Dívka ve věži

Dívka ve věži https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399666/bmid_978-80-7585-625-8-4bt-399666.jpg 5 374 87

Trilogie zimní noci série

Dvůr moskevského velkoknížete sužují šarvátky o moc a zvěsti o nepokojích. Neznámí zbojnící drancují venkov, vypalují vesnice a unášejí dívky. Kníže se svými věrnými společníky vyrazí z města, aby nájezdníky porazili, a po cestě se setkává s mladíkem na nádherném koni. Pouze Saša, mnich s válečnickým výcvikem, v "chlapci" rozpozná svou mladší sestru, kterou její vesnice považuje za mrtvou nebo za čarodějnici. Když se Vasja se svými mimořádnými jezdeckými schopnostmi a nevysvětlitelnou mocí prokáže v bitvě, Saša si uvědomí, že musí zachovat její tajemství - jeho sestra je možná tím jediným člověkem, který může zachránit město před hrozbou z říše lidí i fantazie.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

The Girl in the Tower , 2017

kiskacsa
06.01.2020 5 z 5

Skvělé, čteno jedním dechem. Pro mne lepší než první díl.
Co mi trochu vadilo byla Vasjina "všehoschopnost" - několikrát se v ději objeví, že Vasja něco způsobila a je jí sděleno, že s tím nejde už nic dělat. A v následující pasáži to Vasja zvrátí. Trošku to na mě působilo, jako by autorka měla nějakou představu o příběhu, ale pak se rozhodla, že by to mohlo být trošku jinak a to už napsané se jí nechtělo upravovat. Ale možná jen můj dojem. Každopádně za mě 5 z 5 a palec hore!

bibi.r
29.11.2019 5 z 5

Tuhle sérii si musí prostě každý zamilovat.
Zajímavá hrdinka. Netradiční prostředí. Kouzlo ruské/slovanské mytologie.

Marllenka
07.10.2019 4 z 5

Opět skvělé čtení, "chytlavý" styl psaní. Už se těším na třetí díl!

Dycko
28.09.2019 5 z 5

Dívka ve věži je více akčnější a dramatičtější než Medvěd a Slavík, ovšem jsem trochu postrádala to pohádkové kouzlo z prvního dílu.
Prostředí Ruska mě opět učarovalo.

Malinali
21.09.2019 5 z 5

Nádherné. Stejně jako první díl, se mi i tento moc líbil a těším se na třetí.

VeronikaZ
16.09.2019 5 z 5

Druhý díl Winternight trilogie je svižnější, než první, ale pořád naprosto skvělý, jestli ne lepší. Omládla jsem při ní minimálně o deset let, z Morozka šla do kolen, hypnotizovala stránky a po poslední stránce nemohla rozčilením ani spát.

Tenebien
15.09.2019 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. S Konstantinem do pekel! (čteno v originále)

JanuleV
20.08.2019 5 z 5

Úžasné pokračování série. Opět jsem se po celou dobu čtení nutila občas odtrhnout. Do příběhu jsem se zamilovala!

any37
18.08.2019 4 z 5

Medvěd a Slavík byl dokonalý - líbilo se mi to nádherně popsané Rusko a ty kouzelné příběhy, i když tam akce a napěti bylo minimum. A po hodnoceních, že Dívka ve věži ho má více a je lepší jsem měla hooodně vysoká očekávání, možná až moc vysoká, protože jsem byla zklamaná. Jo, sice tam tý akce vážně bylo víc, ale tak nějak se mi zdálo, že to kouzlo středověkého a tajemného Ruska zmizelo. I přes častý výskyt pohádkových postav, jsem je už nevnímala jako kouzelné bytosti, spíš jako normální postavy v nějaké fantasy knížce.

