zuzana4291

Šest vranŠest vranLeigh Bardugo

Knihu jsem začínala číst na několikrát, nějak jsem se nemohla do knihy začíst. Ale když se mi to nakonec podařilo, tak jsem se zase místy nemohla odtrhnout. Už se těším na další díl, který mám připravený ke čtení.

První pravidlo: nezamilovat sePrvní pravidlo: nezamilovat seFelicia Kingsley

Romantický příběh, který je příjemná oddechovka. Za mne 3/4 knihy super, konec už mi připadal spíše vlažný.

Slušní lidéSlušní lidéJ. P. Delaney (pseudonym)

Neuvěřitelný příběh, který nejen chytí za srdce, ale i se skvěle čte. Nemohla jsme se od knihy odtrhnout, dokud jsem ji celou nepřečetla.
Tento příběh si najde každého čtenáře, je zde trocha napětí, lásky a dobrého konce.

Největší záhady kriminalistikyNejvětší záhady kriminalistikyJaroslav V. Mareš

Za mě je velmi dobře napsaná kniha. Každý případ jsem četla jedním dechem. Je to zajímavé, jak se to celé událo a jak to vypadalo na venek vč. závěrů, i když hodně často nedávají smysl, protože lidé byli ovlivněny minulým režim apod.

Láska k VánocůmLáska k VánocůmKaren Schaler

Pro mě byla knížka velkou oddechovkou a zároveň velmi čtivá a romantická. Za mě ideální kniha pro odreagování s happyendem na závěr.

Matrix jako příležitostMatrix jako příležitostKarel Spilko

Za mě velmi čtivě napsaná kniha. Je určena pro osobní rozvoj, takže každý si musí určit sám, jestli mu sedí a je to kniha pro něj nebo ne.

Mě nesmíš nikdy prositMě nesmíš nikdy prositOto Linhart

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Některé povídky mě zaujaly a některé mi přišly naprosto zcestné. Jsou zde pasáže k zamyšlení, ale i takové, kdy si říkáte, že hlavní postava nemá žádnou sebeúctu a jedná strašně hloupě.

Tajný život stromůTajný život stromůPeter Wohlleben

Pro mě byla kniha neuvěřitelná. Autor velmi dobře a srozumitelně popsal fungování stromů a lesa. Byl to pro mě nový pohled a poznatek. Prostě i stromy mají slzy a cítí bolest a přitom žijí daleko déle než jedna lidská generace. Lidstvo by se mělo nad sebou zamyslet.

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst. Ale i když na mě měla kniha pomalý rozjezd, tak nakonec jsem se nemohla odtrhnout a každé vyrušení od dočtení knihy mi vadilo.
Je to příjemná oddechovka s koncem, který by chtěl zažít asi každý.

30.12.2021

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Oba dva díly jsem přečetla jdním dechem. Tyto knihy vypovídají o dějinách České republiky, které nejsou moc známy a myslím si, že by totu knihu si měl přečíst každý. Nejen o tom, aby se něco dozvěděl o oblasti, která je sice známá, ale její historie již tak známá není.

20.12.2021

Noční hlídkaNoční hlídkaTerry Pratchett

Opět úchvatný a jedičný příběh ze Zeměplochy, který se musí přečíst. Mít občas takovou možnost, jako měl Elánius by nebylo špatné.

26.11.2021

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst. Nakonec mě děj úplně vtáhl. Vůbec jsem nelitovala, že jsem vzdržela číst až do konce. Proběhlo několik zvratů a překvapení.

01.11.2021

Zemí šelemZemí šelemJules Verne

Na knihu jsem narazila u svého kamaráda, který vlastní dokonce druhé vydání této knihy z roku . Takže je psaná ještě starší češtinou. Asi o to více se mi kniha líbila. Klasicky jsem u knihu totoho autora bojovala s popisovými části. Ale i tak má tato kniha své kouzlo.

09.10.2021

Na co Alice zapomnělaNa co Alice zapomnělaLiane Moriarty

Velmi krásný a poutavý příběh. I když jsem se část knihy v těch 3 liniích ztrácela, ale jakmile se vše spojilo, tak do dávalo smysl. Kniha mě vtáhla do děje, že jsem li neuvěřitelně hltala a každé nutné přerušení mě štvalo.

15.08.2021

ZvonZvonNeal Shusterman

Přečetla jsem teď všechny 3 díly po sobě. Z tohoto posledního dílu jsem spíše nešťastná, první díl super, druhý již trochu horší, ale tento mi přišel až moc překombinovný, i když to skončí dobře. Ale přišlo mi to chvilkama již hodně přehnané.

13.08.2021

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Se psaným stylem autora jsem se celou knihu nemohla sžít. Ale dějově se jedná o velmi silný příběh.

