zuzana4291

Přečtené 420Panter ve sklepě
? - leden 2022
Panter ve sklepě 2003, A. Oz (pseudonym)


Tajný život stromů
? - leden 2022
Tajný život stromů 2016, Peter Wohlleben

Pro mě byla kniha neuvěřitelná. Autor velmi dobře a srozumitelně popsal fungování stromů a lesa. Byl to pro mě nový pohled a poznatek. Prostě i stromy mají slzy a cítí bolest a přitom žijí daleko déle než jedna lidská generace. Lidstvo by se mělo nad sebou zamyslet.


Odvrácená tvář lásky
? - prosinec 2021
Odvrácená tvář lásky 2016, Colleen Hoover

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst. Ale i když na mě měla kniha pomalý rozjezd, tak nakonec jsem se nemohla odtrhnout a každé vyrušení od dočtení knihy mi vadilo. Je to příjemná oddechovka s koncem, který by chtěl zažít asi každý.


Šikmý kostel 2
? - prosinec 2021
Šikmý kostel 2 2021, Karin Lednická

Oba dva díly jsem přečetla jdním dechem. Tyto knihy vypovídají o dějinách České republiky, které nejsou moc známy a myslím si, že by totu knihu si měl přečíst každý. Nejen o tom, aby se něco dozvěděl o oblasti, která je sice známá, ale její historie již tak známá není.


Šikmý kostel
? - prosinec 2021
Šikmý kostel 2020, Karin Lednická


Noční hlídka
? - listopad 2021
Noční hlídka 2003, Terry Pratchett

Opět úchvatný a jedičný příběh ze Zeměplochy, který se musí přečíst. Mít občas takovou možnost, jako měl Elánius by nebylo špatné.


Kde zpívají raci
? - listopad 2021
Kde zpívají raci 2020, Delia Owens

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst. Nakonec mě děj úplně vtáhl. Vůbec jsem nelitovala, že jsem vzdržela číst až do konce. Proběhlo několik zvratů a překvapení.


Zemí šelem
? - říjen 2021
Zemí šelem 1972, Jules Verne

Na knihu jsem narazila u svého kamaráda, který vlastní dokonce druhé vydání této knihy z roku . Takže je psaná ještě starší češtinou. Asi o to více se mi kniha líbila. Klasicky jsem u knihu totoho autora bojovala s popisovými části. Ale i tak má tato kniha své kouzlo.


Na co Alice zapomněla
? - srpen 2021
Na co Alice zapomněla 2015, Liane Moriarty

Velmi krásný a poutavý příběh. I když jsem se část knihy v těch 3 liniích ztrácela, ale jakmile se vše spojilo, tak do dávalo smysl. Kniha mě vtáhla do děje, že jsem li neuvěřitelně hltala a každé nutné přerušení mě štvalo.


Zvon
? - srpen 2021
Zvon 2021, Neal Shusterman

Přečetla jsem teď všechny 3 díly po sobě. Z tohoto posledního dílu jsem spíše nešťastná, první díl super, druhý již trochu horší, ale tento mi přišel až moc překombinovný, i když to skončí dobře. Ale přišlo mi to chvilkama již hodně přehnané.


Zuzanin dech
? - červenec 2021
Zuzanin dech 2020, J. Katalpa (pseudonym)

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Se psaným stylem autora jsem se celou knihu nemohla sžít. Ale dějově se jedná o velmi silný příběh.


Sophiina volba
? - červen 2021
Sophiina volba 2005, William Styron

Za mě byla kniha velké zklamání. Hodně autorových myšlenek, ale samotného děje moc nebylo. Kniha velmi náročná pro čtení a zbytečně prodlužovaná.


Pět kroků od sebe
? - květen 2021
Pět kroků od sebe 2019, Rachael Lippincott

Příběh mi přišel trochu zvláštní, ale zároveň smutný. Každý člověk s nemocí, která ho omezuje, to má těžké. Ale zároveň chtějí žít stejné životy jako ostatní lidé. Je to nádherný příběh, nad kterým je možné se zamyslet o osudech těchto lidí (dětí) a nebo si ho jen přečíst, protože je čtivý.