Hanjimka
17.08.2019 4 z 5

Dívkou ve věži sice nejsem tak unešena jako Medvědem a Slavíkem, ale i přesto se mi líbila a těším se na třetí díl.

msjadepaton
17.07.2019 3 z 5

Tahle kniha to tak trochu odnesla, protože padla do nevhodného období, kdy jsem měsíc nic nečetla a zrovna se to stalo v polovině Dívky ve věži. A pak jsem se do toho nedokázala dostat zpátky.
Ale částečně za to mohla i kniha samotná. Kvůli změně prostředí přišla o velkou část atmosférického kouzla prvního dílu. Navíc se téměř celá odehrávala na zalidněných místech, jejichž popisy mi od autorky neseděly ani v prvním dílu. Vždycky mi ta místa v jejím podání připadala prázdná a statická. Nejlepší a nejnapínavější akční scény jsou ty, kde se autorka zaměřuje maximálně na dvě, možná tři postavy. Jakmile je jich víc, ztrácí scény zaostření a působí zpomaleně, rozkouskovaně a občas i trochu nesouvisle. To byl taky problém, který jsem měla i v první knize, takže nic nového.
Co se týče příběhu, většinu knihy jsem neměla tušení, kam autorka míří a jakou to má s čímkoliv souvislost. Mohlo to být tou pauzou uprostřed, ale i teď mám pocit, že jsem četla epizodku, která neměla s hlavním dějem mnoho společného. Do třetí knihy se asi pustím, tak uvidím, jestli to bude mít vůbec nějaký dopad na děj. Ale s tím, jak to bylo ukončené, tak úplně nevím.
Jinak sám o sobě byl ale ten příběh docela zajímavý a u některých scén jsem opravdu nedýchala. A Vasja je opravdu zajímavá postava. Sice ten její podivný vztah s Mrazíkem je dost zvláštní (hlavně proto, že já si ho celou dobu představovala jako cca čtyřicetiletého chlapa :D), ale na pozadí té doby to vlastně nepůsobí až tak nepatřičně.
Tak uvidíme, co přinese trojka.

jana79
13.07.2019 5 z 5

Zajímavé pokračování knihy Medvěd a slavik,která se mi velmi libila. Opět mě autorka nezklamala. Napínavé čteno jednim dechem. Za mě prostě zvlášťni kniha,s poutavým příběhem,a s otevřeným koncem. Jsem rada,že se najdou i autoři,co napíšou pěkný příběh skoro pohádku pro dospělé. Nejsem fanouškem tohoto žánru,ale tyhle dvě knihy se mi opravdu libily a s chutí jsem si je přečetla. Moc hezké.

ferdada
04.07.2019 1 z 5

Hmm, tak se se svým vymykám všem hodnocením, která tu vidím. Ne, nelíbilo, vůbec. Z Medvěda a Slavíka jsem byla přenadšená, knížku jsem si šetřila a užívala si příběhu. V druhém
díle je pro mě všechno jinak. Děj se jaksi podivně a zbytečně táhne, hodně se dá předvídat. Inu, ani s nastavovanými pokrmy není dobrá zkušenost, žádnej požitek, jen potrava, plnění břich. Podobně to mám i tady. Čtu, protože číst musím, ale těšení se na každou následující stránku nikde. Pokud bych měla víc pitvat, kniha na mě působí nevyrovnaně. Po předlouhém rozjezdu následuje zbrklý závěr (který jako by dopisoval jiný autor, ne ten nikam nespěchající člověk s nekonečným množstvím času).
Knihy jsem zakoupila po dvou kusech, aby každá dcera měla zase vlastní výtisk ke skvělému prvnímu dílu. Teď se mi však ten nákup jeví ukvapený.
A vlastně, třetí díl už mě nezajímá.

Kami97
02.07.2019 5 z 5

Druhý díl navazuje tam, kde první končí. Moc se mi líbily konverzace Vasji a Mrazíka a doufám, že závěrečný díl to už nějak mezi nimi "rozsekne". Docela mi v příběhu chyběl Aljoša, který má Vasju podle mě nejradši ze všech sourozenců. Kniha je více akční než Medvěd a Slavík a zhruba posledních 50 stran bylo opravdu napínavých. Těším se na poslední díl trilogie.

