Pacient

Pacient https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404274/bmid_pacient-QJV-404274.jpg 4 696 220

Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff. Iba únosca vie, čo sa s ním stalo. Ten je však hospitalizovaný na uzavretom psychiatrickom oddelení so zvýšenou ochranou a mlčí. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Insasse , 2018

pch1976
23.01.2021 3 z 5

Kniha se četla celkem dobře, jen ten konec se mi moc nelíbil. Bylo to až moc překombinované.

Pardubák_One
18.01.2021 5 z 5

Knihu som si vybral do Čtenářské výzvy a musím povedať, že to bol výborný výber. Knihu som mal prečítanú za 2 dni a čítala sa mi veľmi ľahko vďaka skvelému prekladu do slovenčiny od pani Mlynarčíkovej a samozrejme aj vďaka skvelo prepracovanému deju, ktorý ma držal v napätí až do poslednej strany knihy. Autor knihy, pán Fitzek, sa s vami pekne hrá, postupne vas spracováva aby vás potom niekoľkokrát prekvapil (šokoval) zvratom ktorý ste nečakali. Osobne sa mi kniha veľmi páčila a určite ju odporúčam na prečítanie.

Fazolecek
15.01.2021 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora a hned si musím pořídit další jeho počin =)

Čeho bylo v knize příliš, tak to byla agresivita a násilí, nedoporučuji citlivým osobám =)
Co mě dostalo byl závěr. Před samotným čtením jsem měla přečtené komentáře ke knize, takže jsem věděla že to nebude jen tak, ale tohle mně vážně nenapadlo =)
Zajímavé a originální dílo 5*

momo01
14.01.2021 3 z 5

Knížka má spád a čtivost zvyšuje členění do krátkých kapitol. Skvělá pro dny, kdy se mi zrovna nechtělo přemýšlet a jen jsem se nechala unášet napínavým příběhem. Konec je překvapivý - vlastně jsem se na konci ztratila (ale pak se našla a pochopila), jen mi to přišlo až moc.

saryk93
08.01.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a jsem nadšená. Přesně tohle je můj šálek kávy, knihy s překvapivým zvratem, které vás "posadí na zadek". Nemám co vytknout a uděluji plný počet hvězd.

Marta_P
08.01.2021 5 z 5

Jak už autor předvedl u ostatních knih, prostě umí. Výborný příběh, zvraty jak se patří a konec, že člověku spadne brada.

janca1705
07.01.2021 5 z 5

Knížka mě chytla od první stránky a nemohla jsem přestat a to je to, co od knížky očekávám! Naprostá pecka, doporučuji!

klokan.1905
06.01.2021 5 z 5

Pacient...
Jedná se o samostatný psychothriller, takže se nemusíte obávat, že byste před čtením už o něco přišli...

Před rokem zmizel malý Max Berkhoff.
Pouze viník ví, co se s ním stalo.
Problém je, že je zavřený na přísně střeženém oddělení psychiatrie a mlčí.
Maxův otec zná jen jeden způsob jak konečně získat jistotu - musí se stát sám pacientem.

Všechno v životě je otázkou motivace. Zabíjím, protože jen díky extrémním vzruchům mohu vůbec cítit, že jsem naživu. Miluji slzy, nejen v očích obětí, ale také v očích příbuzných. Proto jsem se k činům doznal. Protože jsem chtěl cítit bolest rodičů, když se na mě v soudní síni dívali plni nenávisti...

Od Sebastiana Fitzeka jsem již četl knihy Izolovaný, Sběratel očí, Lovec očí... Jeho knihám jsem naprosto propadl... V závěru vždy rozseká veškerou mou teorii na malé kousíčky... ;-)

Koudyna
03.01.2021 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Závěr mě překvapil, ale úplně přesně nevím, jestli kladně??!!

nada3314
21.12.2020 5 z 5

Super! Mám pocit, že se autor knihu od knihy zlepšuje! Tento příběh si zaslouží všech 5 hvězd! Sebastian je můj oblíbený spisovatel, četla jsem od něj již Balíček a Dárek – tato třetí kniha je stejně vynikající…

