sází na jistotu: psychiatrická léčebna, kde je zavřený únosce, zdrcený otec, jehož malý syn se nikdy nenašel a který potřebuje, musí, znát pravdu. K tomu krátké kapitoly a člověk opravdu nemůže přestat číst.

Jediné co mě při čtení rušilo je opět poměrně dost překlepů. Což ale není problém samotného autora a díla, ale české korektury. Bohužel na tohle u nových knížek narážím čím dál častěji...

dominika2585
08.09.2021

Miluju příběhy z psychiatrického prostředí. Této knize nemám co vytknout, originální a napínavé čtení. Závěr rozhodně velmi překvapil. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora.

Er.es
06.09.2021

(+ SPOILER) Mám radši příběhy, který se nastartují hned na úvod, což Fitzek umí, takže když otevřete knihu, máte co dělat, abyste ji odložili, příběh roztáhne ručičky a obejme vás tak silně, že je těžké se odtrhnout.
Stránku co stránku vám Fitzek servíruje magořinu, drsnost, prolévání krve, pikantní myšlenky psychopatů, a hlavně gradující příběh, kdy slintáte nedočkavostí a toužíte po rozuzlení. Kosmická loď se chystá ke startu do vesmíru....
A vystřelí nahoru, a pak se v další vteřině otočí a rozmasakruje se o tvrdou zem...
Závěr je totálně pošahanej a příběh pohřbí do tmy plné toho "nevím, jak to logicky vysvětlit, tak to zakončím takhle..."

Kniha byla suprová, jen ten konec neuspokojil...

1 ...