02.07.2021

Sophiina volbaSophiina volbaWilliam Styron

Za mě byla kniha velké zklamání. Hodně autorových myšlenek, ale samotného děje moc nebylo. Kniha velmi náročná pro čtení a zbytečně prodlužovaná.

11.06.2021

Pět kroků od sebePět kroků od sebeRachael Lippincott

Příběh mi přišel trochu zvláštní, ale zároveň smutný. Každý člověk s nemocí, která ho omezuje, to má těžké. Ale zároveň chtějí žít stejné životy jako ostatní lidé. Je to nádherný příběh, nad kterým je možné se zamyslet o osudech těchto lidí (dětí) a nebo si ho jen přečíst, protože je čtivý.

02.05.2021

NastereaNastereaPetra Stehlíková

Tato kniha mě trochu zklamala, má dobrý začátek a skvělý konec, ale mezitím mi přišla spíš jako "omáčka", aby měla více stránek. Stále jsem čekala, kdy se začne něco dít, a pak se to celé událo jinak než jsem čekala.

02.05.2021

Kouzelná čtvrthodinkaKouzelná čtvrthodinkaEmma Grey

(+ SPOILER) Téma je zajímavé, každý si najdeme čtvrthodinku na nějaký úkol nebo jen tak na relaxaci. Ale když si tu knihu přečtete, tak zjistíte, že těch čtvrthodinek na každý úkol potřebujete tolik, že to je velmi nereálné. Nedokážu si představit časově splnit ani polovinu toho, co je v knize doporučeno. Ale i přesto je kniha dobrá k zamyšlení nad sebou a nad svým životem.

22.04.2021

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Přišel mi začátek knihy jako pomalý rozjezd. Ale čím dál jsem četla, tím víc jsem se nedokázala odtrhnout. Děj se stával stále zamotanější a tajuplnější. I přesto byl děj velmi srozumitelný po celou dobu čtení.

20.04.2021

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Kniha se čte velmi dobře, jako prakticky každá kniha této autorky. Mám jen malou výtku k některým pasážím, hlavně ke konci knihy, které byly nudnější a dle mého názoru úplně nezapadaly. Ale i přesto knihu vřele doporučuji.

19.04.2021

Vyhořet může každýVyhořet může každýAleš Cibulka

(+ SPOILER) Tato kniha mi ukázala, co a kde mám v životě změnit. Jak se dívat na svět a kam se hnát. Nejvíce mě oslovily 2 věty:
"Hřbitovy jsou plné nepostadatelných lidí" a "Já jen nechápu, že se ty lidi na tomto světe tak zabydlujou". Ty mi ukázaly velmi moc a přiznám se, že i otevřely oči.

13.04.2021

Navždy s láskou, Lara JeanNavždy s láskou, Lara JeanJenny Han

Přečetla jsem všechny 3 díly najednou a musím říct, že je tato kniha z nich "nejslabší". Ale i přesto jsem se od ní nedokázala prakticky odtrhnout, dokud jsem ji nepřečetla až do konce.

P.S. Stále Tě milujuP.S. Stále Tě milujuJenny Han

Touto knihou jsem hned navázala na první díl. V této knize bych řekal, je více romantiky a zajímavých scén. O proti prvnímu dílu bych řekla, je více citová a není tam zas tolik zvratů a autorčin styl psaní se skvěle čte.

11.04.2021

Všem klukům, které jsem milovalaVšem klukům, které jsem milovalaJenny Han

Preferuji knihu před filmem, takže jsem začala s ní. Tato kniha na mě působila svěžím dojmem, četla jsme jí jedním dechem. A díky zaplatkám byla zajímavá.

Ztracená dušeZtracená dušeOlga Tokarczuk

Nedokážu přesněji tuto knihu popsat. Na každého, kdo si ji vezme do ruky, bude působit jiným způsobem.

06.04.2021

Slovní sebeobrana a asertivita pro ženySlovní sebeobrana a asertivita pro ženyNicole Staudinger

Velmi hezká a poučná kniha. Je napsaná stylem, který se velmi dobře čte. A je koncipována velmi přehledně a zajímavě. Kniha mě velmi chytla a hned jsem měla možnost ji vyzkoušet a jsem nadšená, jak to fungovalo.

30.03.2021

Kniha o penisuKniha o penisuAaron Spitz

Zajímavě napsaná kniha. Velmi poučná a dobře se čte. Myslím si, že by tato kniha měla být v knihovně každého muže a jejich žen.

29.03.2021

Šéfové jsou kokotiŠéfové jsou kokotiJan Vlachynský

Kniha je velmi zajímavá. Měla jsem jen trochu problém na začátku, ale pak to bylo dobré. Kniha vede k hodně zamyšlení nad aktuálním chování zaměstnanců i šéfů. Tuto knihu doporučuji přečíst prakticky všem.

27.03.2021