Dívka ve věži

Dívka ve věži https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399666/bmid_978-80-7585-625-8-4bt-399666.jpg 5 374 87

Trilogie zimní noci série

Dvůr moskevského velkoknížete sužují šarvátky o moc a zvěsti o nepokojích. Neznámí zbojnící drancují venkov, vypalují vesnice a unášejí dívky. Kníže se svými věrnými společníky vyrazí z města, aby nájezdníky porazili, a po cestě se setkává s mladíkem na nádherném koni. Pouze Saša, mnich s válečnickým výcvikem, v "chlapci" rozpozná svou mladší sestru, kterou její vesnice považuje za mrtvou nebo za čarodějnici. Když se Vasja se svými mimořádnými jezdeckými schopnostmi a nevysvětlitelnou mocí prokáže v bitvě, Saša si uvědomí, že musí zachovat její tajemství - jeho sestra je možná tím jediným člověkem, který může zachránit město před hrozbou z říše lidí i fantazie.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

The Girl in the Tower , 2017

MoireDeTardis
28.08.2021 5 z 5

Malinko mi vždycky trvá, než se začtu, styl autorky mi není tak blízký a musím si chvíli zvykat (podobně jako u prvních knih Angely Marsons). Tentokrát to pro mě ale bylo jednodušší než u Medvěd a Slavíka, zaujalo mě to rychleji a daleko víc mě to i bavilo. Ano, má to jistou souvislost s tím, že vztah mezi Vasjou a Mrazíkem se prohlubuje a vyvíjí a konečně jsem mohla náležitě fan-girlit
Příběh nebyl snadno předvídatelný, líbily se mi zvraty, bylo taky super, že tam bylo méně pánbíčkářství a víc pohanství.
Skvělá dynamika, super příběh, rozvoj postav a samozřejmě i emoce... To je vlastně to, co mě o kvalitě knihy přesvědčí nejvíc - to, jestli ve mě dokáže probudit emoce. A tahle to dokázala.

*Pájuše*
15.08.2021 3 z 5

Spletitá cesta našich hrdinů pokračuje. Těžko ale určit, jaký bude jejich konec. Autorka se totiž s nimi moc nepáře. A když má přijít něco zlého, tak ať to má grády. Ruská zima přímo čiší z každého písmenka a ačkoliv je to v podstatě "středověké" vyprávění, neztrácí na zmrzlé kráse. Nicméně tento díl je trošku slabší. První díl byl nádherný a okouzlující. Pohádka, která se skutečně mohla stát. Tento díl byl vysvětlující a ačkoliv ho nemůžu označit "vycpávkovým dílem", něco z něho přeci jen má. Přesto se těším na závěrečný díl.

Hani77
10.08.2021 5 z 5

Druhý díl byl rozhodně mnohem čtivější než první a také méně temný. Hezká pohádka pro dospělé. Líbila se mi jména hrdinů známá z ruských pohádek, které mě provázely celým dětstvím. Těším se na třetí díl.

Padfoot
12.07.2021 5 z 5

Děj navazuje přesně tam, kde jsme minule skončili. Vasja utíká z domova převlečená za chlapce. Mrazík jí při tom svým neurvalým způsobem pomáhá. Sourozenci se Vasju pořád snaží „narovnat“, někam uklidit, nejlépe provdat a udělat z ní spořádanou ženu. A ona s paličatostí sobě vlastní bojuje za svou svobodnou vůli a svou osobnost. Kdo by se pak divil, že je z ní Mrazík celej paf.
Strašně mě baví atmosféra týhle série. Ta pomalost a mrazivost a lehký tajemno. Je to jako koukat z okna, když sněží. Na člověka dýchá chlad a přitom je mu příjemně teplo. A je to krásný.

