Dívka ve věži

Dívka ve věži https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399666/bmid_978-80-7585-625-8-4bt-399666.jpg 5 374 87

Trilogie zimní noci série

Dvůr moskevského velkoknížete sužují šarvátky o moc a zvěsti o nepokojích. Neznámí zbojnící drancují venkov, vypalují vesnice a unášejí dívky. Kníže se svými věrnými společníky vyrazí z města, aby nájezdníky porazili, a po cestě se setkává s mladíkem na nádherném koni. Pouze Saša, mnich s válečnickým výcvikem, v "chlapci" rozpozná svou mladší sestru, kterou její vesnice považuje za mrtvou nebo za čarodějnici. Když se Vasja se svými mimořádnými jezdeckými schopnostmi a nevysvětlitelnou mocí prokáže v bitvě, Saša si uvědomí, že musí zachovat její tajemství - jeho sestra je možná tím jediným člověkem, který může zachránit město před hrozbou z říše lidí i fantazie.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

The Girl in the Tower , 2017

petaSk
28.05.2019 4 z 5

Dívka ve věži je dynamičtější, a v mnoha ohledech lepší než první díl. Jako samostatná kniha se jedná o výborné dílo, ale jako druhý díl trilogie za mě lehce selhává. Po skončení četby bych už měla znát zápletku ságy, a tak Vasje fandit a být napjatá, aby dosáhla svého cíle. Ale co by to v trilogii mělo být? Druhý díl byl ukončen a já stále neznám zápletku Winternight Trilogie. Chybí mi zde kompaktnost a cíl. V Písni ledu a ohně šlo o Železný trůn a boj s Nočním králem, v Pánovi prstenů o poražení Saurona, v Temné věži pistolníci putovali k této věži. Většinou víme, čeho chtějí hrdinové dosáhnout. Ale o co jde v této nádherně vyprávěné sáze? Jsou zde sice jisté náznaky, ale jedná se spíše o mé domněnky.

Roux
27.05.2019 4 z 5

Za mě je Dívka ve věži určitě lepší než první díl (opravdu je to asi tím knězem, který v tomto dílu nedostal tolik prostoru). Knihu určitě doporučuji.

Viky007
25.05.2019 5 z 5

Tak to bylo prostě boží! Oproti prvnímu dílu měla kniha sice pomalejší rozjezd, ale po chvíli jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Místy mi to připomínalo Naslouchače - asi díky tomu, že se hlavní hrdinka vydávala za chlapce, což je zápletka, co se neomrzí. Vasja je prostě ta správná hrdinka, která je svou nezávislostí, houževnatostí a odvahou hrozně sympatická. Stejně tak jsem si oblíbila i Slavíka. A Mrazíka snad zmiňovat nemusím (nikdy bych nevěřila, že o Mrazíkovi někdy prohlásím, že je celkem sexy :-D). Zkrátka úžasná fantasy, kde se to napětím a kouzly jenom hemží :-).

Jane007
09.05.2019 5 z 5

Přestože je kniha o trošku slabší než první díl, musím uznat, že se četla sama a hrozně mě bavila. Teď už jen počkat na další díl.

Artepstrel
04.05.2019 5 z 5

Jak mě první díl naplnil úžasem, tak tento díl mi vyrazil dech. Naprosto dokonalé, skvělé, čtivé, zábavné, dojemné... Nemám víc slov, tohle si musíte přečíst (ale začněte samozřejmě Medvědem a Slavíkem ☺️).

karinga
02.05.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík byla nejlepší kniha, kterou jsem za posledních pět let četla.
Dívka ve věži je úplně stejně dobrá/skvělá/ohromující/okouzlující.

Vyprávění je strhující, postavy si zamilujete i znepřátelíte. Vasja je sice hrdinka, ale má svoje chyby. A jaké!
Tentokrát stojí démoni trochu stranou, protože se Vasja dostává do srdce Ruska, nádherné Moskvy, kde lidé uctívají ikony namísto čjortů. Místo nich čelí přetvářce a falši lidí a zároveň zažívá úžasná dobrodružství, ze kterých ji většinou musí zachránit vlastní odvaha nebo Démon Mrazu.

Lkova
21.04.2019 5 z 5

Když člověk přečte první knihu několikadílné série a zamiluje si ji, je to vždycky trochu problém, protože do druhého dílu už jde s vysokým očekáváním. A pokud to teda nemůže být lepší, ať je to alespoň stejně dobré...
Tak tady se toho nemusíte vůbec bát. Jestli v prvním díle byla Vasja odvážná, tak v tohle je - podle slov Mrazíka - šílená. Tím myslí starší, chytřejší, odvážnější a ještě lepší.
Jsem kousek od toho, abych si přečetla ten třetí díl v angličtině, protože se mi hrozně nechce opouštět tenhle svět plný kouzel. A chci, aby Vasja, Slavík, Mrazík a jeho bílá klisna žili spokojeně v jedlovém háji.

"Pokaždé, když si zvolíš jednu cestu, musíš žít se vzpomínkou na tu druhou, na život, kterého ses vzdala. Rozhodni se pro to, co ti připadá lepší. Ať zvolíš kteroukoli cestu, každá má své hořké i své sladké stránky."