Pacient

Pacient https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404274/bmid_pacient-QJV-404274.jpg 4 704 704

Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff. Iba únosca vie, čo sa s ním stalo. Ten je však hospitalizovaný na uzavretom psychiatrickom oddelení so zvýšenou ochranou a mlčí. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Insasse , 2018

Kurzovic28
02.05.2020 5 z 5

Dechberoucí!! Naprosto skvělá kniha. Těším se na další knihu od tohoto autora! :)

rajcatko
30.04.2020 3 z 5

Podle mě nedokáže závěr knihy odhadnout nikdo. Leda tak vyšinutý psychopat :)

lopinka
26.04.2020 5 z 5

Má první kniha tohoto autora a už objednavam další. Nedalo se odtrhnout a u konce mi spadla brada . Waaau.

Polinka92
10.04.2020 5 z 5

Fascinující, pohlcující příběh, plný napětí a záhad. Opravdu povedené dílo

linda2125
08.04.2020 5 z 5

Zvrat a překvapení, tak by se dala dvěma slovy vystihnout tato kniha.
Při čtení jsem si několikrát říkala, jo jo, taková drsná hodně napínavá pohádka pro dospělé, skoro sci-fi... ale na konci to do sebe všechno zapadlo a mně spadla brada. Četlo se to samo, vyhovovaly mně krátké kapitoly, které spolu s vynikajícím příběhem udržovaly napětí a spád. Byla to první kniha od Sebastiana Fitzeka, kterou jsem četla, a bavila mě moc. Doporučuji.

niki7763
05.04.2020 5 z 5

Samozřejmě nemůžu nic vytknout :)) Dílo z psychiatrického ústavu, plno zvratů, knížka se čte vážně sama, takže prakticky za 13 hodin jste u konce. Nejdříve si říkáte, ale jak to udělali? Jakto, že to prošlo? V závěru se vše dozvíte, ačkoliv já se musím přiznat, že filmy podobné téhle tématice (Pokud je máte zhlédnuté i 3x,tak jako já) vás přece jen dovedou k závěru, který tušíte od poloviny díla, takže to až tak k překvapení nevede. Mimo jiné ale musím podotknout, že postranní rozuzlení jiných příběhů, jsem opravdu netušila, takže se přece jen dočkáte několika velkých překvapení :) Dílo doporučuji hlavně těm, kteří se chtějí nechat unést pouze dějem, bez zbytečných popisů přírody či okolí. I přesto, že vůbec netušíte, jak si ve fantazii představit postavy, jelikož nejsou ani při nejmenším vzhledově popsány, jistý vztah si uděláte alespoň k jednomu z nich :))
POZOR SPOILER!!!
Kdo zná např. Prokletý ostrov či E. A. Poe - Podivný experiment si jistě přijde na své.

Anne123
02.04.2020 5 z 5

Jak to ten chlap dělá, že každá jeho kniha je dokonalá? Opět geniální příběh a zápletka. Těším se na další knihu.

mirec88
27.03.2020 5 z 5

Tento psychothriller od Fitzeka ma zaujal miestom, kde sa odohráva a záverečná pointa bola neodhadnuteľná a veľmi smutná. Pre mňa najsmutnejší koniec od Fitzeka aký som kedy čítal. Hoci dá sa povedať, že na z jedného uhla pohľadu sa to skončilo dobre. Ale pre hlavného protagonistu nie.

happy-smile
26.03.2020 5 z 5

Tak Pacient mě opravdu bavil. Kniha se četla sama. Opět zde teda byla spousta zvratů, které čtenář neměl šanci odhalit. Ale co, pokud to pěkně odsýpalo a nedrhlo to (sem tam musíte odpustit nějaké šílenosti), tak je to stejně fuk. Těším se na autorovy další knihy.