A.K.A.R.
16.06.2021 5 z 5

I přes všechny nejistoty jaké může vidina druhého dílu trilogie představovat, tento díl a jeho spisovatelka opět nezklamali. Katherine čtenáře nadchne svými postavami i světem plným podivných tvorů a nejvíce snad Králem Zimy Mrazíkem. Hlavní hrdinka Vasja je jedna ze nejoblíbenějších postav této série, a přesto je zde mnoho dalších oblíbených postav. Její věrný přítel a neporazitelný kůň Slavík nebo její zbožný bratr Saša. Ať je to jak chce, příběh byl opět napínavý čtivý a nekonečně kouzelný. No a konečně se nám začíná vztah Mrazíka a Vasji trochu rozjíždět:)
Plusy knihy jsou jasné každému, kdo četl. Ovšem minusy? Jediné, co se dá trochu zkritizovat je jediná věc v celé knize. Končí to zase tak neúplně. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. To je jediný minus, který se dá vytknout a s tím asi všichni u dobré série počítají. Už jen počkat, jak to všechno zkončí.

alibaba72
29.05.2021 5 z 5

Druhý díl byl dle mého názoru o chlup lepší než první, dramatičtější, napínavější... už se těším na závěrečný díl. Vasja mě pravdu baví.

Kaya77911
23.05.2021 5 z 5

Mě se první díl líbil. Hodně se mi líbil. Proto jsem od druhého dílu měla vysoká očekávání a ta se samozřejmě naplnila. Popravdě tato kniha má očekávání dokonce předčila. Dále sledujeme příběh mladé Vasji, která to v životě zrovna dvakrát lehké nemá. Musím říct, že tempo příběhu bylo tady rychlejší než v jedničce a pořád se něco dělo. Já osobně to na této knize vidím spíš jako plus, protože jsem se ani trochu nenudila. Taky se tu daleko více objevuje Mrazík, do kterého jsem se úplně zamilovala! S tím souvisí to, že tu byla trochu více rozvinutá romantická linka, která se autorce moc povedla. Objevily se tu taky nové postavy, nebo postavy, o kterých byla zmínka v jedničce, ale moc v ní nehrály a já jsem si všechny oblíbila. Když jsem to četla tak mě několikrát zaplavil takový ten pocit bezmoci, kdy jsem Vasji strašně chtěla nějak pomoct, ale ono se to dělá těžko, když je to v knize. Několikrát jsem se málem rozbrečela (což se mi poslední dobou stává u knih celkem často..) a konec mě totálně rozbil a musím se co nejdřív pustit do třetího dílu :))

Adrim
15.05.2021 5 z 5

Naprosto úžasné pokračování. Kniha je nádherně psaná a příběh je úžasný :-).

Manifest blech
23.04.2021 5 z 5

Wow, pokračování je skvělé. Druhé díly bývají slabší, ale to tu neplatí.
Ještě emotivnější, jak já to s Vajsou prožívala až do slz. Nemůžu se dočkat finále v podobě třetího dílu.

Tyn_a
13.04.2021 5 z 5

Miluju tuhle knižní sérii.

Je to něco ojedinělého, výjimečného a pohlcujícího.
Chvílemi jsem i za hlavní hrdinku dýchala, mrzla, když ji byla zima, bála se, když byla v ohrožení.
"Pohádky" tohoto typu jsem si velmi oblíbila a těším se, až trilogii zakončím.

Naprosto boží! :))

Loriss
10.04.2021 5 z 5

Tak tohle bylo…boží! Medvěd a slavík mě úplně stoprocentně nepřesvědčil, ale Dívka ve věži potvrdila, že to byl pouze úvod. Zběsilá jízda po zasněžených pláních, lesích a městech matičky Rusi mě bavila od začátku do konce.

Divoká dívka pohrávající si se smrtí. Smrt podléhající lidských citům. Démonický kůň. Tataři, oheň a krev. Pach uzených ryb a zelí. Šílený kněz a odvážný kněz. Démoni a duchové. Zákeřný mág a skorocar. Moskva. Vůně borovic a sněhu. Ale hlavně mráz. Mráz, který zalézá pod kůži a kreslí na prstech omrzliny.

Ano, prosím. Ještě, houšť a větší kapky (vločky). Pojď ke mně Zimo čarodějnice!