Nasterea
? - květen 2021
Nasterea 2021, Petra Stehlíková

Tato kniha mě trochu zklamala, má dobrý začátek a skvělý konec, ale mezitím mi přišla spíš jako "omáčka", aby měla více stránek. Stále jsem čekala, kdy se začne něco dít, a pak se to celé událo jinak než jsem čekala.


Kouzelná čtvrthodinka
červen 2020 - duben 2021
Kouzelná čtvrthodinka 2020, Emma Grey

Téma je zajímavé, každý si najdeme čtvrthodinku na nějaký úkol nebo jen tak na relaxaci. Ale když si tu knihu přečtete, tak zjistíte, že těch čtvrthodinek na každý úkol potřebujete tolik, že to je velmi nereálné. Nedokážu si představit časově splnit ani polovinu toho, co je v knize doporučeno. Ale i přesto je kniha dobrá k zamyšlení nad sebou a nad svým životem.


Jeden z nás
únor 2020 - duben 2021
Jeden z nás 2020, Shari Lapena

Přišel mi začátek knihy jako pomalý rozjezd. Ale čím dál jsem četla, tím víc jsem se nedokázala odtrhnout. Děj se stával stále zamotanější a tajuplnější. I přesto byl děj velmi srozumitelný po celou dobu čtení.


Listopád
leden - duben 2021
Listopád 2021, Alena Mornštajnová

Kniha se čte velmi dobře, jako prakticky každá kniha této autorky. Mám jen malou výtku k některým pasážím, hlavně ke konci knihy, které byly nudnější a dle mého názoru úplně nezapadaly. Ale i přesto knihu vřele doporučuji.


Vyhořet může každý
? - duben 2021
Vyhořet může každý 2019, Aleš Cibulka

Tato kniha mi ukázala, co a kde mám v životě změnit. Jak se dívat na svět a kam se hnát. Nejvíce mě oslovily 2 věty: "Hřbitovy jsou plné nepostadatelných lidí" a "Já jen nechápu, že se ty lidi na tomto světe tak zabydlujou". Ty mi ukázaly velmi moc a přiznám se, že i otevřely oči.


Navždy s láskou, Lara Jean
? - duben 2021
Navždy s láskou, Lara Jean 2017, Jenny Han

Přečetla jsem všechny 3 díly najednou a musím říct, že je tato kniha z nich "nejslabší". Ale i přesto jsem se od ní nedokázala prakticky odtrhnout, dokud jsem ji nepřečetla až do konce.


P.S. Stále Tě miluju
? - duben 2021
P.S. Stále Tě miluju 2016, Jenny Han

Touto knihou jsem hned navázala na první díl. V této knize bych řekal, je více romantiky a zajímavých scén. O proti prvnímu dílu bych řekla, je více citová a není tam zas tolik zvratů a autorčin styl psaní se skvěle čte.


Všem klukům, které jsem milovala
? - duben 2021
Všem klukům, které jsem milovala 2015, Jenny Han

Preferuji knihu před filmem, takže jsem začala s ní. Tato kniha na mě působila svěžím dojmem, četla jsme jí jedním dechem. A díky zaplatkám byla zajímavá.


Ztracená duše
? - duben 2021
Ztracená duše 2021, Olga Tokarczuk

Nedokážu přesněji tuto knihu popsat. Na každého, kdo si ji vezme do ruky, bude působit jiným způsobem.


Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy
? - březen 2021
Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy 2018, Nicole Staudinger

Velmi hezká a poučná kniha. Je napsaná stylem, který se velmi dobře čte. A je koncipována velmi přehledně a zajímavě. Kniha mě velmi chytla a hned jsem měla možnost ji vyzkoušet a jsem nadšená, jak to fungovalo.


Kniha o penisu
? - březen 2021
Kniha o penisu 2018, Aaron Spitz

Zajímavě napsaná kniha. Velmi poučná a dobře se čte. Myslím si, že by tato kniha měla být v knihovně každého muže a jejich žen.


Šéfové jsou kokoti
? - březen 2021
Šéfové jsou kokoti 2020, Jan Vlachynský

Kniha je velmi zajímavá. Měla jsem jen trochu problém na začátku, ale pak to bylo dobré. Kniha vede k hodně zamyšlení nad aktuálním chování zaměstnanců i šéfů. Tuto knihu doporučuji přečíst prakticky všem.


