Pacient

Pacient https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404274/bmid_pacient-QJV-404274.jpg 4 696 220

Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff. Iba únosca vie, čo sa s ním stalo. Ten je však hospitalizovaný na uzavretom psychiatrickom oddelení so zvýšenou ochranou a mlčí. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Insasse , 2018

TomBarek
31.10.2020

Moje první kniha od Sebastian Fitzeka ale už teď vím že se zařadí mezi mé oblíbené autory. Nevěděl sem co mám o téhle knihy očekávat ,ale to co sem v ní našel sem nečekal, tolik otázek co si během čtení pokládáte a přemýšlíte jak to vůbec může dopadnout a sami si říkáte zda-li je to vůbec pravda a nebo si s vámi autor jen hraje, ale i ten nejmenší detail je zásadní ,víc prozrazovat nebudu a ani nechci

Vlak0078
19.10.2020 3 z 5

Bylo to ze začátku dost matoucí pro mě, na konci se to vše rozmotalo a konečně jsem to mohla ocenit. Je to dobrý příběh, ale málem jsem se na ni vykašlala. Tento žánr tolik nemusím, hodně mě upoutal název knihy.

Niš-knihovna
18.10.2020 odpad!

Rozečteno - nedočteno...

perpe2a
18.10.2020 4 z 5

Výborné psycho. Až na konci zjistíte, že vše bylo úplně jinak. Rozhodně skvělé a doporučiji.

Vixiene
15.10.2020 5 z 5

Jedním slovem brilantní. Ke knize (potažmo k autorovi) jsem se dostala náhodou, ani jsem o jeho existenci nevěděla a je to obrovská škoda, nemůžu se dočkat, až sáhnu po dalších knihách od pana Fitzeka!

Trochu mi přecházel zrak z občas krkolomného překladu z němčiny, věty někdy nedávaly úplně smysl a byly zbytečně kostrbaté. Jakoby se překladatel řídil heslem "je to sice delší, ale zato horší cestou".

K samotnému příběhu ale nemám výtek. Parádně vybudovaná atmosféra psychiatrického prostředí, zároveň s ukázkou, že i vězni se bohužel mají jako "prasata v žitě", a to určitě nejen ve smyšlených příbězích. Pacient dělá opravdu čest svému žánru, je to psychothriller jak se patří. Konec vás ohromí a osobně až tak "psycho" jsem to nečekala :D Doporučuji všemi deseti.

kika_
09.10.2020 5 z 5

Waaau .. Jedna z nejlepších a nejnapínavějších knih, co jsem kdy četla. Prostě waaaau!!!

LeSk
25.09.2020 5 z 5

Perfektní strhující příběh, konec mě naprosto šokoval, to bych opravdu nečekala. Naprostá pecka, mělo to rychlý spád, žádná hluchá místa. Velmi doporučuji.

IvetKl
24.09.2020 5 z 5

Tak to byla fakt síla! Celý děj byl sám o sobě fakt hustej a k tomu ještě autor vše vygraduje tím, že vám ke konci napíše, že vše, co jste četli, tak vůbec není!

josska
16.09.2020 5 z 5

Kniha se mě líbila,pěkně se četla i když místy jsem měla husí kuži,,spisovatele mám moc rada..teším se na další knihu...

Pampalini
14.09.2020 3 z 5

Autor rozdá karty na sedmu a hrá se prší. Je dobře, že všechno se tváří jinak než je ve skutečnosti, ale je toho příliš. Sanatorium se zvláštním režimem, všichni, pacienti i lékaři něčím trpí. Svět se svojským pravidly. A přehnaná fixace na žiletku... na počátku bol záměr uvařit hustý psychoguláš, podařilo se udělat lehký vývar s jedným očkem;)

Knihomol.ka
10.09.2020 5 z 5

Šílený, neuvěřitelný, děsivý... a skvělý!!!

Knihu jsem po úvodní kapitole odložila. Který rodič může něco takového číst bez toho, aby se mu neudělalo zle?