Libris_Na_Ex
14.02.2021 5 z 5

4,5/5
Půl hvězdičky pryč dávám protože:
1) Prostředí se mi více líbilo v prvním díle. Moskva je krásná, ale zasněžené lesy jsou mi bližší.
2) Předpokládám, že třetí díl bude ještě lepší.
Druhý díl je mnohem akčnější a napínavější než díl předchozí. I tak je zde zachován krásný styl psaná, svéhlavá hlavní hrdinka a úžasná mytologie. Sérii propadám pořád víc a víc.

martina.culik
06.01.2021 5 z 5

Tak po druhém díle už můžu s klidným svědomím prohlásit, že jsem objevila svou novou oblíbenou sérii. Všechny tři knihy jsem si pořídila do vlastní knihovny, protože se k nim nejspíš budu vracet.
Sice mi v tomto díle trošku chyběli čjorti a nějak mi nesedělo skloňování slova domovoj, ale příběh jako takový to vynahradil. Spousta akce, nadpřirozena a ruského folkloru a historie.
Mnoho informací o Rusku, Moskvě a tehdejších zvycích jsem vůbec netušila, takže jsem se naučila i několik zajímavostí.

andrejci
30.12.2020 5 z 5

Na tuto knížku jsem se moc těšila. První díl byl úžasný a já jsem doufala, že se v podobném duchu ponese i pokračovaní. A bylo skvělé. Možná byl začátek trošku pomalejší, ale konec byl o to lepší. Doufám, že se za chvilku dostanu k dalšímu. Stará Moskva byla skvěle popsaná

Dida86
23.12.2020 5 z 5

Skvělé pokračování.... Úplně mě ten příběh pohltil.... Opět.... :)

Ticiana
14.12.2020 5 z 5

Druhej dil byl pro mne lepsi nez prvni, vic akce, vic intrik. Vasja pomalu prichazi na to, jak vse funguje. Jsem zvedava, kam nas zavede posledni dil.

Tavbaretu
17.11.2020 5 z 5

Po prvním dílu jsem se trochu bála, zda autorka dokáže držet mé emoce a napětí našponované tolik, jako atmosférou jedničky, ale nezklamala! Naopak. Kniha je více než povedeným pokračováním Medvěda a Slavíka. Nedá se mluvit o stejné atmosféře, ale o poznání dynamičtější, stále ovšem s nádechem mytologického a pohádkového tajemna. Tato série mi prostě sedí a ani tomuto dílu nemohu dát jiné hodnocení, než 5 hvězd. :)

SoňaKábová
07.11.2020 5 z 5

Absolutně nezklamala. Další poutavý příběh, díky kterému se těším na další díl.

evilunicorn
29.10.2020 5 z 5

Víc než jen důstojné pokračování Medvěda a slavíka!Autorka opět umně vplétá do příběhu ruské mýty a legendy a vytváří tak velmi čtivou knihu plnou akce, napětí ale i emotivních scén.. Trochu mě mrzí, že děj ubral na své ponurosti prvního dílu,ale jelikož se dění přesunulo na širé ruské pláně a ulic Moskvy, zdá se to pochopitelné.Naopak musím vyzdvihnout vývoj charakterů postav a vztahů mezi nimi.Katherine Arden opět nezklamala, nádherný příběh.A ještě jedna poznámka..Po přečtení ve mně stále rezonují odkazy i na naše pohádky se všemi těmi princeznami ve věžích, ptáky Ohniváky a koňmi Zlatohříváky.Výborně!

Verunka4444
09.10.2020 5 z 5

Krásné pokračování Medvěda a Slavíka,knihu jsem četla jedním dechem,dovolím si sama za sebe říct,že tentokrát se mi zdál druhý díl mnohem lepší než první,obvykle to tak nemívám,ale tady určitě ano.Nádherné scény s Mrazíkem mě totálně odrovnaly.Samozřejmě jsem čekala trochu jiný konec,s malinkatou naivitou jsem doufala v něco jiného,ale ani tak mě příběh Vasilisi nezklamal,spíše naopak.Okouzlující ruské legendy jsem až doposud nevyhledávala a to byla chyba :)
Tajemství,magie a prostě všechno v této knize mě připoutalo do křesla a nedovolilo mi odpočinout,dokud jsem se nedostala až na stranu 359.Ocitla jsem se v krásném světě a nerada ho opouštěla.