Pacient

Pacient https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404274/bmid_pacient-QJV-404274.jpg 4 696 220

Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff. Iba únosca vie, čo sa s ním stalo. Ten je však hospitalizovaný na uzavretom psychiatrickom oddelení so zvýšenou ochranou a mlčí. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Insasse , 2018

Irsaf
19.01.2020 4 z 5

Další skvělá kniha od Fitzeka...
Sice nebyla skvělá jako Balíček, přesto člověk pořád musel číst dál a dál...

vera4669
18.01.2020 5 z 5

Pecka, celou dobu postupně napětí, vyšinutý psychopat a konec z kterého spadla brada, skvělé počteníčko

MakiMel
14.01.2020 5 z 5

Je to přesně ta knížka, kde vám na konci spadne brada a řeknete si, že tohle jste teda nečekali. A to nemám thrillery moc v oblibě, kvůli tomu strachu, který se mě vždycky drží během čtení. Tento příběh je ale dobře vystavěný, nenechá vás vydechnout, nejsou v něm žádná hluchá místa. Takže vřele doporučuji.

evonra
13.01.2020 4 z 5

Takto má vypadat vyšinutý psychothriller :)
Svižné, napínavé, šílené, odehrávající se kde jinde, než na oddělení psychiatrie, kde se to vhodnými adepty jen hemží :-)
A ta třešinka na dortu v podobě poděkování autora - to jsem se musela až zasmát, Fitzek je tedy taky správný cvok :)
Oproti Balíčku toto bylo fakt super :)

Dela111
11.01.2020 5 z 5

Pacient je další perla mezi psychothrillery. U této knihy si můžete být jistí tím, že si nemůžete být jistí ničím ;-).
Jeden z receptů na vynikající psychothriller spočívá v tom, že vezmete uzavřenou psychiatrickou kliniku, kde jsou mimo jiných zajímavých pacientů i nejtěžší zločinci, necháte tam zavřít hlavního hrdinu a zajistíte, aby nemohl ven ;-). A rázem je tu temná a šílená atmosféra. K tomu se přidá strhující a napínavý děj s koncem, který nelze předvídat. Přesně toto Sebastian Fitzek umí, jak už nejednou dokázal.
Poděkování na konci knihy dělá čest autorovi psychothrillerů - pobaví a zároveň je trochu šílené... :-)
Kniha má přes 300 stran, ale je to čtení na jeden zátah, protože odložit se nedá. Ráda bych přihodila ještě nějakou hvězdičku navíc :-).

TessaJean
11.01.2020 5 z 5

Tak tohle je ta nejlepší kniha jakou jsem měla možnost za poslední dobu přečíst. Napínavé je to od začátku dokonce, především v době kdy je hlavní hrdina v psychiatrické léčebně. Bylo pro mě velice těžké se odtrhnout protože každá kapitola končila něčím šokujícím a já byla tak napnutá a prostě jsem musela vědět jak to bude dál. Na konci do sebe všechno dokonale zapadlo a dávalo to smysl! Miluju pana autora, kéž by u nás vyšly všechny jeho knihy:(

Blondebookdevil
10.01.2020 5 z 5

Děsivá obálka, anotace a to, že je to jednoduše nový Fitzek - to je důvod, proč jsem po novince sáhla.
Šílený nápad otce uneseného Maxe je takový: nechat se hospitalizovat na Steinklinik, aby se dostal do blízkosti vraha dětí Tramnitze, aby mu prozradil, kde chlapec je a zda-li existuje šance, že je ještě naživu.
Tíživá atmosféra vězení/léčebny je prostoupena celou knihou a nenechá vás klidně dýchat.
Dále nemůžu děj prozradit, protože ten konec si musí každý vychutnat sám. Sebastian ví, co dělá; i když vám může být něco nejasného, na konci do sebe všechno zapadne a bude objasněno. Sice je v překladu pár překlepů, ale to nakladatelství Anag odpouštím, jelikož jsou jediní, kdo Sebastianovy knihy vydává.
Tento německý mistr si dokáže čtenáře zahnat tam, kam sám chce a manipulovat s ním, což je ve své podstatě úžasně zvrhlé, a to se pak člověk nestačí divit...

