Metráček: (I.-II)

Koupit

Obsahuje: Nemožně tlustá holka -- Kosti jsou vrženy Známý dvoudílný dívčí román nás zavede na malé město, v němž žije Jitka Pažoutová, kulatá dívka s řadou komplexů. Jeden turnaj ve vybíjené však změní vše – přinese jí lásku, úspěch v sportovním oddíle a především tak potřebné sebevědomí. Příběh o dospívání, nacházení se, lásce i zradě...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34394/big_metracek-sFG-34394.jpg 4.2689

Kniha Metráček: (I.-II)

Kory98

K přečtení knihy mě inspirovalo shlédnutí filmu, který mám velice ráda z dob dětství a kdykoli mohu, tak se na něj ráda podívám. Vůbec jsem nevěděla, že jsou dva díly. První se orientuje na odlišnost hlavní hrdinky a druhý je pak pokračováním, kdy Jitka už je studentkou, zamilovanou a nešťastnou holkou, ale nadváha ji provází dále. Jak dospívá, uvědomuje si, že jsou na světě důležitější věci, než jak kdo vypadá. A ruku na srdce, kolik z nás mělo v dětství či dospívání nějaký handicap, který byl v našich očích neodstranitelný. Vždyť to nemusí být jenom tloušťka, dnes už možná i pravý opak - problémy anorexie, křivé zuby, pupínkovatá pleť... Kniha je také o další důležité věci a tou je přátelství, jak už spolužáků ve škole nebo ve sportovním oddíle. Zkrátka pokud máte ty správné kamarády, kterým nevadí nějaká ta vaše "kosmetická" vada, tak jste nejšťastnější a nejbohatší člověk na světě a to platí i v dospělosti. A ti ostatní, kterým takové věci vadí za to nestojí, jenže to člověk musí nejdříve pochopit.

Pulp_catastroph
04.08.2020

Je moc fajn si jednou počíst o dívce, která je tlustá a jinak obyčejná, ale má pořádnou ránu.

ja.knihomolka__
18.06.2020

3⭐️/5⭐️
Při čtení první části knihy jsem si říkala, že je to asi první povinná četba, co mě baví.????Protože to bylo čtivé a bavilo mě to. Přestože se tam nic moc nedělo, nebylo to vůbec špatné a mile mě to překvapilo.????
Jenže jsem to zřejmě zakřikla, protože druhá část knihy byla opravdu o ničem, četla se velmi pomalu a vůbec mě to nebavilo.????
Ke konci už to nebylo zas tak špatné, takže ten to trochu zachránil.????
I když jsem knihu četla jako povinnou četbu, stejně bych se k ní někdy chtěla dostat, protože je to taková klasika, stejně tak jako film, který je ale o mnohem lepší než kniha.????????

terimila
15.06.2020

Vlastně totálně happyendová knížka pro mladé slečny z dob dřívějších. Aneb jak ustrkovaná a neoblíbená zavalitá nešťastná holka svůj talent našla, skvěle se prosadila a k pohodě a uznání a snad i naději v lásce přišla... Když se na to člověk dívá zpětně, usmívá se nad tím, jak mu ty růžový brýle pozdního dětství přišly úplně normální. Ale tehdy to bylo pěkný, příjemný a fajn počtení, a snad nikdo, kdo měl kousek srdce a kousek zkušenosti outsidera, to Metráčkovi nemohl nepřát.

n.ezn.amy
07.06.2020

Příběh Jitky, která trpí nízkým sebevědomím, neboť je silnější postavy a proto se snaží vyniknout jinak, což se jí přes určité útrapy nakonec podaří. Tuhle knihu jsem vždy měl strašně rád. Myslím že Stanislav Rudolf se dokázal vcítit do ženské duše a skvěle popsat trápení Jitky se svým mindrákem, ale i touze po lásce.

Katka2382
20.05.2020

Metráček je nestárnoucí klasika.Pan Rudolf prostě zná všechna zákoutí dívčí duše.

georginaa
03.05.2020

Kdo by neznal metráčka. Po mnoho let se objevuje filmové zpracování v televizi a je úžasný pro další a další mladé generace. Tento film se nikdy neomrzí. Stanislav Rudolf uměl pro náctileté opravdu pěkně psát.

misatrix
15.04.2020

Po dlouhé době jsem se opět vrátila k příběhu Jitky, který jsem jako náctileté děvče četla stále dokola. Jitka pro me byla velkou inspiraci, ze zamindrakovane holky se z ni stává slečna nad věci. Po přečtení druhého dilu jsem na dej nemohla přestat myslet. Tehdy poprvé jsem si uvědomila jak nestala láska je, kolik různých ma podob a ze může skončit i z jiných důvodu, než je nevěra. Cely příběh je o to kouzelnejsi, ze mi ma stále tolik co nabidnout, i presto ze jsem dávno ukončila studium na střední škole.