Bezmocnost sálala celým příběhem, rychlé, intenzivní a zvrácené čtení, které nemá žádné mezery – děj Vás vtáhne a nepustí …a ta zápletka? Ach – úplně to miluji – paráda, velmi chytré…

eva3992
18.12.2020 5 z 5

Když před rokem zmizel malý Max, jeho otec chce zjistit, co se mu doopravdy stalo. Pravděpodobný pachatel je však léčen na psychiatrii. Aby se Maxův otec dozvěděl pravdu, musí se sám stát pacientem…

Moje první kniha od Sebastiana Fitzka a rozhodně ne poslední. Tahle kniha mě opravdu bavila a nemohla jsem jí vůbec odložit. Od prvních řádků Vás kniha vtáhne do děje, má krátké kapitoly, které jsou z pohledu různých lidí. Ač si celou dobu myslíte, že víte, jak to celé vlastně je, tak Vás kniha nepřestane bavit a i tak budete potřebovat číst dál a dál. A navíc konec Vás opravdu překvapí a šokuje.

Jediné co mi trošku vadilo, bylo hodně nereálných věcí, občas něčeho bylo prostě až moc. Někomu by také mohly vadit zvrhlé a až nechutné popisy různých „úchylek“.

I přesto všechno hodnotím plným počtem hvězd, neboť kniha si mě získala, bavila mě a absolutně jsem neodhadla konec. Všem čtenářům psychothrillerů jednoznačně doporučuji.

Misoso
14.12.2020 5 z 5

Fitzek znovu nesklamal. Skvelé a veľmi sa teším na dalšie jeho knihy, ktoré MILUJEM. Sú napínavé až do konca a koniec vám dokopy zapadne ako skladačka. Skvelé, Odporúčam. Prajem príjemný zvyšok dňa a skvelý 3. adventný týždeň. :D

evin84
13.12.2020 3 z 5

No úplně můj šálek kávy to nebyl ale kniha se četla dobře. Závěr byl překvapující

Jájinka
13.12.2020 3 z 5

Bylo to čtivé, ale zápletka byla na mne dost divoká:-) A protože mám (pro sebe) nějak nastavené hodnocení, musím dát tři, i když někomu se naopak kniha může líbit hodně.

Dandy1
26.11.2020 2 z 5

Půjdu proti proudu. Tato kniha je pěkná slátanina. Přečetla jsem třičtvrtě knihy a děj je čím dál pitomější.

martineden
25.11.2020 3 z 5

Ty různé identity, to je na mé cesty metrem poněkud náročné. Moje první kniha od tohoto autora, ale nejsem si jistá, zda chci číst o další. Méně je prostě někdy více.

janenick
25.11.2020 5 z 5

Místy už to bylo trochu moc, ale celkový dojem z knihy mám perfektní.

Matilda
20.11.2020 4 z 5

Příběhy odehrávající se v prostředí psychiatrické léčebny miluju. Ke konci už hodně překombinovaný děj, ale i tak výborný psychothriller. Určitě si přečtu i další knihy autora.

Allys
10.11.2020 5 z 5

Toto je druhá kniha od autora, ktorú som čítala a je fakt super. Thriller ako má byť. Nič mu nechýba a nič tam nie je navyše. Dej má spád, kniha sa číta sama. Zo začiatku je síce zopár vecí na prvý pohľad pritiahnutých za vlasy, alebo nereálnych, ale to je len prvý pohľad, knihu naozaj treba prečítať do konca. Obdivujem autora, ako dokáže verne podať dialógy a charakteristiky tak narušených postáv a vykresliť prostredie. Príbeh je napínavý, čitateľ vtiahnutý do deja, akoby tam sám bol a každá kapitola končí tak, že proste musíte začať čítať ďalšiu :-)

Allla9
01.11.2020 5 z 5

Pacient je příběh, který vás pohltí, vtáhne do děje a nepustí, dokud ho nedočtete. Celá kniha je perfektní a závěr ještě víc než perfektní.