MichelleS
23.03.2020 5 z 5

Psychothriller, jak má být. Příběh se dá přečíst téměř naráz, pokud vnější okolnosti dovolí, nebo naopak po chvilkách jednu dvě krátké kapitolky. Všechny postavy a události jsou lehce zapamatovatelné, takže ani v současném stresovém období jsem po někalikadenní pauze neměla problém naskočit do příběhu. Atraktivní prostředí psychiatrické kliniky s několika psychopaty, z nichž někteří mají klíče, uvěřitelné jednání postav, dobře vymyšlená zápletka, ze které nečouhají nelogičnosti. V rámci žánru nemám výhrady, pro sebe jen malou, nemusela bych některé podrobnosti o krutosti k obětem. Potěšil i nevšední způsob poděkování, který je asi autorovou značkou (už jsem od něj četla knihu Izolovaný a i tam byl velmi originální).

mmmisulka.r
23.03.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale to jsem opravdu jediná, komu to přišlo přitažené za vlasy? Opravdu je možné, aby se "pacienti" měli takhle dobře, téměř jako prasata v žitě?
Jinak klasický Fitzek, čtivý, napínavý, trošku nadnesený... Čtení jsem si užila, ale podle přehršle chvály jsem čekala opravdovou pecku. Bohužel, dobré to bylo, ale jsou i lepší.

hledaseniki
20.03.2020 5 z 5

Před lety jsem objevila muže jménem Sebastian Fitzek. Je to naprosto úžasný autor krimi románů nebo chcete-li thrillerů. V dnešní době vzniká takové množství thrillerů, protože je po tom velká poptávka, jenže v tom množství je jen málo z nich kvalitních a především ty zápletky jsou předvídatelné, tohle ale není případ Sebastiana Fitzeka.

Jeho nejnovější kniha Pacient je stejně strhující jako každá jeho kniha, čte se to neuvěřitelně rychle a hlavně vás to tak vtáhne, že to čtenáře nutí číst. Zápletka je v tomhle případě jednoduchá, ale nenechte se mýlit, je to prostě geniální autor, takže budete podezírat každého, nic není takové, jak se na první pohled zdá a to je prostě typický Fitzek. Jeho příběhy jsou čtivé, zábavné, i když někdy dost děsivé a když si myslíte, že něco víte, tak vás vyvede z omylu. Pacient má skvělou zápletku a je to zase po dlouhé době thriller, který vás prostě dostane!
Takže pokud jste od něj ještě nic nečetli a milujete thrillery, tak ho můžu doporučit. Doufám, že se brzy dočkáme jeho další knihy.

Verrrunka
18.03.2020 3 z 5

Jak jsem v začátku knihy byla nadšená, tak pak mi to nadšení začalo nějak upadat. Kniha na mě prostě byla moc překombinovaná. Je velmi dobře napsaná, čtivá, ale těch zvratů na mě bylo prostě moc.

Arella
17.03.2020 3 z 5

Tak já vám nevím, já jsem z téhle knihy poněkud rozpačitá. Takové nepromyšlené, málo popisné, že jsem se kolikrát musela vracet v textu a ten konec, ten mi teda přišel až bych řekla utažený za vlasy. Tak já teda nevím. Ale třeba dám autorovi ještě šanci.

alena1228
07.03.2020 5 z 5

No to byl fičák...za den přečtené a zvraty snad v každé kapitole.

elenk
14.02.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší autor psychothrillerů současnosti...má třetí kniha od autora a tolik zvratů jsem nečekala...Fitzek mě opět dostal.

DeinaSk
13.02.2020

Tak musím napsat,že tato kniha je super.Napětí,šílenství,nečekaný konec.Lepší než Balíček.Opravdu všem doporučuji.Těším se na Terapie od téhož autora.

Lucckah
07.02.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, vůbec jsem nečekala, jak kniha dopadne. Pohltila mě a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě doporučuji si knihu přečíst.

Bei
02.02.2020 5 z 5

Fitzek si hraje se čtenářovou myslí jak s marionetou. Má to spád, drive, přečetla jsem za den, nešlo dat z ruky. Zápletka neotřelá, vybočující z průměru běžných thrillerů.

Ophelie
25.01.2020 5 z 5

Mám prostě knihy od Fitzeka ráda :) Bravurně umí zpracovat psycho-témata lidské duše a naservírovat je čtenáři v napínavých knihách, které vás prostě nutí číst dál a dál. A jako vždy u tohoto autora - nikdy není nic takové, jak se na první dobrou může zdát. Konec je překvapivý a zjistíte, že je to všechno tak vlastně trochu či úplně jinak ;) Opět skvělá kniha!