TerkaM
30.06.2019 5 z 5

Dívka ve věži byla za mě ještě lepší než první díl. Do knihy jsem se už od začátku začetla mnohem líp než u Medvěda a slavíka a měla ji přečtenou asi za čtyři dny. Oproti prvnímu dílu mám v tomto víc lepíků, líbilo se mi tu víc pasáží a celá ta zápletka byla svižnější a celkově to už bylo správně rozjeté. Pokud se vám líbil Naslouchač, jsem si naprosto jistá, že se vám bude líbit i tato trilogie. Možná se mnou někdo souhlasit nebude, ale já v tom prvky Naslouchače prostě viděla. Takže za sebe doporučuji. Přečtěte si to. Zaručeně nebudete litovat.

Lenka_S
22.06.2019 5 z 5

V tomto druhém díle už je více akce než v tom prvním, ale to knize neubírá na kouzlu, jen se pohádka stává trochu drsnější. Druhý díl navazuje na stejném místě, kde jsme se s Vasjou rozloučili a pokračuje dalším dobrodružstvím, ve kterém prokáže nejen svou nezdolnou touhu po životě, ale hlavně odvahou postavit se svým největším běsům při snaze zachranit ty, na kterých jí záleží. Doufám, že na další pokracovani nebudu muset čekat moc dlouho :-). Stále zůstává mnoho nezodpovězených otázek, jako kým vlastně je a jak to bude s Mrazíkem.

Blasth
16.06.2019 4 z 5

Druhý díl hodnotím 4,5* z 5. Děj knihy utíká, plynule navazuje na první díl a i zde jde o velice poutavý příběh. Atmosferičtější však pro mě byl Medvěd a Slavík - byl podstatně temnější, mystičtější, přičemž Dívka ve věži se k tomuto naplno vrací až v poslední třetině. Druhý díl je prosycený politikařením, intrikami a akcí. Oproti prvnímu dílu jsou tu pro mě však jisté negativní okamžiky, v nich na mě hlavní hrdinka nepůsobí přirozeně a oproti předchozímu chování a ději mi to k ní zkrátka nesedí - nebudu prozrazovat spoilery, avšak jen poznamenám, že vyspělost a úsudek hlavní hrdinky s ohledem na její prožitky a předchozí profil kolísá. Závěr knihy byl silně obrazotvorný a atmosféra gradovala, avšak závěrečný konflikt na můj vkus skončil rychle a vlastně až moc jednoduše.

Aby však můj komentář nepůsobil zbytečně negativně, jelikož to si kniha rozhodně nezaslouží, je Dívka ve věži skvělý a poutavý příběh, který čtenáře až do konce nepustí. Budu se velice těšit na třetí díl a jsem zvědavý, co velké finále přinese, když první i druhý díl jsou spojeny relativně tenkými dějovými linkami, přičemž hlavní děje jsou vždy uzavřené.

Moldavita
14.06.2019 5 z 5

Jako se tvrdí, že druhé díly bývají akorát výplně mezi prvním a třetím, tak v tomto případě to neplatí a já jsem z něj naprosto nadšená. Je v něm více akce, ale stále si zachovává to krásné kouzlo a atmosféru. Co se mi líbí, je, že autorka vykresluje pohádkové bytosti opravdu uvěřitelně, což platí pro oba díly. Má mírně pomalejší rozjezd, ale snad žádná pasáž mi tam nepřišla zbytečná. Knížku jsem doslova zhltla a v druhé polovině už jsem se vůbec nemohla odtrhnout.

salamandrina
03.06.2019 5 z 5

Ani druhý díl s Vasjou nezklamal. Hezké čtení, pohádkové, neblbé.

mira399
30.05.2019 5 z 5

Obě knížky jak Medvěd a Slavík tak Dívka ve věži jsou úžasné. Krásně se čtou a děj plyne ani nevíte jak.Přes můj věk je ve mě stále kus dítěte a tuhle "pohádku" jsem si skvěle užila. Doporučuji všemi deseti :-)