Strážcové Varadínu přehled

Strážcové Varadínu
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26780/bmid_strazcove-varadinu-BbV-26780.jpg 4 478 478

První část cyklu o protitureckých válkách v Uhersku, Sedmihradsku, Chorvatsku a Středomoří v letech 1660–1664. Kapitán Kornelius Báthory, šermíř, rytíř a básník, už mnohokrát prokázal své vojenské kvality. Jako člověk však selhal, když po manželčině smrti zanevřel na svého syna a raději dal přednost vojenské kariéře. Dnes, kdy je Michalu Báthorymu dvanáct let, chce Kornel všechno napravit a opět se mu stát otcem. Osud však chce, aby upřímnost svého pokání prokázal velkými oběťmi a podstoupil nevídané útrapy. Michal je totiž zajat loupeživými martalovci a než se jeho otec vyléčí z těžkých zranění, stopy po chlapci pohltí Osmanská říše. Skončil v otroctví, nebo v některém z janičářských výcvikových táborů? Je jen jediný člověk, který ví, kam přesně Michala zavlekli. A ten se právě připojil k turecké invazi do Sedmihradska. Kornel se vydává na cestu k transylvánské pevnosti Varadín, proti níž už táhne obrovská přesila Turků...... celý text

Literatura slovenská Fantasy Historické romány
Vydáno: , Brokilon
Originální název:

Strážcovia Varadína , 2009


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strážcové Varadínu. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (96)

mr.Zdenek
04.06.2024 5 z 5

Kniha je mix historických událostí, vlastního příběhu a trochu nadpřirozena. Kupodivu se to dobře čte, kapitán Bathory je takový "neprůstřelný hrdina". Dávám plný počet hvězd.

Rony70
09.03.2024 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že jsem byl mile překvapený. Hodně dobře napsané, čtivé, bez nudných pasáží, autor se evidentně vyzná v tehdejších zbraních a překvapil mě občas i popis historických událostí. Takže je to taková zvláštní kniha - fiktivní příběh s prvky nadpřirozena (např. strigy, "vlčí" žena apod.) a přitom zasazený do reálné doby a reálných historických událostí. Hlavní hrdina jde z dobrodružství do dobrodružství a i když má často smrt na jazyku, tak se z toho vždycky dokáže vylízat, takový konkurent amerického Ramba :-) Nicméně mě mrzí, že tato série má celkem 5 dílů a nejedná se o ucelené příběhy (alespoň první díl nemá žádný happy end a žádné finále) a protože se mi to všechno nechce číst (těch dobrodružství kapitána Báthoryho jsem se už v prvním díle nabažil ažaž), tak se do dalšího dílu zatím pouštět nebudu.


Evazita
19.01.2024 4 z 5

Mínus jedna hvězda za ty masakry. Jsem žena, takže řezání hlav apod. prostě nemůžu.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Strážcové Varadínu v seznamech

v Právě čtených7x
v Přečtených654x
ve Čtenářské výzvě34x
v Doporučených49x
v Knihotéce323x
v Chystám se číst117x
v Chci si koupit38x
v dalších seznamech7x