Rozhovory Hitchcock – Truffaut
? - březen 2021
Rozhovory Hitchcock – Truffaut 1987, Alfred Hitchcock

Pokud chcete nahlédnout do brilantního mozku, dle mého názoru, nejlepšího režiséra, který kdy žil, tak tuto knihu vřele doporučuji. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých skutečností a sama jsem zjistila, jak režiséři, kteří nastoupili až po něm, se jím v detailech nebo třeba jen umístění kamery nechali inspirovat.


Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život
? - leden 2021
Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život 2016, Christopher Voss

Kniha velmi obhatila můj pohled na manipulativní techniky v rámci komunikace. I když nápis vypovídání trochu o ničem jiném, i přesto kniha pojednává hodně o možnostech vyjednávání a to i v běžném životě a nejen v obchodním světě.


Audrey Hepburn: intimní životopis
? - leden 2021
Audrey Hepburn: intimní životopis 1994, Diana Maychick


Zakázané přesvědčovací techniky
? - leden 2021
Zakázané přesvědčovací techniky 2011, Rintu Basu

Kniha je pro mě velkou inspirací, četla si i překvapivě dobře. I když na konci jsem předpokládaného výsledku nedosáhla. Je to další osvětlení a ukázka NLP.


Faja
? - leden 2021
Faja 2017, Petra Stehlíková

I když je začátek knihy lehce nudný, ale pak se kniha opět přehoupne do napětí a děje plného zvratů. Nedá se od ní odtrhnout, dokud ji celou nepřečtete. Škoda, že už není další díl.


Naslouchač
? - leden 2021
Naslouchač 2016, Petra Stehlíková

Úžasný příběh, který je napínavý a plný zvratů. Velmi dobře se čte a chvilkama jsem se nemohla od příběhu odtrhnout.


NLP pro každého
? - leden 2021
NLP pro každého 2016, Richard Bandler

Kniha se mi velmi líbila a byla i dost poučná. Zda bude přínosná, to uvidím časem. Ale určitě stojí za přečtení.


Tma
? - prosinec 2020
Tma 2015, Jozef Karika

Tato kniha mi přišla ze začátku zajímavá. Ale jak jsem se dostávala dál, tak mi přišla stále více a více nejasná, až absurdní a rozuzlení, už bylo úplně mimo moje chápání.


Alchymista
? - prosinec 2020
Alchymista 2005, Paulo Coelho

Většina knihy je velmi hezká a zajímavá. Ve většině knihy je hodně popisů a zamyšlení. Oproti tomu konec je jak z rychlíku. Jakoby to chtěl autor, co nejrychleji ukončit.


Malé ženy
? - prosinec 2020
Malé ženy 2020, Louisa May Alcott

Velmi krásné příběhy malých žen z jedné domácnosti. Knížka se, až na nějaké výjimečné pasáže, dobře čte. Příběhy jsou to zajímavé, v určitých chvílích i smutné a romantické.


O smrti a znovuzrození
? - prosinec 2020
O smrti a znovuzrození 2011, Ole Nydahl

Kniha se velmi dobře čte. I když jsem našla kapitoly, které se mi hůře četly. Ale celkově je kniha zajímavá a umožnila mi jiný pohled na smrt.


Za oknem
? - listopad 2020
Za oknem 2020, Aleš Palán

Zajímavý projekt, který byl pro první týdny pandemie velmi vhodný. Některé příběhy mě vůbec neuzajily, ale některé byly hezké a velmi čtivé.


Doktoři
? - listopad 2020
Doktoři 2006, Erich Segal

Kniha se velmi dobře čte, rychle dokáže v táhnout do děje. Jediné, co mi na ní vadí, je počet stran. Je to ale hezký příběh kamarádů od dětství.


Trhlina
? - listopad 2020
Trhlina 2017, Jozef Karika


Pravda, nebo lež
? - říjen 2020
Pravda, nebo lež 2020, Colleen Hoover

Tato kniha mě úplně pohltila, nedokázala jsem se od ní odtrhnout a už jsem se nedokázala dočkat, jak to celé dopadne. Takto překvapivý konec jsem vůbec nečekala.


1 ...