Dívka ve věži

Dvůr moskevského velkoknížete sužují šarvátky o moc a zvěsti o nepokojích. Neznámí zbojnící drancují venkov, vypalují vesnice a unášejí dívky. Kníže se svými věrnými společníky vyrazí z města, aby nájezdníky porazili, a po cestě se setkává s mladíkem na nádherném koni. Pouze Saša, mnich s válečnickým výcvikem, v "chlapci" rozpozná svou mladší sestru, kterou její vesnice považuje za mrtvou nebo za čarodějnici. Když se Vasja se svými mimořádnými jezdeckými schopnostmi a nevysvětlitelnou mocí prokáže v bitvě, Saša si uvědomí, že musí zachovat její tajemství - jeho sestra je možná tím jediným člověkem, který může zachránit město před hrozbou z říše lidí i fantazie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399666/978-80-7585-625-8-4bt-399666.jpg 4.561

Winternight Trilogie (2.)

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno:, King Cool

The Girl in the Tower (2017)

Kniha Dívka ve věži

any37
předevčírem

Medvěd a Slavík byl dokonalý - líbilo se mi to nádherně popsané Rusko a ty kouzelné příběhy, i když tam akce a napěti bylo minimum. A po hodnoceních, že Dívka ve věži ho má více a je lepší jsem měla hooodně vysoká očekávání, možná až moc vysoká, protože jsem byla zklamaná. Jo, sice tam tý akce vážně bylo víc, ale tak nějak se mi zdálo, že to kouzlo středověkého a tajemného Ruska zmizelo. I přes častý výskyt pohádkových postav, jsem je už nevnímala jako kouzelné bytosti, spíš jako normální postavy v nějaké fantasy knížce.

Hanjimka

Dívkou ve věži sice nejsem tak unešena jako Medvědem a Slavíkem, ale i přesto se mi líbila a těším se na třetí díl.

msjadepaton

Tahle kniha to tak trochu odnesla, protože padla do nevhodného období, kdy jsem měsíc nic nečetla a zrovna se to stalo v polovině Dívky ve věži. A pak jsem se do toho nedokázala dostat zpátky.
Ale částečně za to mohla i kniha samotná. Kvůli změně prostředí přišla o velkou část atmosférického kouzla prvního dílu. Navíc se téměř celá odehrávala na zalidněných místech, jejichž popisy mi od autorky neseděly ani v prvním dílu. Vždycky mi ta místa v jejím podání připadala prázdná a statická. Nejlepší a nejnapínavější akční scény jsou ty, kde se autorka zaměřuje maximálně na dvě, možná tři postavy. Jakmile je jich víc, ztrácí scény zaostření a působí zpomaleně, rozkouskovaně a občas i trochu nesouvisle. To byl taky problém, který jsem měla i v první knize, takže nic nového.
Co se týče příběhu, většinu knihy jsem neměla tušení, kam autorka míří a jakou to má s čímkoliv souvislost. Mohlo to být tou pauzou uprostřed, ale i teď mám pocit, že jsem četla epizodku, která neměla s hlavním dějem mnoho společného. Do třetí knihy se asi pustím, tak uvidím, jestli to bude mít vůbec nějaký dopad na děj. Ale s tím, jak to bylo ukončené, tak úplně nevím.
Jinak sám o sobě byl ale ten příběh docela zajímavý a u některých scén jsem opravdu nedýchala. A Vasja je opravdu zajímavá postava. Sice ten její podivný vztah s Mrazíkem je dost zvláštní (hlavně proto, že já si ho celou dobu představovala jako cca čtyřicetiletého chlapa :D), ale na pozadí té doby to vlastně nepůsobí až tak nepatřičně.
Tak uvidíme, co přinese trojka.

jana79

Zajímavé pokračování knihy Medvěd a slavik,která se mi velmi libila. Opět mě autorka nezklamala. Napínavé čteno jednim dechem. Za mě prostě zvlášťni kniha,s poutavým příběhem,a s otevřeným koncem. Jsem rada,že se najdou i autoři,co napíšou pěkný příběh skoro pohádku pro dospělé. Nejsem fanouškem tohoto žánru,ale tyhle dvě knihy se mi opravdu libily a s chutí jsem si je přečetla. Moc hezké.

ferdada

Hmm, tak se se svým vymykám všem hodnocením, která tu vidím. Ne, nelíbilo, vůbec. Z Medvěda a Slavíka jsem byla přenadšená, knížku jsem si šetřila a užívala si příběhu. V druhém
díle je pro mě všechno jinak. Děj se jaksi podivně a zbytečně táhne, hodně se dá předvídat. Inu, ani s nastavovanými pokrmy není dobrá zkušenost, žádnej požitek, jen potrava, plnění břich. Podobně to mám i tady. Čtu, protože číst musím, ale těšení se na každou následující stránku nikde. Pokud bych měla víc pitvat, kniha na mě působí nevyrovnaně. Po předlouhém rozjezdu následuje zbrklý závěr (který jako by dopisoval jiný autor, ne ten nikam nespěchající člověk s nekonečným množstvím času).
Knihy jsem zakoupila po dvou kusech, aby každá dcera měla zase vlastní výtisk ke skvělému prvnímu dílu. Teď se mi však ten nákup jeví ukvapený.
A vlastně, třetí díl už mě nezajímá.

Kami97

Druhý díl navazuje tam, kde první končí. Moc se mi líbily konverzace Vasji a Mrazíka a doufám, že závěrečný díl to už nějak mezi nimi "rozsekne". Docela mi v příběhu chyběl Aljoša, který má Vasju podle mě nejradši ze všech sourozenců. Kniha je více akční než Medvěd a Slavík a zhruba posledních 50 stran bylo opravdu napínavých. Těším se na poslední díl trilogie.

TerkaM

Dívka ve věži byla za mě ještě lepší než první díl. Do knihy jsem se už od začátku začetla mnohem líp než u Medvěda a slavíka a měla ji přečtenou asi za čtyři dny. Oproti prvnímu dílu mám v tomto víc lepíků, líbilo se mi tu víc pasáží a celá ta zápletka byla svižnější a celkově to už bylo správně rozjeté. Pokud se vám líbil Naslouchač, jsem si naprosto jistá, že se vám bude líbit i tato trilogie. Možná se mnou někdo souhlasit nebude, ale já v tom prvky Naslouchače prostě viděla. Takže za sebe doporučuji. Přečtěte si to. Zaručeně nebudete litovat.

Lenka_S

V tomto druhém díle už je více akce než v tom prvním, ale to knize neubírá na kouzlu, jen se pohádka stává trochu drsnější. Druhý díl navazuje na stejném místě, kde jsme se s Vasjou rozloučili a pokračuje dalším dobrodružstvím, ve kterém prokáže nejen svou nezdolnou touhu po životě, ale hlavně odvahou postavit se svým největším běsům při snaze zachranit ty, na kterých jí záleží. Doufám, že na další pokracovani nebudu muset čekat moc dlouho :-). Stále zůstává mnoho nezodpovězených otázek, jako kým vlastně je a jak to bude s Mrazíkem.

Katherine Arden
americká, 1987