Řekla jsem si, že nemám zapotřebí takhle se týrat a kniha putovala do skříňky. Vydržela tam 24 hodin. Za dalších 12 hodin jsem ji přečetla.

Nedalo se odtrhnout. Určitě si od autora ráda přečtu něco dalšího.

Flafinka
09.09.2020 5 z 5

Řeknu to asi takhle. Tento příběh je jako úchvatný čokoládový bonbon. Vypadá dobře, přináší potěšení a už od začátku je jasné, že to bude semzace. První ochutnání je doslova návykové. Máte pocit, že se nemůžete nabažit. Ale když už vám v puse zůstává poslední kousek, jste trochu zklamaní, že jste možná čekali na samý konec trochu méně chuti a že už to bylo příliš komplikované? Nebo jen to ke konci ztratilo to kouzlo. Každopádně kdyby každá kniha byla takhle dobrá, tak by na světě bylo líp!

konicekbily
31.08.2020 5 z 5

Při čtení psychothrillerů jsem připraven na to, že mne autor bude uvádět v omyl, aby mne unavil a zatáhl do slepých uliček a potom vytáhl "králíka z klobouku" - jakože je autor něco jako kouzelník. Zde je to díky originální zápletce trochu jinak, po přečtení přiznávám, že jsem se v omyl uvedl sám a autor mi to v závěru vysvětlil - proč. Nic není opsáno, vše je původní a dokonalé! Další knihu autora budu vyhledávat.

Dumicek
26.08.2020 5 z 5

Úplně něco jiného, chvílema mi to přislo jako slušnej akčňák, který je lehce přitažený za vlasy..takže pak ten konec byl naprosto wau.. to jsem vážně nečekala a musela jsem uznat, že tohle bylo dokonale promyšlené dílo od začátku až do konce. Prostě super čtení a jako třešnička na dortu to poďěkování..

lakyh
20.08.2020 5 z 5

Z konce jsem byl mírně rozladěn, nebyl tak skvělý jako celá knížka, nebylo to přímo wow, ale určitě zajímavé a nečekané (trochu jsem to srovnával s konci knih D. Browna nebo L.Keplera a ty byly prostě vždy lepší, více překvapivé a nečekané). Průběh celé knížky chybu ale neměl a bylo přímo nutné číst další a další stránky. Celkově skvělá knížka, naprosto výborně čtivá a napínavá. Místy velmi temné odhalení lidských duší, myšlení, zvrácenosti lidské duše, ale zároveň i trochu pochopení proč se tak děje. Místy z toho nebylo dobře a člověk měl husí kůži, doufám, že v realitě se toto neděje a je to jen v knížce, ale bohužel tuším, že to tak úplně pravda nebude, což je fakt špatné.

Clairka
13.08.2020 5 z 5

Výborný. A ten konec...

michaela.22
11.08.2020 5 z 5

Nemám slov. Naprosto dokonalá kniha, napínavá od první stránky do konce. Nikdy by mně nenapadlo, že příběh dopadne zrovna takto. Doporučuji naprosto všem. Čte se rychle a rozhodně stojí za to.

mirunda
03.08.2020 5 z 5

Tak to byla jízda. Kniha mě nutila číst a nepřestávat, dokud jsem neotočila poslední stranu. Zvraty v knize a konečné rozuzlení, to jen tak nevymyslíš. Autor musí vážně na něčem jet, jinak to není možné

ArwenAragorn
02.08.2020 5 z 5

Zaručeně výborný psychologický thriller. Postavy jsou zachycené mistrovsky, emoce vámi cloumají, napětí stoupá. To autorovi zjevně nestačí a připravil ještě pár zvratů, takže v závěru jsem si říkala, že to je vážně pecka. I já jsem z toho celá vyšinutá.
K přečtení doporučím a líbí se mi i obálka.

JannaB
26.07.2020 5 z 5

Moje prvotina od tohoto autora a nelituji. Úplný WOW efekt na konci nebyl, ale dost překvapil. Těším se na další jeho knihy. :-)