Bar16
07.01.2020 5 z 5

Sebastian Fitzek je záruka kvality - když mám v ruce jeho knihu, vždycky vím, že mě bude bavit. Pacient je zase trošku jiný než ostatní knihy, ale i přesto tak moc podobný - zvraty na konci umí opravdu dokonale!!!

ahomonicky
04.01.2020 4 z 5

Knizka se prijemne cetla. Sice je konec takovym trochu klise a je tak nejak uspechany, ale cteni je to fajn

aydam
02.01.2020 4 z 5

Fitzek čtenáře nešetří. Z psychopata a jeho výpovědí mi bylo vážně úzko. Prostředí psychiatrické léčebny také na klidu nepřidá.
Jak je u autora zvykem, opět nebylo do poslední chvíle jasné, jak příběh vygraduje. Jeho "Poděkování" je rovněž lehce vyšinuté.

Lol_so_weird
29.12.2019 5 z 5

Jedním slovem perfektní !! Po dlouhé době jsem opravdu narazila na dílo, které jsem měla přečtené za méně než týden. Opravdu velmi povedená kniha, která si zasloužila i mé velmi hlasité komentáře u některých pasáží, jak jsem se do děje vžila. Všem, kteří milují psychothrillery, tak tento rozhodně můžu doporučit :) .

Zrzavá_Tereza
20.12.2019 5 z 5

Byla to zase jízda. Zase si nemůžete být ničím jistí, všichni jsou divní (taky blázni), všichni jsou podezřelí, nikomu nemůžete věřit, natož si někoho oblíbit, a do poslední stránky nevíte, na čem jste. To je prostě Fitzek. A za to já ho miluju.

blanche11
16.12.2019 5 z 5

Všechny knihy autora jsou božské!

ilovebook88
03.12.2019 5 z 5

Opäť zas dávam palce hore...

MarianP
14.10.2019 5 z 5

Veľmi kvalitne preložená kniha, ktorá sa sama číta, dej má veľmi dobrý a rýchly spád a vôbec človeka nenudí. Stále sa niečo deje a tých 300 strán ubehne ako voda. Pacient je miestami dosť drsný, zápletka je trocha pritiahnutá za vlasy, záver ale prinesie niekoľko prekvapení a rozuzlenie je dostatočné. Kvalitný psychothriller!

Miluska2810
09.10.2019 5 z 5

Od tohto pána autora som nenatrafila na zlu knihu. Vyborne od zaciatku az do konca, za mna nie je co vytknut. Vyborne citanie pan autor, tesim sa na dalsie.

Léňa2510
24.08.2019 4 z 5

Naprosto super! Skusila som jednu jeho knihu a teraz kupujem zaradom všetky. Číta sa rýchlo, ku koncu som nemohla tu knihu odložiť

Iveta248
26.07.2019 4 z 5

Ako vždy skvelé až do konca. A nečakané rozuzlenie

Luque17
02.07.2019 3 z 5

Fitzek je v poslední době hojně diskutovaný autor, tak jsem to zkusil. Hmm, není to můj šálek kávy, příběh na hranici duchařiny. Nejsem člověka, který by prostě přistoupil na jeho hru a nechal se unášet její mystickou atmosférou. Kvalita v rámci žánru ale nemusí být špatná, neumím to posoudit.

Petronela16
11.06.2019 5 z 5

Genialna kniha ako je genialny cely Fitzek!!!Som rada,ze som sa nesklamala v dalsom jeho diele.Neviem, kam ten clovek na tie namety chodi,ale skratka to co on napise je u mna vzdy zarukou vyborneho thrilleru.Tlieskam, davam 100 bodov a ak by sa dalo poprosim aj tuš!
Uz teraz sa tesim na dalsi jeho roman.