zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nádherný příběh, který má nečekané rozuzlení. Autorka nezklamala. Napětí prakticky od začátku až do konce a opravdu jsem neodhadla, kdo je vrah.

04.08.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Oba dva díly jsem přečetla jdním dechem. Tyto knihy vypovídají o dějinách České republiky, které nejsou moc známy a myslím si, že by totu knihu si měl přečíst každý. Nejen o tom, aby se něco dozvěděl o oblasti, která je sice známá, ale její historie již tak známá není.

20.12.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ani nedokážu popsat, jak na mě hlavní hrdina působil. Je prostě svůj a díky tomu dokáže být okouzlující. Ne vždy pod tvrdou a nepříjemnou slupkou je zlý a nepříjící člověk.

21.09.2022 5 z 5

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Nádherná kniha. Miluji filmové zpracování první části, i když je tak trochu jiné než kniha. I přesto je kniha úžasná a konec druhého dílu nelze přečíst bez slz v očích.

11.03.2023 5 z 5

Za mě úžásně napsaná kniha, která ukazuje herce i v jiném světle než plném slávy a "bohatství".

14.09.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nejdříve jsem byla ráda, že jsem knihu začala číst. Objevovala se spousta k zamyšlení. Čím víc jsem se blížila konci, tím víc mě kniha přestávala bavit. Dle mého pocitu, autor začal velmi dobře, ale jakoby pak nevěděl, jak to celé ukončit. Tak to vzal jak v rychlíku. A podlesních pár stránek již pro mě byl velký problém dočíst. Ale i přesto má tato kniha své kouzlo.

09.09.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Velmi krásná kniha, která čtenáře brzy vtáhne do děje a jen tak ho nepustí, dokud knihu nedočte. Pod dlouhé době jsem litovala, že už jsem na konci knihy.

29.07.2023 5 z 5

Tato kniha byla pro mě velkým překvapením, sice úplně neholduji tomuto stylu, tzn. přepsaných rozhovorů, ale kniha mě velmi nadchla. Četla se velmi dobře.

12.01.2023 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Pro mě byla kniha neuvěřitelná. Autor velmi dobře a srozumitelně popsal fungování stromů a lesa. Byl to pro mě nový pohled a poznatek. Prostě i stromy mají slzy a cítí bolest a přitom žijí daleko déle než jedna lidská generace. Lidstvo by se mělo nad sebou zamyslet.

06.01.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po prvních stránkách jsem si nebyla jistá, zda jsem si vzala knihu, kterou chci číst. Ale jakmile jsem se začetla, tak jsem nemohla přestat. A ten konec? .... sice se říká, že v nejlepším je třeba přestat, ale pár desítek stran bych ještě zvládla

08.11.2019 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tahle kniha má obrovskou výhodu, velmi dobře se čte. Ale co se týká děje, je to velmi náročné. Spojila jsem si to s totalitním režimem, s heslem " kdo nejde s námi, jde proti nám". Akorát rozdíl je v tom, že v knize tyto lidi nikam jenom "neuklidí", ale předělají na myšlení jediné možné, které je tomuto režimu přijatelné. Myslím, že to vystihují slova ze Star Treku " Musíte být asimilováni, odpor je marný".

09.09.2016 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla jedním dechem. Tento příběh byl velmi silný a zároveň velmi bolestivý.

01.05.2023 5 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Ať tento druh literatury nepreferuji, tak kniha je neuvěřitelná. Čte se naprosto skvěle a velmi rychle čtenáře v táhne do děje. Díky i reálným historickým faktům, se do tého knihy velmi rychle v žijete a už každým dechem čekáte další dobrodružství jednotlivých postav a jak to s nimi dopadne.

18.05.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Zatím jsem přečetla vše od autorky (Slepá mapa, Hotýlek, Hana i Tiché roky). I když nejvíce mě zatím oslovily Tiché roky, tak tento příběh je neuvěřitelně strující a smutný. Je až neuvěřitelné, jak autorka dokázala popsat duševní stav jednotlivých postav. Dokázala je popsat obět holocaustu, tak obět zákeřné nemoci, která přišla skoro o celou rodinu. A i když každá z těch žen trpěla jiným způsobem, dokázala autorka vystihnout jejich vzájemné porozumění.

14.11.2019 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Podle mě je to kniha k zamyšlení a uvědomění si, že sice důležitou změnou v republice se toho hodně změnilo, ale lidské životy pokračovaly dál. I se vším, co k tomu patří.

02.03.2024 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Myslela jsem, že Sněhuláka jen tak něco nepřekoná. Ale tento díl se mu určitě vyrovná. Kniha plná zvratů a překvapení až do konce. Touto knihou mi opět ukázal autor, že je mistrem tohoto žánru.

26.08.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Z knihy mám rozporuplné pocity. Je to kniha k za myšlení a poznávání sama sebe a zároveň o životních rozhodnutí a změnách, které nejsou lehké.

20.05.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Kniha se čte velmi dobře a překvapivě rychle. Tato kniha mě vedla hlavně k zamyšlení, je jen dalším důkazem toho, co se kolem nás ještě nedávno dělo, ale velmi rychle se na to zapomnělo.

08.04.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úžasný příběh, který je napínavý a plný zvratů. Velmi dobře se čte a chvilkama jsem se nemohla od příběhu odtrhnout.

10.01.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Měla jsem ze začátku problém s touto knihou a to jen z toho důvodu, že jsem ji už videla z filmovanou. Ale nakonec jsem se po pár stránkách začetla a opět to byla nádrherná romantická kniha. I když nekončí úplně šťastně, ale je to moc hezký a dojemný příběh.

15.07.2020 5 z 5