Sebastian Fitzek

německá, 1971 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Pacient

Pacient - Sebastian Fitzek

Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff a jeho otec Till Berkhoff odvtedy prežíva nočnú moru. Všetky indície vedú jedným smerom, a tak polícia dospeje k záveru, že Maxa unies... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 10 knih

Komentáře (3)

Přidat komentář
Siraelxy
18.03.2017

Tohoto chlapíka jsem objevila díky knize Izolovaný. Což je výborný thriller. Těším se až se pustím do jeho další tvorby.

fis.rena
11.11.2016

Knihy pana Fitzeka mě přilákaly díky Sběrateli očí,který je mimochodem opravdu originální. Líbí se mi, že v knize promlouvá ke čtenáři buď v úvodu nebo závěru knihy, navnadí ke čtení a je to celé takové osobnější.

Mirka21
20.10.2013

Ačkoli knihy Sebastiana Fitzeka bývají většinou zařazovány mezi thrillery či psychothrillery, mají všechny znaky výborné detektivky.
Autor rozhodně nezapře, že se učil dokonce u věhlasné královny tohoto žánru Agathy Christie. Nevěříte?
Podle jejího vzoru rád volí odlehlé či uzavřené prostory (psychiatrická klinika ve sněhové bouři, rozhlasové studio vyklizené kvůli psychopatovi).
S oblibou využívá nejnovější objevy z oblasti lékařství: zatímco u Agathy Christie to byly znalosti účinků léků a jedů (což je mnohdy totéž – rozdíl je v dávkování), Sebastian Fitzek čtenáři představuje atraktivní prostředí psychologie a psychiatrie, kde rovněž jeden a tentýž postup může být stejně tak lékem jako vražednou zbraní.
Tam, kde ona použila dětské říkanky (Deset malých černoušků, Kapsa plná žita), uplatnil hádanky (Zaklínač duší) či heslo rozhlasové soutěže (Šílená hra).
U obou autorů má čtenář problém uhodnout totožnost pachatele, postupně podezírá většinu zúčastněných a rozuzlení je pro něj vždy překvapivé. Což, jak uznáte, nebývá právě u thrillerů obvyklé.
Když se spojí tyto promyšlené rekvizity a postupy se strhujícím tempem thrilleru, účinek je zaručen: čtenář má pocit řidiče sportovního auta, který vyrazil závratným tempem na dálnici: jízda je úžasná – až do chvíle, kdy se rozhodne dát levý blinkr, aby předjel, a namísto toho se spustí stěrače. Když to zkusí znovu, zapne se CD přehrávač. Při třetím pokusu auto zrychlí. Řidič se jen řítí po dálnici šíleným tempem a nemá tušení, co ho čeká v nejbližším momentě – až do překvapivého cíle.