koupit knihy

Sebastian Fitzek

německá, 1971

Nahrávám...

Nová kniha

Dárek

Dárek - Sebastian Fitzek

Milan Berg stojí na semaforu, když vedle něj zastaví auto. Na zadním sedadle sedí vyděšená dívka. Na okno zoufale tiskne kus papíru. Volání o pomoc? Milan to však nedokáž... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 15 knih

Komentáře (4)

Přidat komentář
Dela111
05. ledna

Sebastian Fitzek patří mezi TOP autory thrillerů a protože se rád hrabe v těch nejzvrácenějších zákoutích lidské psychiky, tak v žánru psychothrillerů je král.
Jeho příběhy jsou promyšlené, strhující, plné zvratů a napínavé tak, že se chvějí i stránky ;-). Postavy má vždy perfektně vykreslené a přesto dlouho není jasné, kdo je kladný hrdina, kdo zločinec a zda hlavní hrdina není psychicky nemocný nebo rovnou pořádný psychopat. Rozuzlení jsou naprosto nepředvídatelná.
U zápletek v jeho knihách si tedy můžete být jistí tím, že si nemůžete být jistí ničím ;-).

Siraelxy
18.03.2017

Tohoto chlapíka jsem objevila díky knize Izolovaný. Což je výborný thriller. Těším se až se pustím do jeho další tvorby.

fis.rena
11.11.2016

Knihy pana Fitzeka mě přilákaly díky Sběrateli očí,který je mimochodem opravdu originální. Líbí se mi, že v knize promlouvá ke čtenáři buď v úvodu nebo závěru knihy, navnadí ke čtení a je to celé takové osobnější.

Mirka21
20.10.2013

Ačkoli knihy Sebastiana Fitzeka bývají většinou zařazovány mezi thrillery či psychothrillery, mají všechny znaky výborné detektivky.
Autor rozhodně nezapře, že se učil dokonce u věhlasné královny tohoto žánru Agathy Christie. Nevěříte?
Podle jejího vzoru rád volí odlehlé či uzavřené prostory (psychiatrická klinika ve sněhové bouři, rozhlasové studio vyklizené kvůli psychopatovi).
S oblibou využívá nejnovější objevy z oblasti lékařství: zatímco u Agathy Christie to byly znalosti účinků léků a jedů (což je mnohdy totéž – rozdíl je v dávkování), Sebastian Fitzek čtenáři představuje atraktivní prostředí psychologie a psychiatrie, kde rovněž jeden a tentýž postup může být stejně tak lékem jako vražednou zbraní.
Tam, kde ona použila dětské říkanky (Deset malých černoušků, Kapsa plná žita), uplatnil hádanky (Zaklínač duší) či heslo rozhlasové soutěže (Šílená hra).
U obou autorů má čtenář problém uhodnout totožnost pachatele, postupně podezírá většinu zúčastněných a rozuzlení je pro něj vždy překvapivé. Což, jak uznáte, nebývá právě u thrillerů obvyklé.
Když se spojí tyto promyšlené rekvizity a postupy se strhujícím tempem thrilleru, účinek je zaručen: čtenář má pocit řidiče sportovního auta, který vyrazil závratným tempem na dálnici: jízda je úžasná – až do chvíle, kdy se rozhodne dát levý blinkr, aby předjel, a namísto toho se spustí stěrače. Když to zkusí znovu, zapne se CD přehrávač. Při třetím pokusu auto zrychlí. Řidič se jen řítí po dálnici šíleným tempem a nemá tušení, co ho čeká v nejbližším momentě – až do překvapivého cíle.